Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Šta je prvo sledeće iznad vontar w2? A da ne ulazimo u xiaomi, amazon vode od 50+ eur.
Vidim da je vontar s905W2, dok bi S905X3 li x4 bili bolji, bar na papiru.
Ima neki transpeed za 34$ koji ima s905x4.
 
Ово би требало да буде занимљиво

IMG_20240321_224028_008.jpg

Нови amlogic S905x5 чипсет.
 
Da li moze na box da se instalira aplikacija koja bi snimala ekran (slika i ton) kao sto postoji na android telefonima ?
 
Nekad ranije sam imao Skystar 2 satelitsku karticu i u DVBVieweru je imao plugin čijeg se imena sad ne mogu setiti koji je čitav kanal koji pustite restrimovao kroz mrežu. Sećam se da sam mogao na telefonu da u VLC-u ukucam ip adresu kompa i da gledam sadržaj sa satelita.

Postoji li nešto slično za Android, tj. ono što box prikazuje da se to strimuje recimo na kompu u VLC-u? Kapiram da nije isto da program snima i dalje šalje kroz mrežu strim, ali eto da pitam.
 
Nekad ranije sam imao Skystar 2 satelitsku karticu i u DVBVieweru je imao plugin čijeg se imena sad ne mogu setiti koji je čitav kanal koji pustite restrimovao kroz mrežu. Sećam se da sam mogao na telefonu da u VLC-u ukucam ip adresu kompa i da gledam sadržaj sa satelita.

Postoji li nešto slično za Android, tj. ono što box prikazuje da se to strimuje recimo na kompu u VLC-u? Kapiram da nije isto da program snima i dalje šalje kroz mrežu strim, ali eto da pitam.
jedino neki hdmi splitter pa na hdmi capture karticu da zakacis npr ezcap 287 ta ne vidi ni zastitu ali moras je zakacis za racunar
 
Kako je moguce da imam Youtube aplikaciju koja je za Google TV a nemam Andriod tv boks?

Jel to moze da se nabavi nekako van play prodavnice? Jel kada hocu recimo da instaliram Youtube aplikaciju preko Google Play storea nudi mi drugaciju aplikaciju za instaliranje a ne ovu koju imam vec na boksu. Bukvalno dve aplikacije Youtubea mogu da imam na boksu u isto vreme.

Zato ja mogu izgleda da povezem telefon sa aplikacjom na boksu preko cetvorocifrenog koda?

Inace sve ostale aplikacije oficijalne tipa Spotify, Twitch koje sam probao vidi se da su za navigaciju misem a ne daljinskim.
 
Bila preinstalirana na tom boksu ili si uradio sideload. Može da se instalira van prodavnice naravno.
 
Nisi napisao koji box al u sustini je i nebitno , ako imas vec instaliranu tu YT apk vidis u tipa AIDA64 u sekciji aplikacije za tu apk koji je package id i koja je verzija ( ili na drugi nacin koji ti znas ) i onda je nadjes na nekim opste poznatim mestima ( apkcombo , apkmirror , apksos , apkpure itd .... ) i probas gde hoces ( kako i zasto ne znam da objasnim al ima nekih apk koje mogu i na ATV i na AOSP verzijama boksa a da moze istovremeno je zato sto je drugi package id iste apk , tako mozes probas i sa drugim app da probas koje su ATV a da ih install na AOSP box npr . Eon smart apk itd.... )
Cudi me od tebe da ovo pitas i da ne znas kako i gde 😁😉😂
 
Poslednja izmena:
Nisam napisao koji je boks jer sam napisao do sada 10x pa se sve tripujem da smaram :ROFLMAO:

Tanix TX5 Pro, ali sa s905x2 cipom i 4 GB DDR3 RAM-a. Posto ima i ona s905X/2 GB RAM verzija :)
Cudi me od tebe da ovo pitas i da ne znas kako i gde 😁😉😂
Ja sam tek sad provalio da je drugacija aplikacija nego sto je za moj boks namenjena. Nisam ni znao da postoji druga. Sada bzv nesto kada sam gledao po Google Playu vidim Youtube i pise install. Rekoh sta je ovo kada ja imam oduvek YT instaliran. I probam kad ono njesra, mora misem :ROFLMAO: Posle procackam po Youtubeu i vidim da u stvari ova sto je koristim je imaju ovi na Google TV.
 
Tako sam ja iz naivnosti ovde ubedjivao ljude da je A95X F3 slim ATV box jer sam bio instalirao Eon smart apk 🤣😂😭 ( dok me nije neko malo prosvetlio 🤣😂🤣) , tako da za svaku apk ( onu koja ti treba ) mozes da probas da skines i install i ponavljam samo obratis paznju koji je i package id jer ako se razlikuju onda mogu obe istovremeno pa uporedis koja ti vise odgovara a ako je isti p.....id onda moras uninstall/ install jer ce da pita kao update iste
Normalno koja ce da radi i hteti install nema pravila dok se ne proba nece se ni znati al nista ne gubis ili ti kvaris 😁😉😂 na tim sajtovima cesto ima da se nadju i starije verz. od najnovije
Sad pogledah mislim i za Spotify ima ( com.spotify.tv.android ) al da i moze videces 😁😉😂
 
Poslednja izmena:
Ovaj prvi sajt sto si mi napisao ima slike kako izgleda app. Potrazio Spotify odmah i ima za Google TV. Sad jedino ako ne moze na mom boksu da instaliram, al svakako da cu da probam.

Inace moja verzija Youtube app je 2.02.08 a ovamo na ovom sajtu ima verzija 2.4 azurirana u maju 2013. Mada bar po slikama ovako ne razlikuje se nesto od ove moje "drevne" :ROFLMAO:
A id je com.google.android.youtube.tv
 
Poslednja izmena:
Nece Spotify tv verzija na ovaj boks. Ide instaliranje bez problema, ali kada kliknes da startujes aplikaciju onda samo izbaci. Probao i na force stop, pa da upalim nakon toga i samo bljesne nesto plavo za sekundu i izbaci,
 
Poslednja izmena:
@TwistedMind - Није сертификован, али бих радо дао хоматикс за овај.
@beatport - само да прездравим 😁. Прехлада, нос запушен...
 
@TwistedMind - Није сертификован, али бих радо дао хоматикс за овај.
@beatport - само да прездравим 😁. Прехлада, нос запушен...
Zasto? Jasno da je snazniji, ali na kraju koliko brz treba da bude? U jednom trenutku nema benefita, il barem ne osetnog benefita
 
Nazad
Vrh Dno