Šta je novo?

AMD Phenom II X6 1055T vs AMD Phenom II X4 965 BE

Sparrow

Slavan
Učlanjen(a)
15.07.2008
Poruke
31
Poena
309
Da cujem preporuke sta je bolje uzeti. Hocu da uzmem nove komponente da osvezim racunar da budem miran par god :D nisam neki gejmer nisam igricu odigrao 2 god ali recimo da bih povremeno neku instalirao. Ono sto me zanima jeste da li uzeti phenom II x4 965 be (120e) ili 955 be(109e) nov ili polovan phenom II x6 1055t koji sam nasao za 130e. Maticnu sam odlucio da uzmem Asus m4a88td-v evo/usb3 solidna je, ima usb 3.0. Ram 2x2gb exceleram black shark graficka mi je sada gainward 8800gt ali recimo da bih kasnije uzeo neku jacu. Sta je po vama bolje uzeti x4 be koji moze lepo da se oc ili ovaj x6? Zaboravio sam da napisem da imam chieftec napajanje 650w cable management i pripremio sam kuler za proc vendettu 2
 
Poslednja izmena:
Ako si nasao x6 1055t za te pare onda uzmi njega,mala razlika u ceni a njegovo vreme tek dolazi.
 
Ako vec ides na to da kad kupis komp da ces ga imati par godina onda uzmi lepo AMD Phenom X6 1055T ili ako imas para uzmes 1090T i onda si miran...bolje x6 nego x4 zato sto ce ti posle par godina vise jezgara dosta znaciti :)
 
Slazem se sto vise to bolje :D ali x6 1055t sam nasao za te pare, i ovako sam uknapio :D a kako moze i koliko da se x6 1055t oc-uje? i kakva je asusova maticna sto sam napisao u postu za oc?
 
Deja Vu :p
 
Opet klok:))) sigurno da ce moci sa stock kulerom 25% minimum a ako je bolji primerak ako ne koci memorija itd moze i vise... Koji je bolji bolji je naravno 1055T.
 
Ići ćeš sigurno do 4GHz sa Vendettom, naravno ako je dobar čip u pitanju.
 
Oće prc 4GHz sa Vendetom :p Možda ako ga izbaci napolje i zatrpa u sneg..
 
955 ili 965 bi i mogao da ocekuje na 4ghz ako je solidan primerak al' 1055 na 4ghz to ce malo teze da ide...i sa 3.6ghz treba biti prezadovoljan:type:
 
Xaxaxa, ma voda je mama kakav vazduh nemash problema sa temp mislim ne ko na vazduhu.
 
Nesto mi ova tema zvuci poznato:D
 
Je*ote zivot, pa moja baba bi dosad naklokovala X6 na 4GHz i ohladila ga sa Vendetom.

Reci Demiose kakvi su ovo amateri. :D
 
Na c2 Phenomu II 545 sam isao na 3.75 sa boxom, mislim da je moguce ici na 4GHz sa vendetom na 955
 
Oće prc 4GHz sa Vendetom :p Možda ako ga izbaci napolje i zatrpa u sneg..

Vendetta je bolji cooler od CM Hyper 212+, sa kojim su na jednom domaćem sajtu dostigli 4GHz. Dakle, radiće to fino, naravno pod uslovom da su cpu i baza coolera lepo ispolirani i da je termalna pasta nanešena dobro.
 
Poslednja izmena:
imao sam deneba 940 pre ovog thubana 1055 i mogu reci da je pod ovom vendetom na istim klokovima thuban hladniji,da se ne lazemo,bar nekih 15tak stepeni
 
Vendetta je bolji cooler od CM Hyper 212+, sa kojim su na jednom domaćem sajtu dostigli 4GHz. Dakle, radiće to fino, naravno pod uslovom da su cpu i baza coolera lepo ispolirani i da je termalna pasta nanešena dobro.

Važi, rokni X6 na 4GHz na sobnoj temperaturi i pusti LinX.

Inače, X6 ima pogrešno očitavanje temperature, to je ustanovljeno još odavno. Tako da novopečeni vlasnici X6 ne bi trebalo da se mnogo nadaju da će V2 da im oladi Thunana, kad meni svojevremeno na 3.8 nije mogao ni fenrir, ni H50 da ga ohladi (pod LinXom naravno). A kad dodje leto i kad počne da se procesor kuva na 70 C u nekoj igrici, onda će da bude tema "šta da kupim od kulera".

Kupio sam X6 odavno i promenio par komada.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?235536-X6-vlasnici-kolike-su-vam-temperature

I da se razumemo V2 NIJE bolji kuler od 212+
 
Poslednja izmena:
Važi, rokni X6 na 4GHz na sobnoj temperaturi i pusti LinX.

Inače, X6 ima pogrešno očitavanje temperature, to je ustanovljeno još odavno. Tako da novopečeni vlasnici X6 ne bi trebalo da se mnogo nadaju da će V2 da im oladi Thunana, kad meni svojevremeno na 3.8 nije mogao ni fenrir, ni H50 da ga ohladi (pod LinXom naravno). A kad dodje leto i kad počne da se procesor kuva na 70 C u nekoj igrici, onda će da bude tema "šta da kupim od kulera".

Kupio sam X6 odavno i promenio par komada.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?235536-X6-vlasnici-kolike-su-vam-temperature

I da se razumemo V2 NIJE bolji kuler od 212+

Aj' sad ti meni reci koja će aplikacija da natera procesor da se oznoji na 64C? Ja sa After Effects,3DSmax, itd ne mogu da ga nateram ni na neku približnu cifru. Igrice? Pa tek igre ne mogu da prismrde render aplikacijama.
Još jedna stvar...mnogo stvari zavisi od samog čipa, dakle, nisu svi idealni za 4-4.2Ghz.
I ja sam kupio X6 odavno, nemoj da misliš da znaš nešto što ja ne znam. Nisam novopečeni vlasnik.

Vendetta 2 je malo bolji od 212+. Nije neka ogromna razlika, ali je bolji.
Ne znam kako si i šta radio sa H50, ali meni je sa Super Mega-om pod linxom najviša temperatura bila 62C(sa zatvorenim Chieftec Black dragon kućištem, 50 krugova sa sa memory na all), doduše H50 nije baš kao Prolimatech, ali evo da podelim iskustva.
 
Poslednja izmena:
Aj' sad ti meni reci koja će aplikacija da natera procesor da se oznoji na 64C? Ja sa After Effects,3DSmax, itd ne mogu da ga nateram ni na neku približnu cifru. Igrice? Pa tek igre ne mogu da prismrde render aplikacijama.

Ajde ne ubacuj mi reči u usta :)

Nema veze koja će aplikacija da natera proceosr na 64C, nego ima veze da li je procesor/sistem stabilan ili nije. Ja apikacije nisam pominjao.

I ja sam kupio X6 odavno, nemoj da misliš da znaš nešto što ja ne znam. Nisam novopečeni vlasnik.

Nije se odnosilo na tebe da si novopečeni vlasnik, nego na pokretača teme. Izvini ako sam ti povredio ego, nije mi to bila namera.

A inače sa ovom izjavom si pokazao da se ne razumeš u materiju:

Ići ćeš sigurno do 4GHz sa Vendettom, naravno ako je dobar čip u pitanju.

Ako hoćeš showoff pored otvorenog prozora kad ti dođe komšija da vidi da imaš 6 jezagra na 4GHz OK! Super!

Leti, kad je prosečna temperatura u neklimatizovanoj sobi 26C ili više TVRDIM da V2 NEĆE NIKAD da ohladi Thubana na 4GHz. Nema veze da li pokretao tvoje 3d programe ili bio u leru na 4GHz, to ne može da ladi thubana i . Da ne pominjem da, da bi istestirao stabilnost računara, treba da provrtiš 75 krugova LinXa ili par sati Primea, a sama pomisao da ona mala V2 hladi x6 je u najmanju ruku smešna.

Možda se tvoj osećaj stabilnosti, se ne pokalapa sa standardnim merama koje kažu da li je sistem stabilan ili ne, ali zna kako se to radi... Udri LinX sa svom memorijom na 100 krugova, ili novi Prime i to je to. To V2 ne može ;)

Nemoj da me shvatiš pogrešno, nemam ja ništa protiv tebe :) Ali savetovati nekome ko hoće da vozi X6 na 4GHz, da kupi Vendetu2 je u najmanju ruku trolovanje.
Pomislće neki user da stvarno V2 može da ohladi Thubana, pa će da se mučenik zaleti. U prevodu, širiš dezinformacije. Nema ljutnje :)

Vendetta 2 je malo bolji od 212+. Nije neka ogromna razlika, ali je bolji.

Dobro, nije bitno totalno. V2 ima 3, a 212+ ima 4 heatpipea, ali to nije bitno, jer ni jedan ni drugi ne mogu da ohlade X6. Korisni su samo za slikanje ili za neki klok do 3,6, ne više...

Ne znam kako si i šta radio sa H50, ali meni je sa Super Mega-om pod linxom najviša temperatura bila 62C(sa zatvorenim Chieftec Black dragon kućištem, 50 krugova sa sa memory na all), doduše H50 nije baš kao Prolimatech, ali evo da podelim iskustva.

Meni je bilo neprovetreno kućite, ali opet, i na stolu mi je prebacivao 64C u klimatizovanoj prostoiji, imaš link u onoj temi iz mog prethodnog posta.

Tek sam sa Prolimatechom video veću razliku između Fenrira i H50 od 5-6 stepeni, ovu noctuu neću ni da pominjem.



imao sam deneba 940 pre ovog thubana 1055 i mogu reci da je pod ovom vendetom na istim klokovima thuban hladniji,da se ne lazemo,bar nekih 15tak stepeni

Mogu ti reči da ti se sigurno temp ne očitava kako treba, no nema veze, šta te briga.

Pokušaću da pronađem post onih ludih rusa što su ic termometrom merili temperaturu. Sećam se samo da su razlike bile i do 12-15C, tj da je temperatura is soketa bila niža nego što stvarno jeste. Bila je već tema o tome na forumu.

Poz ljudi, slučajno sam se probudio, pa sam video post, pa rekoh da odgovorim.

:wave:

@Mortification
EDIT: Evo sad te se sećam iz ovog threda gde ti je rhher pričao kako senozori lažu, a ti si čak 3 puta postovao iz neverice :D
NJegov post 8, a tvoji 9,10 i 11 :D

http://forum.benchmark.rs/showthrea...50BE-senzori&p=2417645&viewfull=1#post2417645
Poz opet
 
Poslednja izmena:
Nije ti palo na pamet da je nešto zabagovalo, pa je ista poruka ispisana 3 puta?:sceptic:

Što se tiče teme, stvarno ne znam šta bih napisao još, da se raspravljam sa tobom neću, jer jednostavno nema svrhe. Pobedio si.:smash:
 
212+ je definitivno bolji od V2, nema spora. Na boxu sam usred leta, terao Phenom II 545 c2 jezgro (koje trazi malo vecu voltazu, te se nesto vise greje od c3) 50 krugova linx-a na 3.75GHz, max temp je bila 57C. Tako da je moje misljenje da bi 955 C3 jezgro V2 mogla da ohladi na 4GHz, pod uslovom da primerak ne trazi preveliku V i da je dobra provetrenost kucista (kao sto je kod mene). Za X6 necu nista da kazem, nisam probao.
 
Hvala na backupu :)Provrteo sam sve te kulere i kulerčiće i znam da je 212ica bolja od V2, ali ne mogu da sad nekome dokazujem. Opet kažem, na velikom broju ploča temperatura s ne očitava kako treba.

Elem, pazi, meni fenrir nije mogao da ohladi x4 965C3 na 4GHz na 1.45V, koji je neuporedivo bolji kuler od V2 i 212+. Treba dodati 10C na temp koju očitava socket, a leti i 15 da bi bio siguran. Meni kućišta generalno nisu dovoljno provetrena, tj jesu, ali kada sam vozio C3 X4 nisu bila, tako da bi verovatno temp bila dosta manja. V2 ima max TDP oko 125W ako se ne varam, a X6 neoverklokovan u startu ima 125W (izuzev par primeraka koji su uvezni na kašičicu od 95W), tako da ako uzmemo u obzir pravilno očitavanje temp (+10C) i letnje vreme sa prosečnom temp sobe na oko 26-27C, V2 treba da bude u ekstra provetrenom kućitu, ali će verovatno i tada biti gusto.

:wave:
 
Na mom kucistu je bocna strana bila mesh-ovana, tako da je box uvlacio vazduh od vani, +front i rear ventovi od 12cm.
Cudi me da fenrir nije mogao
 
Je*ote zivot, pa moja baba bi dosad naklokovala X6 na 4GHz i ohladila ga sa Vendetom.

Reci Demiose kakvi su ovo amateri. :D

tvoja na 4ghz, moja na 4.2 :D i ladila boxom
svi su chuli kako je amd jeftin i kako ima puno jezgara i kako moze na 4ghz, ali niko se nije pitao kako moze.
naravno da ne moze sa plochom od 50e, kulerom od 20e, kuciste cm elite koji stoji tik pored radijatora, dok vlasnik sedi u majici kratkih rukava i cheshka se po glavi, zashto nece, kod onoga sa foruma hoce, meni ne, krsh amd, krsh plocha.....laze onaj sa foruma :D

btw, mislim da je bolji kuler v2 jedino je problem kod nje shto joj je montaza za amd krimi, tj jedva da drzi kuler, dok cm 212+ ima lepo shrafove, nategnesh i miran si. takodjer, trebalo bi testirati oba kulera u istim uslovima pa reci neshto, a ovako....v2 se vrti ako me secanje ne vara na oko 1500rpm, a hyper uzlece na preko 2000. v2 ima 3x8mm i vece telo sve sa onim fensi udubljenjima, a cm 4x6mm i manje telo i deluje jeftinije. tako daa...
 
^Da, zaboravio sam da pomenem, kuler na 212+ je dosta bucniji/radi na vecem broju obrtaja. Ali to je nebitno, ovde se govori o performansama. Niko nije branio OCZ-u (Xigmatek-u) da stavi kuler sa vecim rpm
 
^Da, zaboravio sam da pomenem, kuler na 212+ je dosta bucniji/radi na vecem broju obrtaja. Ali to je nebitno, ovde se govori o performansama. Niko nije branio OCZ-u (Xigmatek-u) da stavi kuler sa vecim rpm

ako je tako, onda su TRUE, Megahalems i svaki kuler uz koji ne dolazi ventilator najgori na svetu, jer to su mu fabrichke performanse :D

shalu na stranu. kapiram ja to na shta ti mislish, ali za mene kad kazesh kuler ili poredjenje istih, ja to iskljuchivo mislim na testiranje u istim uslovima, lapovanje, isti ventovi, ista pasta, ista mashina, ista ambijentalna, pritisna sila koliko toliko da bude slichna i to je to. out of the box, mene konkretno, ne zanima.
znachi, kad bi poredili tako, v2 bi bila bolja za barem 3c, potpisujem ;)
 
ako je tako, onda su TRUE, Megahalems i svaki kuler uz koji ne dolazi ventilator najgori na svetu, jer to su mu fabrichke performanse :D

shalu na stranu. kapiram ja to na shta ti mislish, ali za mene kad kazesh kuler ili poredjenje istih, ja to iskljuchivo mislim na testiranje u istim uslovima, lapovanje, isti ventovi, ista pasta, ista mashina, ista ambijentalna, pritisna sila koliko toliko da bude slichna i to je to. out of the box, mene konkretno, ne zanima.
znachi, kad bi poredili tako, v2 bi bila bolja za barem 3c, potpisujem ;)

Sve se slazemo, ali ti nisi onda ciljna publika ni jednog ni drugog kulera. Ako hocu se zezam sa kulerima/modovanjem, uzecu true ili MH. Ako necu, uzecu V2 ili 212+. U stvari, sam si sebi odgovorio, ovo su out-of the box resenja i samo tako ih ima smisla porediti. Prica je o V2 vs 212+, dakle ne V2 modded vs 212+ modded :)
ja recimo, nikad ne bih uzeo 212+, previse je ruzan, ali ne mogu zbog toga da kazem da je losiji od V2 jer je bolji :D a SBBKBB je druga tema, od 1 000 uzetih mozda 1 lappuje bazu/menja ventove ako ih vec ima.

Nego, na cemu zasnivas ubedjenje da bi u tom slucaju V2 bila bolja od 212+, bas me zanima?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno