Šta je novo?

Android navigacija i mape

Jedno vreme sam pratio ovu temu, i tada je bila preporučena navigacija, kao nabolja kod nas Sygic. Išao sam Jagodina - Smederevo, i upotrebio Sygic. Dali su mi 7 dana u fulu da je koristim. Mogu da kažem da sam baš zadovoljan jer su pogodili i broj kuće. Ovo navigacija je trenutno na popustu i košta 25€.

Zanima me da li licenaca još uvek važi za 3 uređaja ?

Ako važi, da li bi podelio neko samnom ovu kupovinu ?

* Da citiram korisnik žare

Citiram korisnika: Žare Pogledaj poruku
Nemam link, pisao sam im mail. Mislim da vode evidenciju po broju unosa istog koda... Inače sam oduševljen brzinom kojom su mi odgovorili, i to čovek lično pisao, nije automatski odgovor.



Jul 16 09:55

Hello Sir,

thank you for contacting our support center
.
If you buy Sygic: GPS Navigation & Maps license you can use the application on up to 3 Android devices at the same time.
If you activate license on 4th device, the 1st one will deactivate, 5th activation will deactivate 2nd device, 6th activation will deactivate 3rd device etc.
These activation/deactivation transfers are automated and unlimited.

So yes, you can use it on both devices.

If you have any other questions, feel free to ask again.

Thank you for understanding and have a good day.

Best regards,

Peter
Sygic Customer Support
 
Sygic je po necijim misljenjima toliko dobra navigacija da je zasluzila i svoju temu ...a posto vec ima svoju temu onda biste ovu mogli da ostavite za navigacije koje nemaju posebnu temu. ;)
 
Sygic je po necijim misljenjima toliko dobra navigacija da je zasluzila i svoju temu ...a posto vec ima svoju temu onda biste ovu mogli da ostavite za navigacije koje nemaju posebnu temu. ;)

Stvarno nisam znao, da jesam ne bih pisao ovde.
 
Ma ok je drug, ja sam to vise uputio @wwwz jer se svojevremeno nije lepo poneo na temi o Here maps terajuci me iz nje :D
 
Ovaj S4 ću sutra probati, a imam moj tf300t, nedavno flešovao CrombiKK 4.4.2, pa sam isprobao "iGO Primo BS 9.6.29.431282 (09 Sep 2014)", link sam dobio od našeg člana. Radi ok, nikakvih problema, instalirao sam na internu memoriju, kreirao je save dir, nikakve nebuloze. Jedino me nervira, a to sam imao i na jednoj verziji od Basarsofta koju sam probao letos na mom G2. Ne vidi se strelica (kao vozilo), samo ona mala gotovo nevidljiva tačkica. Bez obzira stavio auto, ili custom vozilo... Ima neka caka, pošto preko opcija ništa nisam uspeo da promenim.
 
Pre neki dan sam nakon hard reseta instalirao iGo (malo stariji - 331894) na S4. Sve je prošlo OK, instalirano iz foldera koji se nalazi na SD kartici. Tamo su i sve mape i ostali podfolderi. Telefon nema root, softver je 4.4.2.
Pretpostavljam da je neki problem sa samom instalacijom kod tebe...
 
pozdrav , treba mi preporuka za dobru navigaciju (evropa/amerika ) za android OS , pre par godina imao sam iGO i radio je ok , malo sam ispao iz te price pa me zanima sta je trenuto najbolje na trzistu nije problem ni da se plati. i naravno ako imate neki link za download etc ..
 
pozdrav , treba mi preporuka za dobru navigaciju (evropa/amerika ) za android OS , pre par godina imao sam iGO i radio je ok , malo sam ispao iz te price pa me zanima sta je trenuto najbolje na trzistu nije problem ni da se plati. i naravno ako imate neki link za download etc ..
Sygic, pogotovo sa novom opcijom, black box, snimanje vožnje. Nikad se ne zna šta se može desiti na putu u inostranstvu pa nije na odmet imati "dokaz"!
 
Ideja jeste dobra, ali navigacija i istovremeno snimanje zahtevaju prilicno dobar telefon, bar 4-jezgarni sa 2 GB RAM-a. I naravno da bude prikljucen na punjac.
 
Ideja jeste dobra, ali navigacija i istovremeno snimanje zahtevaju prilicno dobar telefon, bar 4-jezgarni sa 2 GB RAM-a. I naravno da bude prikljucen na punjac.
Ne, ne zahteva. Probao sam ga na slabijim platformama (procesor od 1ghz, 512 rama) i radi. Sve što je potrebno je prostor na memorijskoj i, kao što kažeš, napajanje.
Mene je ova opcija oduševila jer u glavnom vozim po gradu a u gužvi nikada ne znaš šta se može desiti. Zato mi je black box stalno uključen.
 
Fina opcija, moze to dobro da posluzi i u Srbiji, mozda i vise nego u inostranstvu. ( : Koliko mesta zauzima snimak i je'l moze da se postavi da snima, recimo, samo poslednjih pola sata ili tako nesto?
I naravno da ce da radi i na slabijim telefonima, snimanje nije nesto zahtevna opcija. Ako moze GPS da radi, moci ce i GPS sa snimanjem.

Edit:
Kakav je ovaj iGO NextGen? Vidim pominjaju ga u drugoj temi kao bolji (fluidniji) od predhodnih verzija, ali, takodje, vidim i da je samo za mapu Rusije. Jos nije izaslo za ostale zemlje. Sta je razlika u odnosu na predhodne verzije?
 
Poslednja izmena:
U Evropi, a verujem tek u Americi i google maps radi savršeno. Bez obzira da li se putuje automobilom ili gradskim prevozom.
Here je takođe odličan i besplatan, takođe za sve načine putovanja. IGo je već dobro poznat svima.
Ja zaista ne znam sta se to toliko moze desiti u inostranstvu (Evropi ili Americi) pa da treba snimati putovanje. Mnogo pre ce to trebati za Srbiju i bivsu Yu.
 
Ne bi se slozio sa tobom. Ludih vozaca i neobazrivih imas svuda, a ne samo kod nas. Pogotovo u Americi i Rusiji. Tako da ta opcija sto nudi Sygic je odlicna i lakse dokazes da nisi kriv (ako nisi kriv) u inostranstvu kad vec imas sve snimnjeno.
Sto se tice Gmaps nisu lose, ali one uglavnom traze da si konektovan na net.
 
Ja zaista ne znam sta se to toliko moze desiti u inostranstvu (Evropi ili Americi) pa da treba snimati putovanje. Mnogo pre ce to trebati za Srbiju i bivsu Yu.
Iz citiranog stičem utisak da si malo putovao preko granice?!
Moja malenkost je prošla par kontinenata i iz iskustva za volanom, bez obzira gde se nalazio, jako je bitno imati dokaz šta se stvarno desilo, posebno kada si stranac!
 
Vozio sam samo po Evropi (zapadnoj) i Australiji. Zaista je tesko uporediti nacin voznje u odnosu na ovde, pa zato nisam nikada ni razmisljao na snimanje voznje.
Svejedno, mislim da je za to bolje imati kameru nego telefonom snimati.
 
Poslednja izmena:
Ko hoće da se zaluđuje sa tim ima na aliju gomila uređaja za sitne pare ...
 
Ko hoće da se zaluđuje sa tim ima na aliju gomila uređaja za sitne pare ...
Da tu opciju ima iGO onda bi pričao drugu priču?!
Opcija je odlična i korisna posebno što ima upisano sve, vrema, datum, brzinu i koordinate.
Zašto bi kupovali poseban uređaj ako to već imamo sadržano u samoj navigaciji i telefonu koji je uvek uz nas?!
 
Mislim da nije baš praktično; polazim od toga da nikome navigacija nije potrebna sve vreme (dodatak: u vožnji), pa nema potrebe da sve vreme telefon bude na nosaču i da bude stalno uključen na punjač. Znam da u toku leta, dok sunce bije na šoferku, da se telefon poprilično ugreje dok radi navigacija. Sa dodatnim snimanjem može biti samo gore. Ako telefon nije neki jači, pretpostavljam da može biti i problema prilikom javljanja na poziv/pozivanja.
Kamera košta ~30USD, uvek će stajati zalepljenja na šoferci i raditi svoj (jedini) posao...
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije baš praktično; polazim od toga da nikome navigacija nije potrebna sve vreme, pa nema potrebe da sve vreme telefon bude na nosaču i da bude stalno uključen na punjač. Znam da u toku leta, dok sunce bije na šoferku, da se telefon poprilično ugreje dok radi navigacija. Sa dodatnim snimanjem može biti samo gore. Ako telefon nije neki jači, pretpostavljam da može biti i problema prilikom javljanja na poziv/pozivanja.
Kamera košta ~30USD, uvek će stajati zalepljenja na šoferci i raditi svoj (jedini) posao...
Nije potrebna sve vreme, samo u toku vožnje.
Kamere od 30$ ti ne daju informacije koje sam pobrojao!
 
Slažem se, nema koordinata niti brzine kretanja. Svejedno, brzina koju očita mobilni telefon nije nikakav dokaz ni za šta. I uređaji koje koristi policija moraju biti baždareni u definisanom roku, kako bi merenja njima bila validan dokaz o brzini kretanja.
S druge strane, ~30USD je manje od cene jedne baterije (mislim na originalnu) za dobar android telefon :)
 
Slažem se, nema koordinata niti brzine kretanja. Svejedno, brzina koju očita mobilni telefon nije nikakav dokaz ni za šta. I uređaji koje koristi policija moraju biti baždareni u definisanom roku, kako bi merenja njima bila validan dokaz o brzini kretanja.
S druge strane, ~30USD je manje od cene jedne baterije (mislim na originalnu) za dobar android telefon :)
Mislim da strašno grešiš?
Prvo, brzinu računa satelit u odnosu na poziciju dok policijski uređaj to radi drugačije! Razlika je velika.
Baterija? Kakve veze ima baterija ako se telefon prikopča na punjač?
Takođe, pročitaj i informacije o baterijama koje se danas koriste u telefonima, da bi shvatio o čemu pišem.
 
ja za to predlažem da iz fioke izvučete stari symbian telefon da vam služi kao takva kamera. mnogo dobra fora.
 
Nije bitno kako računa (niti koliko je to pouzdano). Ako pričamo o dokazivanju brzine (pred sudom ili policijom), uređaj mora biti za to sertifikovan, baždaren i sl. To je nešto što bi trebalo svako da zna?
Drugo, kada je stalno uključena navigacija, displej i kamera, telefon mora biti non-stop na punjaču. Naročito leti će biti jako vruć. Znamo koliko "pozitivno" toplota i stalno priključenje na punjač utiče na bateriju.
Ja nemam stvarno ništa protiv da bilo ko koristi svoj telefon istovremeno za navigaciju i snimanje. Ali eto, po meni to nije nikakva prednost takvog softvera, već samo marketing; može da ima više mana nego prednosti.

To sa symbian telefonom nije uopšte loša ideja :)
 
Poslednja izmena:
slažem se, uređaj treba da bude sertifikovan, ali ako baš hoće neko da snima mobilnim, bolje je da uposli neki stari telefon koji se više ne koristi, baterija mu je ionako propala, i ostalo, nego da drnda i muči shiny new note 4.
 
Ja vam navodim da opcija black box nije puko snimanje vožnje nego da daje vrlo bitne informacije. Da li će ih sud, ne daj bože, sutra prihvatiti ili ne nije bitno, bitno je imati neki dokaz koji bitno osporava eventualnu optužnicu, pogotovu ako imate zabeleženo vreme, datum, brzinu i poziciju.
Da nije tako, zašto bi se sve više takvi uređaji koristili u kolima?
 
Nazad
Vrh Dno