Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

"Toliko buke, a dobismo ~10% sporiju karticu od gtx 970. A s' obzirom da Nvidia fino gura cenu Maxwell kartica nadole pre izlaska gtx 1060, ne vidim na koji način će to RX 480 "pokidati" sa prodajom."

Jeste brža u dx11 igrama gde je gtx 970 oc a rx 480 stock.Kad se rx 480 oc onda ona postaje brža.Kad su u pitanju dx 12 igre gtx 970 nema šta da traži pored ove nove amd karte.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
970 je po izlaska bila ~330e i to ovde. Ja sam msi pazario tada za 38999 rsd.

I ja za malo manje novca kod nas ali je tad porez bio 8% a €/$ odnos daleko povoljniji.
Početkom te godine sam i R9 270 kupovao po 120 evra.

Sve je nakon toga skočilo za minimum 30-50 %
 
Tresla se gora, rodio se... pacov.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
attachment.php


Ma nece biti kartica, cjene ce biti ogromne to se znalo, rudari navalili prije lansiranja vec nabavili karte :d

Nisu skinuti celofani sa strane, to je ili loženje mase ili će ih prodavati kao nove :d
 
Tresla se gora, rodio se... pacov.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Jel vama jasno da za ovu seriju kartica jos nema adekvatnih drajvera. Koliko je jaka RX 480 ce pricamo kada budu zvanicno imali drajveri da se skinu a do tada ce cekamo da vidimo sta ce da izbace od nereferentnih modela u skorije vreme.
 
Jel vama jasno da za ovu seriju kartica jos nema adekvatnih drajvera. Koliko je jaka RX 480 ce pricamo kada budu zvanicno imali drajveri da se skinu a do tada ce cekamo da vidimo sta ce da izbace od nereferentnih modela u skorije vreme.
Pametno kazes

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Recezenti dobiju na vreme pristup adekvatnim drajverima za svoje testove.
 
Poslednja izmena:
Recezenti dobiju na vreme pristup adekvatnim drajverima za svoje testove.
^Odakle ti ta informacija. Ja ne verujem da ima da bude slabija od 390 videcemo sve za koj dan u igrama i saznacemo istinu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ne pričam konkretno o tom testu, već o tome da recezenti najvećih sajtova dobiju drajvere pre njihove dostupnosti širim masama da bi mogli da izbace testove odmah po isteku NDA i starta prodaje.
 
Naravno da Hilbert, ili wizard i veliki testeri dobiju drivere, ali isto tako od njih nije procurio nikakav info... sve informacije su od ljudi koji nemaju zvanicne drivere ali su se dokopali kartica.

Uz novi crimson dolazi i novi alat za OC zato i vidimo slabije oc rezultate, uostalom sve cemo saznati sutra kad smo moglo cekati 5god da AMD izbaci kartu u nizem nm procesu mozemo jos sacekat do sutra.
 
... kad smo moglo cekati 5god da AMD izbaci kartu u nizem nm procesu mozemo jos sacekat do sutra.
Ne mozemooooooooooo :d, jos sada kada je "pustena buva" sa GTX 1060, nema raspetljavanja sta je bolje RX 480 ili GTX 1060 jos bar mesec dana. :p
 
Poslednja izmena:
fakticki na dalekom istoku je 29.6. tako da ko hoce da se bakce sa kineskim, japanskim i koreanskim, nek krene u potragu
 
****te koja drama zbog graficke kartice, otkucava na sve strane :D
 
970 je po izlaska bila ~330e i to ovde. Ja sam msi pazario tada za 38999 rsd.

To je trajalo citave ~2 nedelje, i onda je cena skocila gore znacajno i nikad se nije vratila. :D

fakticki na dalekom istoku je 29.6. tako da ko hoce da se bakce sa kineskim, japanskim i koreanskim, nek krene u potragu

Ne funkcionise to bas tako. :) NDA pada u 9AM EST, to je sutra popodne po nasem vremenu.
 
Ja sam vec rekao ako je sporija od 290x onda je razocarenje... sto ce doneti da cena za par dana padne na preporucenu...
onu turbinu ne zelim da komentarisem, sta su ovi u AMD zabrljali nemam pojma, da li su odlucili da kartici podignu TDP za 10-20% pa ispalo da je hladjenje neadekvatno...
 
Ako poljaci ne lazu, za 470 pise 32CU, sto znaci 2048 SP.
Ok, nesto nizi GPU takt, nesto sporija memorija, ali licno mislim da ce razlika izmedju ovde dve karte biti manja nego svojevremeno izmedju 7850 i 7870.
Ako je ovo zaista istina, bice best-buy pre nego 480.

460 po njima ispade sa 14CU/896SP. Ocekivao sam 1024, ovako mi deluje da nece dalje od (stock) R9 270X performansi uz nizu potrosnju. Prodavace se ovo verovatno dobro u "gaming" konfiguracijama od 300-350e.

I dalje su nVidia oriented, stavili su naklokovanu GTX970 protiv stock 480 ;).

edit:
Ovaj sto je radio video review je mogao da snimi buku kulera da znamo sa cim imamo posla... da li je moguce da SVI cute o tome?
 
Poslednja izmena:
@Ostoja: Bice i toga sutra na pretek, ovo je ionako za one kojima je potreban fix sad odmah :)
 
Nisam bas zagledao ali cini mi se da klok pada samo dok je u meniju jer jelte tu nije toliko bitno to.

A za temperaturu ne znam, s onim termo pistoljem je izmerio 75 pod full loadom. Definitivno bar jos jedan vent fali da ovo bude hladnije, ova referentna je ringla.

edit: pada ipak klok i ingame
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno