Šta je novo?

Android navigacija i mape

meni je sygic 14.02 verzija ima li sto novije?sigyc je bruka prikazuje brda i sve ,ima dosta poi,precizno za cg.instalirao sam mapu holandije cisto da vidim kako su nju napravili,sve u 3 d !apsolutno najbolja navigacija!
 
Ja sam zadnje dve godine koristio Navteq/Here mape na Igo kroz Cg. Isao sam oba puta novim putem na Jabuku pa Pljevlja, Zabljak,Niksic,Savnik...pa u Boku i prezadovoljan sa,bez greske. Prvi put sam cak u povratku isao preko Durmitora i sve je ucrtano,sve one krivine i puteljci,dok na Garminu nije bilo SCG 2.7 tada. Moje iskustvo je odlicno sa Igom i Here, potpuno precizno i bez greske. Samo treba nastelovati da li zelite najbrzu ili najkracu rutu.
 
Po meni, za navigaciju je bitno da ima precizne mape, jasan i jednostavan prikaz, da dobro rutira, dosta poi tačaka i da ne usporava telefon.
Objekte prikazane u 3D je zaista lepo videti, ali nema nikakvih koristi od toga, naročito ukoliko jasnoća i jednostavnost prikaza trpe zbog toga. Ne kazem da je takav slucajsa sygic, naravno mnogo zavisi od toga sta ko zeli i na sta je navikao....
 
Poslednja izmena:
Po meni, za navigaciju je bitno da ima precizne mape, jasan i jednostavan prikaz, da dobro rutira, dosta poi tačaka i da ne usporava telefon.
Objekte prikazane u 3D je zaista lepo videti, ali nema nikakvih koristi od toga, naročito ukoliko jasnoća i jednostavnost prikaza trpe zbog toga. Ne kazem da je takav slucajsa sygic, naravno mnogo zavisi od toga sta ko zeli i na sta je navikao....
Ako pogledaš, sem za ruski Navitel, ostale navigacije koriste ili tomtom ili here mape!
Ranije su iGO i NDrive nudili contrastove mape ali...NDrive se "ugasio" a iGO više ne ažurira pa ta mapa polako ispada iz konkurencije.
Sve ostalo je stvar ukusa!
 
Hmmm... navigacije PNA UREDJAJI imaju procesore od 400mhz do 533mhz,radna mem im je 64 ili 128mb - ovo vazi za veliku vecinu gps uredjaja, a mi danas imamo tel sa najmanje 1Ghz dual core i najmanje 512mb ram mem,tako da o usporavanju i kocenju nema govora kod savremenih mob telefona.
A slazem se da su za navigaciju NAJBITNIJE azurne mape, preciznost mape... a izgled softvera,bar meni,je manje bitan. Moram reci da su sada TomTom mape jako dobre,testiram ih jos uvek i za sada su odlicne po Vojvodini... nisam probao juznije.
 
A juznije sve tuznije... evo npr. veceras, cim predjes preko Save desava se ******... :(
 
To je zbog parade ;)
 
Ja ne vidim ovo here sranjce na Samsung Store. Jel ima neka finta?
 
Ima, to je beta, ima link za download na prethodnim stranama.
 
Po meni, za navigaciju je bitno da ima precizne mape, jasan i jednostavan prikaz, da dobro rutira, dosta poi tačaka i da ne usporava telefon.
Objekte prikazane u 3D je zaista lepo videti, ali nema nikakvih koristi od toga, naročito ukoliko jasnoća i jednostavnost prikaza trpe zbog toga. Ne kazem da je takav slucajsa sygic, naravno mnogo zavisi od toga sta ko zeli i na sta je navikao....

Onda je ova Here Maps prava stvar za tebe (a i za mene) jer i ja isto trazim. Meni ove 2-3 opcije u Here Navigaciji u potpunosti odgovaraju (jos da ubace srpski jezik mada nije neophodno), ne volim aplikacije (programe) gdje treba 3 dana da se snadjes i pohvatas sta sve ima, a od toga skoro nista ne koristis tj. samo smeta.

Here app odlicno minimalisticki dizajnirana, uvijek dostupne svjeze Here mape, rade i online i offline, program besplatan, lagan i brz. Milina.
 
Poslednja izmena:
Onda je ova Here Maps prava stvar za tebe (a i za mene) jer i ja isto trazim. Meni ove 2-3 opcije u Here Navigaciji u potpunosti odgovaraju (jos da ubace srpski jezik mada nije neophodno), ne volim aplikacije (programe) gdje treba 3 dana da se snadjes i pohvatas sta sve ima, a od toga skoro nista ne koristis tj. samo smeta.

Here app odlicno minimalisticki dizajnirana, uvijek dostupne svjeze Here mape, rade i online i offline, program besplatan, lagan i brz. Milina.
Već sam kačio, braonpas i zx16 su uradili srpski jezik za here + urađen je i prevod menija.
Srpski glas:
http://files.webfile.ru/file/9900ac39229cdd768377a31b6167d97e
Folder ru-RU_female kopirati u
Android\data\com.here.app.maps\cache\voices-download\ru-RU_female
izabrati ruski glas.

Meni na srpskom:
http://files.webfile.ru/file/37fff430482161b2c6ce82a75dc57fb2
Podesite sistem na srpski i instalirajte aplikaciju preko stare.
 
Što se tiče glasa, ipak je daleko najbolje urađen za iGo (Nevena). To mislim u poređenju iGo/Here/GMaps.
 
Što se tiče glasa, ipak je daleko najbolje urađen za iGo (Nevena). To mislim u poređenju iGo/Here/GMaps.
Ne možeš porediti dve različite stvari!
Ovo je sintetizovani glas, urađen na osnovu prevoda sa ruskog glasovnog navođenja.
Uzgred, a šta fali glasu na Navitelu, Sygicu, Route66...?
 
Zar ima ikoga ko bi mogao da kaze da Nevenin glas nije sto kopalja ispred svih ostalih?

...aj sto nemas ukusa to bi ti se moglo i oprostiti ali to sto trazis da na skolovanje tvog sluha neko drugi trosi vreme - e to je vec neoprostivo.

@all probao sam sjajan navy program i predlazem vam da i vi ucinite isto. Navy jeste online, radi sa googlemaps, navodjenje je na onom jeziku koji je sistemski i za koga imate tts. Ponasa se tako sto kamera snima put ispred vas a vizuelna uputstva idu preko te slike, pokazuje i poi i speadcams. E sve bi to bilo vec vidjeno da ovo ujedno nije i blackbox aplikacija sa lokalnim i/ili zapisivanjem na besplatnom cloudu od 2 GB. Ima sva potrebna podesavanja da uspesno zameni poseban uredjaj te vrste.

Zove se CamOnRoad i besplatna je!
 
Jel moze meni neko da objasni glasovno navodjenje na SYGICY, jer ga nisam imao :)

Da li dolazi samo u full verziji ili?

Nije da mi treba, nego me zanima da li sam nesto prevideo tamo.
 
Poslednja izmena:
ja imam full verziju i u nju samo dodje engleski a ostali glasovi moraju da se skinu
 
Nevena forewer ;) za klasu ispred svih ostalih.
 
@all probao sam sjajan navy program i predlazem vam da i vi ucinite isto. Navy jeste online, radi sa googlemaps, navodjenje je na onom jeziku koji je sistemski i za koga imate tts. Ponasa se tako sto kamera snima put ispred vas a vizuelna uputstva idu preko te slike, pokazuje i poi i speadcams. E sve bi to bilo vec vidjeno da ovo ujedno nije i blackbox aplikacija sa lokalnim i/ili zapisivanjem na besplatnom cloudu od 2 GB. Ima sva potrebna podesavanja da uspesno zameni poseban uredjaj te vrste.

Zove se CamOnRoad i besplatna je!

Može neki link? Na brzinu sam pogledao PlayStore i nešto ne nalazim.
 
@Mali Milojica
Među onim koje sam ja pobrojao (iGo/Here/GMaps), jedino je dobro urađeno za iGo (Nevena). Zvuči lepo i prirodno.
Lošiji je dosta u GMaps. U Here je, kao što si napisao, sintetizovan glas ili kako god. Uglavnom, vratio sam odmah na Engleski.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno