Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

i tako do besvesti...:)..jos da Usain Bolt skoci u Riu 10m..:)..salim se...
najvise mi se svidja ubacivanje opcije HDMI IN i snimanje(iako to i nije bas nova opcija,ali polako osvaja uredjaje)
 
Poslednja izmena:
@bozicko jel mozes da proveris da li pusta 3d full mkv rip preko kodi-a i jel ide zvuk 5.1 passtrough preko hdmi i optickog.
 
@bozicko jel mozes da proveris da li pusta 3d full mkv rip preko kodi-a i jel ide zvuk 5.1 passtrough preko hdmi i optickog.
Za 3d cu proveriti, a za 5.1 zvuk provereno ide.
Ne mogu opisati koliko sam ga maltretirao u poslednja 4 dana. Sve gura bez problema.
Jedina mana koju mogu reci je nedostatak misa, ali se to moze resiti rutovanjem

Sent from my NX511J using Tapatalk
 
3d probaj full ove half me ne zanimaju. I probaj jel moze da ih pusti u 2d modu
 
ima li neko ko ima AndroidTv a ima i iPhone novije generacije,da proba ovaj program...
27bb25e3b63fd2f01e421b1b1ad4e1c2.jpg


Sent from my TALK_5H using Tapatalk
 
ma znam...Mac i Itunes,Beamer,AirFlow ga ne vide,a vide druge programe radjene za Android....mozda je samo radjen za iPhone....:)
 
Pozdrav. Hteo bih da podelim sa vama jednu informaciju. Veoma interesantan uredjaj Asus vivomini un42 140evra. Ja sam narucio treba da stigne sledece nedelje. Citam i vidim da moze da se instalira openelec. Ako nekoga interesuje moze da pita na PM za oglas ( ne prodajem ja) da ne ispadne reklama. Po meni odlican izbor pored svih ovih android multimedia plejera.
 
a meni u kutiji stoji "Lenovo Ideacentre Stick 300" - duplo manje para od tog asusa.
nikako da ga isprobam, a bas me zanima kako ce i da li ce da radi d3go.
kapiram da, posto je windows, radi skoro sve(?) kao i na desktopu.

edit: da li se neko bavio intel stickovima u media player svrhe? ja sam ovaj kupio sa idejom da zamenim android box.
 
Poslednja izmena:
Gde si ga kupio? kod nas? izgleda interesantno
edit: pronasao sam kod nas za 16990din, to je otprilike oko 140evra, mozda 2-3 evra manje. Prednos je sto je bas stick, dok kod ovog asusa postoji mogucnost upgrejd ram memorije i zamena ssd diska.
 
Poslednja izmena:
Dvoumio sam se izmedju windows stick Asus QM1-C006 125evra i raspberry pi2 za 7000din. I uzeo sam raspberry.
Alu kuciste, micro sd kartica od 16GB, 3 hladnjaka. Meni je to ok cena.
Instalirao sam odmah OpenELEC bez problema, namestio addonse, i sve sljaka u pet :)
 
Dvoumio sam se izmedju windows stick Asus QM1-C006 125evra i raspberry pi2 za 7000din. I uzeo sam raspberry.
Alu kuciste, micro sd kartica od 16GB, 3 hladnjaka. Meni je to ok cena.
Instalirao sam odmah OpenELEC bez problema, namestio addonse, i sve sljaka u pet :)
Sto nisi uzeo rp3 kad vec preferiras malinu?
 
Tu sam kod nas uzeo sa KP, ovaj jedan sto prodaje RPI3 ne javlja se. A ja kad nesto odlucim to mora biti odma. Ne moz cekat par dana [emoji1]


Poslato uz pomoc smart frizidera
 
Tu sam kod nas uzeo sa KP, ovaj jedan sto prodaje RPI3 ne javlja se. A ja kad nesto odlucim to mora biti odma. Ne moz cekat par dana [emoji1]


Poslato uz pomoc smart frizidera

OK a stize ti i onaj mini Asus?za mene trenutno ima mnogo boljih resenja(neki od Android TV boxeva ;))
 
Notkazo sam asus. Imam vec atv3 i sad evo raspbery za kodia. I to je to.


Poslato uz pomoc smart frizidera
 
Da se zapljunem u temi, uzeo sam sa KP OTT Box M8s+ :) 5.1.1 Android sa 2 GB ram i KODI bi trebao 16.1 da je na njemu
Verovatno veceras testiranje pa javim neke utiske
 
Poslednja izmena:
ma i ako nije Kodi taj....lako ces sam da ga ubacis....

Sent from my TALK_5H using Tapatalk
 
Колико пара?

70 Eura ali da uzimam spolja, ide vreme isporuke ide carina za koju je uvek rizik tako da je u redu da neko nas zaradi koji euro :)
Probao sam sinoc spravicu i zadovoljan sam :) Uredjaj je 5.1, na njemu je Kodi 24.04 namontiran 16.1 tako mi je i receno da je proban i sa ubacenim softverom. Daljinac mi je simpa skroz, malisan ali kroz meni se lepo i brzo krece jedino je kuckanje passworda problem ali imam wifi MS tastaturu i keyboard tako da je pesma.
Kodi rako jako lepo i brzo, nasao sam prvo sd materijal pa onda 1080p materijal a kasnije i 720p igru prestola, sve je pustao fluidno i bez trzanja osim malo streaminga na startu sto je za kodi normalno. Ubacio google playstore, otvorio svoj nalog, instalirao firefox radi probe i radio u njemu bez problema. Wifi je korektan mada mislim da bi brzina bila puno bolja sa eth kablom sto cu i probati, navikne se covek na blic pa mu posle sve sporo smeta.

Sad mozda naci repositiry dobar za Kodi dal onaj beast ili onaj superrep. Imao sam malo podozrenja zato sto uredja treba da koriste i deca i supruga ali ovo ce da radi kao bombona do neke sledece spravice, mozda onaj wetek 2 ili slicno :)

Uredja nema root ali koliko vidim postoji TWRP bas za njega kao i root ali neko vreme cemo raditi ovako bez cackanja :)

p.s. jedna stvar sto mi se ne svidja sto nema na prednjoj strani usb zbog wifi dongle-a kome treba bolja vidljivost ali to je ipak vise do samog donglea a ne do uredjaja ali opet lampica je super tako da ne mislis dal uredjaj radi u pozadini ili ne.

p.s. 2 Ako neko zna dobar repo ili da me uputi u dobrom pravcu bio bih zahvalan, moze i na pp :)
 
Poslednja izmena:
Instaliraj addon instaler i u sekciji featured addons imas vecinu addonova koji ti trebaju ionako ces koristiti samo nekoliko
(ovo ti kazem iz licnog iskustva).

Dodas jos Zemtv addon za sport (isto iz addon instalera samo search addons).

Ima na youtubu uputstava koliko hoces, ja koristim i ovaj link https://seo-michael.co.uk/
 
Nazad
Vrh Dno