Šta je novo?

AM3 konfiguracija SILENT , sugestije

siki

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
427
Poena
619
Phenom II x2 555 black edition
ASUS M4A88T-V EVO/USB3 ,
2 * 2gB ddr3 , 1600mHZ ,Kingston Hyper-X
(Sapphire vapor-x 5770)
Coolermaster TX3
Coolermaster SILURO
Artec Cooling PSU 550W
HDD Seagate 500 Gb
DVD-RW , nebitno

-Dali je napajanje dovoljno jako ( mozda ce biti malo overclock-a , ali u razumnim granicama , druga ili jaca graficka se za sada ne planira )
-Neki drugi odgovarajuci , tihi , cooler za procesor ?
-Cenu nisam napomenuo , ali u slucaju sugestija ,nek bude u istom cenovnom rangu kao i ovo predlozeno
-Za monitor sam se vec odlucio , BenQ 24" LED G2420HDBL


Veoma je bitno da bude tiho, zbog toga sam se trudio da izaberem takve komponente ,
Konfiguracija bi se koristila za uobicajno surf/office/multimedija
testiranje raznih varijanti sa virtuelnim masinama ( zbog toga je 4 Gb ram-a u startu )
ponekad igrice tipa simulacija voznje/rally i po neki FPS (ovo nije primarno , graficka ce biti dokupljena naknadno , za pocetak ce sluziti integrisana )
sa tim u vezi dali integrisana i spomenuta 5770 mogu da rade paralelno i dali ce to uopste pomoci priperformansama za igrice ?
 
Poslednja izmena:
uzeo bih kuler sa 12cm fanom, sto tx3 nije (znaci mora i nesto skuplji), konkretan predlog nemam, jer trenutno ne pratim sta se prodaje...

sto se tice grafike, paralelan rad bas nije podrzan na desktopu u smislu da mozes da koristis gpu kad se igras a da kad se ne igras koristis integrisanu...
ja zato kad mi se jako nesto igra kupim graficku, igram se dok imam vremena ili dok mi ne dosadi i onda je prodam... a cpu hladim pasivno sa tr-hr01...
nisam siguran daje cpu bas najbolje resenje, sem ako si uveren da ces ga otkljucati... pre bih uzeo 435 ili tako nesto da se ne igram sa otkljucavanjem, a mislim da ti je bitnije da dobro radi u rezimu sa malom potrosnjom nego da ga otkljcuavas/oc-ujes...
 
Napajanje je više nego dovoljno, bolje Athlon X3/X4 ako nisi siguran da možeš da otključaš tog Phenoma, ne znam koje je to kućište, Google ne daje rezultate, od kulera mogao bi da uzmeš neki malo bolji, tipa CM 212+ ili Vendettu 2, možda ima još neki vredan pomena u toj klasi od oko 30e, pretpostavljam da to CM kućište nije baš jeftino, bolje uzmi neko jeftinije da ti ostane dovoljno za makar jedan kvalitetan tih case fan od 12cm, ranga Scythe S-Flex ili Noctua.
 
konfig

Kuciste je Sileo : kosta oko 60 eu , http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=5843
Opaska u vezi napajanja , jako je tiho uprkos 8cm fan-u , ali je oznaka 550W samo za peak power , tako da je realna svaga negde oko 450w max 500
Cooler cu naci neki drugi , a opaska u vezi procesora stoji , ali u slucaju igranja pa i igranja sa virtuelnim masinama , snaga pa i L3 cache ce sigurno dobro doci .
Razlika izmedju AMD Athlon II X3 445, rev. C3 i AMD Phenom II X2 555 Black Edition je oko 10 Eu
 
Napalanje Arctic Cooling je realno 500W.
To kuciste ljudi na IT svetu pljuju samo tako, ja bih proverio sta se tu desava. Kazu da kuciste koje se kod nas prodaje, kao da nema veze sa onim koje je nahvaljeno na raznim sajtovima.
 
Kuciste je Sileo : kosta oko 60 eu , http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=5843
Opaska u vezi napajanja , jako je tiho uprkos 8cm fan-u , ali je oznaka 550W samo za peak power , tako da je realna svaga negde oko 450w max 500
Cooler cu naci neki drugi , a opaska u vezi procesora stoji , ali u slucaju igranja pa i igranja sa virtuelnim masinama , snaga pa i L3 cache ce sigurno dobro doci .
Razlika izmedju AMD Athlon II X3 445, rev. C3 i AMD Phenom II X2 555 Black Edition je oko 10 Eu

U slučaju igranja sa virtuelnim mašinama će ti dodatno jezgro itekako značiti.
I ja sam govorio o fanu za kućište, a ne o onom na napajanju.
 
za sada izbor izgleda ovako :
Athlon II X3 445 rev C3
ASUS M4A88T-V EVO/USB3 ,
2 * 2gB ddr3 , 1600mHZ ,Kingston Hyper-X
(Sapphire vapor-x 5770)
Artic Freezer 7 rev 2
Thermaltake bach VX, VF4000BNS
Artec Cooling PSU 550W
HDD Seagate 500 Gb , 7200rpm
DVD-RW , nebitno

Benq 2420HDBL


pitanje u vezi ram-a , sta je bolje (sve je kingston hyperX 2 x 2 Gb)
1600 Mhz ,CL9
1333 Mhz ,CL7
1600 Mhz ,CL8
 
Evo sam cu sebi odgovoriti za memoriju , koliko sam procitao , za ddr3 je vazniji takt nego latencija tako da ce biti Kingston HyperX Genesis 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz , koji je inace i na QVL listi za tu plocu .


Sto se kucista tice u igri je i Antec Solo , ili mozda Coolermaster HAF 912 PLUS , Coolermaster Scout , s tim sto zadnja dva imaju otvore na gornjoj strani sto za tisinu i nije bas dobro , a i napajanja se stavljaju dole , sto ce za Artic cooling napajanje predstavljati problem zbog duzine kablova ( mozda me neko demantuje ).
 
Poslednja izmena:
Posao bi ti zavrsilo i corsair vx450, jer ja to koristim na slicnoj konfiguraciji, ali ako imas malo vise para, uzmi taj tx650, cisto zbog upgrade-a.
 

Prilozi

  • DSCF6355.JPG
    DSCF6355.JPG
    370.3 KB · Pregleda: 83
  • DSCF6327.JPG
    DSCF6327.JPG
    325.3 KB · Pregleda: 61
Poslednja izmena:
Phenom II 4X

Otkljucavanje dodatna dva jezgra uspesno
 

Prilozi

  • cpu-z phenom II 4X.jpg
    cpu-z phenom II 4X.jpg
    63.1 KB · Pregleda: 56
Vrh Dno