Šta je novo?

Alfa awus036h

D.Zivkovic

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruke
542
Poena
180
Instalirao je na Windowsu 7 64, hvata puno wifi mreža (signal odličan). Problem je što ni na jednu ne uspeva da se konektuje. Neće ni na slobodne niti na zaključane. Jedino uspeva da se konektuje na moj DSL Easy Box ruter!? Probao različite drajvere i opet isto. Da li je problem u kompatibilnosti sa Windowsom 7 ili postoji način da se ovo reši?
Druga stvar, takodje instalirao VM VirtualBox (Windows xp), usb 2.0 podršku, dodao usb filter sa prepoznatom karticom. Kada pokrenem virtuelni XP u usb devices dodam Alfu, sistem je prihvati uz karakterističan zvuk, ali je nigde ne vidi i nemoguće je instalirati. Kopao svuda po netu za eventualnim rešenjem, ali bez uspeha..:mad:
 
Uspeo da rešim prepoznavanje usb uredjaja u VM VirtualBox-u i opet neće da se poveže na ni jednu mrežu..
Ima li neko iskustva sa ovim problemom?
 
Da li je kartica original?
mac adresa bi trebalo da počinje sa 00:C0:CA
 
Da li je kartica original?
mac adresa bi trebalo da počinje sa 00:C0:CA

Vrlo zanimljivo, upravo mac adresa tako i počinje, i štampana ploča je plava. Jedino po čemu se razlikuje od originala je malo drugačiji sma interfejs za konektor i nema dva bar koda na poledjini pločice. Izgleda da sam naleteo na jednu od boljih kopija.
 
Neće ni na drugom kompjuteru.. Neverovatno da se sasvim lepo konektuje na moj ruter i ni na jedan drugi.
 
Ako je raspored komponenti na ploči isti, trebalo bi da je original.
Probaj neku live distribuciju linuksa, da vidiš da li je problem do kartice ili drajvera.
 
Dobio je od prijatelja, a on od brata iz Nemačke. Stvarno bi bila šteta da je falična, čak i sa malom omni antenicom ima strašnu snagu. Znam da se dosta njih žalilo kako nemaju baš očekivani domet sa ovim modelom, pa čak i sa originalom.
 
Vrlo zanimljivo, upravo mac adresa tako i počinje, i štampana ploča je plava. Jedino po čemu se razlikuje od originala je malo drugačiji sma interfejs za konektor i nema dva bar koda na poledjini pločice. Izgleda da sam naleteo na jednu od boljih kopija.
Na trecoj slici se vidi kako izgleda adapter iznutra Original Alfe awus036H.
http://www.kupujemprodajem.com/Alfa...ltek-8187L-34171367-oglas.htm?filter_id=64605
Posalji sliku Alfinog utilitija iz Generale ,mozda mogu da pomognem..
 
Poslednja izmena:
Upravo tako izgleda. Dao sam je drugu da je proba kod njega, saljem kada je budem uzeo. On takodje ima Win 7 64. Kod njega se konektuje ali nema izlaz na internet, iako je sve podeseno kako treba.
 
Ok,vazi.Posalji sliku kad dobijes adapter pa cemo videti.
Ako ne uspem,mozda ce Alfa Network moci da ti pomogne.
 
Stvarno sam mislio da je lepo od tebe što si voljon da pomogneš.
Da ne bude zabune oko toga.

U pravilima foruma piše besplatno reklamiranje nije dozvoljeno.
Postoji ipak razlika izmedju toga kada neko preporuči nekog prodavca ili firmu, i toga kada postaviš link ka svom sopstvenom profilu na KP.
Ovo prvo može (ali i ne mora) da se gleda kao besplatna reklama, dok je ovo drugo direktno samoreklamiranje.
 
Poslednja izmena:
Čovek se nesebično ponudio da pomogne, pa bi zato bilo fer da ga ne kritikujemo za tu malu reklamicu.:) Uostalom ja sam taj njegov oglas video mnogo puta i pre nego što sam se ovde obratio za pomoć.
Nego drug slikao karticu i poslao mi slike, a screenshot njenog jutilitija šaljem čim je budem uzeo.

alfa1.jpg

alfa2.jpg
 
Nije mi tesko da pomognem nekome,ne moram da imam ni neku vajdu.
Mogao sam i sve moje oglase da izbacim ..
Nego ajde da zaboravimo sve to i da se okrenemo problemu ove Alfe.
Potpuno je ista kao i iz mog oglasa,tako da je verovatno original.
Ali da bih bio 100% siguran provericu i u fabrici.
Prosledicu sliku ,sa MAC brojem,pa cu javiti njihov odgovor.
 
Obustavljamo akciju. Detaljnijim pregledom pločice primetio sam da se odvalio jedan smd deo i drži se na jednoj nožici samo. Pošto je mnogo sitan nisam siguran koji je u pitanju, liči na tranzistor ili integralac. Čim sam ga dodirnuo prstom otpao je.. Izgleda da je to pravilo problem. Čim sakupim koju paru uzimam originalnu Alfu od tebe.
Hvala ti na želji i volji da pomogneš.:)
 
Obustavljamo akciju. Detaljnijim pregledom pločice primetio sam da se odvalio jedan smd deo i drži se na jednoj nožici samo. Pošto je mnogo sitan nisam siguran koji je u pitanju, liči na tranzistor ili integralac. Čim sam ga dodirnuo prstom otpao je.. Izgleda da je to pravilo problem. Čim sakupim koju paru uzimam originalnu Alfu od tebe.
Hvala ti na želji i volji da pomogneš.:)

Nema na cemu,kad resis da kupis tu sam.
Ova Alfa je original iz 2010 a mozda i ranije.
Kada su se pojavile kopije 2011 iz Alfe Network su poceli da cuvaju podatke o adapterima.
Mozda si mogao ovde da zalemis taj tranzistor ali Alfa je poprilicno stara i mozda bi i jos nesto otpalo kasnije.
Tako da je ova Alfa dosta radila i odradila svoje..
 
Narucio bih ovu karticu online, koj sajt je pouzdan da je original, koj prodavac na aliexpress, ebay,...?
 
Evo da malo povampirim temu.:) Nabavio sam neku Afa AWUS036NH 3070 Railink kopiju. Dolazi CD sa drajverima za Windows 7, XP i Linux. Medjutim posle instalacije drajvera i utility programa Windows 7 vidi samo 802.11N umesto npr. Railink 3070 wireless card. Znači džaba drajveri kad Windows koristi svoje generičke u svakom slučaju. Može li ovo da se reši?
Isprobao, podržava sniffing i packet injection. Ali, signal je izuzetno nestabilan i jako puno varira. Čak i kada je signal na 100% u konekciji sa mojim ruterom koji je blizu javlja se lag u pingovanju tog rutera.
 
Nazad
Vrh Dno