Šta je novo?

Amd FX-6200 VS amd FX-6300

BOTULE

Cenjen
Učlanjen(a)
08.02.2013
Poruke
32
Poena
154
ljudi trazim strucan odgovor :D imam fx6200? zanima me kolika je razlika izmedju njega i 6300? i da li je to pametna investicija, posto ja komp korisitm iskljucivo za net, sitne programe i najvise za igre? interesuje me da li cu primetiti neku razliku?
a ujedno i daj te mi neki predlog za am3+ plocu do nekih 80e :) :) :banana:
 
Evo ja cu da dam predlog za plocu:
Gigabyte GA-970a-UD3 :)
 
I ta MSI ce biti dobra za FX6300, ali Gigabyte ima 8+2 naponsku, a MSI samo 4+1 koja ne trpi veliki overclock. Ako ne planiras OC posluzice i MSI za FX6300, ali ako budes hteo kasnije da predjes na neki jaci AM3+ CPU, MSI ce biti slabasna ploca :)
 
6200 je vrlo slican 6300-tki na stocku. Malo vise trosi to je sve. Ne bi trebao da se uzbudjujes sa 6300 osim ako ti sam ne dodje na kucnu adresu i ugnezdi se u socket :)
asus m5a97 rev2.0 preporuka, solidna ploca nije ultra overkloker ali je stabilna i sigurno kvalitetnija od ubogog MSI-ija... gigabite nije los isto, ali ako ga neces kod nas imas samo asus kao alternativu :).
Samo apdejtuj najnoviji bios (starije verzije umeju da baguju i malo se sporije butuje)
 
Ne trosi bezveze pare da zamenis 6200 za 6300. Ako vec imas viska para a kazes da picis vise igre, onda te pare stekaj i ulozi kasnije ako ti bude trebalo u jacu graficku ili ako nemas SSD, mozes i njega da uzmes (dosta ce ti biti brzi sistem).
Maticna ili Asus M5A97 R2.0 ili Gigabyte GA-970A-UD3, sam biraj koju ces, gotovo su iste po kvalitetu izrade i performansama (ja bih pre iso na Gigabyte, al ako ti vise odgovara sema boja od Asusa uzmi njihovu) :)
 
Da nemaju opciju da otkucaju, ali ali sa memorijom nisam imao problema. Možda uzmem za drugi komp tu gigabyte pa cu da javim utiske :)
 
nenameravam nikakav ozbiljan klok to me ne interesuje mozda samo dignem malo i to nekih 300-400mhz! HVALA vam!
da li dobra investicija asus sabertooth 990fx polovna ima garanciju 30 meseci za 100e ?
i koliko utice sam cip set na sve to? interesuje me razlika izmedju 970 i 990 ???
 
Za to sto si ti naveo nema apsolutno potrebe niti da dplacujes za 6300 niti da uzimas skuplju plocu, G46 bi ti sasvim ok radio a ako pak hoces nesto malo komotnije zbog naponske mozes tu giigabaj ili asus navedenu. Najvise benefita bio dobio od SSD-a pa cak i za to sto radis i suludo je uzimati skuplju plocu ili slicno a da nemas ssd.
 
imam ssd mushkin 90gb! necu menjati procesor! investicu cu prebaciti na grafiku, posto mi je ona trenutno najslabija karika imam gt440 1gb ddr5 125 bita!
sad nzm da li je bolje uzeti gtx560ti? ili neku GTX650?
 
Za plocu idi na proverenu GA-970A-UD3 (8+2 analogna). Njoj konkurent moze da bude samo ASUS M5A97 EVO R2.0 koja ima 6+2 digitalne naponske ali se skoro pojavila u prodaji pa je zato ta cena.

Pitao si koja je razlika izmedju 970, 990X i 990FX chipseta

970 -> x16+x4 pci-e linije za SLI/CF
990X-> x8+x8 pci-e linije za SLI/CF
990FX-> x16+x16 ili quad x8 pci-e linije za SLI/CF

650ti boost u SLI je nesto izmedju 7970GHz i GTx590 ali za 80e manje u odnosu na 7970GHz i trenutno najisplativiji SLI


sto se tice FX6300 imam ga i imam samo reci hvale, nema da verujete da je cak i 6850 progledala u odnosu na athlon x4, na SAMO 3+1 goloj naponskoj radi na 4GHz bez problema (bez C&Q, i ostalih power saving tehnologija) da kucnem u drvo...
 
Pa onda uzmi asus... Nemaš mnogo izbora :) Kod nas ti je sve kocka jer se ovde uglavnom doprema škart, mi smo kao neki glorifikovani otpad...
Inace ne običnu 650ti nego 650ti Boost... Ogromna je razlika.
 
Poslednja izmena:
650ti boost + tvoj philips 19" i ima da pevas. sve igre u 60+ FPS
 
Hvala lepo na ispravci, napisao sam ko je kome konkurent ali nisam napisao ko je jaci :D
 
Nazad
Vrh Dno