Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

da je moja kamera, ne bi bilo dileme. ovako, meni se ne upetljava u priču van davanja informacija a prijatelj nije vičan intervencijama
 
 
I kako se kotiraju manje poznate kamere u odnosu na recimo hero 3 black koji me interesuje i kojim bih bio prezadovoljan? Ima li nešto da je jeftinije a da ne zaostaje mnogo po kvalitetu slike? Ako neko ima neke linkove gde ima dobrih poređenja da se informišem bio bih zahvalan. Treba mi dobra akciona kamera budžet max oko 200e (s obzirom da je toliko hero 3)
 
Možda Xiaomi Yi II, tj 4K,kako li se već zove. Blizu je, upoređuju je sa GoPro 5 Black. Na KP je ima za nijansu preko 200.

Nešto jeftinija treba da bude SjCam 7. Ako bi nešto jeftinije još, pogledaj ThiEye.

A imaš i "naš" sajt, istina na engleskom, pevly.com gde možeš pogledati testove dosta kamera.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Da li neko ko ima Xiaomi Yi (stari model) može da potvrdi da radi GPS kada se upari sa telefonom.
Dakle da u montaži snimka može da se inportuje podatak o brzini.
 
Taj GPS nema veze sa kamerom to se ubaci u montazi

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
I može da se snimi GPS telefonom, i fajl je kompatibilan sa bilo kojom kamerom?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To se rešava u video editoru nema nikakve veze ni kamera ni GPS uređaj sa tim

Kod kamera koje imaju GPS to je sve servirano na tanjiru.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Jel ima neki tutorial da se vidi kako se radi to o čemu pišeš?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li se promenilo nešto u poslednjih godinu dana po pitanju kamerica do 120e ? Gledao sam još kad je izašla Xiaomi Yi 1 ali sam odustao zbog nedostatka čistih 60fps na 1080p (zapravo to je 1536x1152 60fps) pa sad ne znam šta juriti. Trebalo bi mi za snimanje vožnje skutera i tako neko zezanje u slobodno vreme.

Jedino što mi je zapalo za oko je SJ8000 koje nigde nema u prodaji.
 
Poslednja izmena:
Veoma sam neodlučan i molim pomoć za odabir kamerice.
Namena bi bila upotreba na skijanju i ronjenju. Snimanje i deteta, dakle kada ona poraste 4k će biti na trafici, tako da je poželjno, ne i obavezno.
U užem izboru su gopro ili sony.
Sonijevi bolji modeli imaju GPS, bitno mi je zbog skijanja. Gopro tek na hero 5 black.
Soni je očajan pod vodom, osim onih koji imaju kućište sa ravnim sočivom a to su as50(nema GPS) i as300(nema kod nas) Ima i x3000 (košta mnogo)

Da li neko ko prati dešavanja u ovoj oblasti može da preporuči nešto?
 
Tako kako si opisao, logican izbor pada na GoPro Hero 5 Black.
 
yi 4k+
 
Da, jedino GP5 ima sve što mi treba. Da li Yi 4k ima neku mob.aplikaciju sa kojom se lako snimaju GPS podaci?
GP4 ima, mada je opet cimanje stalno vaditi telefon, paliti, gasiti...
 
Imate li preporuku za neku jeftinu malu kamericu, velicine gopro session ili jos manja.. Ne mora 4k ili tako nesto, samo da nije bas uzasna slika, cena u rangu da mi ne bude zao ako je polomim za 5 dana :) 20, 30e.. ako ne trazim previse..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Tražiš previše :)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Tesko da ce kamera od 18evra imati kvalitet slike kao na novijim telefonima .
 
Vidi od svadbara da nadjes neku izakanu gopro hero 3
 
Ovo je sample video (od 7og minuta), ne znam jesam istripovao ili je ovo skroz ok kvalitet, hteo sam iz dokonosti da je stavim ispod skejta, ili na karting.. za 20e mozda i vredi 'rizikovati'..

https://youtu.be/HV67IlNMRkM

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Ma jok, bacas pare.

Mobilni telefoni prave odlične video snimke, a akcione prave snimke na drugačiji opet karakterističan način sa velikim framerate i širokim uglovima...
Jedno drugo, ne može da zameni.

Treba ti bar 45$ plus carinski troskovi za eken ili neku tog ranga.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ni za 50e nema kvaliteta. Evo ti primer za Sjcam M10 koji sam uzeo kao dash cam

[YOUTUBE]5GPAmOOdp50[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]IIM0UcYg60U[/YOUTUBE]
 
Sta mislite o Eken H9 u onom klasicnom setu od 45$ sa rezervnom baterijom? Da li se isplati to za HD snimanje?
Pre svega bi mi trebalo za neko podvodno snimanje i uopste ovako zezanje bez brige da necu ostetiti neku fensi kameru od 250e.
 
A kako bi mogao da je oštetis kada svaka kamera ima svoje zaštitno kućište
 
Ja je narucio sa Alija, cekam da stigne pa javljam utiske.
 
Evo stigla H9R danas, narucena 21 maja. Uzeo sam sa svim dodacima tako da me izasla 80$, desetak dana stajala na nasoj carini, procenili na 19.99$ i stiglo mi da platim 700din. Sve lepo upakovano bez ostecenja. Probao je malo po kuci, slike nisu bog zna sta, ali nisu bas ni toliko lose. Snimci sasvim ok, mislim da mogu da se porede sa mnogo ozbiljnijim tj skupljim kamericama. Nisam je jos nesto dublje testirao, ali mi je zapalo za oko da pravi snimke 1080p@60fps najduze 10min. Mozda ima nesto u podesavanjima ali nisam jos procackao. Osnovna verzija 37$ sa ovim kvalitetom snimka, bolje nema. Ja prezadovoljan.
 
EKEN H9 4K Action Camera, 2" LCD, Full HD Wifi, Camera with 4K25/ 1080P60/ 720P120fps Video, 5MP/8MP/10MP/12MP, 1050mAh/900mAh lithium battery, SDHC Class10 up to 32GB, Black

Kako se ponaša pod vodom, kakva su generalno iskustva? Dođe 9 nekakvih držača u paketu, oko 70 eura će me izaći?
 
Nazad
Vrh Dno