Šta je novo?

Alcatel 992D dualsim

Isti je postupak.
 
Samo racunaj da ako radis update izgubices mogucnost snimanja razgovora, radia a ne dobijas nista pametno.
 
Stigao mi je telefon sa servisa, zamenili su mi touch ekran. I danas ga konacno donesem kuci i sve super radi, i taman me neko pozove, ja ga sve cujem a on mene ne. Probao i sa drugima, isto. Poruke idu normalno. Da li postoji neka caka ili su nesto zae...bali pa da opet vracam na servis??
 
Stigao mi je telefon sa servisa, zamenili su mi touch ekran. I danas ga konacno donesem kuci i sve super radi, i taman me neko pozove, ja ga sve cujem a on mene ne. Probao i sa drugima, isto. Poruke idu normalno. Da li postoji neka caka ili su nesto zae...bali pa da opet vracam na servis??
Vraćaj, nije mikrofon "legao"kako treba.
 
Kakvi sabani, ko da ja nemam pametnija posla nego da idem svaki dan kod njih......treba da mi daju drugi telefon!!!
 
Vratili mi tel sa servisa, sad mikrofon radi ali opet problem! Ne mogu da verujem...kad nekog pozovem, dok se veza uspostavlja ceo ekran bude crn, kao da je ugasen, kad ga pritisnem prstom ne reaguje dok tel zvoni nekom drugom, tek kad istekne zvonjava do kraja on se prikine i upali ekran. Znaci dok uspostavljam vezu ekran je crn i ne reaguje, dok je pre bilo normalno, vidis koga pozivas, broj, sliku, ime znate sivo crvene boje. Da li je tel sjeban ili se to podesava paljenje i gasenje ekrana prilikom zvanja.
 
Vratili mi tel sa servisa, sad mikrofon radi ali opet problem! Ne mogu da verujem...kad nekog pozovem, dok se veza uspostavlja ceo ekran bude crn, kao da je ugasen, kad ga pritisnem prstom ne reaguje dok tel zvoni nekom drugom, tek kad istekne zvonjava do kraja on se prikine i upali ekran. Znaci dok uspostavljam vezu ekran je crn i ne reaguje, dok je pre bilo normalno, vidis koga pozivas, broj, sliku, ime znate sivo crvene boje. Da li je tel sjeban ili se to podesava paljenje i gasenje ekrana prilikom zvanja.

To je jedan od bagova ovog telefona. Meni se to isto dešava. Neko je savetovao da se isključi automatska osvetljenost ekrana, ali mi nije pomoglo.

Reset pomaže jedino.
 
To je jedan od bagova ovog telefona. Meni se to isto dešava. Neko je savetovao da se isključi automatska osvetljenost ekrana, ali mi nije pomoglo.

Reset pomaže jedino.

Veruj mi ni reset ne pomaze,kad mi je sesti put (evo i brojem 6) stigao sa servisa
,i kad se ponovo ukocio tako ukocenog sam ga odneo u mts u kancelariju gde sam ga i uzeo uz box paket,,pokazao im da je opet ukocen,i pitao el da ga ovde pred njima udarim o pod,,ili ce konacno da mi zamene telefon za isti nov,,ili neki drugi..i nekako su se smilovali,,resili odobrenje,sacekao sam nekoliko dana i stigao mi isti takav,koji sam odmah oglasio na prodaju glanc nov,,i otisao je za 115 evra pre neki dan,sad jurim samsung galaxy 3 mini.
posle cetvrtog vracanja sa servisa,napisali su da je promenjena ploca,, medjutim isti simptomi i tad,,znaci ne mogu verovati da od zvanicnog servisa za alkatel u srbiji nema ,niista,,prva tri puta su napisali da kvar nije uocen,kao testiran aparat a kvara nema,,,pa znaju li oni da danas obavim recimo 30 poziva,,i on se recimo ukoci na 22 poziv,,pa ga ugasim i upalim,,pa sutra nista pa za 2 dana se ukoci na 17 poziv,,kad ce to istestirati,,ma dajte molim vas.
Imam vrlo neprijatno iskustvo sa ovim telefonom,,i moj vam je savet bezite od alkatela,,zna se sta je najbolje,,,,samsung i htc, a vi kako zelite
 
Dal sam ja imao poprilicno srece sa mojim uredjajem ili je nesto drugo u pitanju... Moj primerak savrseno radi, do sad sam imao samo 3 restarta, al tu sam ja kriv. Nikad ni jedno zaglupljivanje prilikom poziva. Sta vise i kvalitet stakla me iznenadio, nemam foliju i jos uvek bez ogrebotina.
 
Dal sam ja imao poprilicno srece sa mojim uredjajem ili je nesto drugo u pitanju... Moj primerak savrseno radi, do sad sam imao samo 3 restarta, al tu sam ja kriv. Nikad ni jedno zaglupljivanje prilikom poziva. Sta vise i kvalitet stakla me iznenadio, nemam foliju i jos uvek bez ogrebotina.

+1
 
ja imam mobilni oko 6 meseci, i do sada nikakav problem, da ga ne ureknem. Jedino mi se jednom desilo da se ugasi ekran prilikom poziva, pa da ne moze da se prekine, to je resilo vadjenje baterije.
 
imam pitanje,moze li da se odvoje zvona na jednoj i drugoj kartici ?
 
I ja sam zadovoljni korisnik Ot-992D već 8 meseci, nikakav problem nisam imao, ni sa ekranom, ni sa zvučnikom. Ekran nema foliju i bez tačkice je, nijednu ni najmanju ogrebotinu nema. Iskreno ima samo pozitivne utiske sa ovim modelom.
 
Koristim ja. Meni se cini da je telefon dosta hladniji i mozda malo brzi. Pisali smo negde na pocetku teme o ovoj aplikaciji.
 
Samo mi reci koju verziju koristis ili ako imas link na pp da mi posaljes? hvala
 
Da li je neko primetio da mu se zvono utisa na dva stupnja do minimuma? Meni je namesteno na defaultu gotovo na najglasnije, ali u nekom trenutku se samo utisa. I onda redovno ne cujem telefon. :/
 
Koristim Nokia C7, radi savrseno po svim pitanjima!, a od petka imam i 992D, nov, ja ga otpakovao, stavio bateriju... U ovih par dana je bilo par "sitnica" koje su vec opisane, nestanak tastature, crn ekran u sred poziva... Sve sam resio jednim hard resetom (volume + power...) sto je uzrokovalo 'sve od pocetka', prebacivanje imenika... Ok, nema veze obzirom da mi se svidja utisak "drzanja u ruci" a i velicina je nekako taman. Ekran nije nista posebno ali sve radi prilicno brzo (u odnosu na, recimo, S3 koji povremeno koristim) i sto se toga tice potpuno sam zadovoljan. Bagovi koji se desavaju, kako citam ovde na temi, me ne zabrinjavaju mnogo, ne zelim nikakvu varijantu osim fabricke (ne zanima me rutovanje i ostalo, igrao sam se svojevremeno sa tim i dosadilo...) i moj utisak je da je telefon za te novce odlican.

E sad, obzirom da imam Nokia telefone od pojave mobilnih telefona navikao sam da veza sa kompjuterom bude savrsena po svim pitanjima, narocito po jednostavnosti manipulacije PHONE<>PC<>PHONE ali i brzine. Znaci, Nokia Suite se instalira, setuje sa par klikova, ukljuci telefon (USB, naravno) i sve radi "na keca" i veoooma jednostavno. Alcatel je za ta i takva desavanja bukvalno misaona imenica! :) Prvo je samo koriscenje telefona u odnosu na Nokia varijantu neuporedivo problematicnije i nevidjeno puno nelogicnosti ima. Ok, to na stranu jer je sve ipak stvar navike... Ali komunikacija sa kompjuterom je smor za medalju - ili sam ja glup i lenj za sve sto nije na par klikova a navikla me Nokia?! :)

Elem, da ne duzim vise, ima li neki program koji bi radio slicno kao Nokia Suite? Neki link, savet, sugestija... Bio bih veoma zahvalan ako neko smogne snage da mi pomogne i tako ucini lepsim koriscenje telefona koji mi se svidja? :)

Izvinjavam se na duzini posta... :)

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem, probacu kol'ko sutra (odnosno vec danas!). Inace sam mislio nesto kao Alcatel PC Suite, neku verziju sam skinuo ali je ocigledno za starije modele... Hvala jos jednom. :)


Pozdrav!
 
Hvala, nije ni Moborobo los ali ja sam zainteresovan za klasicno povezivanje kablom na USB (ujedno se i puni telefon, nije mnogo brzo ali koristi) i "klasican" program kao sto je 'Suite' varijanta pa jednostavan, sve na par klikova. :)

Znam da sam naporan i izvinjavam se na tome ali ne mogu da verujem da Android nema bolju varijantu od Nokia sistema povezivanja sa kompjuterom. Ok, Nokia je mnogo stariji sistem po svemu i imali su vremena i resursa da ga usavrse skroz ali opet...?! :)


Pozdrav!
 
Sta konkretno taj program treba da radi? Samp c/p ili i slanje poruka i sl?
 
U principu bekapovanje imenika i poruka na HDD kompjutera. To sam sa Nokia Suite radio em redovno em mi je sluzilo da mogu da "selim" sa jednog telefona na drugi (uvek sam imao Nokia telefone...) jer se to obavlja za par minuta, i bekap i ristor na bilo koji telefon. Slike, muzika... fajlovi kao takvi - za to koristim mali USB HDD jer je prakticnije i velikog kapaciteta je... Telefon mi sluzi za telefoniranje i poruke (SMS, WhatsAPP, Viber, Skype i to je sve).

Problem je u tome sto ni jedna aplikacija/program koji sam nasao na Net-u ne radi taj i takav bekap na koji sam navikao sa Nokijom, sve u dva, tri klika - a navika je gadna stvar, mnogo godina je u pitanju koriscenja Nokije. :)

AirDroid radi sve osim bekapovanja imenika i poruka. Inace, zanimljiv program, jako brzo sve radi i stabilno i sve ostalo, preporuka za svakoga ko sedi dosta za kompjuterom... Da, problem malo cini i to sto imam preko 1.500 imena u imeniku. Ok, i krajnje je vreme da redukujem to ali u svakom slucaju najmanje sto ce ostati je bar 500 imena. A definitivno prelazim na Android, sve ostalo mi izgleda malo losije. Steta za Nokiju sto su odustali od daljeg razvijanja jer je Belle neuporedivo bolje osmisljen nego bilo koja druga platforma koju sam probao, ukljucujuci i iPhone varijantu (to mi se tek nikako ne dopada,pa cak i Windows 8 varijanta mi je bolja). Ja to pricam kao svoje licno misljenje i zapazanje bez ikakvih aspiracija za neku polemiku po tom pitanju! :)

Kako god, tema je 992D - ja sam veoma zadovoljan kako radi telefon, da ponovim, prilicno je brz i polako se navikavam na nelogicnosti... :)

Pozdrav!


EDIT
Sad mi pade na pamet - jel' ova 4.04 verzija maximum za ovaj telefon, ili ce imati i JB? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Prebaci kontakte na Google i nikakav backup ti ne treba...
Za poruke imaš i Android aplikacije pa možeš njihov fajl da sačuvaš na kompu ako baš želiš
 
Upravo to, imas xyz aplikacija na marketu koje mogu da urade backup na sd karticu, dropbox, gdrive, gmail. Nemas potrebu za aplikacijom na racunaru. Ja koristim titanium backup, dobar je i my backup, helium.

Mislim da nece biti dalje od 4.0.4...
 
Hvala na odgovorima. Kazem ja, navika je cudo. :) Ja sam navikao da sve sto mi je vazno imam na hardu kompjutera i par drugih, privatnih/kucnih, bekapa/medija... Ipak je rec o necemu sto je ukorenjeno od prvog 286 kompjutera i bekapovanja na CD sto je tada kostalo izmedju 100 i 200 nemackih maraka a za bekap sa 286 kompjutera nije trebalo vise od 50 (pedeset) MEGABAJTA!!! :) A snimac (externi) koji je covek posedovao, i naplacivao rezanje bilo cega na njemu, je kostao 17.000 nemackih maraka. I taj prvi bekap koji sam u zivotu uradio i dan danas moze da se procita, iako podaci nicemu ne sluze ali kao raritet. :)

Ok, jos jedno zahvaljujem na odgovorima.


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno