Šta je novo?

Alcatel OT-997

Ne znam za to, jel se instalira na xposed ili ima ta opcija u gravity box?? Nešto je ne vidim.
 
Kod mene nema ta opcija. Ima samo ono za transparenciju.. Koja je vaša verzija gravitija?Moguće da imam neku stariju verziju.
 
Gravitibox je 2.7.6, a Xposed je 2.4.1.
Uvek možeš da proveriš da li ima raspoloživ update Xposed-a i modula kada u Xposed-u odeš u Download deo.

Izvinjavam se svima zbog off-a u pretpodnih par postova :)
 
Jel ima neko problem sa kontaktima? posto ja cuvam kontakte na phonu i uglavnom idem export to sd card i sad,i u kontaktima mi je ona opcija show from phone only.
uglavnom problem je kad idem show all izbaci mi po 3 puta sve kontakte kao da mi se sami kopiraju na sim karticu,uglavnom skinem ja neku aplikaciju sa marketa i uspem da obrisem sa sima kad nedelju dana kasnije opet svi kontakti tu,zna neko sta da radim? imao sam ovaj problem i na ics-u
 
ima li ko da je prepravio 997 u 997d a da je raspolozen da postavi slikovno uputstvo.probao sam da skinem onu plastiku kad se odvrnu onih 8 srafova i nisam uspeo a i da jesam nije mi jasno sta se sece i gde.
hvala unapred
pozdrav
 
@paladijum
Ne znam koliko će ti pomogne ova slika što sam ja označavao šrafove ali ovo crveno gde je obeleženo to se seče.
Kada skineš ovu plastiku videćeš tačno šta treba seći.
Bitno je da isečeš svu tu plastiku posebno sa strane da ti sim kartica ne bi zapinjala kada je stavljaš u donji slot

 
@paladijum
Ne znam koliko će ti pomogne ova slika što sam ja označavao šrafove ali ovo crveno gde je obeleženo to se seče.
Kada skineš ovu plastiku videćeš tačno šta treba seći.
Bitno je da isečeš svu tu plastiku posebno sa strane da ti sim kartica ne bi zapinjala kada je stavljaš u donji slot


slika je odlicna,i mislio sam da to treba iseci.hvala ti puno,bolje pitati nego pokvariti.jedino sto je problem kod mog telefona,kad odvrnem sve ove srafove plastika ni da mrdne,a ne znam ni odakle da je mao podignem.kao da je celim obimom zalepljena.probacu opet za vikend.hvala jos jednom
 
@paladijum
Ja sam je skidao od gore prema dole. Znaci od konektora za slušalice ka dole. Imaš male useke u koje možeš da gurneš vrh nekog malog šrafcigera i sl pa da odižeš plastiku polako. Samo pazi da ne polomiš ili ogrebeš matičnu ploču kada to budeš radio jer alat lako sklizne gde ne treba...
 
@paladijum
Možda ti zvuči čudno, ali ja sam telefon otvorio uz pomoć trzalice za gitaru. Šrafciger ostavlja tragove na plastici. Iako ti se čini da će plastika pući, ipak je žilava. ALCATEL je čudo kvaliteta... :smash:
 
Moze li mi neko pomoci oko prethidnog pitanja,telefon mi sam redovno menja melodiju zvona. Neki savet,nesto?
 
Gde ti stoje te melodije? 992 je pravio problem ako melodije nisu u internal memory.
 
da li je moguce da se podesi da navigation bar bude providan i pri radu aplikacija?
 
Imam nemački 997d, koji je bio rootovan sa MTKdroidtools aplikacijom. Instalirao sam JB update kada je postao dostupan na system updates i tom prilikom sam izgubio root. Sada bih hteo da vratim root, i video sam na XDA da postoji novi metod korišćenjem framaroot 1.7.0 aplikacije, međutim meni ne polazi za rukom da ga odradim. Prvi put jenovi SU prijavio da postoji već jedna SU aplikacija i pokušao je da je ukloni, ali bezuspešno, zatim sam ja pokušao da iz app managera disablujem stari SU, i ponovo pokušao root sa ovom aplikacijom, takođe bezuspešno. Ima li neko ideju kako da odradim root? Da li moram ponovo da koristim MTKdroidtools?
 
drustvo,ne znam kakva su vasa iskustva sa ovim sto sam ja uradio ali evo vec dve nedelje sam prezadovoljan.naime instalirao sam MTK6577 governor switcher i pokrenuo i drugo jezgro procesora,postavio setovanje na ondemand i telefon se preporodio u svemu,a bateriju mi se cini da cak i isto ili manje trosi.o odzivu i brzini izvrsavanja nema potrebe ni da govorim, a i u An tu tu benchmarku se dobro pokazao.ako ovako nastavi ja sam prezadovoljan.koliko inace bi trebalo da imamo poena u an tu tu benchmarku,posto nisam radio test pre podesavanja procesora?
zna li neko za jos neko poboljsanje koje moza da se primeni na ove nase telefone?
 
Nigde se ne vidi da je pokrenuto drugo jezgro. Kako ti znas to ?
 
Nigde se ne vidi da je pokrenuto drugo jezgro. Kako ti znas to ?
kad istaliras program CPU tweaks ,imas razne informacije pa i o procesoru,kliknes i vidis da je pre governor switchera cpu1 of-line,a posle governora i cpu1 radi zajedno sa cpu-0.tacnije oba jezgra lakse obrade istovremeno zadatu operaciju pa samim tim skracuju vreme rada te iste operacije,a krace vreme i manje opterecenje jednako i manja potrosnja baterije.
 
na kekomm ruskom sajtu sam procitao i da je moguce malo nasvirati ovaj procesor,na nekih max 1400 mhz,pa upravo jurim te sajtove da vidim proceduru,mada ako nadjem podicicu ga na maksimalno 1200mhz,da ga ne opteretim previse.
kad nadjem i testiram,javljam kako je ispalo.
 
Ajse probacu,root imam,samo sa dodjem kuci

Najlakse ti je preko ES file explorer-a. Evo dva SS da vidis kako da mu dodelis root access i kako da odaberes device.


Sto se tice Governor Switcher, koristim ga jos od ICS, jedino da naglasim da je 18.1 meni pravila problem tako da koristim v18.
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-12-07-14-51-29.png
    Screenshot_2013-12-07-14-51-29.png
    51 KB · Pregleda: 94
  • Screenshot_2013-12-07-14-51-52.png
    Screenshot_2013-12-07-14-51-52.png
    54.9 KB · Pregleda: 95
Najlakse ti je preko ES file explorer-a. Evo dva SS da vidis kako da mu dodelis root access i kako da odaberes device.


Sto se tice Governor Switcher, koristim ga jos od ICS, jedino da naglasim da je 18.1 meni pravila problem tako da koristim v18.

znam da verzija 18.1 pravi problem,ali jos sam na verziji 10 i nema za sad problema.nasao sam i neki ruski link za procesor na 1200mhz,al ne mogu za sad da skinem fajl nikako,probacu kasnije opet
 
Odradio sam root, instalirao GravityBox, sakrio navigation bar i zamenio ga sa pie controls. Sviđa mi se kako sve funkcioniše, jedino me nervira kada duže zadržim prst na piti, onda uradi fade i izbaci sat i datum. Nisam uspeo da nađem nigde da isključim ovu opciju. ima neko ideju?
 
u lmtu ima ta opcija pa možeš njega da koristiš umesto pite iz GB ako tamo nema
 
drustvo,ne znam kakva su vasa iskustva sa ovim sto sam ja uradio ali evo vec dve nedelje sam prezadovoljan.naime instalirao sam MTK6577 governor switcher i pokrenuo i drugo jezgro procesora,postavio setovanje na ondemand i telefon se preporodio u svemu,a bateriju mi se cini da cak i isto ili manje trosi.o odzivu i brzini izvrsavanja nema potrebe ni da govorim, a i u An tu tu benchmarku se dobro pokazao.ako ovako nastavi ja sam prezadovoljan.koliko inace bi trebalo da imamo poena u an tu tu benchmarku,posto nisam radio test pre podesavanja procesora?
zna li neko za jos neko poboljsanje koje moza da se primeni na ove nase telefone?

kako si pokrenuo drugo jezgro,koja je opcija
 
kako si pokrenuo drugo jezgro,koja je opcija

instaliras MTK6577 governor switcher i u governor selection cekiras ondemand,to je sva nauka.a da vidis da li je aktivno i drugo jezgro instaliras cpu tweaks i pod cpu treba da ti oba jezgra rade tacnije cpu-0 i cpu-1 rade sinhronizovano ,a ne jedno da se optereti a drugo spava dok ne zatreba.ovo sve naravno vazi za rutovane telefone.
 
instaliras MTK6577 governor switcher i u governor selection cekiras ondemand,to je sva nauka.a da vidis da li je aktivno i drugo jezgro instaliras cpu tweaks i pod cpu treba da ti oba jezgra rade tacnije cpu-0 i cpu-1 rade sinhronizovano ,a ne jedno da se optereti a drugo spava dok ne zatreba.ovo sve naravno vazi za rutovane telefone.

ok uradjeno je za sada nema da stucne kada radi nego da nece tako da vise trosi bateriju?
 
Poslednja izmena:
Logika nalaze da ce da trosi vise. E sad koliko, to ces videti.
 
ok uradjeno je za sada nema da stucne kada radi nego da nece tako da vise trosi bateriju?[/Q

verujem da nece,na mom aparatu pre mtk governor baterija mi je za ceo dan arcenja padala do 50 procenata,a sad sve isto uvece sam na nekih 75 procenara,ili 70 minimum.uverices se i sam.pritom sve sto pokrenes u milisekundi se izvrsava,nema lepseg osecaja.
 
Vrh Dno