Šta je novo?

AMD & DDR3

Stilgar.

Cenjen
Učlanjen(a)
24.03.2012
Poruke
1,321
Poena
199
Sklopivsi AMD konfu novijeg datuma dosao sam u dilemu za koju DDR3 1600+, CL8-9 memoriju da se odlucim??????? :wall:

Dve su odlucujuce varijabile koje su me mucile i jos uvek to rade:

1 koju ce memoriju preko 1600mhz(ili nativ ili O.C.) ploca da podrzi u min 2xDIMM tj dual rezimu (jer na nasem oskudnom trzistu covek ne moze da pazari memoriju sa MQL a proizvodjaca jer je jednostavno nema)?
2 dali ce procesor tu odabranu mobo podrzanu memoriju pri O.C. da gurne preko 1600 ili 1866 (labavljenju/ne labavljenju latencija) pri podizanju FSB(i ili mnozioca) i da ostvari bilo kakvu stabilnost pri recimo 4 ghz kloku i u mom slucaju do prihvatljivih 1.488-1.500v a uzevsi u obzir da je vecina DDR3 memorija danas inetel(XMP) optimizovana tj da odredjene memorije losije rade na AMD u ili uopste ne rade?

Iskustva su i vise nego dobrodosla..... :type:
 
Poslednja izmena:
Temu je trebalo da postavis dole u sekciji "Sta da kupim od memorija", ali sad ce je verovatno moderatori premestiti.

Sa Thubanom ces tesko ici preko DDR3-1900MHz cak i ako koristis samo 2 modula. (za razliku od novih AMD platformi, AMD FX (AM3+) i AMD llano (FM1) koje rade bez problema sa vecinom novijih DDR3 memorija na taktovima i preko 2000MHz cak i kad su im sva 4 slota popunjena). Sto se tice XMP profila, to je vise stvar ploce i njenog BIOS-a, a po tom pitanju si siguran bez obzira na CPU jer imas tog lepog Sabertootha 990FX. (Formula V moze da procita XMP ako je prisutan, pretpostavljam da moze i Saber.)
Konkretno Geil Corsa EVO lepo radi sa tom plocom, a trebalo bi da isto vazi i za Mushkin Redline. (i sa Thubanovim IMC-om)
 
Poslednja izmena:
Nisam stavio pod sekciju memorija posto sam je vec pazario, cilj posta je da podelimo iskustva uopste o memorijama koje funcionisu na Phenom II i FX procesorima, evo na primer kod mene Geil Ultra 2133 natvno je ploca vidi kao 1333 ili 1600 mhz, dok XMP profili samo podizu/spustaju BUS i mnozilac da bi dobili zeljeni takt memorije, gde kod mene na primer ni jedan preko 1600 nece da radi, tekodje je sam izbor memorije za AMD preocesore je prilicno problematican jer AMD optimizovanih memorija, sem naravno AMD Enthertaiment i Performance modela, zapravo i nema u nabavci, a gde za intel memorije nema garancije da ce raditi preko farbrickog kloka cak i sa lusened latency, e sad ako na to jos dodamo MQL npr ASUS-a gde ne postoji ni jedna zvanicno podrzana memorija(tj memorija koja provenreno radi na specfikovanoj freq na mbo-u) kod nas u prodaji, onda preostaju sati guglanja na stranim forumima i po nekom nasem ,trazeci thred tipa, best memory for ph II ili ph II memory O.C. ili sve isto za FX ove.

Recimo moj problem trenutno mislim da jeste u memori, jer nemogu da ostvarim stabilan klok na +-4ghz ni podizanjem fsb-a a ni mnozioca, a girao sam voltazu cak i do 1.548, dok je sve ostalo cpu nb auto, 1.25v, dram auto ,1.65v, bilo uvek isto i onda : worker stoped, BSOD, work stoped, BSOD..... Mislim da je u memoriji problem jer sam imao kingson hyper blue 1600 i klokovao ga na 1726 mhz iradio je odlicno na 4ghz a kosta 1500 din......
 
Nazad
Vrh Dno