Šta je novo?

Anbernic konzole

Kucaj u google tiny best set rom i samo ce ti se kazsti :)
 
ROMovi se kopiraju u predefinisane foldere. Svaki sistem ima svoj folder za ROM-ove, koji se automatski proverava prilikom pokretanja konzole. Zaista nije komplikovano.
 
^ Ja nemam, ali meni to deluje kao jako loš izbor. Pogledaj snimak gameplay-a:
 
^ Ja nemam, ali meni to deluje kao jako loš izbor. Pogledaj snimak gameplay-a:


To je stara verzija konzole koliko sam video, ova što sam ja okačio je sa novim firmware-om i nema u ćošku tu oznaku M17 a mislim i da je ekran drugačiji tj. bolji tako da ovaj video nije relevantan više


Edit: Hmm drugi video od istog lika za tu istu konzolu, gameplay sada izgleda sasvim ok. Nešto je on tu zajebao

 
Poslednja izmena:
Da, nešto je tu čudno. Kaže da je zeznuo "postprocessing" u prvom videu za snimke gameplay-a.

Kako odlučiš, ali ja sam pre za RG35xx u tom rangu. I onaj R36 deluje kao dobar izbor, a mogao je da se uzme za oko $30 sada tokom perioda akcija.
 
Evo šta kaže jedan drugi lik, inače ima dosta recenzija po YT......za te pare mislim da trenutno nema ništa bolje a RG35xx košta bukvalno duplo skuplje. Gledam da nadjem da li je neko budžio RetroArch na ovaj M17, ako on tera fino onda je to boli glava priča.

EDIT: Sada videh da upravo RetroArch šljaka ispod ovog nekog Front-Enda njihovog, pa ovo je vrhunski :D

 
Evo šta kaže jedan drugi lik, inače ima dosta recenzija po YT......za te pare mislim da trenutno nema ništa bolje a RG35xx košta bukvalno duplo skuplje.
RG35xx je mogao da se kupi za $35 sada tokom akcija (sada je $42, što je isto kao taj M17). Ti možda misliš na RG35xx Plus (koji je bio oko $52, a sad je $58), što opet nije "duplo skuplje".

U svakom slučaju, ako budeš uzeo M17, prenesi utiske kada stigneš.
 
RG35xx je mogao da se kupi za $35 sada tokom akcija (sada je $42, što je isto kao taj M17). Ti možda misliš na RG35xx Plus (koji je bio oko $52, a sad je $58), što opet nije "duplo skuplje".

U svakom slučaju, ako budeš uzeo M17, prenesi utiske kada stigneš.

Mislim na RG35xx H model, on je 71€...ove uspravne varijante ko običan RG35xx ne mirišem nešto jer su mi neudobne za igranje a i nemaju thumb stick.

Screenshot_19.jpg
 
Ok, ja sam govorio o običnom RG35xx. Ali druga stvar je ako ti ne odgovara format.
 
Ja sam uzeo sa Minixa i tu je najpovoljnije. Da nasa carina radi posao stiglo bi za 6 dana, ovako za 5 dana na carinu i 4 nedelje posle konacnog pregleda doslo kod mene.

59e sa prijavom koju dobijes odmah pri prvom ulasku na sajt gde ostavis mail za subscription. Znaci 1500 jeftinije, ne znam da li u tom linku na aliju placas dostavu ovde je i FREE.

Screenshot 2024-03-04 011539.png
 
Ako Sensible Soccer sa Amige radi kako treba meni dosta :)

Vidim da neki preporucuju i PS Vitu za Amiga igre da li je to neko probao?

Pa kontam da radi ako sve tera RetroArch, s tim što verovatno ne može da se koristi RunAhead Latency opcija u okviru njega lepo jer je hardware slab pa ćeš imati lag od 2 do 3 frejma kao i na svim ostalim emulatorima. Nije 1:1 emulacija, za takve stvari samo PC
 
Mislis da bi RG35XX H bio bolji izbor po tom pitanju bez obzira na vecu cenu?

 
Mislis da bi RG35XX H bio bolji izbor po tom pitanju bez obzira na vecu cenu?


Zavisi šta hoćeš, ako ti treba autentična 1:1 emulacija mislim da ti ni jedan ovaj handheld ne završava posao jer za recimo RetroArch da bi profi emulirao sve (to podrazumeva korišćenje RunAhead latency opcije) treba mu minimum neki Intel i7 - treće generacije ili nešto tog tipa, eventualno možda prodje neki i5. Ovaj hardware koji se nalazi u handheld konzolama nije dovoljno jak da se izbori sa zahtevima.
Mnogi ljudi ne znaju da se zapravo igraju na ogoljenoj emulaciji sve dok ne uzmu originalni hardware u ruke gde se odmah da primetiti tečniji gameplay. Ti koji imaš originalnu Amigu uzmi pa upali Sensible na njoj i na nekom emulatoru i odmah ćeš videti razliku.

PS. Ja bih uzeo neki handheld da mi služi da ubijem vreme nekada pred spavanje ili ako putujem van grada, ne bih ga koristio nikada za regularno igranje, za to imam original mašine.
 
Poslednja izmena:
Igram ja redovno na A1200 nije to problem, nego mi treba nesto bas za to sto kazes pred spavanje i na putu... :)

Porucio M17 pa cemo da vidimo kad stine.
 
Igram ja redovno na A1200 nije to problem, nego mi treba nesto bas za to sto kazes pred spavanje i na putu... :)

Porucio M17 pa cemo da vidimo kad stine.

Za ovaj M17 imaš custom firmware koji je neki lik radio gde je navodno omogućen pristup RetroArch podešavanjima pa onda probaj kada ti stigne da ga instaliraš pa vidi da pokreneš RunAhead Latency opciju u RA pa da vidiš da li će da koči sve i štuca.
Ja koliko sam razumeo taj M17 handheld koristi RetroArch za emulaciju ispod "haube" tj. tog nekog front-enda
 
Ja sam suzio izbor na powkiddy RGB30 ili neki od RG35XX.
 
Evo još jednog handhelda koji vidim da svi hvale i trenutno je na nekim superdeal akcijama za 60€ sa free shipping-om. Inače izvinjavam se ako je spominjan ranije pa shodno tome neka moderator obriše post ovaj ako treba.

TRIMUI Smart PRO

AliExpress link

Screenshot_11.jpg

@JoKa

Baci pogled na ovaj TRIMUI Smart PRO što sam okačio, košta skuplje ali deluje isto dosta dobro pa eventualno njega možeš da uzmeš ako uspeš da otkažeš kupovinu M17
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • IMG_5770.jpeg
    IMG_5770.jpeg
    165.5 KB · Pregleda: 62
Za sve vlasnike 35xx plus i H verzije nešto novo za probati

Dobri ljudi sa interneta su uzeli fabrički firmware i unapredili ga. Ja ću da ga probam krajem nedelje.

 
Sta si uspeo da pokrenes sve od Amige i da li je komplikovano?
Probao sam neke igre cisto da vidim jel rade, ali slabo Amigu igram vise Neo Geo i Segine.

Za sve vlasnike 35xx plus i H verzije nešto novo za probati

Dobri ljudi sa interneta su uzeli fabrički firmware i unapredili ga. Ja ću da ga probam krajem nedelje.

Pored zive i odlicne Batocere stock os je nula :)
 
Lepo, mada je ovo Swos, ja neko navikao na stariji SS :) Ali verujem da i on radi, znaci nema nekih problema oko ucitavanje igara koje se na vise disketa?
Uzmes lepo ROM za Amiga CD32 i nema disketa :D
 
Evo još jednog handhelda koji vidim da svi hvale i trenutno je na nekim superdeal akcijama za 60€ sa free shipping-om. Inače izvinjavam se ako je spominjan ranije pa shodno tome neka moderator obriše post ovaj ako treba.

TRIMUI Smart PRO

AliExpress link

Pogledajte prilog 431887

@JoKa

Baci pogled na ovaj TRIMUI Smart PRO što sam okačio, košta skuplje ali deluje isto dosta dobro pa eventualno njega možeš da uzmeš ako uspeš da otkažeš kupovinu M17
Deluje dobro...meni se nudi u SuperDealsu za 50,5 $
 
Mislim da sam sinoc porucio R35xx H. Ono, lovu su skinuli, mada jos nista poslali nisu :ROFLMAO: Hvala svima koji su mi pomogli oko izbora modela, a kapiram da cu tek da vam zahvaljujem kad krene spremanje kartica :ROFLMAO: Za pocetak koje konkretno modele kartica preporucujen da se kupe? San disk, a da l je bitan i model? I koja velicina? Za softver 64Gb? Za igrice 128 dovoljno?
 
@pinocio
Nije bitan model jer je svaka bolja od tog djubreta od 3 dolara sto dolazi u konzoli. 128gb je neki minimum za pakovanje tog tiny best set-a romova.
 
Nazad
Vrh Dno