Šta je novo?

AMD Radeon 6950/6970 Thread

Pa to ti je 6970 referentni kuler, samo drugi PCB bez backplate-a, znaci verovatno neki custom MSI PCB, al to ti je u sustini referentna HD 6970.

Iskreno imao sam prilike da probam referentnu 970 sa backplate-om i nimalo mi je nisu svidele buka i temperature, tako da bolje gledaj neki nereferentni model.

Jeste, referentna je karta klasicna, stoji da je bucnija(posebno leti), i sam imam referentni model pa mogu da potvrdim, meni nije preveliki problem jer igram sa sluskama, ali ako mu je buka problem takodje savetujem da zaobidje. Inace je cena za ovaj MSI model vise nego korektna kod nas, nekih 260 evropljana za 6970.
Medjutim-problem je sto ce kod nas tesko naci nereferentno resenje za 6970, nisam siguran da uopste postoji jedno jedino na nasem trzistu.
Posebno je razocaravajuce sto nasi uvoznici iz nepoznatih razloga izbegavaju PowerColor koji ima sjajna i pristupacna nereferentna resenja.
 
Jeste, referentna je karta klasicna, stoji da je bucnija(posebno leti), i sam imam referentni model pa mogu da potvrdim, meni nije preveliki problem jer igram sa sluskama, ali ako mu je buka problem takodje savetujem da zaobidje. Inace je cena za ovaj MSI model vise nego korektna kod nas, nekih 260 evropljana za 6970.
Medjutim-problem je sto ce kod nas tesko naci nereferentno resenje za 6970, nisam siguran da uopste postoji jedno jedino na nasem trzistu.
Posebno je razocaravajuce sto nasi uvoznici iz nepoznatih razloga izbegavaju PowerColor koji ima sjajna i pristupacna nereferentna resenja.

yup, ne postoji nereferetna 6950/6970 kod nas :( jedino sapphire ?

pazi samo ovo cudo...http://www.asus.com/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH6970_DCII2DI4S2GD5/

ali nema da se kupi nigde....
 
Poslednja izmena:
A ovo za buku i temperature za pocetak mi nije problem, kasnije cu odmah da promenim stok kuler sa Accelero XTREME Plus ili GELID Solutions Icy Vision Rev.2 :)
 
Poslednja izmena:
A ovo za buku i temperature za pocetak mi nije problem, kasnije cu odmah da promenim stok kuler sa Accelero XTREME Plus ili GELID Solutions Icy Vision Rev.2 :)

Ako je tako onda onaj MSI sa crvenim PCB-om je sasvim ok.

Moja Powercolor 6950 nereferentna izgleda ovako, temperature se krecu oko 70-75c sada kada je toplije, a ventilator radi na 30-35% sto je necujno, na 50-60% ventilator sto se malo cuje ne bi presla 70c cak i kad je klokujem na 6970 klokove za sta nema potrebe uopste. Steta sto kod nas nema Powercolor tih nereferentnih, jer su povoljniji a imaju dobra resenja.
 
Poslednja izmena:
Pa, videcemo ili ta MSI ce da bude ili VTX3D, da budem iskren ni malo mi se ne svidja crveni pcb dok je vertex-ov model sa crnim pcb-om i ima backplate al je za neku kintu skuplji :d

P.S. jel zna neko odgovor na moje predjasnje pitanjce?
 
Kakvu buku i temperaturu spominjete? Moja karta je zaista tiha.
 
Moja referentna 6950 nije. Vec na 30% vent se cuje. Ja je drzim na 25% i idle temp je 40 stepeni. Cim se poveca klok (igre ili flash) skace i temperatura. U principu mi tada buka i ne smeta, ali ipak je preglasna karta.
 
Ma u IDLE se ne greje jer obara klokove i napon, LOAD je problem, kod mene je referentna 6970 isla na 90-95c, u igrama oko 90 na oko 40-50% ventilatora sto je oko 3000 RPM nije nimalo tiho.
 
Koliko si klokovao kartu da bi dobio te temperature? Meni jedva prelazi 70c na klokovima 6970. Na 70c fan je 50%.
 
To je default, klokovana na 940MHz se nije mnogo vise grejala al je bila jos bucnija.
 
Ljudi, da vas pitam jel neko kupio ovu karticu MSI HD6970 2GB? Kakvi su utisci?
Nema gotovo nikakvih informacija na netu, kamoli neki review :trust:
Sam PCB je crvene boje, slucajno sam pronasao i jednu sliku gde je crne boje!!!???
Onda sam negde procitao da kartica nema onaj backplate!
Ima li neko vise informacija o ovoj kartici ili da je zaobidjem i da gledam druge marke(cenovno su malo skuplji :S)

poz,
koliko ja znam, mozda nije tacno. crvena stampana ploca je bila revizija A, dok je crna revizija B. ako mozes pokusaj da uzmes rev. B, jer je rev. A imala problema.
ja gajbi imam crnu hd6970 2gb, pise rev. B na onom malom metalnom delu gde su dvi, hdmi, dp.
 
Poslednja izmena:
Samo da se pohvalim da sam se i ja ponovio jednom Sapphire 6950 kartom. Videćemo kako će se pokazati na mojoj konfiguraciji, instaliram je preko vikenda.
 
^^^obavezno baci rezove,i neka te lepo sluzi karta :wave:
 
Uzeh Saphira 6950 1GB Twin Cooler (dual bios)
Snimio sam bios sa GPU Z
Odradio unlock sa RBE 1.28
Flashnuo nazad bios
Broj shader-a je ostao 1408
Bios switch nisam dirao.

Da li sam sve odradio OK i karta ne moze da se otkljuca ili ima tu jos nesto ?
 
Poslednja izmena:
Ne moze da se otkljuca.
Mali je broj 1GB kartica koje mogu da se otkljucaju tako da nemoj da se skenjas nego uzivaj s novom grafikom ;)
 
Nikako da nađem vremena ove moje da otključam, valjda ću uspeti u subotu pa kačim rezove .... I ovako su monstrumi, al što je džaba i bogu je drago:)
 
Te od 2GB se skoro sigurno otkljucavaju... Ja sam imao srece pa sam nabavio primerak koji se otkljucava od 1GB, mada ja kartu drzim na default jer se tako najmanje greje i ne cuje se, a trenutno mi +10% performansi, ako je klokujem da radi kao 6970, ne znaci nsita.
 
Ja sam dobio ovu varijantu...heh i kakva koincidencija, bas se ti nadjes u tom thread-u...:)
5623739204_c6c41a3b5f_z.jpg

Naravno, ispostavilo se na kraju da mogu da se otkljucaju bez problema iako nisu ref. dizajna:)

A cek, si klokovao van def. vrednost 6970 i koliko, procentualan skok?
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio ovu varijantu...heh i kakva koincidencija, bas se ti nadjes u tom thread-u...:)
5623739204_c6c41a3b5f_z.jpg

Naravno, ispostavilo se na kraju da mogu da se otkljucaju bez problema iako nisu ref. dizajna:)

A cek, si klokovao van def. vrednost 6970 i koliko, procentualan skok?

Moja karta je ista takva (PCB, hladjenje) samo sa Powercolor nalepnicom.

Ja sam otkljucao sam oshader-e, a klok ostavio na 800/1250 (default) jer za 1GB modele drugaciej i ne moze, a i ovako je bolje samo shadere otkljucati...

Probao sam OC ide i na 970/1400 MHz mozda i preko, sa 1.262V al tada se malo vise greje treba da se ubrza ventilator...

Ako te zanima skok, ovo je karta default neotkljucana znaci 1408 shadera:


Otkljucana na HD 6970 klokovima (880/1375MHz):


Ovo je otkljucana @ 970/1375:


Znaci HD 6950 (neotkljucana): min. 27 ; avg. 36 ; max. 44
Otkljucana @ 880MHz (kao HD 6970): min. 29 ; avg. 41 ; max. 50
Otkljucana @ 970MHz: min. 30 ; avg. 43 ; max. 53

Na i7 bi mozda jos koji FPS izvukla klokovana... Znaci moze da se izvuce sigurno do 20% u odnosu na default 6970 kada se otkljuca i klokuje...
 
imam i52500k procesor,p8p67 asus plocu 4 giga rama i 4850 grafičku...e sada kao laiku mi objasnite koliko cu posto imati bolju sliku sa Saphira 6950 1GB Twin Cooler grafičkom..hvala unapred..
 
Hvala medo:). Mislio sam otprilike da kazes, nisi morao se mucis da kacis, mada ok, uvek ce to jos neko naci za korisno . Odradih jutros otkljucavanje, trajalo je sve ukupno mozda 10min and it worked like a charm. Anyway, nervira me velika razlika u temp. izmedju dve karte u cfx-u, moracu to nekako da regulisem...
 
Hvala medo:). Mislio sam otprilike da kazes, nisi morao se mucis da kacis, mada ok, uvek ce to jos neko naci za korisno . Odradih jutros otkljucavanje, trajalo je sve ukupno mozda 10min and it worked like a charm. Anyway, nervira me velika razlika u temp. izmedju dve karte u cfx-u, moracu to nekako da regulisem...

Kolike su temp. jesu li kartice odvojene jedna od durge?
 
Hvala medo:). Mislio sam otprilike da kazes, nisi morao se mucis da kacis, mada ok, uvek ce to jos neko naci za korisno . Odradih jutros otkljucavanje, trajalo je sve ukupno mozda 10min and it worked like a charm. Anyway, nervira me velika razlika u temp. izmedju dve karte u cfx-u, moracu to nekako da regulisem...

Imao sam nesto uploadovano pa mi niej bilo tesko...

Znam i mene je nervirala kada sam imao CFX sa 5750, nije to sada nesto mnogo strasno ali vidi da stavis nesto da duva nekako izmedju karti i trebalo bi da bude puno bolje... Mozda ovako nesto ako ima da se nadje kod nas: http://xsreviews.co.uk/reviews/coolers/antec-spot-cool/

Ja koliko se secam meni je oko 10c bila razlika u temperaturi...
 
Poslednja izmena:
Ma imam neka dva CM ventilatora staviću ih iznad, veličinom tačno prekrivaju obe karte. No, meni je problem što ud7 ima veliko pasivno hlađenje za NB, tako da mi je prva kartica u sendviču između radijatora i druge grafičke tako da dobijem temp 15-20c više. Videću šta ću da dobijem sa ovim. krastavac, nekad sam imao volje i želje da se zezam sa tim, sad što sam matoriji sve me to mrzi, evo ti ventilatori - dva šrafa da ih uvrnem u stranice, pa evo već dva dana nikako da se nakanem:)
 
Upravo sam ugradio novu grafičku kartu, model je PowerColor Radeon HD 6950 Dual Fan, 2GB GDDR5, normalno, nisam mogao da sedim miran, morao sam da vidim da li se mogu otključati shaders. :d

Uspelo je iz prvog pokušaja, veoma lako i bez ikakvih problema. :guitar:

U prilogu je slika karte, i GPU-Z screenshot.
 

Prilozi

  • 6950.jpg
    6950.jpg
    10.4 KB · Pregleda: 54
  • 6950 unlock shaders.jpg
    6950 unlock shaders.jpg
    103.6 KB · Pregleda: 75
Na 50% (to joj je valjda default) čuje se solidno iz kućišta, ali nije nešto napadno ili nepodnošljivo. Smanjio sam joj broj obrtaja na 35%, onda je ne čujem više ( i 40% je ok, tek primetna u sasvim tihoj sobi u noćnim satima).

Temperature su mislim dobre, ali videću još, nešto ne stižem ovih dana da otpikam nešto, samo sam igrao The Witcher 2 oko sat vremena, temperatura je bila odmah prilikom izlasaka iz igre 65 stepeni (35% obrtaja). U idle 38-39°.

Odvrnuo sam je iz zezanja na 100%, dere se dobro. :d
 
Na 50% (to joj je valjda default) čuje se solidno iz kućišta, ali nije nešto napadno ili nepodnošljivo. Smanjio sam joj broj obrtaja na 35%, onda je ne čujem više ( i 40% je ok, tek primetna u sasvim tihoj sobi u noćnim satima).

Temperature su mislim dobre, ali videću još, nešto ne stižem ovih dana da otpikam nešto, samo sam igrao The Witcher 2 oko sat vremena, temperatura je bila odmah prilikom izlasaka iz igre 65 stepeni (35% obrtaja). U idle 38-39°.

Odvrnuo sam je iz zezanja na 100%, dere se dobro. :d

Imam ja istu kartu samo 1GB i fan na auto mi ne prelazi 30-35% i ne cuje se, tek se cuje na oko 60% onako solidno... Idle 37-39c, load 60-70c zavisno od igre...
 
Nazad
Vrh Dno