Šta je novo?

AMD Athlon II X2 i Phenom II X2

ja nisam imao priliku da ga isprobam na 4ghz jer tada nisam imao thermaright ali ako je na defaultu radio stabilno na skoro 3,7 onda mislim da bi na 4ghz mogao sa jedno1,45-1,5v
 
probaj to i stavi neki mali cooler od 8cm da ti ubacuje vazduh u kuciste jer on bas duva onda negde izmedju procesora i cipseta i utice pozitivno na temperaturu

Uhhh meni je u kucistu promaja...Dva venta 12CM sa strane, jedan od napred ubacuje kao i ova dva i jedan 12cm nazad izbacuje...Odradjen cable management...

Ali eto temperature su zlo!!! Interesantno je to sto se i prokleti Nvidia 720 chipset zagreva!!! on je na 56C...Mislim ja ne kontam sta treba da mu radim vise (hmm mozda da skinem klimu sa zida i da je elegantno uguram u kuciste...Da ja mislim da bi to pomoglo) :mad:
 
test.jpg

Sa 2x1 GB DDR3 OZC na 1600, ali je vrachena na 1066.

Grafichka je fabrichki overklokovana Leadtek 9600GT Extreme

Je li dobar rezultat? :wave:
 
... Sa 2x1 GB DDR3 OZC na 1600, ali je vrachena na 1066.

Grafichka je fabrichki overklokovana Leadtek 9600GT Extreme

Je li dobar rezultat? :wave:

Sta ti mislis, je li dobar?
Jesi li ti zadovolajn bre, jbs sta drugi misli, to je najbitnije, sta ti mislis ;).
 
Pa kako necu biti zadovoljan, uzmesh dual core, dobijash QUad core, a pritom ne dajesh mnogo para, perfomanse, iste, odlichno radi, i kako nechu biti zadovoljan, e jes i ti zorz! :)

Eto, ovo je ako neko hoce da uzme ovaj CPU ovo je jos jedan od dokaza da ga ne sme zaobichi, vrh!
 
Hmmm ako skinem ove sa stranica temperature su josh gore... :( Znaci dva sa stranica ubacuju kao i ovaj od napred...Dok standardno ovaj nazad izbacuje...

Kako bi trebalo da maksimizujem protok vazduha??? Izvinjavam se za off
 
Hmmm okej ako mislite da ce to da pomogne skinucu ova dva sto sam nakacio na stranicu...Javljam rezultate cim se vratim sa posla
 
Probaj da ti ~isti broj ubacuje i izbacuje, a da protok bude shto vishe uniforman, da tako kazhem.

E, sad, krastavac, kod tebe je malo zaebato... U svakom sluchaju, probaj se malo igrati sa rasporedom, i koji ubacuje a koji izbacuje, iznenadio bi se koliko nekad mala promena drastichno utiche na temperature...
 
e krastavac gde ja da pazarim taj x2 550 a da 100% bude iz 0922 serije? U NS-u kontam da nema nigde, pošto je grad promašen za IT. nije da mi sad nešto treba, ionako ne radim ništa što ovaj x3 ne može da sažvaće, ali zbog hype-a. :)
 
ma ima i u ns sigurno, mi smo razgrabili svu nesrećnu 0920 seriju, lepo odeš u prodavnicu i tražiš da ti pokaže.
 
Koja je normalna temperatura za ovaj Phnom 2 X2 550 i MA-GA770T-UD3P, po default i maks opterechenju?
 
Poslednja izmena:
Malo sam citao post, nisam stigao da procitam sve, mozda se negde vec pominjalo....
Interesuje me gde tacno na procesoru pise iz koje je serije, posto ovih dana planiram da uzmem jedan...
I jos jedn pitanje, da li se na BIOSTAR TA790GX3+ ploci ovaj proc uspesno otkljucava?

:wave:
 
Uzeo sam nov AII 245
Pri montazi sam iskrivio desetak pinova (ivicnih), bas fest - radio umoran na frku, onda sam to lepo nabio kulerom. Masina naravno ni da cuje d bootuje...
posle par neuspesnih pokusaja bootanja, clear cmosa itd, ukapirao sam da ocigledno ploci ne leyi procesor, pa sam ga izvadio i video sta sam uradio...
Dao sam zeni da ih ispravi, jer sam smatrao da je ona pedantnija od mene. No ona bas nije imala osecaj sta treba da uradi, pa je mislila da oni treba da budu horiyontalni... onda ih je lepo ispravila da budu horizontalni (tih deset komada sto sam ja prvo zeznuo...)
Kad sam shvatio sta je uradila, onda je uzela ipak da ih ispravlja, ali je pri tom slomljen jedan...
sad masina butuje. Digao sam lepo windows, ali se nesto zalio za HT...
cpuZ prijavljuje da je HT na 1000mhz, pa bih rekao da stradao neki ht pin... jesam u pravu ili ovaj proc to inace prijavljuje?
Kako najbrze da proverim da li ce procesor sljakati (znam da ima tih redudantnih pinova |>>)... da ne pitam jel to neko popravlja |>>
 
probaj u MK Computersu, u Pap Pavla, njihov serviser, lik sa naocarama je pre ispravljao mom drugu, on je takodje bio iskrivio desetak i polomio jednu, lik je uspeo da ispravi i uspesno je zamenio tu 1, proc i dalje sljaka
 
E ovako temperatura sa BOX kulerom je

IDLE..........39-41C
LOAD(Linx test 20min).......54C

S tim da i onaj ITE ocitava neke trei temperature a njihove vrednosti su bile

TMPIN0 49C
TMPIN1 58C
TMPIN2 63C

Dakle to su maksimalne dostignute temperature...Ostavio sam dva venta jedan ubacuje od napred drugi izbacuje od nazad
 
Koliko mogu da se nadam da cu da izvucem sa vodom i koji model vode preporucujete, naravno i tisina mi je bitna?
 
E ovako temperatura sa BOX kulerom je

IDLE..........39-41C
LOAD(Linx test 20min).......54C

Dakle to su maksimalne dostignute temperature...Ostavio sam dva venta jedan ubacuje od napred drugi izbacuje od nazad

A bila je?

Inache, stvarno zvuchi super 54C u loadu :)
 
Bila je oko 60 pre sa vise ventilatora (mislim temperatura procesora) ali zato su ove TMPIN 0,1,2 bile dosta nize kad su duvala dva venta sa strane...

E da i promenio sam onu sivu zvaku sa nekom pastom za zube(kako je ja zovem) ona najeftinija tako da je i to mozda doprinelo smanjenju temperature

Ne znam dal je Linx merodavan tj dal je to max opterecenje(koje ce prouzrokovati najvise temperature procesora)

Mislim to su sve merenja Everestom, CoreTemp i HW monitorom ali sva pokazuju skoro iste temp +/- 1 stepen...

Tako da eto moze se zakljuciti da je BOX dovoljan za default tj 3.1ghz (e da soba nema klimu i u njoj je temperatura oko 30 stepeni)
 
linx je itekako merodavan jer nista ne optereti tako cpu i ram

Linx je generalno smisljen da opterecuje i testira Intel Q Core CPUe a ne AMD i kako odradjuje svoj posao sa AMDom to niko valjano ne zna (kako mu uposljava registre i manipulise njima i...)...

Ali, radi za sada...
 
za sada je lepo radio i lepo ugrejao cpu i ram i pokazivao je ako nesto nije stabilno tako da verujem da je vise nego pouzdan test pogotovo sto ugreje vise cpu i ram od prime-a i orthos-a
 
Meni prime digne cpu jače nego linx ali ok svaka mašina se ponaša drugačije .
 
Nadam se da cu danas namontirati Hyper 212 pa cemo videti onda ponasanje 5500BE (mislim da ce pasti i blazi Oc, tj koliko hoce da ide na default voltazi samo dizanjem mnozioca)
 
Poterao sam moj 0920 batch na 3,7 na fabrickom kuleru. Interesuje me da li treba nesto da podesim u LinX-u i pritisnem start ili da pustim sve na default vrednost i samo stisnem start? Buni me malo priority class opcija? Jos jedno pitanje :) - koliko treba dugo da radi LinX?
 
Poslednja izmena:
Pusti ga da izvrti default znaci 20 ciklusa po 1 minut onoga sta vec radi :)
 
Kaze:"Finished without errors in 17 m 58 s." a nije isao peko 55 C cini mi se .
 
Vrh Dno