Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izlaskom polaris kartica su pomerili perf/$, možda će tako i ovde. Npr. neke i5 6xxx perf. za 100$ manje :p
 
Bice sa razlicitim cenama za iste procesore samo sa razlicitim klokom, tako ce najjeftiniji octa core da kosta manje od najskupljeg, kao sad sto 8300 je dosta jeftiniji od 8350.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ryzen ce da bude 500$, onaj octa sa manjim klokovima oko 350$.

Sve preko 350$ ne verujem da ce da prodje. Samo sto kod nas nece biti to ni 500e 350e, vec vise.

Lisa je rekla nesto na foru da nije lose da cpu od 500$ konkurise intelu od 1100$.
 
Poslednja izmena:
Pa ako tako bude onda intel mora da obara cene jedino ako amd nesto ne za**** oko tih procesora.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Uzeo iz zajebancije i sastavio komp, 6700k+pro gaming+16gb+1070/490+ssd, usteda u USA 250e u odnosu na madjarske cene ili nase. Ono sto sam gledao, razlika izmedju nasih i hu cena onoga sto mi treba sitnih 60-70e, ne isplati mi se uopste da se zezam sa garancijom za te pare.

Uglavnom, ukoliko odlucim da kupim komp ranije pre stabilizovanja, definitivno dovlacim is USA, stave mi sve kutije unutar 20e kucista i posalju,trebalo bi da imam tu kombinaciju u narednom periodu, a carinu i porez cu da platim malo sutra, kazem mojima da izgrebu celo kuciste. Pa iako to ne prodje, zavrsicu na carinu bez problema. Samo mi se ne cepaju kuponi za gluposti.


@mmsandi

Mislim da ce cak biti oko 650e kod nas
 
Poslednja izmena:
ja kupujem 100% kod madjara i ovako nameravam da ga trosim vise nego sto garancija traje xD, 300e bar za hexa
 
super bi bilo kada vi Ryzen bio 500, drugi octa 300-350, hexa 250-270
 
Uzeo iz zajebancije i sastavio komp, 6700k+pro gaming+16gb+1070/490+ssd, usteda u USA 250e u odnosu na madjarske cene ili nase. Ono sto sam gledao, razlika izmedju nasih i hu cena onoga sto mi treba sitnih 60-70e, ne isplati mi se uopste da se zezam sa garancijom za te pare.

Uglavnom, ukoliko odlucim da kupim komp ranije pre stabilizovanja, definitivno dovlacim is USA, stave mi sve kutije unutar 20e kucista i posalju,trebalo bi da imam tu kombinaciju u narednom periodu, a carinu i porez cu da platim malo sutra, kazem mojima da izgrebu celo kuciste. Pa iako to ne prodje, zavrsicu na carinu bez problema. Samo mi se ne cepaju kuponi za gluposti.


@mmsandi

Mislim da ce cak biti oko 650e kod nas

I onda je mrmot zavio čokloadu u foliju.

Nisu naši glupi, veruj mi. Plus komp mora da ide kao CARGO, a to je posebna tarifa.

Govorim ti kao neko ko je doneo gomilu tehnike sa drugog kontinenta...ne zanosi se da će to proći. Madjari su zakon :)
 
to mozda nije losa fola napunis kompijuter prasine i neko izdrndano kuciste sa sve novim komponentama i napises cenu 60e, jos uzmems i odsrafis napajanje i diskonektujes zice pa ih joj nasisas kako su ti pokvarili komp u transportu, sta mislite mi posalje drugar procesor pismom? uvije ga u onu buble wrap foliju 3 puta
 
Poslednja izmena od urednika:
Villy, nije to bas tako,a jos i imam koga na carini da iscimam. ;)
Na istu foru ujak je poslao cerkama laptopove (u istoj turi 3 komada+ipad-ovi i gluposti), ne znam tacno na koju foru ide, ali carina nije placena. Sada, mozda bih imao malih problema zbog gabarita samog kucista, ali nisam nista proveravao do sada kako bi to islo, jer nisam spremio kes za komp.

U nagorem slucaju, uzmem na firmu -20%(tako negde ispadne, mozda malo manje ili vise) kod nasih, i mirna mi glava.
 
Za carinu ti ne treba fora. Javi ti se neko na tel i predloži ti foru sam. Ali ne bih o tome, videćeš sam kad ti stigne..
Što se tiče cene RYZENa, teško mogu da zamislim da će 8/16 biti kod nas ispod 750eur. Možda 4/8 model bude skromnih 340eur.
 
Za carinu ti ne treba fora. Javi ti se neko na tel i predloži ti foru sam. Ali ne bih o tome, videćeš sam kad ti stigne..
Što se tiče cene RYZENa, teško mogu da zamislim da će 8/16 biti kod nas ispod 750eur. Možda 4/8 model bude skromnih 340eur.

Ako USA cena bude 500$, mnogo bi bilo da kod nas bude 750e, pre ce biti oko 650, and 4/8 oko 180-200,dok ce 6/12 da bude 280-300, onaj slabiji 8/16 oko 400.


Iskreno, radije cu da dam 400-450 za slabiji octa nego 400 za 7700k.
 
Poslednja izmena:
Mnogo kalkulishete sa cenama. kako bude bicje. Nije ni amd lud a vala ni intel.
Od priche rx480 8GB za 200$ ja vidim da je 300e u Srbiji. A tih 200$ je jos bio zvanican info od AMD.
 
Što reče Rambo Amdeus: "Ista ploča ali druga strana, udružena zavjera Cije-Vatikana..." (takva će biti cena)
:D :D :D
 
Mnogo kalkulishete sa cenama. kako bude bicje. Nije ni amd lud a vala ni intel.
Od priche rx480 8GB za 200$ ja vidim da je 300e u Srbiji. A tih 200$ je jos bio zvanican info od AMD.
Znamo da mora biti jeftiniji od intela, ja garantujem da 4c/8t neće biti više od $250, verovatno $200±20. To je cena koju su imali Phenom X6 i FX-8120 na izlasku. Nema mnogo razloga da sada bude drugačije

A što se tiče RX 480, u USA je možeš naći i za $180. Koliko znam AMD nikad nije zvanično najavljivao cene za Srbiju, pa mislim da neće ni sad
 
250$ za 4/8 je mno-go.
Onda je bolje kupiti Intela i5 6th gen.
 
Upravo tako. Još nismo videli real world testove clock per clock i ne znamo kako će se suprostavljati intelu. Ako bude isti ili slabiji 250$ je previse.

Po meni je malo gej... Na live New Horizon testu su ryzen 8c/16t poredili sa intelom 8c/16t i sve je bilo kul dok su igrali i streamovali. Ali ne kapiram sto su onda pordeili cpu od amd 8c/16t sa intelovim 6700k, koji je 4c/8t? Trebali su sa zenom 4c/8t isto, pa da vidimo da li ce da secka.

Temu treba malo lockovati, dok ne iskrsne nešto konkretno. Daleko je mart
 
Poslednja izmena:
Kako bre 4t/16t, moze samo 8t [emoji12] Sto se testa tice nije gej ukoliko su poredili procesore slicnih cena [emoji16]
 
Poslednja izmena:
Po meni je malo gej... Na live New Horizon testu su ryzen 8c/16t poredili sa intelom 8c/16t i sve je bilo kul dok su igrali i streamovali. Ali ne kapiram sto su onda pordeili cpu od amd 8c/16t sa intelovim 6700k, koji je 4c/8t? Trebali su sa zenom 4c/8t isto, pa da vidimo da li ce da secka.
Možda to znači da će najjeftiniji Ryzen 8c/16t biti u cenovnom rangu i7-6700K :D
 
Kako bre 4t/16t, moze samo 8t [emoji12] Sto se testa tice nije gej ukoliko su poredili procesore slicnih cena [emoji16]

Ispravio. Hvala :)

Možda to znači da će najjeftiniji Ryzen 8c/16t biti u cenovnom rangu i7-6700K :D


Daj Bože da bude. Ako su perf stvarno istina, ja ću (jer se ne drogiram, ne idem po q*vama i ne trošim pare ni na šta pameto :d ) prvi kupiti taj 8c/16t (koji mi ne treba). Samo, nije da hejtujem, AMD mi je izgubio poverenje sa bombastičnimi najavama posle Buldija i 480ice.
Ne verujem da će staviti u niži cenovni rang 4c/8t cpu koji je bolji od Intela 6700k. Ali prvo treba da bude bolji, u šta, iskreno ne verujem (4c/8t vs 4c/8t).

Inače da, hleba i igara. Ne sećam se da smo čekali na neki sale launch duže od Zen, posle predstavljanja...
 
Poslednja izmena:
Poredili su na testu amd i intel koji ima podjednak broj jezgra,a ne 6700k. Ne xnam tacno koji zaboravio sam al znam da je onaj od 1100e jer je vise puta naglasena cena.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Upravo tako. Još nismo videli real world testove clock per clock i ne znamo kako će se suprostavljati intelu. Ako bude isti ili slabiji 250$ je previse.

Po meni je malo gej... Na live New Horizon testu su ryzen 8c/16t poredili sa intelom 8c/16t i sve je bilo kul dok su igrali i streamovali. Ali ne kapiram sto su onda pordeili cpu od amd 8c/16t sa intelovim 6700k, koji je 4c/8t? Trebali su sa zenom 4c/8t isto, pa da vidimo da li ce da secka.

Temu treba malo lockovati, dok ne iskrsne nešto konkretno. Daleko je mart

Test na Doti je poredjen 6900k i Ryzen protiv 6700k, da pokazu vrednost multicore procesora za streamovanje. Dok su prva dva lagano uspevali da isteraju sve, 6700k nije mogao.
Pa videli smo, ako uporedis 8core vs 8 core, vidis tacno snagu jezgra. Ok moze da se razlikuje do 10-ak %, zbog deljenih resursa i same arhitekture kako je napravljena, ali je vec ocigledno da je IPC na nivou Haswell-E +-5%.
A ako ti treba matematicki sracunato, uradio dr. Fedja znas gde :D
 
Znam, citao sam. Sve je to ok. Samo hocu da znam kol'ko para za šta. Mogli su barem cpuove da predstave, taj i taj, toliki i toliki takt itd.
 
Ne mogu, jer jos nije sve utanaceno. Ne znaju ni koja ce cena biti ni koji ce pocetni takt biti, verovatno cekaju kako dolaze novi batchevi pa kakvi primerci ispadaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno