Šta je novo?

AM3 ili FM1 savet na brzinu, ploca i proc, posto prodadoh komp xD

dr.Tiristor

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2005
Poruke
2,642
Poena
379
Ovako, K9N Neo je sluzio cirka 5 godina bez greske... Prodao sam to, i sad sam u dilemi sta da uzmem...

Treba mi samo ploca, procesor i memorija, napajanje imam xilence 550W i hard WD 640GB black... To ce uci u novu masinu. Kupicu 4GB ram-a, kingston neku nebitno.

a. Racunar ce se koristiti za bzv, nikakve igrice, gluposti, nista zahtevno...
b. Jedino sto mi treba je da mi da lepu sliku za HD, jer imam 23" LED FullHD...
c. Realno mi ne treba nista vise od dual core procesora, ili nesto vise ako se uklopim u cenu...
d. Budzet je od 140-180 eura otprilike, mada vise vuce na dole nego na gore...

Da li da uzmem:

1. AM3 plocu i procesor i da dokupim grafiku
2. AM3 plocu i procesor sa integrisanom grafikom, ne znam kakva bi bila za HD filmove?
3. FM1 plocu i procesor koji u sebi ima grafiku... Sve mi se vrti oko lepe slike za HD...

Ja bih najradije FM1, ali to mi je i najskuplje, ali ono, ne kupujem cesto, pa nije problem da dodam nesto...
Sa druge strane, nemam iskustva sa FM1 i nemam blage kako bi bilo to za HD, msm kvalitet slike...
Da ne moram posle da kupujem grafiku posebno, a da bacim bruka pare na plocu i proc...
Eto, mislim da sam bio jasan, dajte neke predloge za plocu, proc, kao i savete, malo sam ispao iz fazona za hardver... ne pratim vise...
:wave:
 
Intel nije opcija? Ja bih uzeo recimo Pentium G620/840 (~55-65e) i neku H61 ploču (sa ili bez USB 3.0 i SATA 3, u zavisnosti od tvojih potreba). To bi bila sasvim dobra opcija, ti procesori imaju u sebi X.264 dekoder i verujem da bi bio zadovoljan. Eventualno, ako nisi zadovoljan možeš posle da dodaš recimo Asus GT210 Silent (pasivnu), ona je nekih ~30e.
 
Poslednja izmena:
ako ti ne treba više od dual-core uzmi zacate i još će i para da ostane, najbolje ako nije žurba sačekaj e-450, ja lično ne volim FM1 jer je mrtav rođen, sledeće godine izlazi zamena, a ako ti to ne smeta trebao bi valda uskoro kod nas da stigne triple-core A6 3600, a što se tiče am3 meni na 890gx hd reprodukcija radi odlično, a radila je isto tako i na 785g...

intela ne bi uzimao jer mislim da ta njihova grafika, pogotovo ta oskaćena u pdc-u, ne radi posao sa hd-ovima baš kao amd-ova, a za cenu g620/840 uzimaš x3, možda čak i x4 athlon II...
 
Foxconn A88GMV + athlon x2 250/x3 ili mozda cak mozes da nadjes neki polovan. To te izadje nekih 100e i nema da fali.
Doduse ni intel varijanti nista ne fali :D
EDIT: A ako si bas nezahtevan korisnik, onda bi mogla cak da padne i ta varijanta sa Zacate-om...
 
Poslednja izmena:
Kul, sta je Zacate? :D
Malo sam ispao iz trenda, kada sam shvatio da to moze da isprati samo onaj ko zivi od toga i onaj ko bas voli... Meni je racunar da mi sluzi, a i zivot ode na drugu stranu... Koliko sam ranije bio aktivan, toliko sada nisam, a evo vec sesta godina na forumu.... :)
Znaci FM1 otpada?
Cujem da izlazi neka nova platforma amd, sta je sa tim?
A treba mi sata 3, hdd mi je neki wd black edition, sata 3... pa nek radi ;)

Intela nikada nisam voleo, pa ono...

Kakve su ove integrisane video kartice? Jel pruza iole dobru sliku na hd monitoru? :)
 
Ako ces bas Zacate onda bi mogao ovako nesto http://www.itsvet.com/proizvod/msi-e350is-e45-amd-zacate-ft1-apu,-zacate-e350-+-amd-ati-radeon-hd-6310/comp_comp_mboard/24/1883 ilihttp://www.itsvet.com/proizvod/sapphire-ipc-e350m1w-amd-dual-core-processor-e350-+-amd-radeon-hd-6310-graphics/comp_comp_mboard/130/1870, jer su ostale ploce sto sam video bas skupe (vise od 100e), sto je previse, jer za ovo se stvarno ne isplati dati vise od 80e max.

EDIT: Po meni najbolje je da uzmes athlon x2 (mozda i polovnog i plocu sa integrisanom radeon 4200, USB3.0 itd. i posle, ako bude nekih problema dokupis graficku (mada ce i ova ce biti dovoljna) to te izadje manje od 100e, a bolji procesor dobijes 5 puta ( to sto ces potrositi 20W vise ne racunam :d)

EDIT: I jos da dodam da ako nesces kojim slucajem da ubacujes SSD, nemoj da obracas paznju na SATA3 ili SATA2 jer tu, sto se tice hard diskova, nema neke narocite razlike u performansama.
 
Poslednja izmena:
Ove ploce su katastrofalne... Ovo otpada, definitivno :D
Vidim ja da cu uzeti AM3... Uzas :/

Jos nekih saveta, nesto sto treba da trazim/znam/izbegavam? :)
 
3 audio dzeka po 3.5 mm.... zasto toliko stede na ovim novim plocama, ne ide mi u glavu... oo svasta....
Ako ja izbiram, ubijte me. hvala :D
 
AMD Athlon II X2 270 3.4GHz Box 5.899
KINGSTON DIMM DDR3 4GB 1333MHz KHX1333C9D3B1/4G HyperX Blu 2.499
GIGABYTE GA-MA78LMT-US2H rev.3.5 5.499
Ukupno sa pdv-om 13.897

ne znam da li da dodam 2 hiljade da uzmem Phenoma sa 6mb l3??? realno mi ne treba...

Ovo oke? Sutra idem za BG na onaj Lenovo Show, sta li, pa da uzmem negde... :)
 
Dodas jos 2 hiljade i uzems Phenom 840 ili neki Athlon II x4...Znacice ti tih 2 jezgra vise a malo je i suludo davati 6 soma za dual core kada mozes da uzmes 240 za 4 soma i da ga kasnije kloknes na 3.4 ;)
 
AMD Athlon II X2 270 3.4GHz Box 5.899
KINGSTON DIMM DDR3 4GB 1333MHz KHX1333C9D3B1/4G HyperX Blu 2.499
GIGABYTE GA-MA78LMT-US2H rev.3.5 5.499
Ukupno sa pdv-om 13.897

ne znam da li da dodam 2 hiljade da uzmem Phenoma sa 6mb l3??? realno mi ne treba...

Ovo oke? Sutra idem za BG na onaj Lenovo Show, sta li, pa da uzmem negde... :)

Ni slučajno nemoj da uzimaš tu ploču jer 760G čipset koji ona ima ne podržava hardversku akceleraciju HD filmova.
 
Nazad
Vrh Dno