Šta je novo?

AMD Phenom x4

srpski junior

Slavan
Učlanjen(a)
29.11.2008
Poruke
17
Poena
304
Razmišljam da uzmem jači procesor ali ne znam koji.
Treba da zamenim AMD Athlon x2 5600,a da bude AMD phenom x4,pa da li možete da mi nešto preporučite?
 
Poslednja izmena:
Zavisi koliko ćeš para da pukneš? Mala je razlika cenovno između Phenom 1 i Phenom 2

AMD Phenom X4 9850 Black Edition
Cena: 12.990 din.

i npr. moj izbor AMD Phenom II 920 Box Cena: 16.810 din.
 
Npr za 150 evra ja bi uzeo phenom II 920.
U principu moja preporuka ti je da ne uzimas nista ispod phenom II ili neces osetiti veci dobitak. Eventualno ako se bavis 3d renderingom mozes da uzmem neki phenom I x4.
 
Samo Phenom II gledaj, ni slucajno one prve... Znaci Phenom II 920 je po meni sada najbolji izbor, a ako nemas para onda Phenom II 720 BE je ok za igre...
 
pa uzmi onda sa 3 jezgra 720be i mozda ako budes imao bas mnogo srece otkljucas cetvrto jezgro i eto 4 jezgra...u svakom slucaju i ako ti se ne posreci sa tim "otkljucavanjem" imas jako dobar procesor koji se lepo klokuje i mislim da je to trenutno najbolja kupovina za pare koje dajes
 
Imam ploču sa SB750, do sada se nisam zamarao otključavanjem, ali kako sam video da se mnogo priča o tome probao sam sa nekim Try primecima u prošlih par dana i došao do zaključka da nisu džabe X3 jer retko koji radi iole pristojno kad mu se odključa četvrto jezgro. Dakle od desetak komada koje sam probao (+ nekoliko informacija od kupaca istih) - svaki se odključa i pokrene računar, ali to je u glavnom sve. Dođu i do windowsa ali pokretanjem bilo kakve aplikacije oni se zamrznu, pobrljave.... Samo sam dva doveo do toga da normalno rade sa multimediom, 2d igricama. Oba su zakucala pokretanjem FarCry 1 igre. Toliko o tome i blago srećnicima koji su dobili primerke koji se normalno odključavaju, još jednom - ne zovu se džabe x3.
 
eto sad smo dobili informaciju iz prve ruke od nekog kroz cije ruke je proslo vise primeraka doticnog phenom2 x3 procesora pa ni ja vise necu da se zamaram sa tim jer sam se nekako nadao da moze neki da mi "uleti" pa da ga "otkljucam" i imam za malo para cpu sa 4 jezgra...u svakom slucaju mislim da je za te pare najbolja varijanta za nekog ko vec ima am2+ plocu da uzme taj cpu
 
pa zna se tačno koja serija x3-ki je mogla lepo da se otključa, sve ostale nisu. kod nas je možda ukupno desetak došlo iz te serije.
inače ko se igra dosta bolji mu je npr. 720 x3 od 810 x4. bez obzira što 810 ima jedno jezgro + 720 ima 6MB keša i to je ono što je bolje za igre.
 
Izvinjavam se sto upadam, ali imam jedno pitanje. Uzeo sam neki dan Ph2 810. Za taj model sam procitao na netu da ima 4MB L3 cache-a. Pokrenem CPU-Z, pokaze mi da ima 6MB L3 cache-a. Pogledam kutiju u kojoj je dosao procesor, isto i na kutiji pise, 6MB L3 cache-a. Da l' stvarno ovaj moj Ph2 ima 6MB L3 cache-a ili je bug u CPU-Z programu, odnosno stamparska greska na kutiji od procesora? Pogledajte sliku u atacmentu.
 

Prilozi

  • ph2.PNG
    ph2.PNG
    35.2 KB · Pregleda: 67
Proverio sam, na kutiji pise 6MB cache-a ukupno. Al' ne ide mi u glavu kako 6MB prikazuje CPU-Z? Nista nisam cackao u BIOSu.

Osim GoldMemory testa, nista drugo nisam radio od testova.
 
Poslednja izmena:
Jos ga nisam probao u igrama jer cekam da se pojavi kod nas 4770 grafika, pa da je uzmem. Jedini problem koji sam zapazio je nemogucnost instalacije Adobe Acrobat 8 Professional. Naime, program se instalira, al' pri prvom pokretanju, kada treba da se odradi aktivacija, zablokira.
 
Poslednja izmena:
720 je BE (otkljucani mnozioci = laksi overklok), i 200MHz je brzi (na defaultu), ako ti to znaci manje od razlike u ceni uzimaj :)
Osim tih razlika, isti su procesori...
 
Nazad
Vrh Dno