Šta je novo?

Alcatel OT-997

Da podelim par utisaka posle updata: mnoge stvari rade dosta fluidnije u odnosu na ICS i što je najbitnije rade! (konkretno mislim na online video klipove koje nisu sa youtuba), kamera dosta brže slika a da li su fotke kvalitetnije ne znam jer ih nisam gledao na kompu, ljudi sa kojima sam pričao kažu da me nerealno jasno čuju (mada se ni pre niko nije žalio), napokon kalendar sa widgetom koji mi se sviđa, lock sreen krajnje odvratan ali prilično funkcionalan, prednja kamera i dalje tamna (jednom mi je uspelo na ICS da u aplikaciji za kameru prebacim na prednju i stavim night mode izađem i upalim skype i on je to sačuvao i kamera je bila super, al se to dasilo samo jednom verovatno bag neki)...

Na ICS kada sam hteo da zovem uđem u pnone i na dial padu kucam slova po brojevima i on mi sortira imena, na JB to neće i ne znam da namestim, ako neko zna na šta mislim plz help!

I ono čime sam razočaran je baterija! Inače telefon ne čačkam nešto puno u toku dana ali držim upaljen i wifi i data non stop, nekoliko poziva poruka itd a razlika između ISC i JB je tolika da razmišljam da se vratim na ICS. Pogledajte prilog 1309072013-02-25 02.14.08.png
 
Poslednja izmena:
Pa nešto te je pojelo na početku, vidi koliki awake imaš a ekran nije radio. Ako se ponavlja odradi Bbs dump pa ćeš videti šta zeza.
 
Ja ne znam za vas ali ja sam skinuo telefon sa punjaca i iskljucio ekran probudio se 5 sati kasnije i telfon je sa 100% pao na 67% ......
 
To mi je sreenshot sa ICS ali evo i sa JB.
Koliko vidim awake je sličan iz na ICS iz na JB samo što na ICS baterija trajala skoro pa ceo dan duže
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-12-17-23-50-25.png
    Screenshot_2013-12-17-23-50-25.png
    52.8 KB · Pregleda: 108
  • Screenshot_2013-12-17-23-50-18.png
    Screenshot_2013-12-17-23-50-18.png
    69.2 KB · Pregleda: 105
Fali ti još i ekran koliko je radio. Mada se mnogo budi, proveri ti to bbsom ipak
 
Ovo za bateriju potvrdjujem i ja, dosta slabije drzi nego na ICS. Ja ne drzim upaljen ni Wi-Fi ni data konekciju i jedva je 24h uspela da izdrzi..

E da jos nesto, cini mi se da mi ne radi In-call volume, pre sam mogao u toku razgovora da podesavam jacinu sagovornika, sada izgleda da to ne funkcionise..
 
Meni u proseku izdrzi nekih 22h sa upaljenim wifi i 3g internet,displej aktivan oko 2,2.5h zavisi od koriscenja .. Ja sam zadovoljan ovim ,ne znam za vas. :D
 
Da li iko zna nacin da se zameni nottification toggle. Pronasao sam gomilu aplikacija sa kojom mogu da ubacim nove ispod ovih fabrickih, ali nijedan nacin da dissable-ujem ove fabricke...
 
Jel umes da koristiš apk tools? Ako umes trebas da editujes systemUI.apk. Ja sam tako isključio na 992d.
 
I meni bas lose drzi baterija
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1387405448162.jpg
    uploadfromtaptalk1387405448162.jpg
    54.5 KB · Pregleda: 82
I meni bas lose drzi baterija
Ja nemam problema sa baterijom, cak sta vise, oko 20 posto vise mi drzi od kako sam presao na JB. Mozda zbog toga sto je meni legalni JB, uradjen preko officijalnog update-a. Evo jedne slike za primer. Od kako sam ga skinuo sa punjaca imao sam oko 20 kratkih razgovora, desetak poruka, na svakih 4-5 sati koristim 3g da proveravam skype, face, mail... Imam sigurno 10 aplikacija koje su stalno aktivne u accounts. Koristim live wallpaper...
Screenshot_2013-12-19-10-09-12.png
 
P.S. Uspeo sam i da resim problem da baterija brzo spada sa 100% na 80%. Instalirao sam aplikaciju battery calibration (for root users). Stavio sam telefon na punjac, kada stigne do 100% skinuo sam ga sa punjaca, sacekao 2-3 minuta, restartovao ga i opet stavio na punjac. Punio se jos 20 minuta i opet dosao do 100%. Onda sam odradio kalibraciju baterije sa aplikacijom i od tad nemam problema...
 
Ljudi jel ima neko da je uspeo da namesti iGO na ovaj telefon i koju verziju je uspeo?
 
P.S. Uspeo sam i da resim problem da baterija brzo spada sa 100% na 80%. Instalirao sam aplikaciju battery calibration (for root users). Stavio sam telefon na punjac, kada stigne do 100% skinuo sam ga sa punjaca, sacekao 2-3 minuta, restartovao ga i opet stavio na punjac. Punio se jos 20 minuta i opet dosao do 100%. Onda sam odradio kalibraciju baterije sa aplikacijom i od tad nemam problema...

Ja imam bolji nacin ,bez aplikacije . :D Kada treba da stavis telefon da se puni ugasi ga ,neka se puni sat vreme ugasen i posle ga upalis ,ne skidas od punjaca i on se i dalje puni do 100% i posle nema taj bag. Probaj.
 
Ja imam bolji nacin ,bez aplikacije . :D Kada treba da stavis telefon da se puni ugasi ga ,neka se puni sat vreme ugasen i posle ga upalis ,ne skidas od punjaca i on se i dalje puni do 100% i posle nema taj bag. Probaj.
Jeste, ali onda moras svaki put kad ga punis da ga palis i gasis. Ovako je trajno resenje...
 
To sa kalibracijom je glupost, placebo efekat. O tome smo davno diskutovali, ima cak i članak na xda.
 
Postovao sam na temi za BBS. Uglavnom rezultat je bio da mi je outlook aplikacija mlatila bateriju. Nju sam izbrisao i evo danas završih dan sa 15 % baterije više što je prihvatljivo
 
To sa kalibracijom je glupost, placebo efekat. O tome smo davno diskutovali, ima cak i članak na xda.
Pa ne bih rekao da je placebo. Od kad sam to uradio baterija mi se normalno puni i prazni... Ne znam da li ce se to zajebati posle restartovanja, ali ne planiram da ga gasim sem ako ne moram...
 
Nije placebo,jutros sam uradio kao duleks,resetovao ga,puni jos 20 min i kalibaraciju uradio.Evo kraj dana je baterija mi je 53% u ovo vreme je 20% uglavnom ovo mi se nije desilo ne pamtim,a sve sam isto radio 3g koristio wifi koristio zvao i to dosta puta..
 
Nije placebo,jutros sam uradio kao duleks,resetovao ga,puni jos 20 min i kalibaraciju uradio.Evo kraj dana je baterija mi je 53% u ovo vreme je 20% uglavnom ovo mi se nije desilo ne pamtim,a sve sam isto radio 3g koristio wifi koristio zvao i to dosta puta..


takodje i kod mene
 
ja sam uspeo sa iGO primo verzije 9.6.7.235654 i radi dobro u konbinaciji sa auto hide soft keys
 
Jel bolje od google maps? Posto koristim jednom u sto godina a ni tad ne radi kako treba gmaps
 
Nazad
Vrh Dno