Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol

Ili sam lud ili glup (verovatno ovo drugo) ali kako na ovom fonu da odaberem format video snimka i rezoluciju na kojoj cu snimati video?
 
Imas one tri uspravne kockice,to su opcije i tamo biras kvalitet snimka.A rezolucija se sama menja,kako smanjujes kvalitet.A format nemoze da se menja.
 
Da li je model iz VIP-a zakljucan na mrezu i gde je najjeftinije otkljucavanje?
 
Zakljucani su svi modeli iz Vipa. Imas u predhodnim postovima o otkljucavanju uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Kad sam ubacivao kontakte koji su mi potrebni, upisivao sam ih u formatu 064 pa broj, kad me neko pozove to bude +38164 i naravno ne prepoznaje mi ovaj broj koji je bez 381... Ima li neko resenje ili moram svaki broj na +381, to sa prethodnim telefonom nije bio slucaj...
 
Ne znam da li je neko vec spominjao, ali mislim da znam sta se desava sa baterijom (onih prvih par % kada se skine sa punjaca). Baterija se napuni do 100% i onda se prekida punjenje, ne dopunjuje se ali i dalje pokazuje 100% sve dok se ne skine sa punjaca (i ako se baterija trosi). Sinoc sam ga stavio da se puni i jutros kad sam ga skinuo sa punjaca baterija je spala na 95% za 2-3 min, dopunio sam bateriju ponovo do 100% i sada se lepo pokazuje stanje baterije... Prema ovome predpostavljam da je problem u software-u, a ne u bateriji... Ispravite me ako gresim.
 
Ne znam da li je neko vec spominjao, ali mislim da znam sta se desava sa baterijom (onih prvih par % kada se skine sa punjaca). Baterija se napuni do 100% i onda se prekida punjenje, ne dopunjuje se ali i dalje pokazuje 100% sve dok se ne skine sa punjaca (i ako se baterija trosi). Sinoc sam ga stavio da se puni i jutros kad sam ga skinuo sa punjaca baterija je spala na 95% za 2-3 min, dopunio sam bateriju ponovo do 100% i sada se lepo pokazuje stanje baterije... Prema ovome predpostavljam da je problem u software-u, a ne u bateriji... Ispravite me ako gresim.

Ne grešiš.
Potpuno si u pravu!
 
jeste u softveru ali nećeš uhvatiti nikakvo pravilo, tako je i na 997, par puta sam i ja pomislio isto to što i ti ali mi se onda dešavalo da uhvatim trenutak da pogledam i vidim kako dok se puni sa 93% skoči na 100%. Najbolje rešenje koje sam našao je bilo da čačkaš telefon kad priđe kraju punjenja, na nekih 90+% i koristiš ga sve do 100%, tad deluje da se napuni kako treba i onda lepo drži i tih prvih par procenata.
 
Nadam se da ce to da isprave u nekom update-u, mada mi i ne smeta toliko posto sam navikao da svako vece stavim fon da se puni, a izdrzi lagano ceo dan i bez tih 5-7% u startu.
 
Bas sinoc sam primetio jednu stvar.

Tel. mi je bio na punjacu i bio je pri kraju punjenja-nekih 95%,a posto je vec bilo kasno,ja ga ugasim.(Da,ja nocu gasim telefon):D I tog momenta,kako sam ga ugasio pojavi se ona plava baterija preko ekrana,(ona sto pokazuje punjenje kad je telefon ugasen) i vidim da pokazuje da je baterija odjednom puna,onako pri vrhu ne talasa.Rekoh OK,sad cu da ga skinem sa punjaca,medjutim skinuo sam ga za jedno 15-tak minuta.I pre nego sam ga iscupao iz zida,vidim da iznad te plave baterija pise 100%.A pre toga (kad sam mislio da je puna) nista nije pisalo.Tako da verovatno iako vidimo da je puna baterija,moguce da on jos malo puni,koji minut duze.
 
Bas sinoc sam primetio jednu stvar.

Tel. mi je bio na punjacu i bio je pri kraju punjenja-nekih 95%,a posto je vec bilo kasno,ja ga ugasim.(Da,ja nocu gasim telefon):D I tog momenta,kako sam ga ugasio pojavi se ona plava baterija preko ekrana,(ona sto pokazuje punjenje kad je telefon ugasen) i vidim da pokazuje da je baterija odjednom puna,onako pri vrhu ne talasa.Rekoh OK,sad cu da ga skinem sa punjaca,medjutim skinuo sam ga za jedno 15-tak minuta.I pre nego sam ga iscupao iz zida,vidim da iznad te plave baterija pise 100%.A pre toga (kad sam mislio da je puna) nista nije pisalo.Tako da verovatno iako vidimo da je puna baterija,moguce da on jos malo puni,koji minut duze.

Zar ne bi trebalo da troši usb struju dok se be skine sa kabla?
 
Potrebna HITNA POMOĆ !!!

Odradio sam Flash Stock ROMa koji nema ona VIP čudesa i pozadina je crna i ...
Međutim, nakon, fleša/rikaverija (praktično) telefon se ZAKLJUČAO na ne znam ni ja koju mrežu (verovatno VIP) i sada mi traži Unlock Code!!!
Može li mi neko pomoći kako da HITNO rešim ovaj problem???

Hvala unapred!
 
Može li mi neko dati link za Idol unlocking da ne listam sada svih 19 strana :(.
Videh ga ovde...
 
Neko od vlasnika tog telefona iz VIP-a ti može reći PID, jer je isti. Mahom se PID kod naših provajdera završava sa VNRS*. Mislim da će ti to biti dovoljno za otključavanje.

* - broj na kraju, uglavnom 2.
 
Privremeno sam rešio problem.
Vratio sam stari rom i telefon se otključao again :d.

Sve je u custpack-u ;) .
 
Nestao mi je 997d, da li mi je ispao ili je ukraden, nisam siguran. Otišao sam u policiju uzeli su sve podatke i prosledili dalje, od toga nema verovatno ništa. Moraću da uzmem nov telefon. Možda uzmem IDOL 6030D sa dve sim kartice. Zanima da li se koriste normalne sim kartice ? Takođe vidim iz komentara da nema i slot za SD. Šta je po vama bolje ponovo uzeti 997d ili dati malo više para za 6030D?
 
Nesto sto sam danas slucajno primetio, volume + i - mogu da se koriste kao camera shutter, nzm dal je to tako kod svih androida...
 
Moram sestri da preporucim neki mob za oko 150e.. Da li vredi ovaj tih para,kako mu drzi baterija i da li ima dosta stucanja kada se skroluje netom.. ?
 
Za 150€? nema boljeg modela!
 
Imam par problema sa fonom koji su oduvek prisutni, samo mi do sada nisu toliko smetali. Zvuk u General profilu mi se smanjuje sam od sebe bez ikakvog razloga (ringtone&notifications i media), vibraciju imam samo kad kucam na tastaturi, zvuk za poruke se ne prekida kada procitam poruku nego se cuje cela melodija sta god uradio, procitam poruku i posle toga zakljucam fon a melodija se cuje i dalje (jedino se prekine cim udjem u poruku preko notifications bar-a), kada posaljem poruku refreshuje mi se cela konverzacija i prebaci me negde na pola, kad mi stigne nova poruka moram da skrolujem do dna da bi je video...
 
to su ozbiljni problemi realno... da li je svima tako ? i da li su svi sa vipa sto se prodaju po oglasima zakljucani za vip.. ?
 
Svi su VIP Locked.
 
Neko je u LG L7 II bacio link za poredjenje ovog i tog telefona, i u jednom od Pro vs Cons za LG pise da se za razliku od Idola moze puniti preko USB kabla, sa kompa znaci... Kako je moguce da Idol ne moze da se puni tako, moja gospodja ima iz Telenor onaj srednji model Alcatela koji je Telenor brandirao, ne mogu sad da se setim modela, i on se puni i sa mog laptopa!?
 
Neko je u LG L7 II bacio link za poredjenje ovog i tog telefona, i u jednom od Pro vs Cons za LG pise da se za razliku od Idola moze puniti preko USB kabla, sa kompa znaci... Kako je moguce da Idol ne moze da se puni tako, moja gospodja ima iz Telenor onaj srednji model Alcatela koji je Telenor brandirao, ne mogu sad da se setim modela, i on se puni i sa mog laptopa!?

Imaj na umu da je svako punjenje preko USBa mnogo sporije nego preko struje. Na svakom uređaju.
 
Nazad
Vrh Dno