Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Lucky patcher je automatizovani cracker alat i nelegalan je.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ti da napraviš rom na osnovu source-a je tvoj i možeš ga deliti, A možeš i da ga sačuvaš za sebe.
LP je piraterija, jer patchuje aplikacije koje bi npr trebale da se plaćaju. Npr da on ima samo funkciju da uklanja reklame, ne bi bio, ali pošto ima i ovo prvo, onda jeste piraterija.
 
Ti da napraviš rom na osnovu source-a je tvoj i možeš ga deliti, A možeš i da ga sačuvaš za sebe.
LP je piraterija, jer patchuje aplikacije koje bi npr trebale da se plaćaju. Npr da on ima samo funkciju da uklanja reklame, ne bi bio, ali pošto ima i ovo prvo, onda jeste piraterija.

Poweramp se plati. Ali ne može da radi bez provere, tj bez internet konekcije. Ja recimo nemam net par dana i više ne mogi da pokrenem Poweramp. A plaćen je... E sad, verovatno da ima neka EULA prilikom instalacije Poweramp-a sa kojom se ti složiš pre plaćanja? Ili možda nema, to bi bilo baš zanimljivo!

A što se tiče XDA, tamo je 80% ROM-ova samo "editvano", 10% portovano i ne verujem da je 10% napisano "od početka". Pa ih niko ne dira...

Kapiram ja da je LP "no-no" za Google čim ga nema na marketu ali hoću da znam zašto? :)
 
Rekoh ti ja, a evo i kutija :)
 
A što se tiče XDA, tamo je 80% ROM-ova samo "editvano", 10% portovano i ne verujem da je 10% napisano "od početka". Pa ih niko ne dira...

Nema nikakvih osnova da ih bilo ko dira.
Android je linux distribucija za mobilne telefone i izvorni kod je dostupan pod ne znam tačno kojom licencom.
Ono što se ne sme je korišćenje vlasničnih programa i zato se recimo google aplikacije naknadno instaliraju.
 
Kapiram te ali ja sam kao radoznalo detence kome kažeš "nemoj to da radiš" a ja pitam "a što?", ne daješ mi ono što hoću, info koji me zanima. :)

Nego, našao sam nešto: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1779740
Aplikacije koje uklanjaju reklame a mogu da se nađu na marketu, uklanjaju reklame tako što bolkiraju adrese reklama.
LP radi tako što edituje / izmeni aplikaciju da uopšte ne šalje zahteve za reklame i zato je nelegalan, što je sada sasvim razumljivo. Ali, BTW, LP tako štedi bateruju.

E sada, uređaj (HW) je moj, nemam pojma da li je "fabrički" OS ali recimo da sam ubacio neki custom za koji neki virtuelni nalog sa XDA tvrdi da je njegovih ruku delo, ja ako koristim LP - ja imam problem sa onim koji je napisao apk (jer sam joj izmenio kod uz pomoć LP-a) sa reklamama a ne i sa Guglom (jer koristim "custom" ROM), jel tako?
Da razjasnimo ovo već jednom... :)
 
Poslednja izmena:
Sad na brzinu te nisam razumeo, ali hoću pročitati još jednom kad se završi utakmica :)

A ti pročitaj onaj licence link što sam ti ostavio ;)
 
Мислим да имаш "проблем" са гуглом без обзира чији је ром...
 
Ako menjaš aplikaciju koja nije otvorenog koda onda da, imaš problem sa vlasnikom te aplikacije.
 
KitKat Dialer:

nista gluplje nisam video u zivotu. Pritom, ako bih menjao dialer APK, promenio bih AOSP u source-u, ili da mi neko kaze da li postoje dodatna podesavanja

naime - klikom na Phone app, otvara mi se ovaj prozor:

kitkat-dialer.png


pa tek klikom na History, ulazim u one standardne tri stranice:

DIALER > CALL LIST > FAVORITES

ima li nacin da ugasim ovaj prvi prozor, jer me ekstremno iritira ? misleci da nisam jedini u ovome, ukucam u google "kitkat dialer" da bih video gomilu rezultata:

this is awesome, awesome google dialer!!!

...
 
Da li se nekom dešava da gmail push (tj instant sinhronizacija) više ne radi? Stavio sam arhd rom i primetio da ne radi kako treba, ponovio ceo postupak iz početka i ne radi opet. Ponovo instalirao gmail, podesio sync accounte, podesio label notifikacije, clear cashe i data svega od frameworka, downloader-a do gmail-a. Opet se ne sihronizuju mailovi kao pre čim stignu na server vec tek kad otvorim aplikaciju i uradim refresh. Nemam nikakav battery saver ili nešto da sam dodatno prčkao.
 
Nisam jos stavio Xposed, pre tri dana sam instalirao Paranoid Android (smorio se sto jos nema Hybrid Settings za S3 al uskoro ce) ali cu da probam. A jel modul samo podize brojeve kao layer screen, ili ti bas otvara dialer pad, kao na Jelly Bean ?
 
Da li se nekom dešava da gmail push (tj instant sinhronizacija) više ne radi? Stavio sam arhd rom i primetio da ne radi kako treba, ponovio ceo postupak iz početka i ne radi opet. Ponovo instalirao gmail, podesio sync accounte, podesio label notifikacije, clear cashe i data svega od frameworka, downloader-a do gmail-a. Opet se ne sihronizuju mailovi kao pre čim stignu na server vec tek kad otvorim aplikaciju i uradim refresh. Nemam nikakav battery saver ili nešto da sam dodatno prčkao.
Ukoliko nekom zatreba, rešenje je aplikacija root-push notifications fixer :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andqlimax.pushfixer
 
Android 4.0.4 na Samsung telefonu

Pitanje: Kako dodati prečicu u aplakacijama ili na početnom ekranu neke od instaliranih aplikacija ali koje se nepojavljuju na ova dva mesta.

Konkretno Polaris Office je instaliran otvara word i excel fajlove ali nigde nema prečice. Slična situacija je sa aplikacijom za štampanje
 
Ако сам добро разумео шта хоћеш, то може да се уради са nova launcher-ом.
Задржиш прст на home screen-у па идеш на пречице па activity и нађеш шта ти треба.
 
Hvala za info, ima li još neko rešenje
 
"clockworkmod" (oko 1Gb zauzima) direktorijum na SD kartici, smem da obrišem? Ako ga obrišem nemam backup? Ako mi kojim slučajem zatreba a recimo fon mi brikovan, kako da ga vratim sa harda?
 
Da to su fajlovi od bekapa.

Na micro sd karticu lako, izvadiš karticu i prebaciš sa računara na nju fajlove, bilo micro sd čitačem, stavljanjem kartice u drugi telefon ili nekim drugim načinom.

Na unutrašnju memoriju od telefona se mogu transferovati fajlovi "push" komandom iz adb-a.
 
"mikrokartica" mi je nezamenjiva, to sam zaboravio da spomenem a verujem da je jako bitno. :)
Ima li neki siguran način da se na takvu karticu piše & briše?
 
cwm backup podrazumeva da mozes da dodjes u cwm recovery da bi uradio restore?
sad sam imao problem sa (skoro) brikovanim telefonom. jedno od resenja do kojeg sam dosao je mount storage iz cwm. cak i dok je tel u recovery, dok je povezan na komp, moze se povezati kao usb storage. tako da je moguce prebaciti backup na memoriju telefona i sa sdcard (sdcard particija) uraditi restore.
moguce da se moze isto uraditi i za karticu, ali za sam backup nije skroz neophodno.
 
@SuperStarr
Pa da, na unutrašnju memoriju preko push komande.
Samo izguglaj " how to push files using adb".

@subtractor
Čovek je pitao u slučaju kada izbriše backup iz telefona kako može da fajlove od bekapa vrati u telefon sa računara i obavi restore bekapa iz cwm.
 
Poslednja izmena:
pa da. svakako mora da udje u recovery da bi to uradio. a kada udje, moze da poveze telefon na komp kao usb storage i prebaci te fajlove. restore onda radi sa internal sdcard.
ne kazem da je neki nacin bolji, ali meni ovo deluje najjednostavnije.
 
Radio sam i ja povezivanje telefona u usb mass storage mode preko CWMa tako da ta varijanta radi, telefon se vidi kao flash disk na racunaru tada...
 
Dešava mi se da player ne vidi neke pesme. Mp3 format, 6 pesama u folderu. A player vidi samo 5. Probao player pro, appolo, player sto dolazi sa sistemom i ista stvar. Zanimljivo je da tu pesmu mogu da pustim ako je nadjem preko fm. Probao i rescan kartice i nista. Jel ima neko ideju šta je problem?
 
Mozda u toj pesmi imas neke specijalne karaktere?
 
Nazad
Vrh Dno