Šta je novo?

Aktuelno stanke kupovine preko Amazona kod nas?

thunderball

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2008
Poruke
93
Poena
309
Odavno nisam cuo sta se desava po ovom pitanju. Da li danas moze slobodno da se narucuje iz Srbije bilo sta sa Amazona ili i dalje mora da se ide preko firmi posrednika?

Ako je ovo drugo, da li je neka od tih nasih firmi posrednika pouzdana?
Secam se da je pokojni IPS nudio takvu uslugu, a videh da i ovi http://www.e-placanja.com/amazon.html navodno isto to nude.

Da ne komplikujem, jurim jedan rare as hell VHS, pa me konkretno za VHSove zanima.
 
Poslednja izmena:
Meni Amazon nudi slanje za Srbiju, ali nisam probao. Gledao sam za Kindle i došao sam do checkout. Shipping nije bio skup.
 
Ја наручио футролу за Note3, стигла после пар дана. Дакле ради, али неће сви да шаљу за Србију.
 
^ Možda si prevideo, pitao sam te u Note 3 temi kako..
Hteo sam isti case za Note 3, naručivanje nije prošlo, samo zbog Srbije
 
Poslednja izmena:
Јао јеси, извини. Не знам како. Заиста не знам да ли сам ја имао луду срећу, или си ти баксуз.
 
Probaću opet, čisto me zanimalo da li si ti stavljao adresu isporuke u Srbiji.
Ima li možda veze ZIP code za Beograd? Pišem 11000, ili Pak?
 
Probao :(
We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order.
 
Odavno nisam cuo sta se desava po ovom pitanju. Da li danas moze slobodno da se narucuje iz Srbije bilo sta sa Amazona ili i dalje mora da se ide preko firmi posrednika?

Ako je ovo drugo, da li je neka od tih nasih firmi posrednika pouzdana?
Secam se da je pokojni IPS nudio takvu uslugu, a videh da i ovi http://www.e-placanja.com/amazon.html navodno isto to nude.

Da ne komplikujem, jurim jedan rare as hell VHS, pa me konkretno za VHSove zanima.
Poprilicno sam siguran da VHS spada u grupu sa CD i DVD-jima (cini mi se da sam bas procitao na amazonu da to isporucuju kod nas, pa potrazi). Samo poruci i videces i da moze, i da stize.

E-placanje ne koristi. Oni su papreni. Makar je tako bilo do dolaska PP-a u Srbiju. Oni ti naplate i isporuku i spediciju i carinu i pdv... Na kraju te izadje 2 puta vise nameti nego sama kaseta. Mada mozes da im posaljes upit koliko bi te to izaslo i dobices obavestenje bez ikakve obaveze da kupis od njih.

Moj savet je da narucis i u krajnjem slucaju pri checkoutu ce ti pisati da ne moze isporuka u Srbiju i onda ces znati da opcija ne postoji. Mada mislim da ce poslati sigurno.
 

Ja sam narucivao sa Amazona svakakve manje gluposti, amazon kao amazon mislim da ne salje nista osim knjiga, cd, dvd, njihovih proizvoda eventualno... ali imas prodavce koji prodaju preko amazona i oni salji, to obicno bude tamo u drugim ponudama, nadji nekog od njih pa vidi koji salje za srbiju. Samo obrati paznju na cene dostave jer variraju od jako povoljnih do astronomsko velikih. Nadam se da sam pomogao :)
 
Jesi, hvala, ali se radi o proizvodu koji je par ljudi sa foruma uspešno naručilo, prodavac je sam proizvođač :-(
 
Probao i ja da narucim taj VHS. I naravno...
"We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order."

A taman pomislio da bar ovo sad moze normalno da se pazari direktno.

Ta cifra koju e-placanje da je konacna cifra? Ne naplacuju nesto van toga sto su napisali?
 
izadje te oko 150-160 Evra ako te budu carinili kako treba, a nema razlike da te ne carine jer mozes da dokazes koliko si platio.

ukupno sa slanjem te kosta $160, na to $16 carine, pa $35 PDVa, sto mu dodje oko $211 ili oko 153 evra.
kazu da stize za 2-4 dana.
 
nema veze taj gift sa nasom carinom, to je samo da izaberes da li ce Kindle stici vec podesen na tvoj nalog ili ces mozda da ti ga upakuju kao poklon.
 
Nazad
Vrh Dno