Šta je novo?

Android navigacija i mape

Valjda znaš da iGO ima to oduvek. Ima i TomTom.

Zapravo, sve imaju tu opciju, pitanje je koliko je dobra mapa koju koriste (ima sve potrebne informacije u sebi).
 
@BokiPK U pravu si, trebao sam da dodam na kraju pitanja "i da ima trenutno najbolju mapu koja postoji za Srbiju" :)

@Space Beer Upravo to, da prikazuje trake, tacnije da prikazuje kada treba da se izvrsi prestrojavanje iz jedne trake u drugu.

Hvala na predlozima.
 


Milko jel si dosao mozda u posed ove spravice u medjuvremenu? Ja ocekujem da mi stigne AAwireless i Carsifi, ali nikako da docekam. Narucio oba, pa onaj koji je bolji ostaje kod mene.
 
Nisam posto kad god neko moze da mi donese nema na stanju a ne placa mi se i postarina + carina.
Sad sam pre za Motorolu MA1.
Bas napisi utiske kad stignu.
 
Poslednja izmena:
Motorola je nesto bila preskupa kada sam gledao na Amazonu. Ovo kapiram da ce po komadu sa carinom+pdv da ispadne oko 130-140 EUR.
 
Ne nealazim ovu opciju u G Asistent opciji, kao što piše u uputstvu. A, koristim Android Auto skoro svakodnevno.
 
To zavisi od mobilnog kog poseduješ i da li ti je sve apdejtovano na poslednju verziju.
 
Note 20 Ultra, onomad apdejtovan OTA ceo telefon. Gledao sam u aplikacijama, sve je ažurirano na vreme. Jbmliga.
 
Ja ukljucio po uputstvu na S21 Ultra. Koristim AA bas dosta pa cu videti ima li kakvog napretka...
 
Stigli su mi i Carsifi i AAwireless. Nisam imao previse vremena za testiranje, jer vise vozim zenin auto, ali na prvu loptu ovako mogu da kazem da je AAwireless odlican, Carsifi solidan, videcemo da li ce biti ispravki sitnih bugova sa novim firmware-om. Carsifi stigao za 20 dana od momenta slanja, AAwireless 30 i kusur, stajao je duze na carini.
 
Okvirno po 105 USD sa shippingom. Carsifi prodje bez carine, AAwireless 18xx din carina+pdv.
 
Dugo je bio Igo najbolja app za telefon, kako sada stoje stvari? Idem u Grcku ovih dana pa bih probao nesto novije a da nije google maps. Ne bih bas placao Sygic obzirom da ne putujem tako cesto
 
TomTom AmiGO je besplatan, vrlo jednostavan, samo traži konstantan onlajn pristup
TomTom NDS je takođe potpuno besplatan, može se naći na npr A2ZAPK ili apkfab hostovima.

Napominjem da je softver potpuno besplatan, originalan, i ne traži nikakva plaćanja.
 
Poslednja izmena:
Hvala. Kakvi su u poredjenu sa iGo?:)
 
Igo i dalje odličan, ne znam što ga menjaš, samo stavi nove mape 😀.

Gmaps takodje, skini offline mape i radi super.
 
iGO jeste i dalje ok.
Stekao sam utisak da čovek hoće legalan navi ... i pomenuo je da neće GMaps (tu se inicajalno slažem).

TomTom u poređenju sa iGO-om .... pa, drugačiji je, naravno. Lično, meni je apsolutno funkcionalan i upotrebljiv softver. Veoma precizan, svaka im čast za algoritme, verovatno najbolji od svih.
Za neke može biti mana što nema srpskog, meni ne smeta.

P.S. Nepostojeća podrška za srpski prevaziđena je nezvaničnom modifikacijom starije verzije, ali o tome možemo preko PP-a.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim prvenstveno Google mape, uz Here i Maps.me kao "rezervu"
 
Here » Dosta siromašna po stavkama, nove verzije još u beta fazi malko bagovite, uskraćene za neke vrlo korisne opcije koje su bile prisutne kod starijih izdanja ... polako ih vraćaju, ali...
 
Npr ja u kolima kroz Android auto najvise koristim gmaps i Waze. Ne izgleda lose ova Tom Tom AmiGo, sad sam je bas instalirao i plus je podrska za AA.
 
Igo i dalje odličan, ne znam što ga menjaš, samo stavi nove mape 😀.

Gmaps takodje, skini offline mape i radi super.
Znam da je rekao da neće gmaps, ali ljudi uglavnom beže od njega zbog protoka interneta. U kombinaciji sa offline mapama, zaista troši malo interneta. Toliko malo, da za Grčku ima smisla koristiti Yettel 1rsd/MB. Naravno, da svi drugi servisi na telefonu budu blokirani, da oni ne povuku protok.

Traffic, glavna prednost Gmaps. Obično na graničnim prelazima pokazuje dosta manje. Ove godine sam imao nekoliko prelaza i uvek je pristojno pokazivao čekanje. Nekoliko puta me je na našim putevima tako spasao, da brojim da me je bas zadužio, na duge staze :)
Još u kombinaciji sa Android auto ili kako god da se sada zove.
 
Ja sam malopre izasao da prodjem kroz grad na kratko i probao TomTom i prijavio mi je traffic i stvarno je bio, neki udes i napravila se kolona oko 400m
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Što više ljudi koristi neku aplikaciju, veče su šanse da precizno pokaže traffic. Zato je Gmaps u prednosti za taj servis.
 
Gmaps je jedino za te stvari i dobar. Juce sam isao kroz Jakovo (ili Boljevce) i Gmaps me je vodio kroz ulicu gde su BETONSKE BANDERE NASRED ASFALTIRANE ULICE, a takodje i vrlo visoki PVC lezeci policajci (oni za zastitu kablova). U povratku sam ukljucio Sygic i odveo me normalno na 1 semafor koji sam tom "precicom" izbegao.

Ali ponavljam, kada je guzva Gmaps je NEZAMENLJIV za alternativne rute.
 
Nazad
Vrh Dno