Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Pozdrav, treba mi pomoć oko izbora opreme za specifican projekat.

Treba mi pomoć oko kupovine opreme koja bi služila za Live-stream operacije ugradnje implantata...

Dakle treba mi kompaktna kamera koju bih fiksirao negde, ali takodje bi trebalo da podrzava neki output da prenosim taj video u drugu prostoriju udaljenu oko 10ak metara. Treba da se prenosi i zvuk i video.

GoPro mi je pao napamet, ali vec sam snimao sa njim operaciju i problem je sto je previše širok ugao, mora mnogo da se približi da bukvalno ometa operaciju.
Postavljam sliku kako otprilike treba da izgleda. Ovo što sam postavio bi moglo da bude rešenje, ali mi je problem što koliko vidim nema u Srbiji da mogu da isprobam a nije ni jeftino.
Unapred hvala!
 

Prilozi

  • 4A4F586E-E98B-46F8-9591-477BC909DE5D.jpeg
    4A4F586E-E98B-46F8-9591-477BC909DE5D.jpeg
    638.1 KB · Pregleda: 51
Izasle su go pro 11 i action 3 . Gopro je 550€ a action 3 360€ a adventure combo 460€. Realno kad se pogleda dobijeno uloženo action 3 je bolja opcija. Ovih dana sam gledao uporedne snimke i gopro ima bolji video, action 3 ima lošiji dinamički opseg i ekspozicija mu je previsoka, često izgori nebo ili neki objekti koji su bijele boje .. mada znajući dji ispraviće oni to kroz update i uskoro dolazi 10 bit update.
Sto se mene tiče oko nove godine uzima se adventure combo. Do tada će sve dji ispravljati kroz update . Sto me oduševljava jeste da se kamera ne pregrijava i sto može da radi do -20.
Ove godine dji je odradio odličan posao.
 
Posle odredjenog vremena i dosta video snimaka i recenzija koje su izasle situacija nije bas kako se cinila u pocetku.
Iz nekog razloga prvih par dana snimci koji su kaceni su bili bas u korist Osmo Action 3.
Medjutim kako su ljudi poceli sto vise da kace full screen poredjenja, a ne 50-50 (na podeljenom ekranu mane Osmo Action 3 nisu toliko uocljive) razlika je ocigledna.
Snimci preko dana su na Hero 11 daleko ostriji i puniji detalja ali opet tamniji, a na Osmo Action 3 dosta svetliji, boje kao da su tu gde bi trebale da budu (po nekom mom ukusu) ali ono sto je bas veliki problem da slika kao da je stalno van fokusa.
Npr

Koliko mu je lice, prsluk i majica ostrije na Hero 11, a na Osmo Action 3 kao da je neki Beauty Filter ukljucen. Sve je mekano, previse svetlo i kako i on sam kaze uopste nije u fokusu.
Ako bi to mogli da rese u nekom od buducih apdejtova to bi bio poprilicno velik korak za ovu kameru.
Baterija dosta duze traje na Osmo Action 3 nego na Hero 11, zvuk je za malu nijansu bolji, ekran takodje, touchscreen, a i cena za nase uslove je veoma prihvatljiva. Narocito u Adventure Combo opciji. Jedino koliko vidim trenutno ih u Srbiji nema. Iz nekog razloga u Gigatronu je bio dostupan pre-order za Osmo Action 3 i sada stoji da artikal vise nije dostupan.
 
Društvo, može pomoć, u dilemi sam :)

Prodao sam staru Hero 2018/Hero 5, i hteo da uzmem 7, međutim u međuvremenu se prešaltam sa idejom da odmah idem na 9/10, pa me zanima mišljenje ko je koristio obe :)

Najmanja razlika u ceni koju sam našao je nekih 60-70€, pa da li vredi da dodam za 10, ili da idem na 9?

Odgledao sam gomilu reviewa i poređenja po YT, koliko vidim za 9 se najviše žale na ekran, u smislu da ima slab odziv, da "koči", itd. dok je to kod 10 rešeno novim GP2 senzorom. Pregrevanje me ne zanima, jer ionako ne snimam klipove duže od 1-2 min. Rezolucije takođe mi nisu neki "dealbreaker" u ovom trenutku.

Šta činiti? :)
 
Zasto ne bi sacekao mesec-dva da vidis kako ce se odvijati situacija sa Action 3 modelom?
Ako rese problem sa fokusom za novac koji bi dao za Hero 10 mozes da uzmes Action 3 Adventure Combo ili standard verziju i ako ti treba bolji audio mozda neki bezican ili mini shotgun mikrofon.
Ne bih isao na Hero 9 jer je to model koji deli procesor sa Hero 7 i 8.
 
Da li je neko kupovao DJI Osmo Action 3 kod nas? Ako jeste koja je serija proizvodnje?
Izasao je pre par dana novi firmware, situacija je dosta bolja ali je i dalje video malo mekan i fali mu ostrine. HDR mod je sada veoma dobar i boje su sa njim daleko bolje.
 
koja je trenutno best buy polovna/kao nova kamera, gopro 8/9/10, osmo action i slicno? ne treba mi ultimativni kvalitet ni zadnja verzija, nesto 200-250 evra?

jel ima gopro podrsku za ubuntu, aplikacija, live stream i slicno?
 
jel ima osmo action hdmi out? vidim da za gopro treba mediabox adapter koji kosta 100 evra, van pameti
 
gde naci drzac za grudi za gopro 9? i ostale sitnice koje se cesto koriste, 1/4 sraf adapter, adapter za sajbnu auta, biciklu... da ne cekam mesec dana sa aliexpressa?

pretpostavljam da to pasuje sa bilo koje verzije gopro jer su sve verzije u istom standardu
 
KP naravno, samo preprodavci deru sa cenama, bolje nađi na AE sve na jednom mestu od jednog prodavca pa doplati za neku pošiljku sa praćenjem, isplati se višestruko
 
Velik je to paket da bi se slalo trangefrange neosiguranim posiljkama, tako da to mora da se plati.
 
Taj isti Vamson ovde kod nas prodaju za mnogo više para.
Ovde sam kupio samo par stvari koje su mi odma trebale dok nije stigao ostatak sa Aliexpress, oko 20 dana se čeka.
Naručivao sam pojedinačno šta mi treba pa je poštarina uglavnom bila besplatna ili nešto sitno.
 
koliko minuta traje baterija u gopro i kolika sd kartica treba da primi 1080p snimak tolike duzine?
 
Sve zavisi i od ostalih podešavanja kamere, ne samo od rezolucije, zatim fps, modovi snimanja, stabilizacija, plus spoljašnji faktori, itd. ali računaj da u 1080p sa 120fps baterija traje oko 90-100 minuta. Za to ti je dovoljna kartica od 64GB, naravno gledaj da bude Class 10 ili UHS-I rating, pošto ti treba za GoPro 9 koliko vidim (za GoPro 10/11 treba V30 ili UHS-3).
 
Ja sam sve uzeo sa AliE.

Naruči odvojeno artikal po artikal da bi izbegao skupe poštarine, proberi valjda ima.
 
Samo je ubaci u kameru i upali.
 
u webcam mode slika mi je previse tamna, a ne mogu da dokucim koji video mode je preuzet i za webcam mode pa da ga podesim unapred, zna li neko?

takodje dok je zakacen na usb u webcam mode (iso i white balance, slika je mracna i zuta) ne mogu android aplikacijom da se zakacim na kameru da joj podesim to,nece da se konektuje, a i touch screenovi na kameri su neaktivni, ne daju menije nikakve

kako ovo da resim, da podesim sliku na webcam, bilo unapred, bilo u realnom vremenu (prakticnija opcija naravno)?
 
jel i kod vas na gopro usb webcam mode slika jezivo zuta i mracna i ne moze da se podesi nikako?

i to je njima feature webcam mod, jezivo
 
Jel ima neko prvu verziju Osmo Pocket kamerice? Svidela mi se što je mala i kada nešto snimaš nije napadna kao ostale đunte. Ako može neko par reči dal da jurim i kupujem neku polovnu ili ne. I dal' ima neke česte bagove/kvarove tj šta da pitam kad kupujem neku polovnu. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno