Šta je novo?

Alcatel OT-997

Logika nalaze da ce da trosi vise. E sad koliko, to ces videti.

ne pravim se pametan,ali razmisli-dve osobe uzimaju nesto sa istog izvora-uradice za krace vreme isti posao,nece se umarati-a pritom ce istu kolicinu uzeti kao jedna osoba za duze vreme koja ce biti umorna.
znam da se procesor nece umoriti ali ce se desavati da stucne u radu sa jednim aktivnim jezgrom.i da nema ustede baterije ostaje nam brzi i laksi rad uredjaja.
 
Ala si dao primer svaka ti cast. Jos kad bi to tako bilo, pa svi bi to radili.
 
Ala si dao primer svaka ti cast. Jos kad bi to tako bilo, pa svi bi to radili.

jesi probao ovo o cemu govorimo?koliko znam ovde ljudi dele svoje utiske i misljenja a ne teraju nikoga da nesto proba ako ne zeli.
probao sam primerom da pojasnim,sta funkcionise bolje,sa moje tacke koriscenja uredjaja,a da li ce bateriju trositi isto ili manje to zavisi i od korisnika.u svakom slucaju meni baterija traje duze,mada mi to nije ni bio prioritet nego poboljsati performanse uredjaja u samom radu.
 
Baterija po logici sigurno troši više ali koliko to još neznam videću, sa druge strane nema više da secne ni malo i radi glatko pa kome šta više znači tako neka i uradi.
 
jesi probao ovo o cemu govorimo?koliko znam ovde ljudi dele svoje utiske i misljenja a ne teraju nikoga da nesto proba ako ne zeli.
probao sam primerom da pojasnim,sta funkcionise bolje,sa moje tacke koriscenja uredjaja,a da li ce bateriju trositi isto ili manje to zavisi i od korisnika.u svakom slucaju meni baterija traje duze,mada mi to nije ni bio prioritet nego poboljsati performanse uredjaja u samom radu.

Druže sigurno ne pričam na pamet. Nema šta nisam radio sa kernelima i sa svakakvim podešavanjima. Naravno ne na ovom telefonu, jer nema custom kernela krštenog sa kojim bi mogao da se igraš. Kad bi video kakva podešavanja postoje... Eh...
 
Gde moze da se skine ta stabilna verzija 18.0? Ja uspevam da nadjem samo 18.1
 
Ja apsolutno nikakvu razliku nisam video sa tim jezgrima :) ni brzina ni baterija ni grejanje... A radila su mi oba, gledao na grafiku
 
Ja sam primetio male razlike ,skoro je isto i opet stucne po nekad i to bas kad ne treba :D
 
Ja apsolutno nikakvu razliku nisam video sa tim jezgrima :) ni brzina ni baterija ni grejanje... A radila su mi oba, gledao na grafiku


ovako bi trebalo da izgleda procesor u mirovanju i radu
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-12-08-16-25-56.png
    Screenshot_2013-12-08-16-25-56.png
    143 KB · Pregleda: 112
  • Screenshot_2013-12-08-16-25-50.png
    Screenshot_2013-12-08-16-25-50.png
    144.8 KB · Pregleda: 103
Tako je i bilo, ima monitoring i u onom toolu. Ma čist placebo, isto radi, za nekoga dobro, za nekoga loše :)
 
sa jednim i sa dve jezgra,ja sam zadovoljan,samo tek tako i ostane
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-12-08-16-47-29.png
    Screenshot_2013-12-08-16-47-29.png
    46 KB · Pregleda: 178
  • Screenshot_2013-12-08-16-51-58.png
    Screenshot_2013-12-08-16-51-58.png
    47 KB · Pregleda: 174
ese5e2ar.jpg
 
Stigao pokopac iz bratske nam Kine. Odusevljen sam kako izgleda,telefon je mnogo lepsi sa novom maskicom. :)
 

Prilozi

  • IMG_20131210_185825.jpg
    IMG_20131210_185825.jpg
    1 MB · Pregleda: 191
Kako se i šta instalira?Jel isti postupak kao kad smo prelazili na JB?
 
momci, molim vas za pomoc..

imam OT 997 vec godinu dana, ICS, rootovan, ali imam problem sa default tastaturom koja se menja, odnosno vraca se na android keyboard koja nije funkcionalna. svaki put kada nesto hocu da napisem, idem na settings i menjam default tastaturu. trenutno je touchpal ali me uzasno smara. pojma nemam sta joj se desilo, samo je otkazala i ne prihvata nijednu drugu na duze od 10 min. imate li neko resenje?
hvala :)
 
obriši tu android tastaturu pa neće imati na šta da menja :)
ili joj udari freeze
 
hvala na odgovoru :)
nisam joj mogla nista, ni freeze ni da je obrisem, ali sad radim restore na JB, onako kako je zlaja87 napisao, pa se nadam da ce biti ok :)
 
@dok evo prvog pitanja sa xda slicnong kao tvoj

Kod:
Thanks kuano. 
]Just a quick question. This is still JB right? And will using the zip thru TWRP reset the phone to factory? (All apps will be erased, etc)

a evo i odgovora:

Kod:
Yes, still JB 4.1.1. The zip is only for install on 4.0.4 and does not wipe your data or apps, however the recovery is restored to stock.

ja ga sad skidam pa javljam sta se desava :)
 
Za sad imao sam problem samo sa 3G, u podesavanjima je namesten samo 3G, sad sam stavio 2G/3G, za sad je valjda ok.. :) al mi deluje sve isto :)
 
Instalirao sam 4.1 na običan 997 :) Međutim imam problem sa intaliranjem aplikacija sa Google playa. Hoću da instaliram sve aplikacije koje sam imao na ICS ali piše da su već instalirane na ovom telefonu i neda mi opciju install. Ima li neko rešenje?
Ok radi posle dva restarta:lupko:
 
Poslednja izmena:
Zanima me kakav je ovaj fon za igrice.da li radi real racing 3?
 
Evo i ja sam nadogradio svoj obicni 997 upravo. Bio sam se oprostio od updatea pa nisam ni posecivao ovu temu neko vreme :) Sve je proteklo OK, i prvi utisci su pozitivni! E sad, imam jedan problem, jedina aplikacija koja nece da se instalira sa playstorea je D3 GO, izbacuje neku poruku:

''Couldn't install on USB storage or SD card''

Jel resio neko to? Trazio sam ali nista konkretno nisam nasao na netu..
 
Evo i ja sam nadogradio svoj obicni 997 upravo. Bio sam se oprostio od updatea pa nisam ni posecivao ovu temu neko vreme :) Sve je proteklo OK, i prvi utisci su pozitivni! E sad, imam jedan problem, jedina aplikacija koja nece da se instalira sa playstorea je D3 GO, izbacuje neku poruku:

''Couldn't install on USB storage or SD card''

Jel resio neko to? Trazio sam ali nista konkretno nisam nasao na netu..

Izvadi SD karticu iz telefona, instaliraj D3Go aplikaciju, i nakon toga vrati karticu, tako sam bar ja uspeo
 
Hehe, uspelo je, hvala puno :)
 
Da podelim par utisaka posle updata: mnoge stvari rade dosta fluidnije u odnosu na ICS i što je najbitnije rade! (konkretno mislim na online video klipove koje nisu sa youtuba), kamera dosta brže slika a da li su fotke kvalitetnije ne znam jer ih nisam gledao na kompu, ljudi sa kojima sam pričao kažu da me nerealno jasno čuju (mada se ni pre niko nije žalio), napokon kalendar sa widgetom koji mi se sviđa, lock sreen krajnje odvratan ali prilično funkcionalan, prednja kamera i dalje tamna (jednom mi je uspelo na ICS da u aplikaciji za kameru prebacim na prednju i stavim night mode izađem i upalim skype i on je to sačuvao i kamera je bila super, al se to dasilo samo jednom verovatno bag neki)...

Na ICS kada sam hteo da zovem uđem u pnone i na dial padu kucam slova po brojevima i on mi sortira imena, na JB to neće i ne znam da namestim, ako neko zna na šta mislim plz help!

I ono čime sam razočaran je baterija! Inače telefon ne čačkam nešto puno u toku dana ali držim upaljen i wifi i data non stop, nekoliko poziva poruka itd a razlika između ISC i JB je tolika da razmišljam da se vratim na ICS. 2013-02-25 02.14.26.png
 
Nazad
Vrh Dno