Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Pretrazivao sam tockis za mis Red dragon, slomio mi se onaj tanji deo. Gledam sada neki zamenski da nadjem na aliju. Sve sto sam nasao su za Logitech ili neki random ali ni jedan nema dimenzije, sem jednog ali su dimenzije dosta razlicite. Zna li neko gde bi mogao naci?
Ideja: nađeš model negde na internetu i nekog sa 3D štampačem da ti tu sitnicu odštampa.
 
Dobra ideja. Budu li kvalitetne te plastike? Nisam imao prilike da koristim za nesto namenski.
 
22-24e, nema sertifikat za Netflix, moze da se gledau 720p, ostalo sve ok sljaka
 
^ Видим да има доста тих неких кинеза, јел овај најбољи од њих или је теби само запао за око?
Треба ми неки чисто за јутјуб и ако може Стремио да се убаци.
Како да искористим ове коине, имам преко 2.5к али не видим нигде опцију за тих поменутих 22% или је то већ урачунато?

Screenshot_20231116-181511.png
 
Pretrazi malo forum, imam posebna tema, gomila nas je porucilo taj box... Tih 22% bice ti obračunato kad odes na placanje.
 
Ја га поручих (4/64гб), ваљда ће поштари да крену да раде док стигне код нас. 😂
 
@stevan10

Prebaci valutu na dolare, to je podrazumevana valuta aliexpress platforme.
Čak i ako ti je kartica kojom plaćaš vezana za dinare, banka će svakako da pravi duplu konverziju. Ovako ako stavis na USD, biće samo konverzija USD > EUR, što je najpovoljnije. (ako je račun u evrima, devizni)
 
screenshot-www.aliexpress.com-2023.11.17-14_58_11.png


Mnogo su mi se svidele ove olovke kako pisu ali ne mogu od 2.43e da nadjem povoljnije osim ulozaka koji su 2e... Prosto mi je neverovatno da je ista cena kad se kupuje ovako i kod kineza... Zna li neko za povoljnije?
 
Poslednja izmena:
Napisao sam "gotovo bezvredni"... imam aplikaciju i koristim je 11 godina vec, to umanjenje je smesno i cesto i nije zaista umanjenje jer kod drugog prodavca moze da se nadje za isti novac.
 
Napisao sam "gotovo bezvredni"... imam aplikaciju i koristim je 11 godina vec, to umanjenje je smesno i cesto i nije zaista umanjenje jer kod drugog prodavca moze da se nadje za isti novac.
Mozda je koristis 11 godina ali sigurno ne toliko dugo kao ja. Samo sto ne spavam na AE
Stvar koju nadjem je vec dosta jeftinija nego kod svih drugih,i vrlo cesto kupim stvar od 1$ koja je bez novcica oko 1.5$ a kod drugih je oko 2-3$
 
Mislim da je ova rasprodaja napravila znacajnu razliku u odnosu na to kako su novcici ranije funkcionisali. Aliexpress ocigledno ima obicaj da lansira kampanje povremeno, i da pravi haos. Prvo su one grupne kupovine bile najpovoljnije, pa super deals i one kombinovane porudzbine od najmanje tri stvari, da bi na ovoj rasprodaji najbolja opcija bili novcici, sto mozda i nece biti slucaj narednih nedelja i meseci. Verovatno da hoce da nateraju ljude da stalno preturaju po aplikaciji, kako bi u tom preturanju videli stvari za koje ce se upravo tada setiti da im trebaju. Kao. I ta ciklicnost sekcija u kojima su najbolje ponude ocigledno treba da natera kupce da stalno preturaju po svim sekcijama.

Inace, ovaj post moze da ima dve svrhe:
1) pomaze neiskusnijima da uskoce u zamku i kupuju po najboljim cenama
2) eventualno pomogne zavisnicima da prepoznaju da su u zamci, i da tri puta razmisle da li im stvarno treba to na sta su slucajno naleteli (evo ja zamalo da kupim onaj punjac 65W samo zato sto mu je bila dobra cena, a bukvalno bi mi samo krs pravio. Ne treba mi taj punjac. Mislim, ono, moze da mi zatreba, ali realno mi ne treba. Bilo je tesko, ali uspeo sam da ne kliknem :)
 
Eto izvinjavam se clanovima javno na dezinformacijama, neka vam iskusni clanovi napisu uputstvo kako da koriscenjem novcica umanjite proizvod sa 1.4 evra na 1.25. Verovatno uz besplatan shipping i putesestvije od 2 meseca. Jos jednom izvinjenje.
 
Eto izvinjavam se clanovima javno na dezinformacijama, neka vam iskusni clanovi napisu uputstvo kako da koriscenjem novcica umanjite proizvod sa 1.4 evra na 1.25. Verovatno uz besplatan shipping i putesestvije od 2 meseca. Jos jednom izvinjenje.
Sta trazis u ovoj temi?
Pa ovde su 70% ljudi koji kupuju do 5$ i kojima cekanje ne predstavlja problem.
 
Sto je najcrnje, to uopste nije tacno, i uopste nije istina da su popusti tamo bili samo na jeftine stvari. U coins se vidi ono sto si u poslednje vreme pregledao na aliju, i ono sto si u poslednje vreme dodao u wish listu. Ako si gledao i dodavao samo jeftine stvari, onda ces samo to i videti na coins. Ako si gledao i dodavao skuplje, videces i skuplje.

Coins mislim da je jedina discount sekcija na kojoj su ujedno radili i oni kodovi za dodatne popuste. To mislim da ne radi ni na superdeals ni na onoj multi kupovini.

pa ljudi kupuju kingston kc3000 1TB za $44, koji ovde kosta skoro dvostruko vise, a po Mikiju i Bassu ispade da se stedi po 50 centi.
Prosto nije tacno.

A da li vredi preturati po tome, nekao odluci svako sam za sebe.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da siris deziformacije,novcici mogu da umanje 20-30% za proizvode koji su do oko 1-3€
Ali samo putem aplikacije!
Kako se umanji cena za 20-30% sa novčićima? Pošto si iskusan kupac i vešt pregovarač uputi nas, ne vidim kolegijalnost.
Novčići od 1. do 3. u mesecu mogu da umanje max do 15% a ostalim danima je 1-5%. Kad je umanjeno 15% taj isti proivod se nalazi sa poštarinom daleko jeftinije nego to na popustu.
Ne kažem da se ne isplati koristiti ih kad ih već ima pogotovo za jeftine artikle da se ne juri na drugom mestu jeftinije za 10 centi.
 
Ovih dana je par članova objašnjavalo kako iskoristiti novčiće, prelistajte malo teme o AliE.
Neko je pitao za sada već čuveni Vontar, sinoć sa novčićima cena za 4/32 bila 17-18$, nešto oko 20% popust sa novčićima.
 
Kako se umanji cena za 20-30% sa novčićima? Pošto si iskusan kupac i vešt pregovarač uputi nas, ne vidim kolegijalnost.
Novčići od 1. do 3. u mesecu mogu da umanje max do 15% a ostalim danima je 1-5%. Kad je umanjeno 15% taj isti proivod se nalazi sa poštarinom daleko jeftinije nego to na popustu.
Ne kažem da se ne isplati koristiti ih kad ih već ima pogotovo za jeftine artikle da se ne juri na drugom mestu jeftinije za 10 centi.
Sa novcicima se umanjuje svaki dan.
Ja ne znam sta spomenjes od 1 do 3
 
Sa novcicima se umanjuje svaki dan.
Ja ne znam sta spomenjes od 1 do 3
Gde u mom postu piše da se ne umanjuje baš svaki dan? Ne znam do kog broja si stigao u školi a napisano je od 1. do 3.
Novčići od 1. do 3. u mesecu mogu da umanje max do 15% a ostalim danima je 1-5%.
Inače to što sada izbacujete jeftinije oko 20% je sa popustom od 4$ a možda se natrči na 22% ako se uklapa u cenu 20$, (veća cena od 20 manji je procenat popusta) ako su novčići u igri. Inače nema razlike da li je iz aplikacije ili ne, ja ne koristim aplikaciju i izbacuje mi već u pretrazi da li važi coins, superdeals, 11.11. i ostalo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno