Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Interesantno da je 1080 dobio najveći boost u DX12, dok GTX 1060 radi malo brže u DX11.

Kompleksan chip, trazi vise procesorkse snage, uz DX 12 karta prodise, Vjerujem da ce ovaj DX 12 najvise pomoci Vega karticama posto ce i one biti dosta jake, vjerovatno najbrzi AMD chip ikad.

Vidi se dole uz FX 8370 uprkos DX 12 ne moze "nahraniti" karticu.
 
Pa kad je fx 8xxx u rangu i3.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
A sa cim je onda fx 4300 u rangu, sa kojim moj drug igra Overwatch bez problema a sa pentiumom koji ima istu cenu dosta zabada?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Napisacu ovo i necu vise jer je off.

Intel nema procesor ispod i3-ja koji treba uzimati i taj i3 izvlaci njegovo jako jezgro, fx 8xxx ga sije u multi core iako je prastar procesor.

Bice dobar buy ovi ht pentiumi bez neke jace graficke sto intel (sasvim slucajno) izbacuje sada :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kompleksan chip, trazi vise procesorkse snage, uz DX 12 karta prodise, Vjerujem da ce ovaj DX 12 najvise pomoci Vega karticama posto ce i one biti dosta jake, vjerovatno najbrzi AMD chip ikad.

Vidi se dole uz FX 8370 uprkos DX 12 ne moze "nahraniti" karticu.

A u višim rezolucijama opet DX11 malo brži i na 1080 :)

S druge strane, ako se posmatra uticaj procesora:
- Kod AMD karti, DX12 je malo brži od DX11 i oba daju isti fps na Intel i na daleko slabijem AMD procesoru (za očekivati je bilo da na slabijem procesoru DX11 bude slab a da DX12 poleti ali to se ovde nije desilo)
- Kod nVidia karti na Intel procesoru jeste primetno veći fps (zapravo samo na 1080 u HD rezoluciji dakle nebitno) ali opet nevezano za to da li je u pitanju DX11 ili DX12

Malo čudna situacija u ovom testu i jedini zaključak koji mogu da izvučem je - DX12 nebitan.
 
Pozdrav ljudi,danas mi je stigla "Asus ROG STRIX-RX480-O8G-GAMING" Pa bih postavio jednostavno pitanje. Da li je moguce da se cuju naponske na istoj,cvrcanje,zujanje u igrama,negde vise u meniju igre nego u samoj pucnjavi i slicno tome?Probao sam drugi kabal,drugi izlaz na napajanju,ne vidim da se gubi u 3D i dropovanju frejmova,nista specijalno osim toga,da li moze maticna biti problem,felericna graficka,ili napajanje?Probacu je kod ortaka na "boljoj maticnoj i drugom napajanju" pa da vidim da li ce imati te simptome,do sada sam koristio R9 270,i pre nje 5/6xxx serije,nisam primetio ovakve zvukove nikada,osim kada malo vise kloknem procesor pa naponske vriste slicno. :)
 
A u višim rezolucijama opet DX11 malo brži i na 1080 :)

S druge strane, ako se posmatra uticaj procesora:
- Kod AMD karti, DX12 je malo brži od DX11 i oba daju isti fps na Intel i na daleko slabijem AMD procesoru (za očekivati je bilo da na slabijem procesoru DX11 bude slab a da DX12 poleti ali to se ovde nije desilo)
- Kod nVidia karti na Intel procesoru jeste primetno veći fps (zapravo samo na 1080 u HD rezoluciji dakle nebitno) ali opet nevezano za to da li je u pitanju DX11 ili DX12

Malo čudna situacija u ovom testu i jedini zaključak koji mogu da izvučem je - DX12 nebitan.

U vecim rezolucijama opet Gpu dolazi do izrazaja teret pada na GPu.
AMD karte su slabije mislim da najvise procesorske snage trazi upravi 1080-karta zato i jeste pod DX 12 na 1080p skocio fps dok prelaskom na vecu rezu i nema nekog uticaja...sve u svemu nema nekog veceg skoka performansi ni kod jedni ni kod drugi.

@fingon RX 480 je ipak puno sporija karta od GTX 1080 izgleda da je i FX dobro gura.
 
Poslednja izmena:
Da, nema sumnje. Sve se naravno gleda kroz novac, i cena FX 8 procesora je tek nesto iznad i3 procesora. Tu se i kotiraju po performansama, da vrede vise prodavali bi ih za vise. Nisu oni za high end, plafon za mid segment grafika sto rx 480 i jeste.
 
Od kad si ti jezicka policija :)
Ne spamuj temu [emoji14]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
A u višim rezolucijama opet DX11 malo brži i na 1080 :)

S druge strane, ako se posmatra uticaj procesora:
- Kod AMD karti, DX12 je malo brži od DX11 i oba daju isti fps na Intel i na daleko slabijem AMD procesoru (za očekivati je bilo da na slabijem procesoru DX11 bude slab a da DX12 poleti ali to se ovde nije desilo)
- Kod nVidia karti na Intel procesoru jeste primetno veći fps (zapravo samo na 1080 u HD rezoluciji dakle nebitno) ali opet nevezano za to da li je u pitanju DX11 ili DX12

Malo čudna situacija u ovom testu i jedini zaključak koji mogu da izvučem je - DX12 nebitan.

Pa nije nebitan,u TR rise dx12 dere 11-ticu,to sam proverio u benchu jer tu igru imam,za ostale kad proverim napisacu
 
Provericu i u igri ali mislim da je kao i u bencu,inace da nema tih benceva igre ne bi ni bile :)
 
Meni je taj problem pravio Msi Afterburner, ako ga imas update-uj ga na poslednju verziju, stare baguju sa rx serijom.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ko planira da kupi karticu sada vam je prilika, ima na KP da se poruci za 234 evra za sapphire nitro+ 4 gb verziju.
 
ne hvala. kupiću je kad joj cena padne na 120e.
 
Nacekaces se :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
I jos odlicna izvedba karte.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
vino je pobednik :)
 
Zdravo svima, pre mesec dana sam kupio XFX 480RX 8GB ,imam procesor Intel i7 920 2.67 ghz stock cooler, pa imam malih problema.
Jako lose mi rade igre, need for speed 2016 na maxu sa vsync radi od 40 - do 60 fps i trotluje mi,kao i Forza Horizon 3 koja radi identicno ,tu negde oko 35 do 60 fps sa trotlovanjem igre.
A googlao sam bas i gledao da ne sme da se desava to sto se meni desava.
Da li moze neko da predlozi sta ciniti? da li uzeti neko dobro vodeno/vazdusno hladjenje i kloknuti ga na 4.2ghz ili skupljati pare za neki bolji procesor i plocu. Ploca je ga x58 usb3,mislim da je vec stara ali ako moze da gura jos ,ne bih je menjao.
Imam monitor 24'inch ,Full HD 1920x1080p tako da bih igrao igre u toj rezoluciji.
Hvala unapred.
 
Nehalem je rođen za overclock i greh ga je držati na stock podešavanjima.

Poređenja radi, moj prvi 920 je išao na 3.8GHz HT on dok mi je kasnije 950 radio na 4.2 GHz HT off i dovodio u pitanje isplativosti i prelaska na Sandy Bridge tada.

Jedini veliki nedostatak je potrošnja i zagrevanje. Ti procesori u startu troše oko 130W dok sa OC idu u preko 160W što znači da ti treba pristojno napajanje i jako kvalitetan hladnjak. Moje sam klokovao na vodi.
Mada ulaganje u univerzalno hlađenje nikada nisu bacanje para pošto obično mogu da potraju dve ili tri generacije procesora i ploča.
 
Nehalem je rođen za overclock i greh ga je držati na stock podešavanjima.

Poređenja radi, moj prvi 920 je išao na 3.8GHz HT on dok mi je kasnije 950 radio na 4.2 GHz HT off i dovodio u pitanje isplativosti i prelaska na Sandy Bridge tada.

Jedini veliki nedostatak je potrošnja i zagrevanje. Ti procesori u startu troše oko 130W dok sa OC idu u preko 160W što znači da ti treba pristojno napajanje i jako kvalitetan hladnjak. Moje sam klokovao na vodi.
Mada ulaganje u univerzalno hlađenje nikada nisu bacanje para pošto obično mogu da potraju dve ili tri generacije procesora i ploča.


Imam Cooler Master Silent Pro 700W ,da li ce to biti dovoljno za overclock na 3.8 ili 4.2? Gledao sam vazdusno hladjenje Cooler Master V8,da li to moze da zavrsava posao ili ipak neko vodeno mora?
na stock cooleru na 2.67ghz ,ide mi do 80C sto mislim da nije toliko dobro,citao sam da treba da im bude temp oko 70C.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno