Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

Upravo se javljam kao ponosni vlasnik Nepton 240m.Temperature su pale u proseku za 20-22c u odnosu na moj stari 212+:d.Tako da imam lufta da dam procesoru da pruzi noge da probam neke vece kolokove(ali to cemo sutra vec je 2h:d)
Sad mi je kuciste ko omanji usisivac,imam 2 venta napred na radijatoru koji ubacuju vazduh,kukrija sam stavio sa strane da ubacuje,jednu f12 pozadi da izbacuje i 2x14mm gore da izbacuju vazduh.
Jedino me malo buni dal mi pumpa radi na max 12v ili ne(to ne znam kako da proverim?
Ventove na radijatoru sam stavio na cpu fan,a pumpu sam stavio na sys fan...Dal je trebalo obrnuto?

mali edit..Evo pustio sam pumpu da radi malo duze..Pa onda opalio prime95 ponovo..

Razlika je cistih 30c u odnosu na 212+ prosto mi deluje neverovatno..Takodje termalna margina je na 40c u overdrive dok je pre bila oko 11-12c.Ovaj Nepton bas lepo lezi na amd-u:d

A da i da pohvalim ovaj kukri na stranici,ovo je bolesno koliko dobro hladi.:)
 
Poslednja izmena:
Evo jutrosnji testovi..Klokovao sam na 4.7ghz uz 1.464v..Temperature su konstantno tokom testa 48-53c....Samo je jednom u 1 krugu skocilo na 59.9c ali bukvalno na 1 sekundu.Provrteo sam samo 10 krugova mrzi me dalje,posle cu da testiram sa drugim glupostima.
Uradio sam malo Cinebench tu je takodje temp bila maksimum 53c pod 4.7ghz i 1.464...
Ova je ploca odlicna za ove male pare..Sigurno je sabljarka dosta bolja ali sa ovim hladjenjem mislim da bi max mogao da izvucim 4.8ghz a mrzi me toliko da silim,mozda cak vratim na 4.6ghz i 1.425v.Malo me nervira vdroop na ploci,stavio sam llc na medium i opet mi po nekad obori sa 1.464 na 1.452,tako da mislim da bi to sabljarka resila.Uglavnom evo nekih ss..Probao bih sa prime95 ali mi se glupira..Konstantno mi vrti prvi prokleti krug koliko god da ostavim vremenski(pa ako neko moze malo tu da pomogne)
A sto se kulera tice cisto komparacije radi 212+ sa 4.3ghz pod 1.325v je isao u linx na 61c...Nepton 240m na 4.7ghz pod 1.464v ide na 53c

Evo i na 5gz cisto da se zezam malo:d.Naravno nije stabilno,cisto da udjem u win i da jednom vidim 5ghz

http://valid.x86.fr/gza9yd



s4p6rb.png


23vaoh1.png
207rvq0.png
 
Poslednja izmena:
Zar to nije nesto malo Gflops-a? zakleo bi se da sam sa 4Ghz imao 80Gflops, a mozda tripujem cim budem kuci pusticu ga

Svaka cast za 5 Ghz ;)
 
Jeste i ja sam primetio..Vrteo sam 2-3 puta linx dok nisam ubo stabilan oc..I svaki put mi je bilo oko 87 gflops-a..Ali ovaj put dok sam jurio stabilno me je malo zezalo(bem ga sto).Ali i ranije na manjim klokovima sam primetio da imam manji gflops od drugih na istim klokovima..
A 5ghz sam cisto hteo da vidim da me zelja mine:d.Znam da nije stabilno i da bi verovatno probio marginu tokom linx-a ali eto malo.
 
Ajd uslikaj iz biosa postavke koje koristis na usb pa nalepi ovde.
Mora da bude fat32 usb da bi moglo mislim.
 
Slikacu telefonom cim oteramdevojku od racunara:d.

Nego moze mala pomoc?Morao sam da vadim bateriju posto sam "brikovao racunar",probao sam oc od 5.3 i nece avetinja.

Kako ono bese treba ove postavke da budu kad se oc?Ja sam stavio ovako

Hpc disable
Apm disable
Svm enable
I one c1 c6 core boost disable

Jedino me zbunjuje malo za SVM I HPC...Sta tu ono bese treba?
 
HPC na enable, a SVM je virtualizacija koliko vidim. Ja sam ugasio posto ne koristim.
 
Korisno je to za software uopste mnogi antivirusi koriste vrituelizaciju npr.
 
Ok, onda ide na enable.
StormScion, od tebe sam video da si gasio pa sam zato i ja. :D
 
eo samo da javim posle onog iskljucenja turbo boost-a komp se vise ne restartuje za sad pri prvom paljenju.
 
jel moguce da je pocela ploca da crkava jer komp se vise ne restartuje od kako je iskljucen turbo boost ili ovaj primerak procesora nije za nikakav oc?
 
Ne mora znaciti da crkaje ploca postoje 2 moguca scenarija zasto se restartuje kad mu ukljucis turbo boost.
Posto je u pitanju FX8320 base clok 3.5GHz turbo 4GHz kad je iskljucen turbo sve radi normalno kad ukljucis turbo moze se desiti:
1. ploca odredi nizak napon za turbo mod i 4Ghz i procesor nije mozda neki primjerak pa mu fali napona
2.ploca zada visok napon za 4Ghz i zbog toga usljedi pucanje tj restartovanje (u ovom slucaju losa naponska sekcija na ploci)

Rjesenje je vrlo jednostavno dignes multi na 20x200 tj dignes ga na turbo vrjednosti odredis napon 1.25v probas odvrtis neki test recimo Linx 0.6.5 AVX verziju ako prodje probas spustat napon dok ga ne dobijes kao stabilnog, kad nadjes potreban napon za 4ghz podesis turbo tako da napon za 4Ghz bude podesen po unaprjed utvrdjenim kriterijima, ako bude nestabilan na 4ghz uz 1.25v bude trazio veci napon dodaji mu postepeno da utvrdis da mozda nije procesor neki los primjerak, mada sam gotovo ubjedjen da je do ploce, i da setuje visok napon za 4ghz ili pak ima velik vdrop pa mozda sa 1.3 obori na momenat na 1.2, a sa druge strane procesor nije sposoban da pri 1.2v radi na 4Ghz i dolazi do restartovanja uglavnom rjesenje je prosto i vrlo brzo mozes utvrditi do cega je podji od 4ghz pogasi sve power save opcije u biosu setuj mnozilac na x20 i kreni sa testiranjem vrlo ces brzo doci do rjesenja.
 
hvala goldi probacu kad budem imao vremena da svratim do drugara ali za sad sve radi kako treba jer komp sluzi samo za rad igre se ne igraju uopste.
 
hvala goldi probacu kad budem imao vremena da svratim do drugara ali za sad sve radi kako treba jer komp sluzi samo za rad igre se ne igraju uopste.

Oprobaj nista te ne kosta stabilzuj ga na 4ghz i znaces do cega je cim dodjes baci pogled na napon (mozes pogledat u Hw monitrou load napon) sa ukljucenim turbom, znaci ukljuci turbo i pokreni neki test i prati sta se desava sa naponom ako ploca gurne visioko napon prilikom testa onda znas sta ti je ciniti nadji sto je moguce nizi napon za 4ghz i rjesio si stvar ;)
 
meni je na high za 4.4, po meni je bolje da bude na high sa manjim default voltage.
 
Gadjacu ga na 4.3 ghz. Juce sam poceo da se igram sa njim. Sa 1.24V u LOAD-u sam bio stabilan 3 sata na 4.1 ghz , u PRIME95/
Pricam o FX8300.LLC ne medium i ima drop od nekih 0.04V
 
ma odmah stavi na 4.4 1.335vcore i LLC na high i uzivaj :)
 
ziggy_024 ja na gigabajtu drzim llc na medium(sad ne znam kako se ponasa medium na asusu).Uglavnom posto imamo isti procesor,ja sam moj vozio na 4.3ghz na 1.325 pa cisto da imas neku smernicu.Za vece klokove ti treba i veci napon.Sada ga guram na 4.7ghz uz 1.456.
Mislim da ti je sa 212evo neka merka 4.3 do 4.4ghz.Samo istrazi najmanji napon za te klokove i uzivaj.:)
 
Da, tako sam i planiro.Trazim kroz Vase savete precicu, posto sa slobodnim vremenom ne stojim bas najbolje.Sutra pocinje vikend, dete nije kuci, pa cu se poigrati sa njimi malo :D
 
Gurao sam danas onako na brzinu 25 krugova LINX-a na 4.2 Ghz, CORE temp mi ide oko 45-47 C, PACKAGE oko 55. Napon ide oko 1.280-1.29x. Kada stavim LLC na HIGH ode mi PACKAGE na 64-65,sa 1.325 V (probao sam sa 4.3 Ghz).
 
ako je package 65c onda procesor thortluje gledaj sta kaze termalna margina u aod-u, ali prevelike su to temp.
 
Termalna je na +22 C. u AOD
Sada citam sta sam napisao, pa da se ispravim. U LINX testu mi sa LLC HIGH gura temp SOCKET-a na 65C sa naponom od 1.320, dok je PACKAGE temp 45 -46 C. Ovo pricam sa 4.3 GHZ. Nekako mi velika razlika izmedju SOCKET i PACKAGE temp, sa FX6300 nisam imao takvo iskustvo pa zato i pitam.
 
Poslednja izmena:
To je normalno. Kod men na sablji razlika je i do 10°C sve dok nisam stavio mali ventilator da odozdo aktivno hladi soket sada su temp iste.
 
Termalna je na +22 C. u AOD
Sada citam sta sam napisao, pa da se ispravim. U LINX testu mi sa LLC HIGH gura temp SOCKET-a na 65C sa naponom od 1.320, dok je PACKAGE temp 45 -46 C. Ovo pricam sa 4.3 GHZ. Nekako mi velika razlika izmedju SOCKET i PACKAGE temp, sa FX6300 nisam imao takvo iskustvo pa zato i pitam.

E tako moze biti socket moze i do 70c dobro bi bilo da ga hladis sa zadnje strane, package ne bi trebao da ide preko 60.
46c za package to je super moze to bezbjedno do 60c u stres testovima u ostalim stvarima igre surf svakodnevni radi nece nikad preci 55c ja ga gonim u stres testovima do 60c ili termalna margina do 10 jer u svakodnevnom radu znam da nema sanse da se popenju temperature toliko.
 
Bunila me jedino toliko velika razlika izmedju SOCKET i PACKAGE temperature. Probacu da ga ohladim malo sa zadje strane pa cu videti.
 
Probaj spustice temp znacajno mozda i 10c oprobaj pa ces vidjeti, mada zavisi dosta i od ploce neka pokazuje recimo socket 40c a u stvarnosti sve gori primjer asrock ploce, dok asus i giga pokazuju realnije temp.
 
Bogami meni i 15°C na sablji, sam spustio temperaturu aktivnim hladjenje soketa.
 
Nazad
Vrh Dno