Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko mi je poznato 7 i 8.1 neće moći koristiti nove setove instrukcija, ali je bolje pitanje da li će raditi power managment, da ne bude kao sa Intelovim SpeedShiftom (jeste da su nakndadno odlučili da i to implementiraju u 7 i 8.1).
 
Zar cemo videti vrlo bolesnu situaciju da proizvodjaci ploca puste u prodaju ploce pre nego sto se pojave procesori?!

Što bolesnu ??? Pa neće se pojaviti u prodaji tako rano, sigurno, to je verovatno samo neko predstavljanje karakteristika i čipseta.

A i zaboravio si da će tada izaći i Exavator procesor za AM4...tako da moguće je da se oko novembra meseca zaista i nađu u prodaji, videće se već.


AM4 je kompatibilan i za Exavator procersorom i ZEN-om. Exavator bi trebalo da se pojavi u prodaji oko oktobra meseca, otprilike. Zen verovatno krajem decembra !
 
Hoće li na kraju imati HBM kao što je spekulisano?
 
Hoće li na kraju imati HBM kao što je spekulisano?

Ma to je rezervisano za sredinu 2017 godine i APU procesor...ovaj ZEN sada je FX, koji će izaći na samom kraju ove godine i nema ugrađenu grafiku.

Inače, do sada AMD nije ništa potvrdio oko HBM-a za svoje buduće APU procesore, Summit Ridge. Ali, velika je verovatnoća da bude tako.
 
Znam da ovi nemaju, nego me zanima generalno. To će biti odlično i rešiće trenutno stanje oko toga da RAM bude faktor u perfomansama.
 
Zna li neko da li ce mounting holes biti kompatibilne sa dosadasnjim AM socketima?

Neke informacije koje su procurele govore da nece mada to nije sigurno...
 
Zavisi kako je socket organizovan. I ne bi me čudilo da zadrže, AMD to uglavnom i radi.
 
To je povećanje broja pinova za malo manje od 50%. Koliko sam čitao pinovi su kod am 4 podnožja smanjeni u odnosu na am3 i ranija, tako da je moguće da uguraju više pinova na istom ili malo većem prostoru. Ostaje pitanje da li će uraditi tako ili će menjati i razmak između rupa za montažu ili raspored istih.

P.S. Danas sam poslao upuit Corsair podršci da li imaju informaciju o am4 podnožju i da li će biti neophodna kupovina kita za dotično za vlasnike h100i gtx. Čekam odgovor. (Oni sigurno već imaju podatke, samo je pitanje je da li smeju bilo šta da saopštavaju, javno ili privatno, zbog NDA)

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne smeju ništa da ti odgovore, tj vrlo vrlo teško.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Zanimljiva razlika u broju pinova, jos zanimljivije je da je excavator kompatabilan i sa FM2+ i sa AM4 osim ako ta informacija nije tacna :D

A mozda sam i ja nesto pogresno razumeo kad sam to citao.

EDIT: kopkalo me pa sam proguglao i video da je excavator samo mobile cpu trenutno...
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da mislite na ovo:
http://www8.hp.com/h20195/v2/GetPDF.aspx/c05213625.pdf

U suštini, ne treba mnogo očekivati od ovih procesora - imaće nizak TDP, performanse kao i do sada (Kaveri), i malo bolju grafiku (GCN 1.2), koja će nadam se, moći da iskoristi prednosti bržih DDR4 modula. Doduše, nisam video informacije o memorijskom kontroleru, pa ne znam koliko (da li) je unapređen. I ići će na istu ploču kao i Zen CPU, što će reći da će biti ~50€ ploča za high-end procesore (doduše sa ograničenim mogućnostima, slično kao i H110 ili B150)
 
Možda, piše da nije potvrđeno na kraju teksta. Spekulacije.
 
Mozda ce dostupnost X370 chipset-a biti ogranicena do kraja januara, ne verujem bas da ce AMD odloziti launch jer proizvodjaci ploca vec proizvode ploce sa X370 koliko sam ja shvatio. Iskreno, ne bi me cudilo da vec sada u oktobru vidimo high-end chipset.
A ako ce im mid-range i entry chipsetovi biti spreman za launch, onda jos manje verujem da ce odlagati prodaju procesora zbog ogranicene dostupnosti X370 (ja prvi ne bi to radio :D).
 
I mene to brine, a cini mi se da je to zapravo i razlog odlaganja, IPC je konacno na nivou ali sad ih bojim se zeza frekvencija odnosno proizvodni proces, verovatno se jako muce s tim a uzalud sve ako klok ostane tek nesto iznad 3gHz.
 
Neka na ~3.5Ghz budu kao Skylake na ~3Ghz i svi zadovoljni.
 
Jos ce da ucenjuju kupce da moraju da instaliraju w10, AMD - neka hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AMD je dobar prijatelj Microsoftu , taj potez je ocekivan da AMD Zen moze samo na Windows 10.
 
Sasvim očekivano je bilo da će evejlabiliti biti u februaru. Već smo pričali u više navrata da nije realno da to postane dostupno tokom ove godine, osim eventualne male količine za demonstracije i slično.
 
Jos ce da ucenjuju kupce da moraju da instaliraju w10, AMD - neka hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To je MS odluka tako da ne znam zasto ljudi i dalje misle da to ima bilo kakve veze sa amd/intel.

MSu nije lako jer su vec drugi win izbacili koji ljudi nece da prihvate. Posto nece da promene stvari zbog kojih ljudi ne prihvaraju novi OS, oni i dalje nastavljaju da rade po svom zato i moraju da donose ovakve odluke. Da stvar bude jos i gora, sa svakim patch-om ili kako god vec nazivaju ova njihova izdanja, oni idu kontra smerom i jos vise zakljucavaju svoj OS...
 
A da malo i razmislite da nema smisla da troše pare na podršku za već stare i prevaziđene sisteme? Jer se ne bunite za Windows 8.1 što nema, nego za Windows 7 koji je sedam godina star u ovom trenutku. Antika u IT sferi i za tri godine ističe podrška i od Microsoft-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno