Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Protok van LAN i protok u LAN veze nemaju jedno sa drugim. Streaming u LAN (sa kompa na box) nije limitiran WAN brzinom koju plaćaš provajderu već mrežnim karticama (enternet ili WLAN/WiFi) i ruter svič-em...
Ne moze nikako wifi na 2.4ghz biti odlican, u ostalom izmeri bandwith u lokalnoj mrezi pa ce ti biti jasnije.
Da sada mi je jasnije. Hvala

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Zahvaljujem.A jel pravi problem što sam još uvek na ADSL,50/8?
Ne, to nema veze sa brzinom lokalne mreze.
Posto nemate lan port na mi boxu najbolji lek je 5ghz ruter blizu mi boxa, i racunar spojen kablom sa ruterom i nema greske, izvucicete maksimum iz svoje mreze.
 
Naručio sam lan adapter,očekujem da stigne uskoro.Valda će tako biti stabilnije,to je adapter sa tri usb ulaza?
 
Jeste,upravo taj Ugreen.Mada imam jedan ali samo lan adapter,bez usb portova i nisam ga ni probao.
 
Ne, to nema veze sa brzinom lokalne mreze.
Posto nemate lan port na mi boxu najbolji lek je 5ghz ruter blizu mi boxa, i racunar spojen kablom sa ruterom i nema greske, izvucicete maksimum iz svoje mreze.

Zahvaljujem na objašnjenju:)
 
Koje je najbolje resenje sto se tice dzojstika koji je automatski po povezivanju na box funkcionalan za sve igrice koje se instsliraju na android boxu?

Kupio bih klincu da vise ne igra igrice na telefonu i da gubi vid jer je ipak bolje sv ekada se gleda na ekranu tv-a.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Meni lepo radi joy od xbox.Bluetooth varijanta

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Zna samo ubodes usb u android box i koristis automatski bez dodatnih podesavanja u svim igricama i u potpunosti svaka igrica moze da se igra sa njim?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nisam ubadao nista.Povezao bluetoothom.Igre sa play store rade.Retroarch radi.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Koje je najbolje resenje sto se tice dzojstika koji je automatski po povezivanju na box funkcionalan za sve igrice koje se instsliraju na android boxu?

Kupio bih klincu da vise ne igra igrice na telefonu i da gubi vid jer je ipak bolje sv ekada se gleda na ekranu tv-a.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Ako ne grešim mislim da ako imaš box sa običnim androidom moraćeš da mapiraš dugmiće za svaku igricu. A ako imaš atv verziju androida, mislim da dobar deo igara koji podržavaju dzojstik radiće odmah. Za te symtvari je najbolji nvidia shield, ali na kraju izadje skoro kao ps4 :)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nisam ubadao nista.Povezao bluetoothom.Igre sa play store rade.Retroarch radi.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Pogresio sam, ja sam mislio na onaj mali usb, ali to nema dzojstik od xbox-a.



Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ako ne grešim mislim da ako imaš box sa običnim androidom moraćeš da mapiraš dugmiće za svaku igricu. A ako imaš atv verziju androida, mislim da dobar deo igara koji podržavaju dzojstik radiće odmah. Za te symtvari je najbolji nvidia shield, ali na kraju izadje skoro kao ps4 :)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Znaci automatko resenje ne postiji. Najverovatnije se moraju za svaku ugricu dodatno mapirati tasteri.

Da li se mapiranje radi preko neke posebne aplikacije za dzojstik ili kako to vec ide?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da ja koristim na Shieldu mozda zbog toga i radi out of box.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Koje je najbolje resenje sto se tice dzojstika koji je automatski po povezivanju na box funkcionalan za sve igrice koje se instsliraju na android boxu?

Kupio bih klincu da vise ne igra igrice na telefonu i da gubi vid jer je ipak bolje sv ekada se gleda na ekranu tv-a.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Xbox lepo radi. Povezuje se bukvalno instant preko BTa.
 
Ako ne grešim mislim da ako imaš box sa običnim androidom moraćeš da mapiraš dugmiće za svaku igricu. A ako imaš atv verziju androida, mislim da dobar deo igara koji podržavaju dzojstik radiće odmah.

Ovo nije tacno.
Taj "obican" android nema apsolutno ni jednu mogucnost manje od android TV

ne vidim ni jedan razlog da moras da mapiras dugmice na androidu a na android TV ne moras:wall:

Znaci automatko resenje ne postiji. Najverovatnije se moraju za svaku ugricu dodatno mapirati tasteri.

Da li se mapiranje radi preko neke posebne aplikacije za dzojstik ili kako to vec ide?
Ne postoji,
aplikacije za mapiranje se sve odreda placaju, koliko znam ni jedna besplatna ne radi.

najjednostavnije je traziti igre koje podrzavaju djojstik, ima ih, ali dosta ih i ne podrzava
 
Poslednja izmena:
^Kao sto mrle@ kaze nije "obican" nego neobican - Full android....
 
Ja sam probao obican usb dzojstik od 500din da povezem sa android box-om, ali nisam usepo, tj uooste nece da se upali dzojstok, dok kada taj isti dzojstik povezem preko usb-a na komp, hoce da se upali lampics na dzojstiku.

Ja licno ne volim igrice, ali bih voleo klincu da namestim da moze oreko dzojstika da igra, a iskreno mi se trenutno ne daje 160e zacipovani xbox 360 koji sam nameravao da mu kupim

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ovo nije tacno.
Taj "obican" android nema apsolutno ni jednu mogucnost manje od android TV

ne vidim ni jedan razlog da moras da mapiras dugmice na androidu a na android TV ne moras:wall:


Ne postoji,
aplikacije za mapiranje se sve odreda placaju, koliko znam ni jedna besplatna ne radi.

najjednostavnije je traziti igre koje podrzavaju djojstik, ima ih, ali dosta ih i ne podrzava
Da, to znam da se sve apk za mapiranje placaju, ali sam proasao jednu pro verziju koja odlicno radi na mi box-u.

Pronasao sam jer jer sam prijatelju morao da mapiram stb emu da mu se pojrece klikom na neko dugme na mi box-u jer je to zeleo

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ovo nije tacno.
Taj "obican" android nema apsolutno ni jednu mogucnost manje od android TV

ne vidim ni jedan razlog da moras da mapiras dugmice na androidu a na android TV ne moras:wall:


Ne postoji,
aplikacije za mapiranje se sve odreda placaju, koliko znam ni jedna besplatna ne radi.

najjednostavnije je traziti igre koje podrzavaju djojstik, ima ih, ali dosta ih i ne podrzava
Tako je ranije bilo, jedino ako nisu nesto promenili novijim androidima. Prošli su mi kroz ruke sigurno 30-ak različitih boxova (najveći broj su sa običnim androidom). Na ATV play prodavnici je u dosta igrica pisalo da radi normalno gamepad (asphalt, beach buggy blitz) dok npr na običnom(full) sigurno nije radio Asphalt bez mapiranja(barem pre par godina) I to sam kupio popularni kineski gamepad gamesir koji sam kasnije prodao.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Voznje oduvek, pogotovo te sto si nabrojao rade sa gamepadom.Postoje modovane igrice prilagodjene istom .Ima igrica koje naravno ne rade ni sa mapiranjem....vec zahtevaju dodir...sve u svemu -sve sto radi na android tv radi i na full androidu

https://youtu.be/BeLzvLFP2Kk
 
Poslednja izmena:
Da li mogu nekako mi stick da povezem na svoj VPN (pptp)

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ja sam probao obican usb dzojstik od 500din da povezem sa android box-om, ali nisam usepo, tj uooste nece da se upali dzojstok, dok kada taj isti dzojstik povezem preko usb-a na komp, hoce da se upali lampics na dzojstiku.

Ja licno ne volim igrice, ali bih voleo klincu da namestim da moze oreko dzojstika da igra, a iskreno mi se trenutno ne daje 160e zacipovani xbox 360 koji sam nameravao da mu kupim

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Mislim da ne moze svaki djojstik tek tako...
ja imam GEN _ GAME S3 to je BT djojstik i ima dugme gde se bira na sta je prikljucen

Ali nemoj se zanositi da ce ti android box zameniti xbox, samo ces zamazati klincu oci na mozda 3 dana

drugim recima nije nikako jednostavno igrati igre na djojstiku, treba prvo naci igru koja ga podrzava ili dok sve ispodesavas prodje te zelja za igranjem.
 
Nazad
Vrh Dno