Šta je novo?

AMD Radeon R9 390/390X tema

pa ... moze ... memorija dosta utice na taj scor, gde li sam citao ... jel ovde na benchu ... lik je OCovao 980ti na neku sumanutu cifru ... 2,2GHz ... ali nije najjaci score jer mu je memorija radila slabije od prvoplasiranog koj je imao malo manji GPU clock.

http://www.kitguru.net/components/g...eforce-gtx-980-to-2-20ghz-sets-worlds-record/

evo linka vidi dole u komentarima :)

^^ lol provalio sam da imamo skori iste kompove :)

To ima veze samo kada memorija gusi chip. 980ti je daleko daleko brzi chip koji ima 384bit memorijsku magistralu, zato sama frekvencija memorije utice. Dok na 390/390x mozes da clockujes memoriju do sutra i neces skoro nista dobiti. 95% ubrzanja dolazi preko GPU core frekvencije. Ta MSI 390 kod jayz2cents se clockovala bolesno u odnosu na sve ostale primerke koje sam video. Verovatno otud i toliko visok score.
 
To ima veze samo kada memorija gusi chip. 980ti je daleko daleko brzi chip koji ima 384bit memorijsku magistralu, zato sama frekvencija memorije utice. Dok na 390/390x mozes da clockujes memoriju do sutra i neces skoro nista dobiti. 95% ubrzanja dolazi preko GPU core frekvencije. Ta MSI 390 kod jayz2cents se clockovala bolesno u odnosu na sve ostale primerke koje sam video. Verovatno otud i toliko visok score.

Pa to sam i ja mislio. Doveo sam 3DMark firestrike score u nivo od ovih, ali je opet njihova frekvencija manja, a imamo isti score :/ 3DMark 11 mi i dalje bezi. Mora da je do drivera, nemam bas neko drugo objasnjenje. Delevic ja mislim ima R9 290 koja se bolesno klokuje, isto tako 1200MHz na jezgu i 1625MHz na memoriji :D
 
I kao po obicaju najskuplje prve odu Fury je na amozonu.de prijavilo 6 korisnika pet su je ocenili sa ocenom 1 i jedan sa 2 aprobelm.Zale se na na pucanje drajvera i buku ne mogu da podensu sa jednim sa pricao na skipe stavrno je ebeno bucna.Ali kad je mogo da da za 2x monitora 3500e sta je 700e za njega.
-Was hat sich AMD nur dabei gedacht? Die Leistung der Grafikkarte möchte man nicht in Abrede stellen, auch die äußere Verarbeitung wirkt hochwertig. Das Geräusch der Wasserpumpe erzeut ein sehr wahrnehmbares Fiepen an das man sich nicht gewöhnen möchte, es fängt nach kurzer Zeit dermaßen an zu nerven, das dies zum tragenden Grund wird, auf die Karte zu verzichten.

Zwei Exemplare konnte ich schon testen, beide erzeugen den gleichen nervigen Ton. In den Foren im Internet berichten viele Nutzer über das gleiche Problem und sehen sich letztendlich gezwungen, die Grafikkarte zu retournieren. Hoffentlich löst sich das Problem bald von selbst und eine neue Charge weist Verbesserungen auf
-The card is making a constant noise making the experience pretty bad while just reading, browsing the web.
Performance are also disappointing considering the spec and the water cooling... Finally, games supporting Mantle run slower than Direct3D11. :(

Sa Amazona DE^^ ove ostalo je izgleda mrzelo da pisu samo su lajkovali :D
 
Poslednja izmena:
Pa to sam i ja mislio. Doveo sam 3DMark firestrike score u nivo od ovih, ali je opet njihova frekvencija manja, a imamo isti score :/ 3DMark 11 mi i dalje bezi. Mora da je do drivera, nemam bas neko drugo objasnjenje. Delevic ja mislim ima R9 290 koja se bolesno klokuje, isto tako 1200MHz na jezgu i 1625MHz na memoriji :D

Mozda koriste i high performance preko drivera, mozda su drajveri specijalno optimizovani da bi dobili bolje rezultate dok ih vrte po sajtovima (odvojeni su za sad) a mozda su i placeni da izbace takve rezultate,... To me ne bi cudilo, pogotovo kad se pogledaju w1zzard-ova merenja potrosnje struje, 970 je najbolji primer sto se toga tice avg163/peak181/max169 (sad ce neki nV fan da uskoci i da kaze da je kartica dobro optimizovana za potrosnju struje - da trosi vise u igri nego max na stability testu?!). Ipak su to sve americke firme, a svi znamo da ce ameri da prodaju i maglu cak i kad je nema :)
 
Poslednja izmena:
Javi kakava je temperatura, score u Heaven i Firestrike ? :) Naravno kako se klokuje :D Svet kompjuter i brojni drugi sajtovi nisu bili bas srecni sto se tice temperatura. Na def dolazi do 86C na 50% fan, sto nije bas bajno. Lik iz ASUS-a me ubedjivao, kao to su primerci za review, proizvodni ce biti bolji, bla bla truc. Nadam se da je tako.
 
Javi kakava je temperatura, score u Heaven i Firestrike ? :) Naravno kako se klokuje :D Svet kompjuter i brojni drugi sajtovi nisu bili bas srecni sto se tice temperatura. Na def dolazi do 86C na 50% fan, sto nije bas bajno. Lik iz ASUS-a me ubedjivao, kao to su primerci za review, proizvodni ce biti bolji, bla bla truc. Nadam se da je tako.

Nadam se da ce danas da mi dodje kartica vec je trebalo juce ali je odlagana sada cekam poziv cim je dobijem testiram :)
 
Ne bih znao zasto se to desava. Znam koliko google moze da mi pomogne :/ Probaj da je bacis na muke sa MSI Afterburner, a temp prati ili preko njega ili sa HWInfo64, on je bas detaljan sa ocitavanjima :)
 
Ma, ionako niko ne koristi taj Asus GPUI , cak ni oni sa ASUS karticama,:D
uzmi, ko covek:beat:, i instaliraj MSI Afterburner, pa on ima sve sto je potrebno za overklok i sigurno je bolji i stabilniji program za overklokovanje grafickih kartica.
 
Ja koristim GPU tweak. Stabilniji, po cemu? Opet lupetas.
 
Ajd, lepo se izrazavaj, nisam ja sa tobom cuvao ovce.:alo:
Moram da budem grub,
pokazao si se dosta na temi o "pastama" u vezi moje malenkosti,, ali ajde, covek i moze da pogresi, niko nije nepogresiv( osim "pape";)),
ali ako sam ti stao na zulj, pa ti me zaobidji ili bar se potrudi da budes malo kulturan.
Svi zivi koriste MSI, pa svi znaju da je on najbolji program za overklokovanje kartica i nisam ni rekao da je GPU tweak los program.

EDIT: I, jos malo pa sam te i stigo, po broju poruka:type:
 
Poslednja izmena:
Naravno da ljudi koriste asu gpu tweak, imas dosta slucajeva da MSi afb. ne radi kako treba sa asus kartama, nece da otkljuca napon itd, ili recimo sa sapphire kartama (konkrentno kod mene nece msi afb da otkljuca napon na R9 280X dok sapphire trixx hoce i najnormalnije radi), svaki proizvodjac ima svoj alat koji daje uz grafikce karte tako da ljudi koji uzimaju asus sigurno i koriste njihovu alatku tj asus gpu tweak, tako da je @Erik011 upravu lupetas opet kao i po obicaju, samo sto se 99% ljudi ne obazire na tvoje lupetanje pa stave neki "smajli" :d
 
Ajd, lepo se izrazavaj, nisam ja sa tobom cuvao ovce.:alo:
Moram da budem grub,
pokazao si se dosta na temi o "pastama" u vezi moje malenkosti,, ali ajde, covek i moze da pogresi, niko nije nepogresiv( osim "pape";)),
ali ako sam ti stao na zulj, pa ti me zaobidji ili bar se potrudi da budes malo kulturan.
Svi zivi koriste MSI, pa svi znaju da je on najbolji program za overklokovanje kartica i nisam ni rekao da je GPU tweak los program.

EDIT: I, jos malo pa sam te i stigo, po broju poruka:type:

uh-oh, razestio se. Oces da me iskrivis ko pinove na ploci? :d

U toj temi gde ti savetujes coveku koji nikad nije ni montirao cooler da stavlja CLP izmedju procesora i coolera!? Bilo mi zao da komentarisem uopste...
I ono dokazivanje koriscenja CLP-a, sto si procitao negde je isto :D

Po cemu je najbolji? Ajde kad svi znaju da cujem, oh code-masteru. Sure, ima neke dodatne opcije koji ostali nemaju, kao overlay sa riva servisom, ali to je sve.
Nije nista univerzalno, niti AB radi super sa svim kartama. Zato i svaki proizvodjac ima svoj software s razlogom.

Lepo ti ide to spamovanje gluposti :D
 
Auu, bre, pa nisam niko u....., cemu toliko zestine u odgovorima.:trust:
Napraviste celu filosofiju od programa za overklok, ajd, decku ne radi Tweak, samo sam mu reko da uzme MSI AF.
I, dobro, ajde de,:) nije MSI AF najbolji program, ima i boljih programa za overklok, slazemo se.;)
Bre, opet se cackas sa onom CLP ( sad nisi toliko siguran da li sam koristio ili ne:trust:), evo ovde sam procito http://forum.benchmark.rs/showthread.php?292249-Ivy-Bridge-Scalping!/page8,
najbolje da krenes od posta #119:eyebrows:
 
Ma nije, nego si u poslednje vreme stvarno poceo da preterujes. Posebno na relaciji zeleni-crveni.
Pripazi da ti ne resetuju postove na nulu.
 
Okey, cu da prihvatim tvoju primedbu.
Necu vise da pisem na temu grafika, ako je takva situación:), ako nesto znam cu da i kazem,i to je to.
U svakom slucaju cu se sam resetujem, ne treba drugi to da rade.:)
 
@reviewsrb Stavi brate "$ nVidia for life $" u potpis i zavrsi sa raspravom koja je bolja karta. Ako si fanboy, priznaj to posteno :)
 
http://www.dodaj.rs/f/2R/wu/HTs0zX0/20150831223244.jpg
http://www.dodaj.rs/f/Z/ec/Sk5O896/20150831223301.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3F/L3/4I515jEc/20150831223321.jpg
http://www.dodaj.rs/f/38/yD/1UeDdgrR/20150831223553.jpg
http://www.dodaj.rs/f/19/g9/1PXHyTT5/20150831223609.jpg


I da molio bi da mi neko da neki program koji u igricama prikazuje tem grafike jer samo imam taj Frame rate program koji pokazuje koliko FP/s pokusao sam sa nekim programom ali nece da mi ulazi u igrice kada ga instaliram pa sam morao da ga brisem.
 
koji bolesnici,cu spakovali ouroboros uz kartu. :)
 
Samo za ovu kartu moras imati mali Djerdap od napajanja :D
 
Sa Hawaii ti ne treba grejanje :D U Metro 2033 sa 1160/1500 ceo sistem vuce 550W :d To je jedna R9 290 i klokovani i5, ali ovo cudo jede EPS za dorucak :D
 
Sta mislite, hoce li skorije 380x? Reklamirao bih ovu moju 280x, ali mi je sad nekako najgore vreme za to...da mi ne uture neku slabiju... :D

ps. izvinjavam se sto pitam na 390 temi,nema gde drugo :D
 
Znak pitanja hoce li je uopste biti :/ Prema predvidjanima od pre par meseci, trebalo bi da stigne krajem oktobra, ali posto je oktobar vec pri kraju, ne znam hoce li uopste i izaci ?
 
Pa mora valjda da izadje,ne mogu da imaju rupu u ponudi... :D
 
Nazad
Vrh Dno