Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

A ove od 10000 mAh mislim da mogu odraditi posao solidno,a?
A koliki su u proseku kapaciteti baterija na laptopovima,jel zna ko?
Pretpostavljam da ove "banke" nisu predvidjenje i za punjenje njih? ;)
Mislim verovatno moze i to samo se uzmu odgovarajuca povezivanja za laptop.
Ne razumem se nesto u ovo,pa zato pitam.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Imas temu o baterijama, ne gusi AliExpress temu :)
I podosta je objasnjeno u njoj, ne pitaj ponovo, nego citaj. I tudje vreme vredi, ako smatras da tvoje vise vredi, nece ti pomoci :)
 
Jel primetio neko da mu je ovih dana aliexpress aplikacija mnogo spora?

Spora u smislu da jedva učitava strane.
Danas se vuče, a juče sam čekao po više minuta da otvori jednu stranu. Vrti u krug kao da je internet veoma slab, a nije (proverio i na mobilnom netu i na wifi).
 
Untitled 1.jpg
Untitled.jpg
Untitled 3.jpg

Nadam se da sam uspela okaciti slike i da se dobro vide.
Tu gde se vidi proces Refund-a stoji na istom jos od 10.07. i ne pomera se. Ja nemam nameru da kacim licne podatke na internet, a nigde ne vidim opciju da otkazem porudzbinu pa se pitam do kad ce to za "my appeal" da stoji tako. Ispada ili cu da posaljem podatke ili uplata stoji tako zamrznuta do u nedpgled. Ili nisam dobro razumela.
Drugo, koristim Intezinu internet karticu za uplate na Aliju, da li uopste moze da se vrsi povracaj novca na nju? Radnica na salteru kaze da sluzi samo za uplatu ,a ovi u korisnickom servisu kaze da moze da se vrsi refund na nju. Ko je sad tu lud :crash:
Pozdrav
 
Intesina ako je kartica, moze.

Pogledaj pod transakcije na e-Bankingu, da li ti je proknjizena ta transakcija, ili jos uvek stoji u nedospele obaveze? (ako je kod Intese, pogledaj racun za koji je vezana, da li je isti stanje i raspolozivo stanje - ako je isto, onda je vec skinut novac, pa treba tek da se vrati)

Mozes im poslati sken kartice, sa kojeg ces prekriti sve sem prve i poslednje 4 cifre kartice (ostavi samo ime/prezime i ovih 8 cifara, expiration date ukloni). A bank statement... ne secam se u kom formatu bese kod Intese, da li mozes da ga prekrijes nekako.
 
Jeste, od banka Intese je. Kontaktirala sam Aliexpres, oni kazu da kontaktiram banku jer je novac kod njih. Gledam na e-bankingu, nije proknjizeno vec stoji kao nedospele obaveze, pricam sa agentom korisnickog servisa banka Intese i kazem koji iznosi su u pitanju i da su me sa Alija uputili na banku, a ona kaze da cekam 45 dana ili da posaljem Aliju da posalju zvanici mail da oni nece traziti iznos za te transakcije, i samo tako ce mi ovi iz banke "vratiti" novac pre isteka tih 45 dana. Kontaktiram opet Aliexpress i oni kazu da mailove ne salju vec da insistiram kod banke.
Pri tom za taj "appeal" pitam da li je dovoljna samo slika kartice, kazu da mora i pasos i jos nesto.

Poetna je da sam ja porucila par stvari koje su poslate, posle toga su mi dve zatvorene, pa opet par stvari porucila i poslali su mi, pa jedna zatvorena, i opet par stvari porucila i poslali su mi. Malo posalju, malo zatvore. Isto ime, ista adresa, ista platna kartica. Od cega zavisi ne znam...

I sta ja sad da radim :mad: Aliexpress nema moj novac, banka nema moj novac i ja nemam moj novac.
Da i je iko imao iskustva sa tim bez tog appeal-a i da li je ikom pozitivan ishod?
 
Taj novac je kod banke, nije jos poslat, samo je rezervisan. Realno, kroz 45 dana ce biti vracen na raspolaganju, nekada i ranije.

Ja koliko vidim na slici imas i opciju samo karticu i bank statement da posaljes.
 
Njima treba samo dokaz da si to ti posto verovatno sumnjaju da koristis ukradenu karticu.

Posalji im bilo koji dokument sa tvojim imenom i prezimenom, ostale podatke ukloni, cisto da vide da se podudare podaci sa kartice i tog dokumenta mislim da je to dovoljno

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Dobro da mi ne traze jos i RTG zuba. Ne bih se ja upustala u slanje slike mog pasosa i bankovnih podataka nepoznatim ljudim. Cekacu tih 45 dana pa cemo videti.
Probala samo sliku kartice sa preskrabanim citavim brojem racuna, vremena vaznosi i validation koda al nece. Trazi i pasos/licnu i bank statement sta god to bilo.

Bezveze.
 
Bank statement ti je izvod kartice.
 
Poslednja izmena:
Case i dva screen protectora stigli danas zajedno iako su naruceni od razlicitih prodavaca ali istog dana cak su stakla stigla u istom pakovanju. Porudzbina placena 11.7 stigla 25.7 tj danas, sta reci za 14 dana free shiping fantasticno. Cekam jos 3-4 stvarcice porucene takodje 11.7 nadam da se da ce i one uskoro


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam jednu nedoumicu u vezi disput-a, nisam nikada dosao do ove tacke, obicno su prodavci prihvatali odmah moj zahtev za refund...
Nije mi stigao paket, ja trazio refund, prodavac odbio i dao predlog da sacekam jos 10 dana, pa ako ne stigne u medjuvremenu, da ce uraditi refund i od tada je pocelo da odbrojava 10 dana. Od opcija imam da prihvatim, izmenim, otkazem i da idem na escalate, ja nisam nista tu "dirao"...:)
Kako tih 10 dana isticu jos malo, da li ja treba da prihvatim to ili da idem na escalate ili da ne diram nista, kako rekoh nisam bio u ovakvoj situaciji, pa ne znam?
Evo i screen gde se sve vidi...
 

Prilozi

  • screencapture-trade-aliexpress-com-issue-issueDetail-htm-1469965944489.png
    screencapture-trade-aliexpress-com-issue-issueDetail-htm-1469965944489.png
    139.8 KB · Pregleda: 155
Pisi mu da prihvati da vrati novac, a ako ne prihvati pre nego sto istekne vreme, idi na Escalate.

2 meseca ne radi tracking broj???
 
Odmah Escalate.
 
Escalate ce ici i automatski po isteku vremena, koliko sam skontao, a ne znam sta bi se desilo kada bih prihvatio njegov predlog... :)
Unapred, pre porudzbine sam znao da necu dobiti registered tracking number, izabrao sam free shipping, ali nisam mislio da nece uopste stici... Sacekao sam i 60 dana da prodju, posto mi nije bas hitno... :)
Ima nekih informacija na pocetku, a posle nista... :)
uploadfromtaptalk1469971238855.jpg
 
Poz,imam jedan problem ne znam dal se nekome desavalo,naime povukao sam dispute posto mi proizvod nije dosao,posiljalac kinez ga je prihvatio,ovi iz alija su mi rekli da sacekam od 3-15 dana za povratak novca,evo danas je 17 dan a novca jos nema,dali ste to nekome desavalo i sta da radim dalje ?
 
Kaze prodavac poslao pare za dispute, evo mjesec dana proslo i nista na kartici...pitam ga opet kaze pa poslao sam ti pare na ali akaunt.
I ko je ovdje lud?

Sent from my Z5
 
nikola tako i meni reko,pa evo cekam 20 dan i nista hahahahaha,izgleda da ali poceo polako da propada i da kradu pare,cak mi u poslednje vreme i nedolaze mnogo stvari,pre je dolazilo sve na vreme,sad u poslednje vreme jedno dodje,dva ne,i jos ne vracaju pare sa dispute,ja sam cak 10 mejla poslao aliju ali oni ne odgovaraj pa vi vidite,ja cu polako da bataljujem kupovinu sa njihovog sajta,ako mi ne vrate lovu,cudno se nesto zbiva
 
Tri puta sam trazio da mi vrate lovu, ja njima nazad stvari, svaki put su mi vratili. Uvek kontaktiram support, lepo se sa njima ispricam prodje od 5-15 dana, sve zavisi kako kad i vrate. Sve stvari mi dolaze ponekad u rekordnom roku, 5-6 stvari mi doslo za 12 dana odnosno 8 radnih dana, nisam verovao, ali eto. Tako da ima tu mnogo faktora.
 
meni je ovaj prihvatio da vrati novac,i ali mi napisao da treba da mi stigne od 3-15 dana,medjutim evo prodje 20 dan i nista,nije mi se to do sad desavalo uvek su vracali novac,ali evo sad nece,mozes li mi poslati link djilokosh ns,gde si razgovarao na suport,da vidim gde da ih pitam,slao sam im na razlicite mejlove sa slikama i nista,daj mi taj link da vidim gde da ih pitam
 
Ja sam isao preko aplikacije. Swipe sa leve na desnu stranu, dole imas Customer Service, kad ti otvori to, dole na dnu imas live chat, izaberes sa cim imas problem, nadjes order, oznacis i to je to. Javi ti se neko, pa resis.

Mozes i preko sajta, odes na help, customer service, nadjes sta ti treba i ides chat now.
 
Poslednja izmena:
Kad odes na link za taj order sta stoji kao status? Treba da pise Fund processing ili Refund processing. Tako nesto :)
 
Glupo pitanje ali ipak cu da pitam,sta znaci traking broj koji pocinje sa RK ? Do sada svi su pocinjali sa RN

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Djilkosh_Ns uradio sam tako,razgovarao sam online,kaze mi ona vidi da mi nije vracen novac i da cemi biti vracen do danas,i evo opet nista hhahahahahaah,sad cu opet da ih cimam,oce da mi zdipe mojih 20 evrica pa to ti je hahahhahah
 
Jel ima neko ovo na svom nalogu i AliExpress aplikaciji? Jel zna neko mozda sta je ovo i kako mogu to da obrisem..?

nSm0yrxl.png
 
Kada ste odjednom porucivali vise prozivoda iz razlicitih prodavnica, da li vam je stiglo sve zajedno ili svaki paket odvojeno? Ja sam porucio 4 proizvoda, danas mi je stiglo samo 2
 
Ako je iz različitih prodavnica onda stiže odvojeno.

HTC 820 via Tapatalk
 
Otvorio sam dispute i tražio refund, ali prodavac mi traži da mu pošaljem proizvod. Jel mogu nekako da izbegnem to ili da batalim dispute?
 
Nazad
Vrh Dno