Šta je novo?

AMD Phenom II - zvanična tema

Spustio sam napon na 1.32V i prolazi Prime sat vremena normalno, Linx takodje. Ali opet se dosta greje... Moram da mu nabacim neki kuler bolji.

A moj 720, otključano četvrto jezgro, na 3.6GHz je radio na 1.4V, pa ko je ovde lud?
 
Proveri, mada cisto sumnjam. Pre ce biti da je tvoj buraz undervoltovao procesor ;). Video sam par 955ica i jednu 965icu i nijedna nije radila po def. na manje od 1.4v

upravo sam zvao burazera i na gigabyte ploci 770t ud3p default napon za 955be je ravno 1,33v stim da kad spusti na ispod 1,3v i dalje mu je stabilan pod linxom
 
Ok, tako sam i očekivao nešto, hvala! A zašto napon toliko varira na ovoj ploči? Pod opterećenjem u linx-u šara od 1,42 do 1,46V. Može li to nekako da se reši? Na mojoj ploči, napon se promeni za 0,08V kad je pod opterećenjem i tu ostane fiksiran, npr. 1,4 u idle, 1,392 pod opterećenjem.
 
na svakoj ploci ima neki pad napona...na boljim plocama manje dok na jeftinim je to bas izrazeno
 
Ja sam otkljucao sva 4 jezgra ali mi cetvrto nestabilno radi.
Zabada mi win 7,samo hard reset pomaze.Kad ukljucim samo 3 jezgra,super radi.

Ne znam da baratam sa voltazama,nikad to nisam radio.
Neki savet?

Procesor i maticna iz potpisa.
 
@daxyco,ako je dizao mnozilac a napon cpu-a ostavio auto ,hoce nekad da se gubi i da mu da mnogo vise napona nego sto je potrebno za taj overclock.zato neka stavi zeljeni clock i napon na manuel pa neka ga namesta rucno.elem pogledaj da li box prijanja 100% na cpu.

@zwobot postoji velika mogucnost da ti cetvrto jezgro ne radi.
 
Ma nije mi brat zainteresovan za oc, ja sam mu govorio da uzme 955be pa da podigne množilac, ali on nije hte pa je uzeo najskuplji, samo da ga ne oc-uje. Radi sad solidno.
 
daxyco,verovatno niste dobro postavili cooler pri montazi istog.ja drzim 940ticu na 3.5mhz 1.392v na 65c pri full loadu sa box coolerom,i da promenite zvaku sa nekom iole brendiranom pastom.
 
Nismo mi ništa ni stavljali, box kuler je u pitanju stavljen u servisu gde su sklapali komp, a burazer kad mu pomenem otvaranje kućišta samo se naježi. Ne voli on ništa da pipka, ne bi ni meni dao, a ja kad pustim linx da vidim maksimalnu temperaturu, samo što se ne zaplače. Nagovoriću ga da uzme neki bolji kuler, možda flešujem i bios na matičnoj, moguće da ona pravi gluposti sas tim naponom. Inače svi naponi ispod 1.4V su crveni i not recommended, što nema smisla.
 
Hehe, probaću. Samo, ne znam koji kuler da mu uzmem, jer bi morao neki koji bi mogao da se postavi "normalno" da vent duva ka zadnjoj stranici jer mu kućište nema otvor gore. (?)

Da li 212+ može da se namesti da mu vent duva ka zadnjoj stranici na AM3?
 
Cini mi se da moze ali dolazi sa plate-om za pozadi, tako da ako nema rupe za montiranje (a cini mi se da na tom Antec-u nema) moraces da skidas plocu da bi ga stavio.

POZ
 
Hehe, probaću. Samo, ne znam koji kuler da mu uzmem, jer bi morao neki koji bi mogao da se postavi "normalno" da vent duva ka zadnjoj stranici jer mu kućište nema otvor gore. (?)

Da li 212+ može da se namesti da mu vent duva ka zadnjoj stranici na AM3?

Ne. Dobijas stipaljku kao za vendettu2. Ali titan fenir moze
 
Poslednja izmena:
TX3 moze da se okrene prema zadnjoj strani, a moze i 212 PLUS...

bar prema njihovom uputstvu sa Cooler Master-ovog sajta:

http://www.coolermaster.com/upload/download/485/files/Hyper 212 Plus manual.pdf

Sry za dezinformaciju:wall:. Nisam provalio da je to za am3. Ja sa tx3 nisam to dobio, ali sad vidim u uputsvu da moze. Kad su mi postavljali tx3 rekli su da ne moze tako , sigurno su znali da moze pa su precutali zato sto im se nije dalo skidat onu plastiku. A ja poverovao i ni da pogledam uputsvo.. Sa n520 sam dobio ovo:
03_n520_acc_big.jpg

Sreca pa sam njega sam postavljo ko zna sta bi mi rekli zasto sad ne moze kako treba ..
Sorry jos jednom, ako sam zezno nekog , nije mi prvi put:bottle:..glupost je neunistiva...
 
Poslednja izmena:
Ovaj, dobio si za TX3 sigurno sve sto ti treba, jer da nisi ne bi ni mogao da ga stavis na CPU...:D

Salim, se naravno...

Uz TX3 se ne dobija taj backplate, vec je poenta da se montira tako da se ona snala-polugica stavi kroz heatpipe...da budem precizan kroz srednju cev...i da se ubaci u zareze na sredini samog tela hladnjaka... To je znaci, zarotiran kuler 90 stepeni, u odnosu na uobicajen nacin montiranja i okrenut prema zadnjoj strani kucista...
 
Ovaj, dobio si za TX3 sigurno sve sto ti treba, jer da nisi ne bi ni mogao da ga stavis na CPU...:D

Salim, se naravno...

Uz TX3 se ne dobija taj backplate, vec je poenta da se montira tako da se ona snala-polugica stavi kroz heatpipe...da budem precizan kroz srednju cev...i da se ubaci u zareze na sredini samog tela hladnjaka... To je znaci, zarotiran kuler 90 stepeni, u odnosu na uobicajen nacin montiranja i okrenut prema zadnjoj strani kucista...

aaaaa vidim sad imedju cevi je isto zarezi za snalu, morao sam uzet kuler u ruku da bi provalio. Bas su sakrili...Okrivio sam ljude iz radnje da su lenji, a i oni tupavi ko ja ...
Kako si ti zadovoljan sa tx3? Meni je temp. isla od 44-64C na 1.4V
 
Poslednja izmena:
Ne skidas nista...

Koristis originalnu plastiku na maticnoj ploci...

Znaci stavis hladnjak u zeljeni polozaj, okrenut prema zadnjoj strani kucista...

onda gurnes polugicu tako da obuhvati srednji heatpipe, a tek onda je namontiras na drugoj strani....

Snala je rasklopljena, ima dva dela, jedan ,polugica koja lici na pincetu i drugi deo sa tri otvora oblika kvadrata, koji se stavlja na na plastiku...
 

Prilozi

  • top6.jpg
    top6.jpg
    88 KB · Pregleda: 64
Jesam zadovoljan...

do 2000 obrtaja se ne cuje uopste....Sve preko toga je bucno...

Najvece temperature su mi bile oko 55-56 stepeni u full loadu, na 3.5 Ghz i na 1.45 v sa sva 4 jezgra...u LinX-u
 
Jesam zadovoljan...

do 2000 obrtaja se ne cuje uopste....Sve preko toga je bucno...

Najvece temperature su mi bile oko 55-56 stepeni u full loadu, na 3.5 Ghz i na 1.45 v sa sva 4 jezgra...u LinX-u

Pa sad, mozda ako ti je tacan senzor, a s obzirom da na AMD procesorima nove generacije senzor nije tacan, sumnjam da je TX3 uspeo da zadrzi temperaturu na 55c pod Linxom.
 
Jesam zadovoljan...

do 2000 obrtaja se ne cuje uopste....Sve preko toga je bucno...

Najvece temperature su mi bile oko 55-56 stepeni u full loadu, na 3.5 Ghz i na 1.45 v sa sva 4 jezgra...u LinX-u

Meni linx sa 1.42v ide do 58C sa N520. Kad sam proveravao dal dobro radi , tako su otprilike brojke i kod ostalih vlasnika N520 sto sam video na netu. Kolka ti je u idle?
 
Znas kako, ako podjes od pretpostavke da svi novi Phenomi 2 imaju neispravan senzor,onda si u pravu ...

Ali sa druge strane pa koji uopste procesor, AMD ili intel ima tacan senzor, a da to tacno znas bez mernog uredjaja i opet moras da ukalkulises korekciju greske...

Ovo je sve okvirno i ja to tako posmatram. U biosu je namesteno da se komp ugasi ako predje temperaturu od 60 stepeni, a to se nije desilo pod LinX-om. Ali mozda ni on nije dobro merio...

Temperature su pracene sa SpeedFan-om i AMD OverDrive-om istovremeno i oba programa su prikazivala istu temperaturu...

A cuvena metoda pipanjem nije nista pokazala, heatpipe-ovi su bili mlaki , dok je hladnjak nortbrige-a bio prilicno vruc...

Uruk:

Idle je oko 38-40 stepeni.

Ta temperatura ti je na 3.8Ghz ?
 
Poslednja izmena:
@Uruk hehehe, znaci TX3 obrija taj N520! :d

@zogi, taj TX3 je ok za neklokovane procesore tipa X3 ili X4, mozda za neki umereni klok sa vrlo malom voltazom, ali nikako nije necujan na 2000 rpm, instalirao sam taj kuler pa znam o kakvom se kuleru radi. Za te novce ima mnogo bolji Xigmatek HDT-d1264 ili Xigmatek 1236/s936(ili kako vec bese), TX3 je prilicno skroman kuler sa ventilatorom 9-kom (nedovoljno za bilo sta ozbiljno), a tebi temperature ne mogu da budu ni priblizno tacne, sem ako na bocnoj stranici kucista nemas 22-ku ventilator, i na plafonu kucista dve 14-ce.
 
Poslednja izmena:
@Uruk hehehe, znaci TX3 obrija taj N520! :d

..obrija taj njegov TX3 ovaj N520,ali nisu svi tx3 takvi, znam posto sam zamenio TX3 sa N520, nego zogijev je izgleda dobar primerak ili sto ti kazes , kuciste mu puno ventova ili mu mozda ladno u sobi...a mozda i do cpu, ipak je njegov dvadesetak evra skuplji..
Jedno pitanje: Kako da ubrzam(povecam) L3 kesh ? Da li to dobijam sa klokom North Bridge-a ili moze samo dizanjem FSB-a?
 
Poslednja izmena:
Jel se zna slučajno koje će biti cijene najavljenih Phenoma II X6?
 
Ovako , polako...

Nema sanse da je TX3 bolji kuler od N520, ili bilo kog tog ranga i nemoj neko da pomisli tako sto...

Ja sam hteo Hyper 212 Plus, ali jos nije dosao u BGD, hteo Vendettu 2,ali je bila duplo skuplja od TX3
i nije mogla da se okrene da duva na zadnju stranu...

A onda ne mozete da uporedjujete kulere tek tako sto neko napise koja mu je temperatura...

Mnoge stvari uticu na nju, temperatura sobe u kojoj se meri, kuciste koje imate,maticna ploca,
pa i sam procesor,jer nisu svi isti...

Ja imam Chiefteca LBX i lepu 12 pozadi, jednu 8 sa strane, i ti ventilatori su umanjene voltaze i na manjem broju obrtaja da ne bi bili bucni,a soba mi je, pa poprilicno hladna u zimskim uslovima 18-20 stepeni..

I definitivno sam ubedjen da je sam Phenom 2 720BE koji imam nesto hladniji od ostalih...
A ne iskljucujem cak ni mogucnost da mu je neispravan senzor...:d

TX3 nije toliko los kuler,cak kad ga na netu uporedjuju i sa starim 212 ili Vendettom 2 ...mislim da je generalno losiji nekoliko stepeni (4-5)...

I lepo je receno za X3 i X4, pa cak i intel i5 je odlican za umereni overklok ...

Uruk:
Najvise temperature se postizu sa LinX-om...
i ima logike onda sa 3.8 Ghz i tim kulerom imas oko 57-58 ....
moj ide do 3.5Ghz i 1.45v

Prostreet:
Sluh je subjektivna kategorija, a ja poznajuci sebe mogu objektivno da tvrdim da ti imas bolji sluh od mene...;)
Ipak ja ga ne cujem kad je na manjem broju od 2000, a cujem mog maxtora...iznad 2000 ga nisam nikad drzao,namesten je u speedfanu na automatic i setovan da ne predje 2000...
 
Poslednja izmena:
Mozda je vec neko spomenuo,mada trazio sam u search-u...AMD izgurao 6.30 Ghz!!!

"AMD finally seems to have put a realistic assessment of its processors, with its claims of the Phenom II X4 having "massive headroom" with its overclocking potential being validated once again, this time by Team Finland, at the a CES overclocking event. Team Finland was able to overclock a Phenom II X4 940 processor at its highest stable clock speed of 6.30 GHz using extreme cooling. Earlier attempts to overclock the chip beyond the 6 GHz mark only yielded in test-beds that were able to POST, boot and display the clock speed using CPU-Z. This attempt however, was a benchmark-stable overclocking feat.

The bench consisted of a Phenom II X4 engineering sample, DFI LANParty Dark 790FXB-M2RS, OCZ DDR2-1066 memory, two Radeon HD 4870 X2 graphics cards in CrossfireX and Windows XP. The CPU cooling employed was liquid helium, which dropped the temperature to -242 degrees Celsius. To achieve a clock speed of 6.30 GHz, the processor's vCore was set at 1.84V, its bus speed at 280 MHz and a multiplier of 22.5 was set. The HyperTransport frequency multiplier was set at 8. The Radeon HD 4870 X2 accelerators were set at 800 MHz (core) and 950 MHz (memory). The machine was put through 3DMark05, where it ended with a world-record score of 45,474."

:smash::smash::smash::banana::smash::smash::smash:
:-devil-::-devil-::-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno