Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Dali si probao u drugom slotu? meni se desilo isto jednom sa Asus 8600gt da nije htela u Asus plocu,a u ostalim radila bez problema....Probaj malo da izduvas slot ako ima prasine u njemu...
 
Probao sam i u drugom. Nikakvo pištanje se ne čuje, samo svetli LED na ploči da nešto nije u redu sa grafikom. Nemam drugu grafičku da probam.
 
Da li je moguće da napajanje ne daje dovoljno snage?
 
Teško da je do Seasonic-a ;)
 
I ja sumnjam ali ipak da pitam. 6870 je normalno radila, znači ni ploča nije problem. Nemam pojma više, jedino BIOS update ali ne znam da li bi on išta pomogao, a ionako ne mogu ni da ga odradim.
 
Onda nosi ploču u servis, pa neka nju testiraju. Ne znam šta bi ti drugo rekao...
 
Da li neko zna gde mogu da nadjem BIOS za Sapphire R9 270 (bez X) koji ispravlja flickr? P.S. googlao sam dosta, ali sve sto sam nasao je za 270x...
 
Aj jedno pitanje.
Kad se preko MSI Afterburner-a pusti combustor gpu usage stoji na 99 procenta jedno minut a onda pada na 64-63 procenta pa se ponovo diže na 99 i sve tako u krug.Ovo koliko znam znaci da je procesor slab za ovu grafiku zar ne? Broj frejma ostaje isti a to je na difoltnim vredonstima 100 fps dok se menja vrednost gpu-a 1020 pa 1070 (boost). Kad povecam power limit na 10% onda nema ove varijacije ili kad overklokujem kartu.Ovo nebi trebalo ovako da radi zar ne? Ovo sve pitam zbog problema sa pojedinim igrama kao recimo combat arms koja mi je prakticno neigriva dok je sve to normalno radilo na svim predjašnjim (hd 6870,gtx 460,hd 5770,hd 5750 ...). Inace sam evo odradio sistem upravo zbog toga i karta odnosno ceo sistem se i dalje isto ponašaju.Kad je u nekim igrama ukljucen V-Sync klok za gpu pada na 1020 te 450 mhz za gpu a frejmažu prakticno drži ispod 30 fps (u Dead Space 3 ide oko 20-30 dok kad se iskljuci ova opcija fps ide 180).
Dali je ovde problem grafika ili je procesor slab (overklokovao sam procesor na 3.7 i dalje se isto ponaša).Graficka karta je Sapphire r9 270x.
 
ako ti baguje u combustoru to nema veze sa procesorom
moze da bude da se pregreva grafika, da dolazi do powerlimita ili da se pregreva neki drugi deo kartice (VRM) ili je jednostavno defektna... stavi na 20% power limit i testiraj onda da li ce da bude problema... ako nema problema verovatno se ne isporucuje dovoljno struje chipu iz ko zna kog razloga

ako se nastave problemi jednostavno je reklamiraj
 
Poslednja izmena:
Kad se power limit poveca na 10 procenta gpu je na maksimum.I pri oscilacijama iskorišcenosti gpu-a ostaje isti broj frejma.Isto se dešava i kad je kucište otvoreno a ventilatori na 100 procenta tako da ne verujem da je do temperature.Ovako se pre godinu dana ponašala i safirova hd 7790 al tad nisam na to obracao pažnju.
Ako ti nije teško pogledaj kako to kod tebe radi, znaci bez podizanja power limita i još jednu stvar da proveriš ako ti nije teško.Spusti memoriju na 1500 pa vidi koliko frejma dobijaš u kombustoru u odnosu na 1550 jer ja tako dobijam manje odnosno cim idem na 1501 padne mi kao da je memorija podešena na 1400 mhz.
Nebi mi ovo bio problem da jedinu igru koju povremeno igram a to je Combat Arms skoro pa da ne mogu da igram.Sa drugim igrama za sad nemam problema mada su one tu bile samo testiranja radi.
 
Poslednja izmena:
Oce da fali neko ovu grafiku, posto sam svoje opcije sveo ili na ovu ili na gtx 660, mada gtx ima malu prednost jer sam proteklih godina vise bio zadovoljniji sa geforce iako sam forsirao atijeve kartice
 
Sve što je u 5-6% performansi,nije vredno razmišljanja- uzmi bilo koju. Jedino ako si fan igara koje bolje rade na jednoj ili drugoj opciji,pa prelomis na tu stranu
 
Sve što je u 5-6% performansi,nije vredno razmišljanja- uzmi bilo koju. Jedino ako si fan igara koje bolje rade na jednoj ili drugoj opciji,pa prelomis na tu stranu

+1
Koju god od tih karti nađeš u prodavnici uzmi i nećeš pogrešiti. ;)
 
Znaci indenticne su, okej, videcu onda koja bude jeftinija ili na akciji, ali juricu 660
 
Pogledaj nekoliko strana unazad i videćeš razliku od 8% između moje gtx660 i R9 270X od Pege. Obe klokovane :p
 
660 ti je je bolja od 270x manje više koliko je ova brza od 660, 5-8%; možda malo vise
 
R9 270>660>R9 270X>660ti pa ko voli nek izvoli :D
 
Mislim da si pobrkao znakove vece i manje, ali shvatice poentu :)
 
Pa kad nema neka strelica :p
 
Imao sam dve R9 270 i lošije su gtx660 za 10%
 
Uvek gledati test rezolucije koja te zanima jer je u drugima odnos drugačiji, nekog ne zanima a utiče mu na skor nabolje ili na gore. Zato su ti relativne performance grafikoni loši.
 
Pa kao tamo u moja mašina :p
 
Da li je bas veliki upgrade sa 6850 na r9 270x ili da skupim jos malo kesa za gtx760?
 
Jeste velik, mada ako možeš da uzmeš 760, go for it
 
Veliki je skok i oseti se, lično sam se uverio. Ovo mi je prva grafika da većinu igara mogu da stavim na „ultra“
 
Vrh Dno