Šta je novo?

Alan Wake 2

Na PS5 kažu da će biti ciljano 30 FPS u ovoj igri a da će uglaviti i performance mod bez konkretnih brojki. Prema ovoj tabeli iznad izgleda da će Playstation 5 gurati Alan Wake 2 na 835p pri 30fps. Jezivo zvuči u 2023. godini sa "8K konzolom".
 
Na PS5 kažu da će biti ciljano 30 FPS u ovoj igri a da će uglaviti i performance mod bez konkretnih borjki. Prema ovoj tabeli iznad izgleda da će Playstation 5 gurati Alan Wake 2 na 835p pri 30fps. Jezivo zvuči u 2023. godini sa "8K konzolom".
8K je sposobna da prikaze jedino na kutiji u kojoj stize.
 
^ Ovo je ono - fali ti "jedan papir"...Imas kartu koja bi ovo vozila bez RT, ali ne daju ni da pokrenes ni na GPUu koja je izasao pre 4 godine... Po meni budale bzvz, nista ovo zahtevnije ne bi trebalo da bude od CP2077 - naprotiv.... Mada mislim da ce se ovaj problem "hakovati"
 
^ Ovo je ono - fali ti "jedan papir"...Imas kartu koja bi ovo vozila bez RT, ali ne daju ni da pokrenes ni na GPUu koja je izasao pre 4 godine... Po meni budale bzvz, nista ovo zahtevnije ne bi trebalo da bude od CP2077 - naprotiv.... Mada mislim da ce se ovaj problem "hakovati"
Da li stvarno misliš da bi prastari RX 570 mogao da pokrene igru u playable framerate-u? :unsure: Uozbilji se.
 
Samo da ne bude sa tim shaderima ista prica kao sa Win7 i quantum breakom :whistle:
 
RX 570 8GB tera Cyberpunk 2077 u 30-55fps (1080p), u zavisnosti od podesavanja i scena. Mislite o tome, kad vec ovi iz Remedija nisu.
 
Jel to znaci da ubuduce svaka igra mora da radi i na RX 570 jer je radio i CP2077? :unsure:
 
Na osnovu vidjenog iz dosadasnjih trejlera AW2 ce izgleda bolje od CP-a.
 
Aha, sve dok ne izgleda bolje od Cyberpunka.

Pa i izgleda za nivo bolje od CP2077, pogotov likovi. CP je ipak last gen igra ako cemo iskreno iako to puno bolje izgleda na PCu zbog PT i ostalog, ali ipak se vidi po npc-ovima da je u pitanju starija igra.
 
Cyberpunk je open world a Alan Wake je linearna igra. Leveli u AW će izgledati bolje u određenim momentima ali C2077 definitivno renderuje više informacija na ekranu plus preko toga RTX. Tehnički, Cyberpunk je mnogo impresivniji i ne odskače mnogo vizuleno iako je open world.

Screenshot_3.png
 
Ne vidim zasto ne ako kao sto sam naveo na prethodnoj strani ta ista karta odlicno tera Returnal, RE 4 remake i Plague tale 2 u 1440p na medium
Prvo zato sto nema podrsku za mesh shader-e, a drugo zato sto razliciti engine-i imaju i razlicitu zahtevnost po pitanju HW-a. Te igre koje si naveo RX 570 moze da pokrene, eto AW2 ne moze i to je to, engine-i i tehnologije unutar njih se konstantno razvijaju i postaju sve zahtevniji, normalno je da u nekom momentu star(ij)i hardver prestane da bude podrzan.
 
Pa i izgleda za nivo bolje od CP2077, pogotov likovi. CP je ipak last gen igra ako cemo iskreno iako to puno bolje izgleda na PCu zbog PT i ostalog, ali ipak se vidi po npc-ovima da je u pitanju starija igra.

Jos uvijek niste naucili da se open world ne poredi sa igrama zatvorenog tipa.
Ne mozes imati recimo isti character polycount u open world igri i ovakvoj.
Btw, ovo sa shaderima i zahtjevnoscu u ovoj igri je totalni nonsense.
 
Sto rece neki lik u komentarima n YT,
2023 expectations : 4k120fps 2023 reality : 540p60fps :D
Sigurno je moglo da se uradi da mozes da biras, sirotinja gaming i burzuj gaming... Bukv ebu te i smeju ti se haha slepci
 
Jos uvijek niste naucili da se open world ne poredi sa igrama zatvorenog tipa.
Ne mozes imati recimo isti character polycount u open world igri i ovakvoj.
Btw, ovo sa shaderima i zahtjevnoscu u ovoj igri je totalni nonsense.

Nema se tu sta nauciti to je jasno kao dan da igra kao CP2077 ili generalno vecina open world igara imaju mnogo vise detalja/informacija u pozadni od igara kao TLOU, AW2 i slicno, i da tu dolazi do raznih kompromisa.
Dakle, razumijem kada se kuka na zahtjevnost a igra izlgleda kao da je iz 2010 (citaj starfield), ali ovdje ne vidim razlog zbog cega, AW2 izgleda graficki najimpresivnija igra do sada. Non-stop kukaju PC gamer-i kako ih konzole koce u njihovoj potrazi za beskrajnom tehnickom evolucijom, a sada problem sto igra nece raditi na kartama koje su izasle prije 4-5 godina.
 
Da li stvarno misliš da bi prastari RX 570 mogao da pokrene igru u playable framerate-u? :unsure: Uozbilji se.
Aj da se uozbiljim, da mislim...Ponavljam, kada "prastara" karta moze da pokrene zahtevniju igru i to na visim podesavanjima - CP2077 (da ne pominjem slicne)...Sigurno bi ovu jos bolje odradila...Mislis da ce bolje izgledati ili je jako zahtevna zbog mesh shadera :sneaky:
Mada si ti gledao na youtube i provalio sve to! Tako je isto kolega jedan (sa foruma) gledao neku igru i svasta mu se cinilo... " :)
 
Dakle, razumijem kada se kuka na zahtjevnost a igra izlgleda kao da je iz 2010 (citaj starfield), ali ovdje ne vidim razlog zbog cega, AW2 izgleda graficki najimpresivnija igra do sada. Non-stop kukaju PC gamer-i kako ih konzole koce u njihovoj potrazi za beskrajnom tehnickom evolucijom, a sada problem sto igra nece raditi na kartama koje su izasle prije 4-5 godina.
Konačno neko razuman.
 
Aj da se uozbiljim, da mislim...Ponavljam, kada "prastara" karta moze da pokrene zahtevniju igru i to na visim podesavanjima - CP2077 (da ne pominjem slicne)...Sigurno bi ovu jos bolje odradila...Mislis da ce bolje izgledati ili je jako zahtevna zbog mesh shadera :sneaky:
Mada si ti gledao na youtube i provalio sve to! Tako je isto kolega jedan (sa foruma) gledao neku igru i svasta mu se cinilo... " :)
Ti jos neozbiljniji. :LOL: To sto je CP2077 open world igra ne znaci automatski da je i da mora da bude zahtevnija od neke non-open world igre. CP2077 je cross-gen naslov, dakle pravljena je da radi i na last-gen konzolama (PS4 i XO). Na njima je uzasno izgledala i radila jer te pomenute konzole jednostavno nemaju dovoljno hardverske snage za takvu igru (slabasni AMD-ov APU sa Jaguar CPU-om i GCN2 GPU-om kome je ekvivalent po snazi prastari Radeon HD 7850), ali je eto radila kako je mogla na takvom hardveru. Naravno da bi igra radila i izgledala onako kako su developeri zamislili potreban je daleko snazniji HW u vidu aktuelnih konzola i modernog gaming PC-a (pogotovo ako se ukljuci i RT, a path tracing pogotovo). Ali sustina je ta da je CP2077 igra koja je pravljena i za stariji hardver i last-gen konzole, te stoga na njima i moze (nekako) da radi.
Sa druge strane AW2 je igra od starta pravljena za next-gen konzole (PS5 i XSX/S) i PC sa hardverom ekvivalente snage i mogucnosti aktuelnim konzolama (to GTX 10 i RX 500 serije GPU-a svakako nisu), znaci od RTX 20 i RX 6000 serija ka novijim i apsolutno je normalno da nove igre u koje naravno spada i AW2 vise ne podrzavaju stariji hardver. Ko je razuman to ce shvatiti, a ko nije ili iz nekog razloga ne zeli... well, on nece. Svakako njegov problem. Evo ti i zvaniocan sysreq za CP2077 i AW2 cisto da opet vidis koja je igra zahtevnija.
Over and out.👋

CP2077 sysreq.jpg AW2 sysreq.jpg

Nego da se vratimo na temu, evo i upravo objavljenog launch trailer-a za igru. ;)

 
Poslednja izmena:
Nema se tu sta nauciti to je jasno kao dan da igra kao CP2077 ili generalno vecina open world igara imaju mnogo vise detalja/informacija u pozadni od igara kao TLOU, AW2 i slicno, i da tu dolazi do raznih kompromisa.
Dakle, razumijem kada se kuka na zahtjevnost a igra izlgleda kao da je iz 2010 (citaj starfield), ali ovdje ne vidim razlog zbog cega, AW2 izgleda graficki najimpresivnija igra do sada. Non-stop kukaju PC gamer-i kako ih konzole koce u njihovoj potrazi za beskrajnom tehnickom evolucijom, a sada problem sto igra nece raditi na kartama koje su izasle prije 4-5 godina.

Eto ja ne vidim ovdje nista impresivno, a znam, bavim se ovim stvarima.
Btw, u CP 2077 nekad imas ispred sebe 50ak npc-eva, dok u ovoj igri ces imati 3-4 koji se spawnuju na par metara. Zato se to uopce ne moze porediti, i to je samo jedan primjer
Ima li smisla da igra nece raditi na gtx 1080 TI koja je brza od rtx 2060, na kojoj ce raditi! I nemaju sta PC gameri kukati jer se igre primarno prave za konzole, i tako je vec odavno. Ali u ovom slucaju je izgleda problem optimizacija, to jest oslanjaju se na lazne frejmove kao i CDPR sa TW3.
 
Eto ja ne vidim ovdje nista impresivno, a znam, bavim se ovim stvarima.
Btw, u CP 2077 nekad imas ispred sebe 50ak npc-eva, dok u ovoj igri ces imati 3-4 koji se spawnuju na par metara. Zato se to uopce ne moze porediti, i to je samo jedan primjer

Twi$teR, ti meris po tim "posterima" koja je zahtevnija?! Time si mi dosta toga objasnio, kao i onih 100din da odvajam svaki dan i kupim novu GRAFu :LOL:

Evo i ja se vracam na temu, sad mi sve jasno oko ove igre :ninja:
 
@Sean Ne, objasnio sam ti lepo u tekstu, a ti ako ne zelis ili ne znas da citas, tvoj problem. Ili si jednostavno tvrdoglav i furas neku svoju pricu koja veze sa realnoscu nema. A kako ces i da li ces kupiti novu grafu ili sta god, iskreno zabole me, ali bas. I jos se ti meni kao smejes, a nisi u stanju da razumes jednostavne stvari. Zbog toga sam i stavio te slike zvanicnog sysreq da ti slikovito pretsatvim ono sto su developer-i objavili kao minimum harvder koji je potreban da bi pokrenuo igru. Posto si po svemu sudeci vrlo pametan napravi hack (umesto da cekas isti) koji ce svima vama tvrdoglavim omoguciti da igrate igru na svojim prastarim grafickim karticama.

@starac Ti kao neko ko se bavi tim stvarima (kako kazes) bi trebao da znas da se engine razvijaju i u iste se implementiraju nove tehnologije za koje stariji hardver nema podrsku. Eto Remedy se usudio da koristi jednu takvu tehnologiju (mesh shaders) u svojoj igri i gle cuda GPU-ovi stari sedam godina vise nisu podrzani. Sram ih bilo. :cautious: Da, 1080 Ti jeste brzi od RTX 2060, ali nema podrsku za pomenute shader-e i tu se dalja diskusija zavrsava. Zasto nema? Pitaj developre zasto su se odlucili za upotrebu istih.
 
Poslednja izmena:
@Sean Ne, objasnio sam ti lepo u tekstu, a ti ako ne zelis ili ne znas da citas
Opa... poceli smo i sa "ne znas da citas"....Ok. :cool: Dosta si teksta nabacio, ali ti i dalje mislis da je AW2 zahtevniji od CP2077. - jer, Bože, tako pise...Ko smo mi sad da razmisljamo :sneaky: (cak je jasno i da je grafika osetno slabija u CP) - tako da meni to pada sve u vodu sto si naveo... I kako da se ne smejem tvojoj ideji - kako pokrenuti AW2, zvanoj "100 dinara dnevno" - genijalno! :giggle: Elem, iako mislimo razlicito, nema potrebe da se ljutis... Ja mislim da je ovo sve glupost oko AW2, a ti mislis da je buducnost pocela sa ovom igrom....Drugar, neka vreme pokaze... Cekamo ovu igru, pa cemo nastaviti diskusiju sa vise argumenata!
P.S. I neko ko nije nabavio novi GPU nije dvrdoglav kako kazes, jos jedna izjava u rangu 100 din
 
Poslednja izmena:
Opa... poceli smo i sa "ne znas da citas"....Ok. :cool: Dosta si teksta nabacio, ali ti i dalje mislis da je AW2 zahtevniji od CP2077. - jer, Bože, tako pise...Ko smo mi sad da razmisljamo :sneaky: (cak je jasno i da je grafika osetno slabija u CP) - tako da meni to pada sve u vodu sto si naveo... I kako da se ne smejem tvojoj ideji - kako pokrenuti AW2, zvanoj "100 dinara dnevno" - genijalno! :giggle: Elem, iako mislimo razlicito, nema potrebe da se ljutis... Ja mislim da je ovo sve glupost oko AW2, a ti mislis da je buducnost pocela sa ovom igrom....Drugar, neka vreme pokaze... Cekamo ovu igru, pa cemo nastaviti diskusiju sa vise argumenata!
P.S. I neko ko nije nabavio novi GPU nije dvrdoglav kako kazes, jos jedna izjava u rangu 100 din
Ne pokusavaj da filozofiras jer slabo ti to ide. Kad izadje igra i sam ces videti da je zahtevnija od CP2077. Sta si se zalepio za tih 100 din.? Vec sam rekao da je to bila samo ideja (koja je, opet kazem sasvim ostvariva) za vas koji kukate sto igra ne podrzava (pra)stare GPU-ove. Verujem da svi radite pa valjda mozete da kupite novu komponentu od plate, a ko ne moze... nek gleda walkthough na YT. I sto se ljutnje tice, zasto bih se ljutio? :unsure: Zasto sto cu moci da igram ovu igru? I nemoj mi ubacivati reci koje ni u jednom momentu nisam napisao, kao to da mislim da je buducnost pocela sa AW2. To niti mislim niti sam igde napisao. Ne znam da li si dvrdoglav (ne znam gde si to nasao), ali tvrdoglav savakako jesi. Bye! 👋
 
Poslednja izmena:
Au otisli smo predaleko, ovo sve treba obrisati...Ok cekamo igru, neki cete da igrate - neki cemo "da gledamo walkthough na YT" ;)
 
Nazad
Vrh Dno