Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

ok, ali ako ne zovu, sta rade? Odrede koliko moram da platim i posalju u moju postu? Ja odem u postu, platim sta treba, preuzmem paket i to je to? ili ? ...ako otvore paket automatski moram da idem na carinu da platim ili se sve zavrsava u lokalnoj posti?

Narucio sam jednom onaj xiaomi powerbank sa banggood-a. Bio je nesto oko 20-ak dolara i spakovan u malom paketicu. Na paketicu nije bilo stiklirano 'gift' vec 'other'. Na carini udarili pecat da ne podleze carini i to je to. Paket nije bio otvaran (znam jer sam ga jedva razlepio). Postar licno doneo i nista nisam platio.

Medjutim ovo ce biti u kutiji onoj 'zuckastoj' i verujem da ce ga otvoriti. Sad, jesam ja zadnjih par sati prelistavao ovaj i ostale topic-e, ali mi se sve izmiksalo pa rekoh 'aj da pitam'. :)
 
Javi se na telefon, čitaj mejlove i prati svoj broj za praćenje. Po njemu ćeš videti ako se zadrži duže na carini pa možeš da pozoveš i raspitaš se zašto se zadržava pa ti i onda mogu reći da moraš dostaviti dokumenta.
Ako poštar dođe on će ti doneti paket.
 
Kupio sam na AliExpress-u neku podlogu za misa, koristio Intesa Visa Internet karticu, stigla mi poruka od prodavca da jos nisam platio za podlogu? I sad pogledam preko online bankinga, i to se vodi kao nedospele obaveze, juce sam kupio oko 15h, i nije mi jasno zasto jos nisu povukli ta sredstva sa kartice? Sta da odgovorim Kinezu?
 
ok, ali ako ne zovu, sta rade? Odrede koliko moram da platim i posalju u moju postu? Ja odem u postu, platim sta treba, preuzmem paket i to je to? ili ? ...ako otvore paket automatski moram da idem na carinu da platim ili se sve zavrsava u lokalnoj posti?

Narucio sam jednom onaj xiaomi powerbank sa banggood-a. Bio je nesto oko 20-ak dolara i spakovan u malom paketicu. Na paketicu nije bilo stiklirano 'gift' vec 'other'. Na carini udarili pecat da ne podleze carini i to je to. Paket nije bio otvaran (znam jer sam ga jedva razlepio). Postar licno doneo i nista nisam platio.

Medjutim ovo ce biti u kutiji onoj 'zuckastoj' i verujem da ce ga otvoriti. Sad, jesam ja zadnjih par sati prelistavao ovaj i ostale topic-e, ali mi se sve izmiksalo pa rekoh 'aj da pitam'. :)


Posalju preporuceno pismo gde traze da dostavis dokaze o placanju

Nis carina
 
Kupio sam na AliExpress-u neku podlogu za misa, koristio Intesa Visa Internet karticu, stigla mi poruka od prodavca da jos nisam platio za podlogu? I sad pogledam preko online bankinga, i to se vodi kao nedospele obaveze, juce sam kupio oko 15h, i nije mi jasno zasto jos nisu povukli ta sredstva sa kartice? Sta da odgovorim Kinezu?

nedospele obaveze su ti skinute pare.....ti te pare na kartici nemas vise...a mozes pogledati da li si platio u orderima na aliexpressu..
 
A u slučaju da me zovu i pitaju za cenu, jel mogu ja da ih zeznem i da uradim inspect element i dokažem im to? :D
 
Nece se previse cimati da li si to uradio vec da nije bas ocit PS :)
 
Donece ti tvoj lokalni postar na kucnu adresu.

Znaci ako otvore, oni ce sami da odrede koliko moram da platim (carina + pdv) i paket ce poslati u moju lokalnu postu u kojoj placam to sto moram, ... ILI carinu+pdv mogu jedino da platim kada odem na carinu i tamo podignem paket?


@Mrljesana isto razmisljamo :)


btw. Jel' taj 11. Novembar nesto poseban dan na AliExpress-u? Jesu li tada cene jeftinije na sve proizvode i da li mi treba kupon da bih kupio nesto jeftinije tog dana?
 
Poslednja izmena:
Paket će ti doneti poštar na kućnu adresu, i njemu ćeš platiti carinu i pdv.
 
nedospele obaveze su ti skinute pare.....ti te pare na kartici nemas vise...a mozes pogledati da li si platio u orderima na aliexpressu..

Na intesa online mi pise nedospele obaveze POS-AliExprexx Luxembourg, a na aliexpress-u i dalje stoji awayting payment i nudi mi Pay now?
 
Poslednja izmena:
Da li mogu nesto da narucim sa alija, ali na adresu od devojke? Ili mora adresa kupca?
 
11.11 je teška prevara, twister. Neko je ovde i kacin dokaze...
Ja baš gledam neke stvari koje sam imam u listi želja skočila im cena, a kao 11.11 je duplo jeftinije, a ono ta ista cena koja je bila kad sam stavio u wishlist.

Sent from my m2 note
 
Upravo gledam, pre par meseci sam kupio karticu od 64gb Samsung za 18$ i free shipping. A danas vidim kod istog prodavca ta kartica 22.5$ i još 2 dolara shipping?!
 
isto kao i svake godine....svi VR uredjaji tj naocare su poskupele u proseku za po 3-4 dolara i shipping 2-3 dolara..i za 11 ce da bude mozda jeftiniji 0.1 dolar... jer ce stajati 20-30% snizenje
 
Ja lepo rekoh, ne ložite se :) Sačekate da prođe 11.11 ili kupite negde drugde ako nađete ok cenu. Sa Alija se sada ne kupuje jer je sve poskupelo.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ja našao slušalice baš povoljno uz kupon od 3$. Tako da ne treba ni generalizovati... [emoji4]
 
Da li nesto sa alija mogu da narucim na adresu od devojke ili mora adresa kupca? U pitanju je neki nakit, kapa, sal i tako to.
 
Odgovorio ti čovek post pre tvog... Ljudi vi ništa ne čitate... [emoji23]
 
Auuu nisam video. Pardon. Znaci samo stavim njeno ime, adresu, telefon i sve sto treba i paket stize njoj bez problema?
 
Da, samo dodaš još jednu adresu i prilikom naručivanja možeš da biraš na koju adresu ti stiže... [emoji4]
 
Ok znaci 11.11 je prevara.

Dobro, samo ne znam hoce li ovo sto meni treba pojeftiniti kasnije. A pretpostavljam da ce posle 11.11 i dalje vladati haos zbog ogromnih narudzbina pa se i dodatno plasim da mi ne zagube ili ne posalju paket a ja ovamo da uzalud cekam.

Stvarno nisam pametan sta da radim...
 
A dobra im fora realno, oni za taj 11.11 ostvare neke baš nenormalne cifre, naprži se narod

Kao ono fora kod nas što je bilo, maxi ili ideja, stoji na proizvodu velikim slovima akcija, tipa 50din, a malim precrtano ispod 49.99.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa nismo mi to njima prodali foru, nego nismo znali da su oni to odavno koristili :)
 
Sta bi trebalo da znaci ovo sa slike ,da je stiglo u Srbiju ili ne ? :) Prvi put narucujem sa alija pa mi nije jos najjasnije sve .

73abc218f428771753dc179db64aafe4.jpg


Sent from my Nexus 5X
 
Ljudi,a koja je sad fora sa ovim kuponima,hteo sam poruciti nesto od 26 dolara i reko da dam onih 300 novcica za 3$ manju cenu i ono koliko se secam to je uvek vazilo 7 dana taj kupon,a sad mi stoji da vazi samo za taj proketi 11.,sto to?


Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno