Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Prvi put trazim refund i ako sam siguran da necu nista dobiti, voleo bih da me usmerite sta da radim sada.
Da li da idem na Reject All? Da li u tom slucaju AE resava slucaj? Lepo se vidi na trackingu da je zapelo kod Madjara.

Proslo 75 dana, paket nije stigao. Juce ponovo podnesem zahtev za refund, i sada vidim da je odobren :)
 
Prvi put koristim opciju AliExpress premium shipping i zanima me kojoj kurirskoj sluzbi se predaje paket nakon sto stigne u srbiju i kako ide procedura carine?
 
DHL i FedEx su ti zasebne price i njihove usluge su nenormalno skupe. Svi paketi idu preko Poste, samo sto na putanji od Kine do Srbije imaju prioritet i vecu paznju, za razliku od economy shipping
 
@GutenAfterNoon
To sa shipping su menjali na AE, nema više biranja, standard je preko pošte koja je aktuelna u tom trenutku a premium je uglavnom preko kurirskih službi a koja je u pitanju nagadjaj.
kontaktiraće te fonom za papirologiju koju trebaš da dostaviš a sam znaš koliko si platio pa ako je za carinjenje znači carina+PDV+carinsko zastupanje. Za detalje imaš stručnjake koji objašnjavaju.:ROFLMAO:
 
Mogu li da im trazim da predaju paket posti pa posta da obavi carinu i dostavu ili to nije opcija
 
Ne možeš, jedino što možeš je da angažuješ svog zastupnika u carinjenju ali plaća se otkup dokumentacije. To je varijanta ako imaš prijatelja da ti odradi dž.
Tražiće ti ovlašćenje za zastupanje, dokaz o plaćanju (izvod iz banke ili scrin sa AE) i izjavu da je za sopstvene potrebe.
 
Nemam nikog ko moze to da uradi.
Kako ide procedura za ovlascenje i za izjavu (screenshot sa AE je manji problem)
 
Imaš u temi carina na pošiljke ali kad me već bole prsti od kucanja da nastavim, jednostavno pozovu te daš im mail, pošalju ti formulare ti popuniš i pošalješ im mailom i čekaš da ti pošalju troškove ako ih ima. Nakon uplate carina oslobadja pošiljku i čekaš kurira a koliko dana sve to traje niko ne može da ti odgovori.
 
Ja sam nekoliko puta dobijao isporuku fedexom bez ikakvih troškova i to naravno do 50e, ali evo upravo sada su mi poslali mail i deru me brutalno jer sam naručio nešto što je 94 dolara.
 
Ranije do 50e samo vrednost robe nisu ništa uzimali, promenilo se sve. Sad kod većine kurirskih službi carina obračunava PDV za pošiljke do 50e a ako prelazi zajedno sa troškovima transporta ide sve po spisku. :ROFLMAO: Nije to do kurirske službe već do carine. Na 94$ nije strašno carina i PDV ali 5K dinara za zastupanje učini svoje. UPS valjda jedini ne naplaćuje carinsko zastupanje.
Na te stvari se računa prilikom kupovine, prošla su vremena APP, pometnju pravi promena naziva shippinga uglavnom je AE pa da li je economy (neregistrovana), standard (registrovana) ili premium ali tako AE daje izbor prodavcima
 
Kako funkcionise Aliexpress Choice? Koji tracking kod se dobija?
 
Hvala. Jel neko narucivao preko neke stvari preko Choice-a? Gledam Baseus GAN5 punjac za 19 dolara ali mi nekako nerealan free shipping za 17 dana.
 
Realan je, uzelo je nas par. 17 dana zaboravi, orjentaciono ce toliko na carini da ti stoji ali do nas stvarno stigne za tih 17 dana uglavnom.

Ako imas srece da ti ne ocarine onda bude oko tog perioda ali cisto sumnjam.

20230717_112322.jpg
 
a jel moze huawei mob da se brzo puni ovim punjacem?

pise da moze... ali me zanima da li je neko probao?
 
Dosta dobro je uradjen... Mada mu je i cena dobra :)
 
Hvala. Jel neko narucivao preko neke stvari preko Choice-a? Gledam Baseus GAN5 punjac za 19 dolara ali mi nekako nerealan free shipping za 17 dana.
7.6 наручен, 24.6 испоручен у Београду. Одличан пуњач, наручићу још један.
 
Баш тај.
 
Vrh Dno