Šta je novo?

AMD Radeon 7950 zvanična tema

Naravno da je cackan kod mene bar :p . Vidis da memorija radi na 1780 MHz za kopanje :)
 
Niste najbolje razumeli . Podesis klokove za rudarenje npr kao ja preko AB na 1060/1780 i kopas LTC dan dva tri ili par sati nevezano je skroz i sad npr oces da igras game , resetujes klokove preko AB i ostanu zaglavljeni klokovi na 500/300 . Sa tako zaglavljenim ako se pokrene neki flash(YT) eto ti naheba :d

Dakle resetujes karte na default, samo kliknes na dugme "reset" u AB?... moram priznati to nikada nisam radio. Za rudarenje imam jedan takt (900/1500(1000 za LTC)), za igranje drugi 1000/1500 i kad hocu da se igram ucitam taj profil.
Te karte ce "videti" default kada sledeci put budem instalirao windows :D Mislim da je to cisto SW problem.
 
ja sam koristio gpuz i sasvim je ok temperature pokazivao.I na 4 grafike samo jedna je pucala...ostale sve rock stabile.Mada ne znam zbog čega bi moglo to da se dešava...
 
Dakle resetujes karte na default, samo kliknes na dugme "reset" u AB?... moram priznati to nikada nisam radio. Za rudarenje imam jedan takt (900/1500(1000 za LTC)), za igranje drugi 1000/1500 i kad hocu da se igram ucitam taj profil.
Te karte ce "videti" default kada sledeci put budem instalirao windows :D Mislim da je to cisto SW problem.
Tacno tako a kada bi radio isto kao i ti onda bi valjalo ;)
 
Sad sam probao, zaustavio rudarenje, vratio se takt na 300. kliknuo reset i i dalje 300, pokrenuo 3dmark skocio na 850 (default), izasao iz njega opet 300, sve kako treba....
 
Dakle resetujes karte na default, samo kliknes na dugme "reset" u AB?... moram priznati to nikada nisam radio. Za rudarenje imam jedan takt (900/1500(1000 za LTC)), za igranje drugi 1000/1500 i kad hocu da se igram ucitam taj profil.
Te karte ce "videti" default kada sledeci put budem instalirao windows :D Mislim da je to cisto SW problem.

@GoranM koji ti je napon i power limit za gaming 1000/1500?
 
@GoranM koji ti je napon i power limit za gaming 1000/1500?

Bolja karta (bolji ASIC) je 1,050V +20%, ona je u gornjem slotu. Losija karta je 1.135V +20%, ona je u donjem slotu. Gornja karta je probana na 1150/1500 pri 1,17V i radi bez greske. Donju nisam mrcvario, mada verujem da i ona moze 1150mhz uz nesto veci napon. I jedna i druga na onih 1000/1500 prolaze testove na nesto manjem naponu, ali ja ih vozim sa nekih +0.02V dodatka zarad sigurnosti ;)

1000/1500 je setup za 24/7 osim za nocno rudarenje gde idem sa 900/1500 i napone 0,988V/1.044V (bolja/losija karta) zarad smanjenja potrosnje i racuna za struju ;)
 
Poslednja izmena:
EDIT: Tacnije 558kh/s
 

Prilozi

  • FTC.png
    FTC.png
    47.8 KB · Pregleda: 80
Poslednja izmena:
meni na asusa napon na def 0,9... teram 1000/1470 stabilno bez povecavanja power limita ne znam koliko je to dobro?
 
Nemoze ti default napon biti 0.9V na 7950, proveri ti to ponovo. Pre ce biti da ti karta ima zakljucan napon.
 
Asus 7950 nema zakljucan napon. 1.09V je default i s njim moze i vise od 1000MHz.

Gorane, jel mora toliko visoko memorija? Cudni mi klokovi skroz. Kod mene Asusi ne dobijaju "nista" povecanim klokom memorije. Cak, najbolje mi rade na 1020/1000, 590KHasha. Dobije se tipa 10Khasha ako dignem memoriju na 1550MHz ali nije uopste vredno potrosnje struje. Nemam sad merac potrosnje, bas me zanima koliko trose podesene kao kod tebe.
 
Moji MSI 7950 su isli na 950/1000/0.94V i 575 khs. A recimo asusi na tim istim podesavanjima su mi davali 540 khs. Gigabyte je davao oko 560 khs, ali je voltaza morala ici na 1V
 
Otkada ste mi pomogli da malo bolje 'utegnem' ove dve gige 7950, rezultati su ovakvi... AB je print screen donje graficke, gornja graficka radi na 0.987v, 900 MHz gpu, 1150 MHz mem, a obe na TC 20480, I 19, za sad 62 dana bez restarta.
 

Prilozi

  • giga.jpg
    giga.jpg
    292.7 KB · Pregleda: 73
Asus 7950 nema zakljucan napon. 1.09V je default i s njim moze i vise od 1000MHz.

Gorane, jel mora toliko visoko memorija? Cudni mi klokovi skroz. Kod mene Asusi ne dobijaju "nista" povecanim klokom memorije. Cak, najbolje mi rade na 1020/1000, 590KHasha. Dobije se tipa 10Khasha ako dignem memoriju na 1550MHz ali nije uopste vredno potrosnje struje. Nemam sad merac potrosnje, bas me zanima koliko trose podesene kao kod tebe.

Ne mora, evo je sadmemorija na 900mhz kopa ~ isto, a jos je hladnija. :D
 
Otkada ste mi pomogli da malo bolje 'utegnem' ove dve gige 7950, rezultati su ovakvi... AB je print screen donje graficke, gornja graficka radi na 0.987v, 900 MHz gpu, 1150 MHz mem, a obe na TC 20480, I 19, za sad 62 dana bez restarta.

Ja sam kopao 5 meseci bez i jednog problema, nikad nije zabola karta niti puklo bilo sta.
 
A što podižete power limit, zar on ne treba da ide u minus za litecoin, da manje troši struju?
 
A što podižete power limit, zar on ne treba da ide u minus za litecoin, da manje troši struju?

Power limit dodajes da pustis GPU da povuce struju 20% iznad projektovane potrosnje (ATI je odredio taj limit za sam GPU) po potrebi, da ne bi obarao takt + smanjivao napon da odrzi takt koji je zadat itd. U sustini kod rudarenja sa undervoltovanom kartom to nema NIKAKVOG uticaja. Kada ovo ima uticaja? Ima kad recimo zgazis kartu na 1.2V i 1200MHz i onda dolazi vrlo lako do limita tehnologije tj. do projektovane MAXIMALNE potrosnje. Dodavanjem 20% osiguravas da nece obarati takt niti napon. Zasto drzim 20%, pa zato sto verujem da je to nesto oko cega ja i proizvodjaci grafika ne treba da se natezemo, da ima 50% i to bi dao. Pusti ti mene lepo da ja OC kartu po svojoj zelji i osecaju, pa ako preteram neka umre. Dakle Power limit je mera zastit GPU-a.
Inace nevezano za ovaj Power limit, imao sam pre 15 meseci Sapphire 7950 Flex Dual-X kojoj sam isto dizao Power limit na 20%, ali su VRM-ovi bili jako lose hladjeni i dostizali su neki limit ca struju koju je Sapphire postavio i gasili su napajanje za kartu kad dodju do limita struje-to je board limit. Power limit koji je u Afterburneru je iz Catalyst CC i nema nikakve veze sa Board limitom koji svaki proizvodjac sam postavlja, a oko koga se Sapphire sa Flex 7950 kartom pre jako mucio. Pregrevali su im se VRM-ovi. Sada toga nema (zadnjih 12 meseci) i sve im sljaka kako treba. Board limit je mera zastite naponske jedinice grafickoj kartici. Nadam se da sam makar malo pomogao.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, power limit opcija je skroz nebitna, ja je ignorisem skroz, kao da ne postoji. I ovako nam ne sluzi nicemu.
 
Nije bash da ne sluzi.
Boost kartama ako ne zveknesh limit na +20% ne radi kako treba.
Zauzece joj varira kao EKG, a ume i da se zagreje kao nenormalna.

Mozda je to promenjeno u novijim drajverima ili afterburnerima...
 
Ok, nisam se lepo izrazio. MENI ne sluzi nicemu. Znam za to s boost kartama, pricao si mi svojevremeno.
Moje misljenje o boost-u se zna, zato i nemam nijednu boost kartu.
 
A cemu sluzi Aux Voltage???
 
"Voltage control layer has been seriously revamped to give additional freedom
to extreme overclockers with new custom design MSI graphics cards. Now MSI
Afterburner is able to control up to 3 voltages on custom design MSI Fermi
and other future custom design MSI graphics cards. New adjustable voltages
include memory voltage and special multi-purpose auxiliary voltage feeding
either memory bus (also known as VDDCI on AMD graphics cards) or PCIE bus
and crystal (PEXVDD on NVIDIA graphics cards)"


, u prevodu kada cedis zadnji megaherc pomaze da kada sve ostalo ne vredi probas malo dodati na njega ili cak nekada malo oduzeti, sve zavisi.
 
Poslednja izmena:
Ja probao na asusa za igranje(samo za Metro Last Light zato sto bas greje graficku) 1100/1350 power limit na 0 i temp gpu max 73 VRM 77 valjda mu to ok temperature?
A kada stavim power limit na 20+ puca driver i temperature rastu nenormalno!
 
Nazad
Vrh Dno