Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Ovde vecina nas ima Tronic, Ikea i slicne punjive baterije iz Ikee i Lidla koje smo uzimali za po 100 kinti po bateriji, sad su mozda 120-130 po komadu.

Sve je bolje od 30x punktovanog vatrometa sa Alija.
 
Ovde vecina nas ima Tronic, Ikea i slicne punjive baterije iz Ikee i Lidla koje smo uzimali za po 100 kinti po bateriji, sad su mozda 120-130 po komadu.

Sve je bolje od 30x punktovanog vatrometa sa Alija.
Gde ima te tronic baterije da potrazim kad izadjem.
Lidl,ikea gde jos?
 
Tronic je Lidl.
Ladda je Ikea.

Nema nigde drugde osim kod njih. Ladda ima skoro uvek, Tronic sa vremena na vreme (makar jednom u 3 meseca).
 
Nikad insam bio u Ikei,ne znam ni da li ima u blizini :D
A da li mogu da se pune sa onim najeftinijim punjacima sa AE?
 
Još bih hteo sada da kupim combo tastaturu sa mišem, tastaturu koja je bežična, mid-size, prenosiva, nije mini (ima num pad) ili nije full, 370mm širine recimo, konekcija 2,4GHz dongle + nekoliko bluetooth nezavisnih.

Izdvojio sam tri - odokativno, jer nemam načina da ih probam, dakle, pomalo "mačka u džaku":

1) Klasika, poznatiji kineski proizvođač SeenDa, ne sviđa mi se što su kursorski tasteri tako jedan blizu drugoga i mali tako da se teško nalaze na slepo: https://www.aliexpress.com/item/1005004625831984.html

2) Rapoo 9350M, od poznatog kineskog proizvođača Rapoo, ovo je novi model koji menja 9300M, star više od 2 ili 3 godine: https://www.aliexpress.com/item/1005004207480990.html

3) SeenDa backlit tastatura (nikad nisam imao takvu), nema ni jednog prikaza, piše "new arrival", čudno ali tako: https://www.aliexpress.com/item/1005006195377332.html

Hvala unapred! (y):sneaky:
 
Znam da je na nekoj od prethodnih strana bilo reči o Ladda baterijama iz Ikee. Može li mi neko reći hoće li raditi na uređajima na kojima piše 2 ili 4 AA baterije od 1,5V?
Vidim da na ovim na sajtu Ikee piše 1,2V.
Kod mene na aparatu za pritisak ne rade te punjive baterije. Bauerer je u pitanju. Izbacuje grešku kao kad se baterije potroše.
 
Omron M2 radi na tronic baterijama kod mene
 
Čak i ako se ne dobije ispravljač uz merač, može se uzeti naknadno, naravno, za modele koji to podržavaju.
Još jedan plus za omron, uzet za ćaleta pre par godina. Veliki ekran, jasan prikaz...
 
Takođe isto od Omrona M7 sa adapterom, baterije su bas promašaj za takve uređaje.
 
Da li moze neka preporuka za kabal sa kojim 3.5 hdd mogu da prikacim na komp preko usb - a?
Nasao sam neki ali pise da ne moze 3.5 moze samo 2.5.
 
Trena ti nesto sa eksternim napajanjem, tesko da ce 3.5 hdd da radi sa strujom samo iz usb-a

Edit:

Ovako nesto, nisam probao:
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €2.91 65%OFF | SATA To USB 3.0 Cable Up To 5 Gbps For 2.5/3.5Inch External HDD SSD Hard Drive SATA 3 22 Pin Adapter USB 3.0 To Sata III Cord
 
Ok,hvala i hvala i na objasnjenju nisam znao da mu treba i externo napajanje,tako da odustajem od namere.
 
@alex1974 ovaj adapter sto je postavio @DjoleMC zavrsava posao, samo ti treba najobicniji adapter 12v 2a koj mozes naci bilo gde za sitan novac.
 
Imas sa sve adapterom i taj sto je okacio a i ovu varijantu koju sam ja uzeo za oko 700-800 din, sad na akciji sa novcicima sigurno moze jeftinije da se uzme. Obrati paznju da uzmes sa EU adapterom.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD414.86 55%OFF | ELECTOP USB to SATA Adapter Cable USB 3.0 2.0 to M.2 NGFF SATA Converter for 2.5/3.5 Inch SSD HDD Hard Drive External adaptador
 
Potvrdjujem da ne moze bez eksternog napajanja 3.5", imam slican kabl i bas za tu namenu sam ga uzeo. 2.5 moze bez.

Znaci 2.5 moze da radi bez problema?
Ima za oko 2e kuciste za 2.5 ali nisam bio siguran da li moze samo sa usb.
Ovo je idealno resenje jer je flesh i dalje skup.
Za 12e ima 500gb hdd a usb od 512gb ispod 40e nisam video gde ima.
 
Moracu da ti verujem :D
Inace ovo zvuci kao veoma zanimljivo.
Prvo ispod 1800din nema flash od 256gb a ovamo dobijes za oko 15e 500gb
Cak mogu da ga povezem direktno na maticnu napunim ga i posle ga vratim u kuciste i roditelji gledaju do mile volje.
Meni sve ispod 250gb nema smisla danas...
 
Drustvo kakva je situacija sa kamerama za auto, dash board kamere, ima li sta da koristite a da vredi i da nije bas preskupo. Hvala
 
Trena ti nesto sa eksternim napajanjem, tesko da ce 3.5 hdd da radi sa strujom samo iz usb-a

Edit:

Ovako nesto, nisam probao:
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €2.91 65%OFF | SATA To USB 3.0 Cable Up To 5 Gbps For 2.5/3.5Inch External HDD SSD Hard Drive SATA 3 22 Pin Adapter USB 3.0 To Sata III Cord

Radilo par puta i nakon toga vise ne funkcionise. Cim prikljucis hdd non stop se pali gasi...
 
+1 radilo za 2 hdd na početku, nakon toga prestalo i skuplja prašinu.
 
Uzeo bih 2x8gb Kingston fury, cena je dobra, samo me interesuje da li je to isti ram koji se prodaje kod nas i da li je kompatibilna sa gigabyte a520m h (koliko sam ja skapirao jeste samo bih voleo da mi neko potvrdi). Hvala

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD2,138.78 61%OFF | Memoria RAM DDR4 3200MHz 2666MHz 3600 2400MHz 8GB 16GB 32GB Gaming Desktop Memory PC4-25600 PC4-19200 17000 288Pin DIMM DDR4 RAM
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-11-12-03-36-53-443_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2023-11-12-03-36-53-443_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 34
Uzeo bih 2x8gb Kingston fury, cena je dobra, samo me interesuje da li je to isti ram koji se prodaje kod nas i da li je kompatibilna sa gigabyte a520m h (koliko sam ja skapirao jeste samo bih voleo da mi neko potvrdi). Hvala

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD2,138.78 61%OFF | Memoria RAM DDR4 3200MHz 2666MHz 3600 2400MHz 8GB 16GB 32GB Gaming Desktop Memory PC4-25600 PC4-19200 17000 288Pin DIMM DDR4 RAM

Kinezi imaju brdo svojih serija proizvoda i za vecinu memorija sam video da imaju oznaku -cn na kraju. Oznake su slicne, ali ne iste.
Kod crucial recimo, google ne prepoznaje oznaku sa memorije, mada ona ima istu formu kao one predstavljene na sajtu.

Ovog bih zaobisao jer skoro sigurno kopija
 
Jel ima nesto na Aliju zanimljivo da je na popustu stvarnom, jer gomilu stvari gde sam uporedjivao cene pre mesec dana i sad su iste ili mozda dolar jeftinije?
 
Nazad
Vrh Dno