Šta je novo?

AMD Athlon X2 5000+ Black Edition

da se razumemo , onaj ko kupuje BE cpu ima sigurno vise od jednog coolera na stanju
;)
 
Dobar je ko leba

Postoji jos 34 komada na stanju, cena oko 100e najboljem drugaru izabrao model sa
sn 0009. testovi u toku!
 
Hmmmm, ljudi sirom USA se zale da su kupovali BE 5000+ sa rev G1 a ne G2 kao sto bi trebalo biti. Rekose da prilikom kupovine treba biti jako obazriv i otvoriti cetvore oci... 'Ajd sad'...
P.S. Ako razmazeno USA potosacko drustvo tako kaze, treba im verovati (makar malo)...:-devil-:

Nedjo, imas li neki komentar na ove spekulacije razmazenih amera???

Uzgred imate "jako jeftine" Biostar TF ploce sa oznakom 560 A2+ i 570 SLi koje rade kao zmajevi sto se o/c tice... odguglajte review a evo i 1nog linka 560 A2+ plocu: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=150839&highlight=Biostar+TF560.

Nije zeza ovaj 560 chipset u Biostar izvedbi?...;)
 
Poslednja izmena:
Hmmmm, ljudi sirom USA se zale da su kupovali BE 5000+ sa rev G1 a ne G2 kao sto bi trebalo biti. Rekose da prilikom kupovine treba biti jako obazriv i otvoriti cetvore oci... 'Ajd sad'...
P.S. Ako razmazeno USA potosacko drustvo tako kaze, treba im verovati (makar malo)...:-devil-:

Nedjo, imas li neki komentar na ove spekulacije razmazenih amera???

Uzgred imate "jako jeftine" Biostar TF ploce sa oznakom 560 A2+ i 570 SLi koje rade kao zmajevi sto se o/c tice... odguglajte review a evo i 1nog linka 560 A2+ plocu: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=150839&highlight=Biostar+TF560.

Nije zeza ovaj 560 chipset u Biostar izvedbi?...;)

Cao zorz :)

Mislim da su to samo glasine.Ja do sada nisam video ni jedan forum post( a kamoli review) u kome su rekli da je BE 5000+ zasnovan na G1.Poenta u celoj prici je da novi stepping (G2) upravo omogucava dobar OC potencijal sto je sa G1 vise bio "hit or miss" slucaj-nekad su se OCovali ko ludi,nekad su tesko dostizali 2.9-3Ghz.
Znaci,jos nisam video ni u kom obliku dokaz da je bilo G1 verzije BE 5000+.Mozda su pojedini korisnici koristili stari CPUz koji nije dobro prepoznavao novi stepping ili su gledali "online etailers decription" koji je u mnogo slucajeva skroz pogresan od onoga sta je u proizvodu(na primeru K10ke imamo razne nebuloze kod opisa kes podsistema na primer)

Pozdrav:wave:
 
@ivanbo2003:
- Stvarno ne znam, kazem da sam procitao po netu pa rekoh gde ima dima, ima i vatre... ko zna, mada ni ja neverujem, ali...:-devil-::-devil-::-devil-:

pozz :)
 
Upravo ga nabavih, na linku je test i uglavnom preporucuju ploce sa amd690 cipsetom
uzeo bih biostar, ali sam nacuo da je bilo problema sa biosima?Tu je i gigabyte,MSI fox..
ima li neko preporuku?
Ugradio bih Palit GT8800 512 i bilo bi mnogo lepo kada bi ploca podrzavala PCIEx 2.0!
http://www.tomshardware.com/2007/10/22/budget_overclocker/

Hvala!
 
Posto bih mozda presao na plocu sa pcie 2.0, ima li svrhe ako cu koristiti single radeta 3850/3870 ili 8800gts, ili cak neku malo jacu kasnije?
 
Jok. Uzmi slobodno TF560 A2+, nema greške. Doduše, ja kada bi sada kupovao, uzeo bih TF770 A2+ bez razmišljanja, razlika u ceni je mizerna a ipak dobiješ koliko toliko noviji model, koji se do sada pokazao kao isto toliko dobar za OC kao i 560.
 
Ja vec imam tf560 a2+, ako nema koristi od pcie2.0, a znam da necu koristiti phenom ni e-sata, jedino ostaje sto ima bolji layout. Znaci da ne prelazim? Konacno???
 
Ja vec imam tf560 a2+, ako nema koristi od pcie2.0, a znam da necu koristiti phenom ni e-sata, jedino ostaje sto ima bolji layout. Znaci da ne prelazim? Konacno???

Ne bre, nikako, bolje uloži te pare u bolju grafičku npr.
 
Definitivno ostani na 560, ne vredi cimanja.
 
Moj 5000 black ide na 3,2 pri 1.4v sto je i predvidjeno,moze na 3,3 ali onda mu treba josh struje i dosta se vishe greje.Sa hyper 212 ga hladim,u full loadu ne prelazi 50c :)
 
^jbl
ajd baci cpu-z, i testiraj ga orthos-om na tom vcore bar 30min da izdrzi ... (nije da ti ne verujem niti te ispitujem :d, ali zelim da vidim da li moze na tom vcore-u posto moj ne moze em ga hladim geminijem em nije stabilan sa tako malom vcore)
 
Na default naponu Orthos radio 8 sati i pukao, dodato 0.025v i tako radio 19 sati dok ga nisam prekinuo.:) Evo i mala slicica. Tako mi radi za svaki dan. Poz.
 

Prilozi

  • New Picture.jpg
    New Picture.jpg
    74 KB · Pregleda: 195
Evo slichice :) ostavicu ga da radi 12 sati pa da vidimo.... Inace primetio sam da meni dosta varira napon na cpu core,neznam jel to normalno ? bude 1,4v pa onda malo skochi na 1.43 pa na 1.39 i tako...uglavnom prosek ispadne 1,4v :)
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    409.7 KB · Pregleda: 150
hmmm ... jedino meni CPU-z prikazuje def napon od 1.136-1.152 v !?!
 
Imam jedno pitanje u vezi hladjenja ovog procesora,posto mi sutra dolazi procesor treba i da kupim kuler.Mislio sam da kupim CM hyper 212 ali brat me nagovorio da kupim CM Sfera.Moje pitanje je hoce li sfera uspeti da hladi 5000+ black edition naravno overklokovan i da kazem da imam kuciste antec 900.
 
Evo slichice :) ostavicu ga da radi 12 sati pa da vidimo.... Inace primetio sam da meni dosta varira napon na cpu core,neznam jel to normalno ? bude 1,4v pa onda malo skochi na 1.43 pa na 1.39 i tako...uglavnom prosek ispadne 1,4v :)

Heh,mozes i 10dana tako da ga testiras.Sa prioritetom 1 nema neke fajde...
 
evo do sada ide na 5 priority,ostavicu do ujutro pa cu videti ... :)
 

Prilozi

  • priority 5.jpg
    priority 5.jpg
    357.8 KB · Pregleda: 100
Dobar ovaj BE 5000 svidja mi se.
 
Dobar ovaj BE 5000 svidja mi se.

naravno da je dobar (osim ako nisi sarkastican)... cak je i najbolja koopovina AMD procesora!
ima dosta potencijala za OC, lagano (po net testovima) ide od 3.2GHz samo sa povecanjem mnozioca ... zao mi je samo sto ga nema u testovima i poredjenju sa nekim Intelima!
 
Evo jedna slicica sa priority 10. ;)
 

Prilozi

  • Orthos.jpg
    Orthos.jpg
    413.6 KB · Pregleda: 125
naravno da je dobar (osim ako nisi sarkastican)... cak je i najbolja koopovina AMD procesora!
ima dosta potencijala za OC, lagano (po net testovima) ide od 3.2GHz samo sa povecanjem mnozioca ... zao mi je samo sto ga nema u testovima i poredjenju sa nekim Intelima!
Pa mogao bi da se uporedi sa P2180.
 
Meni ovde nije jasno,zar box ne znaci da ima cooler i zar WOF ne znaci bez coolera i zar nisu svi black G2 step?Ili u pakomu lupaju...?

Kod:
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9009148
 
Nazad
Vrh Dno