Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Meni je stigao jedan paket od mnogo paketa i to onaj koji sam poslednji naručio. Naručen je 30. marta. Ostalo ko zna kada će i da li će.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Da još nekome izbacuje ovu poruku kada pokuša da otvori Disput preko aplikacije, to mi javlja zadnjih par meseci, sa kompa otvarim bez problema?
391d715f6c40009ab4a876c6d80395f9.jpg


Sent from my Mi MIX 3
 
Naručio sam paket 12.04. Bez veze, juče da proverim dokle je stigao, kad ono, Kinez ga je poslao 26.03. I sada ne mogu da otvaram dispute, dok ne istekne zaštita, pošto je očito dao lažan broj.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Zašto je očito da je dao lažan broj? Kako si to zaključio? U kom formatu je broj?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pa citaj sta pise, Kinez je "poslao" robu 15 dana pre nego sto ju je on narucio i platio.
 
Poslao sam i njemu poruku. Sigurno će napisati njihovu frazu, budite strpljivi...

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
@Jericho Ja mahinalno pročitao 26.4. umesto 26.3. , bez pardona dao tuđ broj i to stari.

@bojan0813 Otvori dispute sa razlogom da ti je dao tuđ broj. Mislim da je razlog pod Logistics pa onda pod opcija, i priloži sliku praćenja i naravno traži sav novac nazad.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Možeš da otvoriš dispute ali nećeš imati da izabereš adekvatan razlog, možda da probaš da staviš "wrong address" pa da onda u tekstu objasniš o čemu se radi. U svakom slučaju možeš da probaš, a ako ti ne prođe sad tako, sačekaj da se uruči u Srbiji i onda u dispute-u dokažeš da je uručeno osobi sa različitim imenom. Ako dođe do toga obrati pažnju i na istek protection time-a, pošto se ne zna kada će ta pošiljka stvarno stići toj osobi.
 
Naruceno 22.01. zastita istice, a ne moze se otvoriti dispute. Slat vise puta zahtev da se produzi protection ali prodavac nije odgovorio... I sta sad...
16d3e327436c659cd00463250129dd7c.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Naruceno 22.01. zastita istice, a ne moze se otvoriti dispute. Slat vise puta zahtev da se produzi protection ali prodavac nije odgovorio... I sta sad...
16d3e327436c659cd00463250129dd7c.jpg

Ovo su neki novi momenti. Pretpostavljam da se otvara previše disputa zbog problem sa transportom.
 
Na kraju sam ipak uspeo da pokrenem dispute kad je bilo na 3 min do isteka, videcemo sta ce biti...


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Narucio bih neki blutut sa alija. Cena mu izadje 82.77 dolara, sa new user kuponom. Kolika bi bila cena kad stigne na naplatu kod mene? Sa carinom i pdvom. Inace je free shiping.
 
ево успео сам да захтевам поврат новца, сад ми даје, прво сам морао да пошаљем поруку продавцу, у поруци сам навео да нисам примио пакет и да продавац продужи заштиту, време за које он треба да одговори ми је истекло за 1 пакет и ту сада пише да је завршено и да ми враћају новац, за овај други чекам да видим шта ће одлучити, апликација ми је баговала нешто па сам преко компа све одрадио
 
Narucio bih neki blutut sa alija. Cena mu izadje 82.77 dolara, sa new user kuponom. Kolika bi bila cena kad stigne na naplatu kod mene? Sa carinom i pdvom. Inace je free shiping.

Šta bi si naručio sa alija?
Budi malo precizniji, blutut je standard komunikacije među reznoraznim uređajima i baš ništa ne govori o tome kakav ti zapravo uređaj hoćeš da naručiš (osim da podržava BT komunikaciju).
To je kao da si napisao "Naručio bi neki wireless sa alija, košta 82.77 dolara." Da li ti to deluje logično?

Inače, stići će ti na naplatu čim klikneš na dugme BUY NOW i uneseš podatke sa kartice.
A carina i pdv zavise od mnogo faktora, između ustalog i od veličine uređaja koji naručuješ.
 
Poslednja izmena:
Tek sad izvalio, greska. Blutut zvucnik souncore motion plus. Upravo me fo interesuje carina, pdv. 1kg je tezina zvucnika
 
Ja sam dva puta poručio BT zvučnik, nikad me za njih nije zaobišla carina.
Inače preporuka za Anker.

Sent from my Galaxy Note10+
 
Ja za soundcore 2 nisam platio ništa dodatno.
Mada baš je težak, 1kg..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam te anker zvucnike narucivao za vise ljudi, culi ljudi kod mene soundcore 2 kako zvuci i lancano krenuli poznanici da narucuju, jedno 5 komada sam narucio mislim da me je za 3 zaobisla carina. Jednostavno nema pravila. Moze cak i taj paket od 1kg da ti prodje bez carine ako imas srece.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Tek sad izvalio, greska. Blutut zvucnik souncore motion plus. Upravo me fo interesuje carina, pdv. 1kg je tezina zvucnika

Evo, objasnili ljudi iznad, nema pravila, zbog težine veća je verovatnoća da će naplatiti neke dažbine ali ne možeš znati da li će to biti samo pdv ili i carina i pdv, kako carinik bude raspoložen tog dana :/
Ako gledaš da li ti se isplati ili ne najbolje je da uračunaš i sve dažbine, kao da ćeš ih platiti, 32% na nabavnu cenu (mada ni to nije baš tako straight forvard kao što deluje jer vrednost robe procenjuje carinik) pa ako platiš manje od 32% ili ne platiš to je čista ušteda.
 
Na kraju sam ipak uspeo da pokrenem dispute kad je bilo na 3 min do isteka, videcemo sta ce biti...


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Možeš da otvoriš dispute i kad istekne zaštita, imaš dve nedelje fore za to.
 
Za NS regiju ces skoro sigurno platiti dazbine, za BG i NI se moze desiti da ne platis, a ne mora da bude vec mogu da odrape i nesto vece dazbine od onih koje bi realno trebalo (po pravom racunu)...
 
I tako reč po reč izgradi se veliko prijateljstvo. . . :p

[LOL][LOL]Waiting for your new order, you are our best friend :D:):D
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih neke malo bolje suncane naocare sa aliexpress-a. Moze li neka preporuka, je li neko imao iskustva, koliko je to u stvari kvalitetno posto vidim da reklamiraju UV400, polarizaciju?

Mozda neka preporuka za brend neki njihov i sl?
 
Uzeo bih neke malo bolje suncane naocare sa aliexpress-a. Moze li neka preporuka, je li neko imao iskustva, koliko je to u stvari kvalitetno posto vidim da reklamiraju UV400, polarizaciju?

Mozda neka preporuka za brend neki njihov i sl?

Ja sam uzimao. Svi su najobičniji plastikaneri. Doduše nisam naručivao ništa preko 10€ vrednosti.
 
Ko hoće malo više sportske može da se baci pogled u decathlonu...i to su doduše plastikanci ali ko što rekoh sportski su modeli...ko zna kad bi stigli cvikeri koje bi sad naručio...
 
Ja sam u dekatlonu u Sofiji nauzimao svašta za smešne pare, patike za mene, ženu, decu to je bilo nešto tipa 7-8e, jakne za po 15-20e i svašta nešto.... Za svaki dan, a takve stvari kod nas koštaju bar x2 ako ne i više približnog kvaliteta.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno