Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako su tachne cene 4/4 = 130usd + pdv pa josh cinjenica euro=dolar pa lopovluk u srbiji ...130*1.2*1.2*124.5 = ~ 23k? zar nema i5 6400 za te pare?
 
Nece biti ispod 20k ovde sto znaci da je onaj pentium za 8k za vecinu korisnika u Srbiji uslovno receno bolji izbor...

Korisnika čega.. nekome je dosta i tablet, nekome samo telefon, WoT lepo radi i na E8500, 4GB DDR-a...

Ako pričamo o igračima, porediti X2 sa HT-om i X4 koji je otključan, malo neozbiljno zvuči.

Ako su tachne cene 4/4 = 130usd + pdv pa josh cinjenica euro=dolar pa lopovluk u srbiji ...130*1.2*1.2*124.5 = ~ 23k? zar nema i5 6400 za te pare?
Nema.. :smash:
 
Poslednja izmena:
Obicno im cena u $=e, deset, dvadeset evra gore dole kod skupljih modela, a u Srbiji nekih 10% vise nego u Z. Evropi, pitanje je samo da li je 130$ AMD cena ili cena kod prodavca, tako da u najboljem slucaju kod nas taj model bude kostao 150-160e.
 
How yes no, tako je bilo 480 4GB $200 release price, pa ih nije bilo bez 280-310e u pocetku u Evropi. Svi zaborave da je to cena u $ bez poreza, plus kurs dolar euro se skoro izjednacio. Znaci racunaj odmah bar +20% na cenu za Evropu, u eurima, a I to u najboljem slucaju (opet, pogledaj da je 480 po tome trebao da kosta 240E, a nije).
Pa na to nasa bolest malog trzista i posledicno vecih cena (mada se povremeno iznenadim ponekom ponudom)...
 
Poslednja izmena:
Pocetak je pocetak, pogledaj cene procesora USA i EU sada kada je prosao decembar 2016. Ne verujem da ce 1700x biti 500+e, pre oko 450 mozda i nize. Cena bez poreza ili sa porezom u USA nije nasa briga jer oni idu u izvoz i mi ne placamo porez amerikancima, bar ne pun iznos. A i porez im nije stavka kao u Srbiji, zavisi od drzave do drzave.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ne na dan ili neposredno nakon predstavljanja, vec vremenom. Svi su pi*deli zbog toga, nije valjda da se vec zaboravilo? Pun net kuknjave evropljana u julu I delu avgusta na krs cene u odnosu na americke.
Evo nadam se da gresim I da opet nece biti tako, ali nesto ne verujem.
 
Pa prvu polovinu marta cene moraju biti nerealne, mislim takav je red, nadajmo se da ce se trziste brzo stabilizovati, navodno AMD ima vise nego dovoljne kolicine procesora. I to sve pod uslovom da testovi budu dobri, ako bude zaostajao za 7700 ili nedaj Boze za 6600 ode mas' u propas', dzaba multicore performanse, pi brojevi i sl...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Isnogood-e trudis se bas, vidi se to.

Nece ti mnogo pomoci [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
? Shta se trudim?
ja chekam 2066 ali iskreno se nadam da cje AMD da srusi cenu :)

intel i5 6400 2.7 / 3.3 GHZ = 24000
http://itsvet.com/procesor_intel_i5-6400-pdaa1-23.i?id=656

AMD Ryzen 3 1100 4/4 8MB 65W 3.2GHz 3.5GHz N/A Yes $129 * 1.2*1.05*1.2 = 23306
http://wccftech.com/amd-ryzen-full-lineup-pricing-clock-speeds-leaked/


Ja bi rekao "same shit" videcjemo IPC. Mozhda bolje porediti i5 6500 (27000din) sa ryzen 1100 tu onda ima razlika vecj 15-20% u ceni. Ali dok nema testova sve je ovo ko da smo vidovite zorke.

dodatak Ryzen dolazi bez coolera.
 
Poslednja izmena:
samo ovaj od 499$ sta ce vam ta neka 4 cora :d sad ce trend da nastupi samo 16t :d
 
? Shta se trudim?
ja chekam 2066 ali iskreno se nadam da cje AMD da srusi cenu :)

intel i5 6400 2.7 / 3.3 GHZ = 24000
http://itsvet.com/procesor_intel_i5-6400-pdaa1-23.i?id=656

AMD Ryzen 3 1100 4/4 8MB 65W 3.2GHz 3.5GHz N/A Yes $129 * 1.2*1.05*1.2 = 23306
http://wccftech.com/amd-ryzen-full-lineup-pricing-clock-speeds-leaked/


Ja bi rekao "same shit" videcjemo IPC. Mozhda bolje porediti i5 6500 (27000din) sa ryzen 1100 tu onda ima razlika vecj 15-20% u ceni. Ali dok nema testova sve je ovo ko da smo vidovite zorke.

dodatak Ryzen dolazi bez coolera.

Biće greHota prodavati 5820K kad izađe 2066. Pašće mu cena, jer je mrtva platforma, a neće se moći naći pristojan kupac :(

Eno onaj neSSin komplet se vuče već mesecima po oglasima, sad ga daje za 550e, krastavac...

Oni rekoše samo 15% procenata ubrazanja, tako da nz da li se zbog perofromansi isplati prodavati...možda zbog subejktivnog osećaja prestiža samo.



EDIT: Inače, meni su uvek interesantni procesori sa def TDP manjim od 100W, pa zbog toga prekačem vraćanje na Intel Premium segment platforme.
Od ovog Zena ne oečkujem pomak u sc performansama, kao ni u OC preterano... Ako bude išao pod vodom 24/7 uz iste ili slične sc perf taj 8/16t i možda se odlučim da ga kupim.
BUT
Ne razumem što poziciniraju svoje cpuove sa 4/4 il 6/12 nasparam Intelovih i3 i i5. Jedino ako su bolji, ali ako su egal, onda se ništa ne menja. Opet mnogo niti za mase...
 
Poslednja izmena:
Trudis se sa tim fiktivnim cenama [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja bi voleo da posedujem 5820k :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Korisnika čega.. nekome je dosta i tablet, nekome samo telefon, WoT lepo radi i na E8500, 4GB DDR-a...

Ako pričamo o igračima, porediti X2 sa HT-om i X4 koji je otključan, malo neozbiljno zvuči.


Nema.. :smash:

Ne mislim na wot, ja wot ni ne igram, jedan mesec godisnje ako skupim i to je mnogo... pisem u wot temi ali ne igram... ;)

Kao sto rekoh, mislim na korisnike uopsteno, one najmasovnije sto ce ti i neko iz maloprodaje potvrditi, od onih sto kupuju za decu pa do onih sto kupuju za nezahtevan rad i povremeno igranje a u mom je okruzenju takvih najvise nezavisno od materijalnog stanja. Do sada su svi uzimali amd a sada ce takvi ici na pentium sa ht-om + pentium ima gpu sto ce opet nekima znaciti itd. Meni svejedno, nisam opterecen brendom...

@ Villy_Da_Man

Ako pod vodom podrazumevas ekwb predator, pa on i nije primetno superioran u odnosu na najbolje vazdusne hladnjake...
 
Poslednja izmena:
Trudis se sa tim fiktivnim cenama [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Smešna priča.. imamo sa jedne strane neku fiktivnu preporučenu cenu od 130$, a sa druge 180$ za pomenuti i5, a koje pomoću 'magične' formule u Srbiji treba da dođu na istu maloprodajnu...

Kao sto rekoh, mislim na korisnike uopsteno, one najmasovnije sto ce ti i neko iz maloprodaje potvrditi..
Takvima desktop ni ne treba, realno...
 
Poslednja izmena:
64$ preporucena za g4560, kod nas je 65-66e, sto je super cena.

Ostali intel procesori su kod nas debelo precenjeni i ne secam se da su nekad bili na "akciji" tj. Da su prodavani po realnoj ceni.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne mislim na wot, ja wot ni ne igram, jedan mesec godisnje ako skupim i to je mnogo... pisem u wot temi ali ne igram... ;)

Kao sto rekoh, mislim na korisnike uopsteno, one najmasovnije sto ce ti i neko iz maloprodaje potvrditi, od onih sto kupuju za decu pa do onih sto kupuju za nezahtevan rad i povremeno igranje a u mom je okruzenju takvih najvise nezavisno od materijalnog stanja. Do sada su svi uzimali amd a sada ce takvi ici na pentium sa ht-om + pentium ima gpu sto ce opet nekima znaciti itd. Meni svejedno, nisam opterecen brendom...

@ Villy_Da_Man

Ako pod vodom podrazumevas ekwb predator, pa on i nije primetno superioran u odnosu na najbolje vazdusne hladnjake...

Naravno da je superioran... Nebo i zemlja razlika. Osim ako ne gledas sajtove koji za test koriste fazon 4770k. Sto je u startu imbecilno koristiti nezalemljeni procesor za testove prenosa toplote.
 
@ Villy_Da_Man

Ako pod vodom podrazumevas ekwb predator, pa on i nije primetno superioran u odnosu na najbolje vazdusne hladnjake...

Imao sam do sada NHD14/NHD15/Silver Arrow IB-E i Phanteksa. Po mojim testovima Phanteks je najbolji vazdušni hladnjak, sa najjednostavnijim kačenjem.

Bio je poliran doduše, kao i drugi haldanjaci, sa 2xTY147+1Phanteks ventovima, dok su ostali bili sa def ventovima. Problem je što te šklopocije krive ploču i zbog toga nisu zgodne za delidovanje. Na predatoru mogu uvek da ispoliram ili zamenim blok, sve ostalo što bih dodao ne bi imalo smisla, pa ni veći 360 ili 280mm hladnjak, jer hladim samo cpu. I da, daje mi 2C bolje perf nego Polirani phanteks. Ima po benchu ss koje sam kačio u raznim temama. Pored toga odnos nivo buke/perf ne može da se meri za vazdušnim hladnjacima...

Tako da DA. Ryzen na 4.8 ili 5GHz ako može da bude ohlađen uz iste ili 90% single core performanse na tom taktu dolazi u obzir. Naravno sačekao bih da vidim kako se ponaša u Solidu pre kupovine, sc/per i7vs Ryzen clock/clock i TDP. Bolje mi je da imam i7 cpu OC-TDP od 160-180W sa 4/8 na 5GHz koji završava posao za 3h, nego 6/12 zena koji guta 200-220W na 4.3GHz i radi 3.5-4h. E sad dodaj komp u dnevnoj sobi uz opterećenje 100% i kulere. Naravno da mi treba voda. Ekem, trošim mnogo reči. Ovo je AMD...i da se citiram...Ne razumem što poziciniraju svoje cpuove sa 4/4 il 6/12 nasparam Intelovih i3 i i5 ako su već jači. Onda bi vodeći se tom logikom 1700x>6900k da bude da je taj Zen 4/4>i5? Zar ne?

EDIT: Voleo bih da vidim baš to 6/12 zena na 4.6GHz, naspram, recimo Eric011 5820K koji je isto na 4.6GHz u Solidu npr...
 
Poslednja izmena:
Citiracu i ja sebe jer sam ovo jednom vec napisao, to pozicioniranje se po mom misljenju odnosi na cene, ne na perf..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslušajte lika na 28 minutu, pa narednih 7-8 minuta. Veoma lepo obajšnjena upotrebna vrednost single core i multi core potencijala kod procesora, isto ako i razlog što se multi threading ne razvija preterano brzo.

Elem, odnosi se na ozbiljne inženjerske stvari, ne za gaming i generičke testove.


[YOUTUBE]FbJV3u4TxPE&feature=youtu.be&t=28m24s[/YOUTUBE]
 
Smešna priča.. imamo sa jedne strane neku fiktivnu preporučenu cenu od 130$, a sa druge 180$ za pomenuti i5, a koje pomoću 'magične' formule u Srbiji treba da dođu na istu maloprodajnu...


Takvima desktop ni ne treba, realno...

Zavisi, meni recimo laptop zavrsava sve, jesam ubacio ssd ali komfor pri bilo kakvom radu na desktopu je nezamenjiv a tu i dolazimo do ove price o cingle core performansama koje su i dalje primarne pa i u tom wot-u koji razvijaju evo vec koliko godina... A opet ne bi ni toliku prodju imali ti procesori ispod 100e da nemaju prodju. AMD ce doduse to sigurno pokriti sa apu-ovima.

Mene od svega ovoga najvise kopka sto nema nikakvih informacija za itx format osim toga da ce ga biti...
 
Poslednja izmena:
Imao sam do sada NHD14/NHD15/Silver Arrow IB-E i Phanteksa. Po mojim testovima Phanteks je najbolji vazdušni hladnjak, sa najjednostavnijim kačenjem.

Bio je poliran doduše, kao i drugi haldanjaci, sa 2xTY147+1Phanteks ventovima, dok su ostali bili sa def ventovima. Problem je što te šklopocije krive ploču i zbog toga nisu zgodne za delidovanje. Na predatoru mogu uvek da ispoliram ili zamenim blok, sve ostalo što bih dodao ne bi imalo smisla, pa ni veći 360 ili 280mm hladnjak, jer hladim samo cpu. I da, daje mi 2C bolje perf nego Polirani phanteks. Ima po benchu ss koje sam kačio u raznim temama. Pored toga odnos nivo buke/perf ne može da se meri za vazdušnim hladnjacima...

Tako da DA. Ryzen na 4.8 ili 5GHz ako može da bude ohlađen uz iste ili 90% single core performanse na tom taktu dolazi u obzir. Naravno sačekao bih da vidim kako se ponaša u Solidu pre kupovine, sc/per i7vs Ryzen clock/clock i TDP. Bolje mi je da imam i7 cpu OC-TDP od 160-180W sa 4/8 na 5GHz koji završava posao za 3h, nego 6/12 zena koji guta 200-220W na 4.3GHz i radi 3.5-4h. E sad dodaj komp u dnevnoj sobi uz opterećenje 100% i kulere. Naravno da mi treba voda. Ekem, trošim mnogo reči. Ovo je AMD...i da se citiram...Ne razumem što poziciniraju svoje cpuove sa 4/4 il 6/12 nasparam Intelovih i3 i i5 ako su već jači. Onda bi vodeći se tom logikom 1700x>6900k da bude da je taj Zen 4/4>i5? Zar ne?

EDIT: Voleo bih da vidim baš to 6/12 zena na 4.6GHz, naspram, recimo Eric011 5820K koji je isto na 4.6GHz u Solidu npr...

Kako si dosao do zakljucka da te sklopocije krive ploce? Zadnji put kad sam proveravao, svaka ploca je imala vise srafova, od toga su 4 oko soketa koji nece dozvoliti ploci da se krivi. Da je to tacno, ja bi do danasnjeg dana vec napravio solju za kafu od moje ploce. Ako se ploca iskrivi zbog kulera, to znaci da kuciste ne obavlja svoj posao kako treba...
 
Kako si dosao do zakljucka da te sklopocije krive ploce? Zadnji put kad sam proveravao, svaka ploca je imala vise srafova, od toga su 4 oko soketa koji nece dozvoliti ploci da se krivi. Da je to tacno, ja bi do danasnjeg dana vec napravio solju za kafu od moje ploce. Ako se ploca iskrivi zbog kulera, to znaci da kuciste ne obavlja svoj posao kako treba...

Ne radi se o srafovima za plocu, nego o kuleru koji krivi plocu. Vidi se da nisi nesto pakovao racunare ;) A ta d15ica je ubedljivo najgora po tom pitanju. Vidi na netu... EDIT: Ne što je tvoja, nego što je najteža ;)




Pretece me :) Hvala
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da moze da iskrivi plocu ali nije kuler jedini krivac. Ne moram da pakujem racunare svaki dan da bi znao da ti srafovi prenose teret na kuciste. Iskreno, niko koga licno znam nema kuler tezi od pola kila osim mene, a ja ovu plocu koristim jos od kada se pojavila, sa ovakvim sklopocijama 90% svog radnog veka i ploca je i dalje prava, ili je bar bila kada sam montirao D15. Sta drugi rade i kakva kucista koriste to je vec nesto drugo, jer da bi se ploca nakrivila, konstrukcija kucista mora to takodje da dozvoli, pogotovo ako ploca poprilicno zakrivljena.

Ja sam zato i uzeo D15, jer je najteza :p
 
Nije istina, moze da se iskrivi i samo deo oko socketa sto se i desava. Vidjao sam svakakve krivulje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno