Šta je novo?

AMD Radeon Rx serija

Kako kad GTX780ti vec sada ima hladjenje reseno vrlo blizu nonreferentnim kartama, tu ce razlika biti minorna ako je uopste i bude, dok kod 290X zbog katastrofalnog kulera, OC potencijal ne da ne postoji nego karta i obara taktove neretko i na 700tinjak MHz.

Po meni, nema sanse da razlika bude veca nego samo manja i to daleeeeeko daleko manja, cak mislim da ce jedan npr DCII ili Vapor biti u egalu sa 780Ti.

Ubara taktove u quiet modu na 700 mozda i ispod, ali u uber modu ne obara toliko, mozda neke OC verzije sustignu GTX780ti, ali bice isto tako OC verzija GTX780ti tako da ce opet sve na isto da se vrati.
Jednostavno GTX780ti sa memorijom na 1750mhz odnosi prednost, da li AMD moze driverima ubrzat R9 290X hmmm 7% nije mnogo recimo 12.11 performance driver za HD7970 donio je tacno 7% porast performansi, ali je pitanje moze li se ista uraditi sa R9 290X vidicemo ima li AMD ikakav odgovor.
 
290X ce izgleda ici tu do 1200MHz na vazduhu, tako da ce imati prednost Ti, posto ce vjerovatno moci da ide na 1300 i vise.
 
Ali cena ce da presudi.
 
Stigla 290, sad ce da je koljemo, da vidimo sta tu ne valja oko hladjenja, bilo bi dobro ako neko prati kopanje sa 290 da baci neki link ako ima neko novo podesavanje :whip:
 
Poslednja izmena:
Jel ide pod vodu ?
 
Normaalno, samo da vidim sta tu kaslje , mislim da kao prvo ne valja pasta , u to sam se uverio sa MSI R9 280X, drugo skinucu prednji nosac da sto lakse izduvava vazduh, pa ce mo onda pod vodu, mislim da ce ove modifikacije sigurno oboriti temp e sad videcemo koliko, za rudarenje po meni ni to nije dovoljno jer je greota da vrte ventovi 24/7 kad postoji vodeno za takve stvari . :whip:
 
Kakve ocekujes temperature naponske nakon stavljanja pod vodu ?
 
temp na VRM1 i 2 su ok izmedju 60 i 70 i pri ovakvom hladjenju tako da pod vodom nema problema to generalno vazi za sve graficke jer cim se toplota odvuce sa GPU ostalo nije problem
 
Poslednja izmena:
AMD to bundle Battlefield 4 with Radeon R9 graphics cards
http://hexus.net/tech/news/graphics/62309-amd-bundle-battlefield-4-radeon-r9-graphics-cards/

Bundle.jpg
 
nisam znao da i nvidia nesto deli :)... sta ti je konkurencija :D
 
Krenuli AMD stopama vide opada prodaje djeli igre, kradi nazive karti GHz EDITION :D, mora se svasta raditi kad je konkurencija jaka.
 
da li ovo znaci da ljudi koji su vec kupili grafe nista nece dobiti?
 
ja se nadam da cu mozda dobiti taj kupon ali ne nadam se previse :S:

msm ima ljudi koji kazu da mozemo da dobijemo, ali tu jeona vecina koja kaze da necemo dobiti :D
 
Ni do sad nije islo uz svaku 7900/7800 karticu.
 
da li ovo znaci da ljudi koji su vec kupili grafe nista nece dobiti?

I mene ovo interesuje?
Kupio sam pre 10 dana MSI 270X. Nije valjda da ću da izvisim za kod??
Ako mi ne daju kod ima da vratim karticu (u roku od 14 dana) prodavcu, da tražim pare nazad i da sledećeg dana kupim ponovo :-devil-:
 
^ Po višoj ceni? Dobra ti je logika. :)
 
Nesto ne verujem da ce se kod nas dobijati taj BF4. :D
Pre ce osvanuti oglasi na KP tipa "prodajem BF4 kod-30e" :D
 
Ja sam mislio da si uzeo Sapphire na akciji. :)
 
Kapiram da ce se deliti kodovi i po proizvodjacima. Setite se da su ranije samo uz neke marke deljeni kodovi.
Msi recimo. Ja sam uz Asus dobio FC3 kod tad ali tek posto sam pitao u prodavnici gde sam kupio, inace dosta prodavaca nije bilo upuceno uz koje se karte dele koji kodovi. Najbolje da proverite i na sajtu proizvodjaca kao i u doticnoj maloprodaji.
 
sad sam video da su u em*iju stavili da neversettle bundle dobijaju samo oni koji od danas kupe karticu :(
tako da ce biti tako i kod ostalih
 
Znaci kupis 280x za 260e, dobijes kod za BF4 koji glatko se proda za 30-35e i dobijamo high end karticu za 230e?!?
Covece ovo me tera da opet razmislim o kupovini 280x, umesto GTX770 iako i oni daju 3 igre, koje me bas i ne zanimaju preterano.
 
mozda je glupo pitanje, ali da li je taj bf4 kod i za multiplayer?
 
naravno, da daju samo singleplayer bilo bi kao da daju trial verziju :D
 
Nazad
Vrh Dno