Šta je novo?

AMD Athlon 2600 mrtav ili ziv?

Kronos1

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2008
Poruke
340
Poena
330
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Naime zbog nekog razloga komp mi je poludeo :) prvo sam mislio da je ploca ili procesor u pitanju,nakon konsultacija sa par drugova koji su ok poznavaoci kompjutera i provere svakog hardvera ponaosob dosli smo do zakljucka da je poloca oshla u ku... uzmem ja drugu istu(abit nf7) da testiram kad ono gle chuda nece ni sa drugom da radi,ondak uspem da pokrenem komp sa original plocom,ali pre starta windowsa ispise"cpu is dameged or ...bla bla" kontam da je procesor,nudi mi opciju F1 da nastavim rad ili del da udjem u podesavanja za procesor,ja lupim f1 i ajde da vidim properties od computera...kad gle chuda pise da mi procesor radi na 1.17 a znam da je pre kurshlusa radio na 1,91 ili 1,97.
Komp inace ne mogu da upalim,kad kresnem dugme za paljenje pocnu da rade kuleri,zavrti se hard i optika daje znake zivota ali monitor stoji na stand by i ne dize se windows...danas sam cak skinuo oklop sa kucista i malo drmnuo hladnjak i kuler na procesoru i upalio se,pre 3 dana sam gledao pastu taremalnu i i malte ne nije je bilo,stavih novi sloj,staru sam ocistio. E sad moje pitanje je dali je tu procesor otpevao svoje od pregrevanja ili strujnog udara? Ili je nesto drugo?
 
Reci da to nije slucajno Athlon 64 2600+ (koji je S754)Ako si njega uspeo nabiti u K7 plocu (koja ima S462 iliti Socket A) i da sistem uopste butuje, svaka ti cast.
A ako je Barton onda je moguce da je CPU nekako ostecen, kao sto je pisalo u onoj poruci, koju si ti preskocio:)
 
Poslednja izmena:
Ume ploča da povuče CPU sa sobom, desilo se i meni nedavno.
 
Poslednja izmena:
Probaj malo podigni fsb ili mnozilac spusti ili podigni za 1 ako moze. igraj se malo s podesavanjima u biosu. tako je i meni na epoxa 8rda+(slicna ploca kao nf7) zadnji proc koji sam stavio odmah prijavio tu gresku cak i kada sam stavio u biosu optimize default opet isto kao i tebi nije hteo da bootuje win nego se restartovao nonstop pa sam mu nasao podesavanja na kojima radi bez problema. imas i u biosu opciju halt on (na prvoj strani mislim na nf7 biosu, tamo gde vidis hdd i cdrom) pa tu stavi no errors i onda ti nece traziti f1 svaki put kad ga upalis ili restartujes.
 
Problem je sto ja uopste ne mogu da upalim tj, ne mogu da starujem windows....znaci i ako ga uspem upaliti onda mi izbaci to upozorenje,e sad ako ja klik na del onda udjem u bios podesavanja i probao sam da stavim sve na default i kad sam klinkuo na f10 i yes opet se zapucao,tj krenuo je u restart i nije dizao windows tek posle nekolicine puta pritiska na restart dugme onda se uspeo upaalit i opet isto upozorenje(procesor je athlon 2600) mislim da je barton posto mije davao mogucnost klokovanja u biosu,no..32bitni sistem je.
 
Nazad
Vrh Dno