Šta je novo?

Aku busilica?

Je l mozes da das malo vise informacija zasto je to tako, posto mi nije intuitivno?
Ako je to tacno, onda je to mozda razlog zasto i anti-kickback postoji samo na aku verziji, posto pretpostavljam da je za njegovu implementaciju krucijalno to da se list testere zaustavi sto pre.
Takodje pretpostavljam da bi u tom slucaju ovaj gore "hack" na aku testeri koji sam pominjao bio besmislen jer bih izgubio ove funkcionalnosti?
 
Verovatno ima veze sa strujom koja pogoni motor, imaš radnji gde možeš da probaš razne alate pa probaj - jedan koji je na kabl i drugi koji je na baterije pa ćeš ga razumeti bolje. Na aku testeri "hack" neće ništa da promeni sem što bi imao kabl sa ispravljačem, na kraju svakako isporučuje jednosmernu struju :)
Meni se više sviđa ova DeWalt jer pre svega ima konstantnu snagu tj. brzinu sečenja a to je malo pod znakom pitanja kod baterijskog alata a ipak je testera u pitanju.
 
Ima smisla, hvala.
Dobar je taj Dewalt, ali svi ti modeli imaju svoje prednosti i mane. Ako bih uzimao varijantu sa kablom to bi bili taj Dewalt ili Festool TS 55 FEBQ.
Dewaltova prednost je cena i fizicki anti-kickback koji je ugradjen u bazu testere. Mana mu je to sto iako ima 1300W u odnosu na Festoolovih 1200W zapravo ima slabije performanse jer je Festool presao sa 2.2 mm debljine seciva na 1.8 mm i na taj nacin drasticno podigao performanse. Druga mana mu je sto podesavanja uglova i dubine nije pedantno odradjeno kao kod konkurencije.
Generalno, sve su ovo dobri alati. Jedino se ne bih usudio da koristim ovu Makitu na kabl jer je cuvena po tome da joj kickback nije retka pojava (ona nema riving knife - ne znam kako se kaze na srpskom). Mada nekom ko ima dosta iskustva verujem da to ne bi bio odlucujuci faktor za izbor, ali meni je poprilicno bitan :)
 
Necu kupovati kod nas nego u Nemackoj. Cene tamo za ove kablovske modele su otprilike 260 evra (Makita), 320 evra (Dewalt) i 400 evra (Festool).
To su cene bez firung sine naravno.
 
Onda ili DeWalt sa kablom ili nesto drugo sa baterijama (i da radi na baterije). Ako elektronika testere ne "prica" sa baterijom verovatno bi radilo i preko nekog napajanja ali to je zeznuto, motori povuku mnogo pri startu, jos vise ako zaglave i sl. A taj stop nije nista drugo nego obican taster, "kill switch", verovatno bi bilo lakse nabudziti to na ove sa kablom nego napajanje na ove sa baterijama...
A ima i ovako nesto https://www.ebay.com/itm/192585641702
 
Uzeo sam skoro aku busilicu i primecujem da joj se malo klati futer-glava, ono kada probas rukom da mrdas, dok busilica nije u funkciji, jel tako da svakoj?
Imam neku staru Einhell na kabl i na njoj nema toga...:confused:
 
Levo-desno, gore-dole, ispada burgija iz ose, taj tip mlacenja.:D
 
Pa, i meni je sumnjivo...
Napred-nazad seta, samo kada se prebaci na udarno busenje, sto je i normalno, a za ovo drugo nisam siguran, klati se u sva tri moda.
Cekam da se javi jos neko, da ne reklamiram bezveze... :confused:
 
Prestala da "klikce" tj. nema podesavanja, samo se prsten okrece kontinualno bez uticaja na brzinu i obrtni momenat.
Jos uvek radi, na nekoj proizvoljnoj brzini i moze da se koristi, samo ne moze ovo da se podesi... Ne razumem, cak je nisam ni opteretio, samo sam pritezao burgiju.
Da li vredi rastavljati da probam da popravim?
 

Prilozi

  • srafilica.jpg
    srafilica.jpg
    256.7 KB · Pregleda: 41
Prestala da "klikce" tj. nema podesavanja, samo se prsten okrece kontinualno bez uticaja na brzinu i obrtni momenat.
Jos uvek radi, na nekoj proizvoljnoj brzini i moze da se koristi, samo ne moze ovo da se podesi... Ne razumem, cak je nisam ni opteretio, samo sam pritezao burgiju.
Da li vredi rastavljati da probam da popravim?
Meni ne "klikće" od one popravke što sam pisao, ali je razlog što se slomila neka mala metalna "opruga". Iako se prsten okreće bez tog kliktanja, on radi kako treba, tj povećava taj obrtni momenat.
 
Vredi li čemu ova Parkside bušilica što je od četvrtka u Lidl ponudi? 20V sa baterijom za 6.500?
 
Imaš na prethodnoj strani iskustva.
Ako ti treba da kad-kad nešto zašrafiš/izbušiš, super je. Samo čuvaj račun ako se i tebi desi da ispadne glava.
 
Od Bosch-a samo plava serija, ona je odlična, nema šta ne prožvaće i ne probije. Imam kući GSB12V-15, kupio sam i GSB18V-21, i rade kao swiss watch.
 
Da ne otvaram novu temu, ovde ima dosta ljudi sa iskustvom. Kako se rešava reklamacija na Parkside?

Stranica za kontakt im je mrtva tj prikazuje samo belu stranu.

Juče raspakujem Parkside unimer, deo displeja je mrtav (deo prikazuje senke, deo ništa), a merenje je u najmanju ruku nepouzdano, da ne kažem pogrešno.

Imam račun od kupovine.
 
Odeš u radnju gde si kupio (mada mislim da može i bilo koji Lidl), poneseš uređaj i račun.
Tražiš tamo nekog šefa smene/kase/radnje, on otvori nalog za reklamaciju. Uređaj ostaviš tamo i čekaš poziv.

Meni su za brusilicu vrlo brzo rešili i poslali novu kurirskom službom.
 
Ako nije prošlo mesec dana, pošto spominješ da si ga juče raspakovao, često nema potrebe ni da se radi reklamacija, već odmah vrate pare, ako im to kažeš.
 
Prošlo je sigurno više od mesec dana. Tek juče mi je bio potreban.

Verujem da će reklamacija lakše da prodje na to što je neispravan displej, ali navešću i da ima problem sa merenjem napona.
 
Moze neki predlog za kucnu / plac upotrebu hilti buslice, ne mogu vise da se patim sa vibracionom kad busim beton.
Gledam Bosch GBH 2-26 DRE, al ajd da pitam pre nego sto provucem karticu da se bolje raspitam.
 
Meni je bas juce stigla Bosch GBH 240, ne znam tacno koja je razlika, specifikacije su skoro iste, ali koliko vidim jeftinija je od GBH 2-26 DRE.
Na shoppsteru je trenutno najjeftinija, u novembru je bila jos manja cena(12600din).
 
Poslednja izmena:
Od ove dve ja bih manju/noviji model.

A ako imaš još neki 18V alat onda bolje uzmi Aku el.pneumatsku...
Od kad sam uzeo Makita 18V onu najmanju, nisam nijednom uzeo neki Hitachi što imam, na stranu koliko je kompaktan i lagan, ova baterijska buši npr. i 16mm u podrumski AB
Jedino nema opciju za štemanje ali za to mi i ne treba.

A i ova se pokazala jako dobro, majstori montažeri je dosta koriste

PBH 2100 RE BOSCH

1670509214065.png
 
Poslednja izmena:

Moguce da je ovaj Womax napravljen po tom Boshu. (Taj dre 2-26)
Imam je i savrseno zavrsava sve sta mi treba od kucnih poslova.
 
Od ove dve ja bih manju/noviji model.

A ako imaš još neki 18V alat onda bolje uzmi Aku el.pneumatsku...
Od kad sam uzeo Makita 18V onu najmanju, nisam nijednom uzeo neki Hitachi što imam, na stranu koliko je kompaktan i lagan, ova baterijska buši npr. i 16mm u podrumski AB
Jedino nema opciju za štemanje ali za to mi i ne treba.

A i ova se pokazala jako dobro, majstori montažeri je dosta koriste

PBH 2100 RE BOSCH

Pogledajte prilog 367134
Koja aku moze moze link? Cisto da vidim cene. Nisam ni znao da ima hilti na baterije 😂
 
Ako nije hitno, pojavljuje se baterijska i u Lidlu povremeno. Tj. imaju i zelene i crne, ali crna je dobra, i mislim da je poslednji put kostala 9.000 bez baterije i punjaca.
E sad, kada ce da se pojavi, i koliko ce da kosta po ovim novim idiotskim cenama, to ne znam, ali znam da mi je uvek bilo zao sto sam kupio onu dzinovsku 1500W na struju, umesto te baterijske (nisam tada ni znao da postoji ta crna baterijska), jer ova mrcina na struju, iako odlicno radi, svakako mi je ogroman overkill, i ni malo nije zgodna, jer je ogromna i teska. Tim gore sto ionako imam parkside 20V bateriju i punjac.

 
Nazad
Vrh Dno