Šta je novo?

amiga igre

pseto

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
83
Poena
609
Da li je moguce nekako skinuti sa neta igre za amigu 500
prebaciti ih na amigine diskete
i onda te diskete lepo ucitavati u pravu amigu 500
pozdrav
 
pseto je napisao(la):
Da li je moguce nekako skinuti sa neta igre za amigu 500
prebaciti ih na amigine diskete
i onda te diskete lepo ucitavati u pravu amigu 500
pozdrav

Treba ti Amiga 1200 minimum ako ces da vracas igre sa neta (ADF Format) na diskete.

Znaci skines igru (880Kb ili ti 901120bytes), prekopiras to na HDD koji je formatiran u FAT16/32, iskljucis ga sa PC-ija, prebacis na Amigu koji ima instaliran CrossDOS FS, ili imas dosta dobru mountlist-u, iscitas HDD, i pokrenes adf2disk.

Drugacija operacija sa Amiga500 racunarom zahteva Externi SCSI kontroler i SCSI HDD, sto nije nemoguce naci, ali je dosta zeznuto.
 
Moguće je i sa čistom A500 (tj. 1 Mb). ADF fajl se podeli na dva dela, a onda se, preko PC diskete i odgovarajućeg programa za čitanje iste (crossdos, ili nešto slično), deo po deo prebaci na A500 i njenu disketu pomoću transdisk-a. Ovo je malo duži posao, ali radi.
 
Stef je napisao(la):
Moguće je i sa čistom A500 (tj. 1 Mb). ADF fajl se podeli na dva dela, a onda se, preko PC diskete i odgovarajućeg programa za čitanje iste (crossdos, ili nešto slično), deo po deo prebaci na A500 i njenu disketu pomoću transdisk-a. Ovo je malo duži posao, ali radi.

Slično nešto sam i ja radio sa A500 (ustvari još uvek radim ponekad pošto mi je od silnih Amiga ostala samo jedna 500-tka: zver kojoj sam svojeručno čipove sa proširenja prelemio na matičnu ploču da bi radili kao 1 MB Chip rama, takođe sam kod Fat Agnus-a ubacio i svičer za NTSC da bi radila u 60Hz, samo evociram uspomene, ne zamerite...). Veliki je problem što moraš da par puta šetaš diskete da se zezaš tako da će da ti se smuči posle dve tri igre (znaš na koliko su disketa uglavnom bile igre...). Zato je Laxduke i preporučio A1200 jer ona ima 2 MB Chip-ram-a (po defaultu) tako da je idealna za tako nešto. Inače Cross-DOS je sistemski podržan od KickStart-a 2.04 (A500+, ili 2.05 A600). Pod KS 1.3 (A500) CrossDos će ti pojesti još memorije :(
Ja sam prebacivao sa Amiga disketa u ADF, znači obrnuto...
 
delimir je napisao(la):
Slično nešto sam i ja radio sa A500 (ustvari još uvek radim ponekad pošto mi je od silnih Amiga ostala samo jedna 500-tka: zver kojoj sam svojeručno čipove sa proširenja prelemio na matičnu ploču da bi radili kao 1 MB Chip rama, takođe sam kod Fat Agnus-a ubacio i svičer za NTSC da bi radila u 60Hz, samo evociram uspomene, ne zamerite...). Veliki je problem što moraš da par puta šetaš diskete da se zezaš tako da će da ti se smuči posle dve tri igre (znaš na koliko su disketa uglavnom bile igre...). Zato je Laxduke i preporučio A1200 jer ona ima 2 MB Chip-ram-a (po defaultu) tako da je idealna za tako nešto. Inače Cross-DOS je sistemski podržan od KickStart-a 2.04 (A500+, ili 2.05 A600). Pod KS 1.3 (A500) CrossDos će ti pojesti još memorije :(
Ja sam prebacivao sa Amiga disketa u ADF, znači obrnuto...

Kombinacija sa Splitz&Jointz mi ne pada na pamet, posto je suluda.
Najbolje je kada imas neki mali HDD, oko 540Mb, i IDE kabl 44/40 pin.
Jos brze je ako ima PCMCIA mreznu kartu :)
 
Moze da se sredi sve preko AmigaExplorera. Povezes Amigu i PC serijskim kablom i preko ovog AmigaExplorera koristis Amigine flopice kao mapped network drives.
Znaci, skines ADF-ove sa neta, povezes se sa amigom i radis DL na njene diskete - gde ces jednostavnije ?

Info o Cloantovom Exploreru mozete naci ovde
 
silverglider je napisao(la):
Moze da se sredi sve preko AmigaExplorera. Povezes Amigu i PC serijskim kablom i preko ovog AmigaExplorera koristis Amigine flopice kao mapped network drives.
Znaci, skines ADF-ove sa neta, povezes se sa amigom i radis DL na njene diskete - gde ces jednostavnije ?

Da, nema jednostavnije metode, ali...

-Amiga Explorer je bagovit
-Vrlo je spor transfer (12-14Kb/Sek)
-Nema korekcije gresaka pri pisanju (desava se da disketa pukne pri pisanju a ti to i ne znas dok je ne pokrenes)
 
-Amiga Explorer je bagovit

A koji sw nije ? :D

-Vrlo je spor transfer (12-14Kb/Sek)

S obzirom da je igra za dz, mozemo se toliko strpiti.
Nekada samo cekali i duze samo da se igra ucita (malo smo izgubili strpljenje; nakon svih ovih silnih gigaherca, gigabajta, itd zaboravili smo sta je uzivanje sa racunarom).

-Nema korekcije gresaka pri pisanju (desava se da disketa pukne pri pisanju a ti to i ne znas dok je ne pokrenes)

Nisam imao takvih problema (za sada).


No, ukoliko se povezes sa Amigom mreznim kartama (zivela A2k) i koristi TCP/IP, resava se i brzina i korekcija transfera (ne i pisanja).
 
Imam obicnu amigu 500
sa 1mb
Imam zelju da pokrenem neke stare igre na pravoj amigi 500
U pitanju je samo par igrica i nije mi problem da ih prebacujem preko disketa
Od amiga programa imam samo xcopy i workbench
Probao sam preko winuae ali ne mogu da najdem
nigde program transdik
imam u okviru foldera amiga programs fajl transdisk
koji uopste nema ekstenziju i neznam kako da ga pokrenem
Nije mi bas najjasnije kako da pocnem
Da li prvo treba formatirati disketu u amiga format
pa onda ubaciti u pc pa prebaciti fajl nekako na tu disketu
i onda disketu ubaciti u amigu
Zahvalan sam na bilo kakvoj pomoci
Pozdrav
 
pseto je napisao(la):
Imam obicnu amigu 500
sa 1mb
Imam zelju da pokrenem neke stare igre na pravoj amigi 500
U pitanju je samo par igrica i nije mi problem da ih prebacujem preko disketa
Od amiga programa imam samo xcopy i workbench
Probao sam preko winuae ali ne mogu da najdem
nigde program transdik
imam u okviru foldera amiga programs fajl transdisk
koji uopste nema ekstenziju i neznam kako da ga pokrenem
Nije mi bas najjasnije kako da pocnem
Da li prvo treba formatirati disketu u amiga format
pa onda ubaciti u pc pa prebaciti fajl nekako na tu disketu
i onda disketu ubaciti u amigu
Zahvalan sam na bilo kakvoj pomoci
Pozdrav

Uhh, tebe ceka posao.
Ovako treba ti sledece...

-Formatirana disketa na PC-iju na 720Kb
-transdisk i adf2disk programi
-splitz & jointz set programa za multi-arhiviranje
-mountlist-a koja podrzava PC formatiranu disketu

Prvo formatiraj disketu na PC-iju na 720Kb.
Spakuj imidz igrice/programa, ako je ispod 720kb nema potrebe da se smaras sa S&J.
Sada na amigi moras da dignes sistem sa diskete koja ce da ima mountlist-u i crossdos fajl sistem ucitan da bi mogao da citas pc-720kb disketu, i trebace ti program adf2disk, koji mora biti prekopiran u ram drajv.
Ubacis disketu sa pc-ija, i raspakujes sadrzaj diskete u ram.
Onda pokrenes adf2disk i ubacis praznu amiga disketu (880kb).
I to je to :)
Verovatno od svega ovoga imas samo disketu, amigu, i mnogo zelje za igranjem, ali videcu da ti nekako posaljem sve potrebno na e-mail ili na moj drenik prostor, odakle ces moci sve da preuzmes.
 
Pronasao sam na netu
programe
Lha.exe - za pc
Lha.ex- LHA Program to compress and uncompress LHA and LZH files.
adf2disk.ex - ADF2DISK Program to convert ADF files to real AMIGA disks.
Pretpostavljam da se ovi programi sa extenzijom .ex
nekako ucitavaju u amigu ali ne znam kako da ih prenesem na amigu
u helpu za program adf2disk pise da treba imati kickstart barem 2
da li se to odnosi na amigu ili amiga emulator obzirom da ja
imam amigu 500 sa kickstartom 1.3
Da li moze neko da mi napise odakle da pocnem
Nemam na raspolaganju amigin hard disk niti neke
dodatne kablove
Kako da stavim na disketu
mountlist-u i crossdos fajl
Kako da program adf2disk ucitam u amigu
Hvala na svakoj pomoci
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno