Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol 2

Wuk

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2003
Poruke
669
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800x
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F
RAM
16 GB GSKILL @3600 MHZ
GPU
PNY GeForce RTX 3080 10GB XLR8
PSU
BeQuiet 1000W Platinum Straight Power 11
Kućište
Phanteks Eclipse P400a RGB
Monitor
LG 27GL850-B 2K IPS
Miš & tastatura
Keychron K2 Pro, Logitech G Pro X Superlight
Ostale periferije
PS5, LG OLED C1 55"
Mobilni telefon
Xiaomi 11T pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uzeo sam ga juće u VIP-u ALcatel Idol 2. Za sad sam oduševljen jedino me baterija brine. Kakva su vaša iskustva?
Pozz.
 
Izgleda da si jedini. Ja se razmišljam da ga uzmem dok traje ova akcija ali me malo brine samo giga rama. Kako tebi radi kada instaliraš Viber, Whatsapp, Dropbox i tako te stvari?
Koliko screen on time-a izvuče baterija? Kvalitet poziva, kako te čuju sagovornici, je l' ima nekih lagova?
Prenesi neke utiske... Napiši neki review, bićeš prvi koji je to uradio.
 
Ne postizem, posao, obaveze... :).
Procitao sam ovaj test sto si ostavio i da kazem da je dobar i realan, jer to su i moji utisci. Osim sto je moj s vipa pa ima preinstalirane aplikacije whatsup, twiter, facbook, i jos neke al nisu sistemske te se mogu obrisati.
Za sad utisci su, na brzinu :
-Kvalitet zvuka: super glasan zbog stereo zvucnika i dobro me cuju a i ja njih.
- Dizajn - super tanak , svi su zadivljeni, izgleda kao visa klasa.
- Slobodno memorije preko 5 giga
- Na suncu se dosta slabo vidi ekran. Inaco je savim lep dozivljaj gledanja u displej , sasvim je dobar, cak i video na youtubu izgleda ostro.
- Posto burazer ima prethodnika one touch 6030x istih su dimenzija samo je ekran na idolu 2 veci.
- Quad proc radi svoje pa je mnogo agilniji od prethodnika, i za sad nisam video nikakva kasnjenja niti lagove, bas klizi. (Nisam nigde nasao koji je procesor samo 1.3 Ghz) Ima neka app za to.
- Giga rama deluje ok oko 300-400 mb je utroseno a od app imam Viber, FB, google drive, Hangouts, Linkedin, Shazam. ima ih i jos al ove su rezidentne u memoriji.
- Mislim da je baterija slaba videcemo kakva je za normalnu upotrebu, brzo se istrosi a puni 2,5 sata al ne mogu jos uvek nista konkretno da kazem jer sam ga dosta drndao skidao app i brisao, ali bice svako vece puni ako oces da budes siguran da te sutra poslepodne nece napustiti :).
Ako na to dodas i igre baterija ce se brzo isprazniti.
Sve u svemu za te pare dobija se poprilicno, lepo izgleda, brzo radi.
- Ima facial recognition ako je to nekom bitno i neke precice tipa, kad je ugasen ekran 2 puta kucnes i on se ukljuci na pocetnu stranu ne mora na dugme, ili napises M na ekranu i on ti odmah otvori plejer i C za kameru.
- Android 4.2.2 koliko sam video na netu u poslednjem kvartalu ce biti 4.4 Kitkat.
Toliko za sad.
Pozz
 
Poslednja izmena:
Hteo bih da uzmem ovaj telefon u vip-u, ali se razmišljam samo zbog baterije nisam siguran da li postoji mogućnost zamene baterije kod ovog telefona jer ima integrisanu, pa ako možete da mi pomognete ukoliko znate da li postoji mogućnost zamene baterije i koliko košta baterija?
 
Normalno da postoji mogucnost da se zameni ali u servisu. Mozda se u buducnosti pojavi neki video na youtubu kako da sam to uradis....
 
Hvala na utiscima. Verovatno ću ga uzeti danas pa ću i ja moći da kažem svoje mišljenje.
Jedno pitanje, jesi li siguran da ima stereo zvučnike? Te dve rupe na dnu su verovatno za mic i zvučnik. Nije toliko bitno ali da ne dođe do neke zabune. Možeš da proveriš tako što ćeš pustiti neku pesmu i prekriti prvo jednu pa drugu rupu. Ako se jednom zvuk ne utiša, onda je to rupa za mikrofon.
 
Hvala na utiscima. Verovatno ću ga uzeti danas pa ću i ja moći da kažem svoje mišljenje.
Jedno pitanje, jesi li siguran da ima stereo zvučnike? Te dve rupe na dnu su verovatno za mic i zvučnik. Nije toliko bitno ali da ne dođe do neke zabune. Možeš da proveriš tako što ćeš pustiti neku pesmu i prekriti prvo jednu pa drugu rupu. Ako se jednom zvuk ne utiša, onda je to rupa za mikrofon.
U pravu si nije stereo, iz jednog se cuje kad pustim mp3. Ne znam dal je isto kad je poziv verovatno da jeste.
 
Uzeo sam ga juće u VIP-u ALcatel Idol 2. Za sad sam oduševljen jedino me baterija brine. Kakva su vaša iskustva?
Pozz.


Da li su modeli u VIP-u Dual SIM ili su sa jednom SIM karticom ? Ovaj na testu sa gornjeg linka je dual SIM i ima 16Gb memorije pa je ocigledno da postoji vise modela ovog telefona. Da li ga VIP ima i u beloj boji ?
 
Samo sivi i nije dual sim. U suštini imaš dve verzije, prva verzija je sa jednom karticom, 8 giga i slotom za mikro sd. Druga je sa dve sim kartice, bez mikro sd i sa 16 giga.
Imaš i S verziju koja ima 720p ekran ali to je već drugi model...
 
Poslednja izmena:
@wuk
Procesor je sigurno MTK 6582 .
Ja na alkatelu c7 imam isti procesor,samo kod mene je verzija M a kod tebe ne znam.
 
Na ovom test kažu Smartfoni ranga Alcatel OT Idol 2, često koriste MediaTek čipsete, ali naš model odlikuje Qualcomm Snapdragon 400 MSM8930AB procesor temeljen na arhitekturi ARM Cortex A7, s četiri jezgre takta 1.3 GHz i sadrži on-board Adreno 305 na 450 MHz.
 
Jeste, tako piše ali ne verujem da je to slučaj. Da li možeš da izvrtiš Antutu i da vidiš koji skor dobijaš. Ako je mtk, trebao bi oko 17000 da imaš.

A možeš i CPU-Z da instaliraš pa da vidiš do detalja šta piše.
 
Poslednja izmena:
Ipak je MTK
 
Fon je klasika, inače se radi o verziji pop c7 7041x sa giga rama i mtk 6582 procesorom. Uzeo ga u mts-u uz mnm za 6k.
Generalno ovaj soc je vrlo dobar i sa 1gb rama radi bez greške nekih mesec dana koliko ga imam. Jedina prava mana, ali bas mana, je jako mala rezolucija od 480x854 sa običnim tft-om na 5" ,sto ga čini vrlo teško upteebljivim na suncu. Kamera prosek, izrada vrlo solidna.
Znači za one koji su navikli na bolji ekran, obavezno preskočiti.
 
Uvek ustekaju tamo gde ne treba, da je ekran 720p, baterija bar 2500 to bi bio pristojan fon za te pare koje ide, ovako... isti idol 1
 
Onda bi bio c9 :) a to je već drugi model. Po meni za nijansu bolji je idol 2.
 
Pozdrav,
kako se telefon pokazao posle malo koriscenja. Zanima me baterija.
 
Pozdrav,
kako se telefon pokazao posle malo koriscenja. Zanima me baterija.
Ok je, nista vise od toga. Ako normalno koristis telefon, bez igranja, net po potrebi, i neku poruku na viberu i hangouts ili tome slicno. Sasvim ok. Stand by solidan.
 
Pozdrav,

Moji utisci posle nedelju dana koriscenja. Batija ja je ok ako nisi neko ko drnda telefon po ceo dan. Slike su ok dokle god nisu u low light uslovima. Okacio sam par slika ako nekog zanima :
Kod:
 https://mega.co.nz/#!tREFVIjT!AvR6o7gKYw4Ii8BVBEDQmrq3id4LUREhvQqP-Ncd7Jc

Telefon je u dusi kinez. Povremeno se gubi. Za sada mi se jedanput resetovao nakon punjenja. Jednom nije prikazao sliku nakon double tap aktiviranja. I kao kod svakog kineza procenat utrosene baterije ne odgovara intenzitetu koriscenja.

Dali neko zna kako da dobijem detaljniju upotrebu baterije po aplikaciji ? Jedine tri stavke koje on poznaje su : Cell standby, Phone idle i screen

Da nebude da je telefon los, sve ostalo je dobro. Telefon je lep, slika je super. Nikad ne usporava i radi lepo. WLAN i Data rade bez problema. Za pare koje VIP trazi za njega nema bolje ali nije Galaxy S4 za male pare.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Moji utisci posle nedelju dana koriscenja. Batija ja je ok ako nisi neko ko drnda telefon po ceo dan. Slike su ok dokle god nisu u low light uslovima. Okacio sam par slika ako nekog zanima :
Kod:
 https://mega.co.nz/#!tREFVIjT!AvR6o7gKYw4Ii8BVBEDQmrq3id4LUREhvQqP-Ncd7Jc

Telefon je u dusi kinez. Povremeno se gubi. Za sada mi se jedanput resetovao nakon punjenja. Jednom nije prikazao sliku nakon double tap aktiviranja. I kao kod svakog kineza procenat utrosene baterije ne odgovara intenzitetu koriscenja.

Dali neko zna kako da dobijem detaljniju upotrebu baterije po aplikaciji ? Jedine tri stavke koje on poznaje su : Cell standby, Phone idle i screen

Da nebude da je telefon los, sve ostalo je dobro. Telefon je lep, slika je super. Nikad ne usporava i radi lepo. WLAN i Data rade bez problema. Za pare koje VIP trazi za njega nema bolje ali nije Galaxy S4 za male pare.
Znači isti kec :) isto brlja i baguje :O
 
Znači isti kec :) isto brlja i baguje :O

Pa osim ta dva slucaja nisam imao nekih problema. Ali ja ne koristim telefon intenzivno. Telefon mi je trenutno na bateriji vec 2.5 dana a baterija je na 60%. Kapiram da neko ko puno koristi telefon bi
za nedelju dana imao bar 10 ovakvih manjih problema/glitcheva.
 
Ma koješta

Telefon nema nikavih bagova, jedino što su malo lošije slike noću, inače sve drugo radi perfektno. Pa kome kod sam pokazao ovaj telefon svi su se oduševili. I baterija traje, ohoho, naravno ako znate kako da koristite fon, i 17000 poena u antutu. I onda dođem ovde i pročitam da fon ništa ne valja i baguje, i pitam se dal je moguće. Inače da napomenem da funkcija active noise cancelation prilično dobro, da ne kažem odlično radi svoj posao, tako da me drugi sagovornici jasno i čisto čuju što se ne bi reklo sa nekim drugim modelima koji isto ovo imaju. Takođe, dosta manje otisaka ostaje na površini ekrana jer je isti premazan oleofobnim slojem, itd itd.... I to sve za male pare
 
Telefon nema nikavih bagova, jedino što su malo lošije slike noću, inače sve drugo radi perfektno. Pa kome kod sam pokazao ovaj telefon svi su se oduševili. I baterija traje, ohoho, naravno ako znate kako da koristite fon, i 17000 poena u antutu. I onda dođem ovde i pročitam da fon ništa ne valja i baguje, i pitam se dal je moguće. Inače da napomenem da funkcija active noise cancelation prilično dobro, da ne kažem odlično radi svoj posao, tako da me drugi sagovornici jasno i čisto čuju što se ne bi reklo sa nekim drugim modelima koji isto ovo imaju. Takođe, dosta manje otisaka ostaje na površini ekrana jer je isti premazan oleofobnim slojem, itd itd.... I to sve za male pare

Niko nije rekao da nista ne valja i da baguje. Manjih problema/glitcheva je ono sto ja vidim, sto je super za jednog relativno jeftinog kineza (ovi domaci ludaci sto ga prodaju za 30k su klasicni muljatori, cena telefona nebi smela da bude iznad 20-25k). A sto se tice otisaka prstiju, ja neznam koji ti telefon imash ali ovaj koji sam ja kupio je je primao otiske prstiju ko nenormalan dok mu nisam nalepio foliju. Noise cancellation, sta ja znam nista bolje nego na mojoj 3 godine staroj omnia-i 7, ali ni losije. Telefon je dobar ali cena van ugavora je previsoka. Za 30k koliko traze za njega moze da se uzme HTC 816 koji je u svakom pogledu bolji telefon.
 
Ne znam kako vi, ali ja dobijam iste rezultate sa baterijom kao i na testovima - jedan dan koriscenja MAX. Moze i vise ako se bas stedi, ali ja sam hteo smartfon, tako da - punjenje svake veceri. Ekran fantastican, nazovite me slepim, ali stvarno ne vidim toliku razliku izmedju njega i S5. Vidim, ali je ona daleko manja nego sto je njihova cenovna razlika. Kamera sasvim prosecna, moze da posluzi. Radi stabilno, bez bagova, rekao bih da je best buy, ja sam ga uzeo u Vipu, planiram da ga korisitim dok ne crkne! Za moje potrebe - savrsen telefon!
 
Ne znam kako vi, ali ja dobijam iste rezultate sa baterijom kao i na testovima - jedan dan koriscenja MAX. Moze i vise ako se bas stedi, ali ja sam hteo smartfon, tako da - punjenje svake veceri. Ekran fantastican, nazovite me slepim, ali stvarno ne vidim toliku razliku izmedju njega i S5. Vidim, ali je ona daleko manja nego sto je njihova cenovna razlika. Kamera sasvim prosecna, moze da posluzi. Radi stabilno, bez bagova, rekao bih da je best buy, ja sam ga uzeo u Vipu, planiram da ga korisitim dok ne crkne! Za moje potrebe - savrsen telefon!
Upravo tako. Inace dosad nisam primetio nikakve glitcheve. Normalo radi. Prilicno intenzivno ga koristim i nije zapeo ni jednom.
@Mare nema nikakve slicnosti sa kecom osim fizicke... tanak i istih dimenzija ali s vecim ekranom. Rezolucija je ista ali nije isti displej. Quad proc je ipak razlika u odnosu na kec zar ne?
 
Taman sam hteo ovih dana da napisem pozitivnu recenziju da nisam imao novih problema kad opet nakon double tap, crn ekran zelena linija vertikalno sa desne strane. Josh dva double tap-a i sve radi normalno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno