Šta je novo?

Android navigacija i mape

Ta Yandexova zvanična aplikacija nema ni nove nazive ulica, bar ono što sam pogledao za Beograd.

@Boki.N čiju drugu bazu koriste?
 
Na yandex mi nema CG offlina mapa, mapy je na telu radila ok, sad cu je prebaciti na multimediju da probam, nema SRB jezik to mi je onako meh, razumem i sve na eng ali mi je lepse kada kaze na nas jezik.
 
Mislio sam da sam dovoljno jasan ...
Nisam se tebi ni obratio kada sam napisao da nema novih naziva ulica a i mislio sam na zvaničnu aplikaciju sa Play store koja se zove Yandex Maps and Navigator.

Da li može link do te dopunjene srpske verzije? Voleo bih da vidim šta su uradili i koliko su novih naziva ulica ubacili i šta su uradili sa kućnim brojevima.
 
Razocarah se i na here i na mapy.cz
Mapy.cz je obecavao, instalirao sam ga, trazio sam mup tivat, nasao ga je odmah. Top.
Spremim se na put, krecem, kucam mup tivat, ne pronalazi ga, a nasao ga pre par minuta, kucam nekoliko puta jednostavno ga ne nalazi.
Ukucao sam samo Tivat i krenuo, i bas je sporo, dok otvori tastaturu i slicno, bas bas bas sporo, i cudno prica, tako da i ona otpada.
A here nije ni nasao mup tivat, bas razocarenje. ali barem radi brzo odmah otvara sve.
 
Ja po gradovima najviše koristim GMaps. Između mesta, i na međunarodnim putevima Sygic/Here. Sygic sam kupio sa lifetime licencom sa mapa za celu Evropu (plus HUD gratis) za 20eu svojevremeno. 30eu bio ceo svet, ali kontam da kolima neću nigde van Evrope. I sve tri rade odlično, bez seckanja i sl.
U kolima ima Carminat zasnovanu an TomTom mapama, u glavnom, poklapa se sa Sygic 99%. Verovatno iste mape.
 
Pročitaj od početka koji problem ima čovek.

Jeste, iste su mape, odnosno isto im poreklo.
 
Meni pored Sygica, dosta dobro radi I Waze navigacija...te dve koristimn u taxiju i zaista nemam problema
 
Mimo premium sygica, ima li ko speed camere po evropi i ostale matrake tog tipa? Ja sam koristio gmaps uvjek mada zbog ovih stvari trazim nesto drugo. Waze volim za po gradu ali se slabije koristi kod nas pa nema precizne prijave svega i svacega.

Sygic mi ne dobar bio dok je trial trajao, malo mi ui vizuelno ne prija kao i glas koji se ponavljan non stop al dobro, spasava od kamera makar, al ni on nije imao sve npr.

Prednosg je i da rade na andoroid auto, gmaps, waze i sygic rade
 
Hint:
Speed Camera Radar PRO
ili Radarbot Speed Camera Detector
 
Poslednja izmena:
Pogledacu, hvala. Skinuo sam patchovani sygic i radi sve samo mislim da nema live traffic :) a j waze za po gradu ima manje vise sve
 
Kakav vam je Waze sa brojevima kuća-zgrada? Sygic mi izgleda potpuniji što se tiče toga.
 
Mene je iGO razočarao u poslednjih godinu, dve. Uvek su najsporiji bili sa update-om mapa. Sve aplikacije koje imam su paid, i Sygic i iGO, ali su razlike u njima nebo i zemlja. Jedno vreme mi je iGO tako bagovao da nisam mogao da koristim apk. Na kraju sam se prebacio na Sygic i Waze i zaista lepo rade.
 
Razocarah se i na here i na mapy.cz
Mapy.cz je obecavao, instalirao sam ga, trazio sam mup tivat, nasao ga je odmah. Top.
Spremim se na put, krecem, kucam mup tivat, ne pronalazi ga, a nasao ga pre par minuta, kucam nekoliko puta jednostavno ga ne nalazi.
Ukucao sam samo Tivat i krenuo, i bas je sporo, dok otvori tastaturu i slicno, bas bas bas sporo, i cudno prica, tako da i ona otpada.
A here nije ni nasao mup tivat, bas razocarenje. ali barem radi brzo odmah otvara sve.
Evo skinuh opet sygic ni on ne pronalazi mup.
Kakva je petal maps?
 
Poslednja izmena:
TomTom ima malo poi (u poređenju sa drugim navigacijama), ali mu je rutiranje, po mom mišljenju najbolje. I ograničenja brzine su najbolja. Imaš na https://www.tomtom.com/mapshare/tools/new/mapshare/#loc=43.58064,21.33301,14.49 mogućnost da dodaš taj poi na mapi, uneće ga za desetak dana, pa onda možeš da vidiš taj poi na Amigo, a za par meseci biće i na TomTom Go navigaciji. Ja sam više od 150 reporta uneo (za Srbiju) i svi su uneti i skoro svi se nalaze na TomTom.
 
Zatražio sam edit ulice u Waze-u editoru i to je prihvaćeno i update-ovano je na Map editoru. Koliko vremena treba da prođe da se to odrazi u mob. app?
 
Jel se pojavila neka pristojna navigacija do 50e,ne trazim da radi kao ona od 150e ali da je pristojna?
Da se to uglavi u fiat stilo.

Lpo3Umn.jpeg
 
Steta sto nema za prirodni android auto
Screenshot_20231126_232840_Petal Maps.jpgScreenshot_20231126_233647_Petal Maps.jpg
 
Jel se pojavila neka pristojna navigacija do 50e,ne trazim da radi kao ona od 150e ali da je pristojna?
Da se to uglavi u fiat stilo.
Uglavljivanje nije problem. Elektronika nije problem. Ekran jeste
Aka - hoću da radi kao S23, da ima brzinu i memoriju kao S23, da imaš lep filing kada ga pipaš a da košta kao A14 ... e malo mac :)

Nema kvalitetnog ekrana u tom cenovnom rangu.
Na stranu čipset i memorija
 
Galaxy tab neki noviji i lepo da se nabudži na neki nosač ili prelepi preko neke neispravne multimedije i eto, rešen problem.
 
Jedno laicko pitanje: da li je za koriscenje tabketa kao navigacije, preduslov to da koristi sim karticu?
 
Ali moraš na wifi da odradiš download mapa inače od navigacije nema ništa. Za većinu navigacija se skidaju mape država, dok je za gmaps potrebno zapamtiti teritoriju (ne može mnogo velika oblast, pa se mora skidati više oblasti).
Druga varijsanta je da povezivanje tabletu omogućiš putem telefona - hotspot
 
Nazad
Vrh Dno