Šta je novo?

Akai LPK25 klavijatura, problem sa diskonektovanjem

lanmi86

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
1,640
Poena
395
Ovako imam klavijaturicu AKAI LPK 25 i ona se automatski napaja preko usb kabla, e sad, imam problem. :) Naime, imam neki stari frizider koji svaki put kad se ukljuci ili ugasi (oni tako rade da bi stedeli struju) meni se klavijatura diskonektuje sa kompa, i recimo radim neki projekat u ableton-u i samo nestane klavijatura, i onda moram da zatvorim ableton i otkacim klavijaturu i nakacim ponovo i to je radilo posao neko vreme, a onda je pocelo da smara. Neki predlozi kako bih mogao da resim ovo. Probao sam sa raznim podesavanjima u ableton-u ali ne pali nista.

Da napomenem: probao sam da promenim steker na kom je komp, jer ocigledno frizider "prlja" struju i obara napon ali ne vredi, ista prica. Imam seasonic S12D 750w i on radi posao, drzi komp upaljenim ali ocigledno ne moze da se izbori sa dropom napona, pa klavijatura nestane jer verovatno vuce vise struje dok svi ostali usb uredjaji normalno nastavljaju da rade. Kao jedno od resenja vidim kupovinu stabilizatora napona mada ne znam ni koliki je drop i da li uopste on moze da stabilizuje to pa ne bih da dzabe bacim pare. Jos neki predlog?
 
Poslednja izmena:
Bas niko? ocekivao sam bar neko da se javi sa nekim predlogom, makar i glupavim u stilu, kupi nov frizider :D
 
Pitanje je da li bi stabilizator pomogao u tvom slučaju jer je u pitanju impuls, a ne duži pad napona. Nije dovoljno da samo promeniš utičnicu u zidu, već ta druga treba da je na drugoj fazi (što očigledno nije slučaj kod tebe). Proveri da li su sve utičnice na istom osiguraču.
Pored toga, možeš da probaš sa nekim boljim uređajem za zaštitu od strujnog udara. Ovo je jeftinije od frižidera (od novog, ne od aktuelnog :d), ali ne možeš da znaš da li će biti u stanju da apsorbuje impuls dok ne probaš.
Ako sve ovo ne upali, znaš šta ti valja činiti. :p
 
Poslednja izmena:
Pokušaj sa kraćim usb kablom ili kvalitetnijim(oklopljenim).
 
Promenio sam utičnicu i sad je komp nakačen na skroz drugom kraju stana ali ista priča, doduše kao da se malo redje dešava diskonekcija, jer dok je bio na istoj utičnici, dešavalo se periodično na svakih 10-15min kolko je ciklus paljenja i gašenja frižidera. Moram ovo da rešim jer su počele da mi baguju i ostale periferije kao što je eksterna zvučna, ajde klavijatura manje više, ona je 50e ali zvučna je 300e i počela je i ona periodično da daje muljav zvuk i da krči dok je ne resetujem, a eto ona je firewire, nije usb pa opet pravi problem. Znam sigurno da je u pitanju frižider i neću da se igram sa tim, kad mogu nov za 200e da kupim. Proveriću još da li ima neka utičnica da nije na istom osiguraču, ako ne, ova kršina od bele tehnike leti napolje.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam u vise pravaca u vezi ove teme. Generalno pitanje je da li bi mi posao resio ups, a tu je i problem baterije a i zivim u malom prostoru, a znam da vecina upseva nije za mali prostor jer "mirise" doduse to je moje misljenje... Jedno od resenja vidim i kupovinu stabilizatora napona, cene su od 100e pa na vise ali pitanje je dobavljivosti ali znam da bi on sto posto resio problem plus na njega mogu kompletnu kucnu tehniku da nakacim s obzirom da je ovaj sto sam gledao snage 3.5kw.

Razmatrao sam i kupovinu novog frizidera ali potrosac je potrosac i bilo koji frizider ce povuci struju a ako je meni slaba struja u stanu, napon ce dropovati koji god frizider da uzmem tako da mi to nije resenje.

Ukoliko ne nadjem kvalitetan stabilizator, i budem prinudjen da uzmem UPS, imas neku preporuku za neki UPS od 100-150e?
 
Mozda ti je frizider kvaran i pravi takve shokove. Pre svega prekontrolisi instalaciju u stanu/kuci jer takve stvari ne bi trebalo da se desavaju. Sto se racunara tice pokusaj da instaliras ASUS AiCharge koji omogucava da se daje jaca struja na USB portovima za potrosace koji traze vise od 500 mA. Konkretno, iPad nece da se puni bez AiCharge. Mozda pomogne tvojoj klavijaturi da se ne shogira. :)
Jos jedna od opcija je da pokusas sa USB hub-om koji ima sopstveno napajanje pa da preko njega vezes klavijature.
 
UPS ce sigurno da ti resi problem jer pricam iz iskustva..
Desava se i kod mene ne tako cesto ali pad napona je neminovan,ono kad ti zatreperi i sijalica ili cak struja nestane na sekund.
Ili kad grmi i kad je nevreme..
Sve to UPS lepo ispegla ..
Ja konkretno imam UPS vec nekoliko godina,ok baterija je vec skoro pri kraju,izgubila je svoj kapacitet ali koliko ga koristim nije ni cudo.
Drugo ne znam sta ti to znaci "mirise" ?
Sam stabilizator napona nije bas najzahvalnije resenje jer ako se desi da padne napon i dodje do prekida struje ti ces imati opet isti problem..
Takodje UPS ti je i protektor tako da je all in one,ja imam protektor i UPS u kombinaciji za svaki slucaj i spasli su me vise puta !

Konkretno imam stari model Mustek PowerMust 2000VA,sluzi i dalje..
Pogledaj na itsvet,imas tamo preglednije do 150 eur,pa pogledaj i specifikacije istih pa se odluci..
Ovaj moj je vec stari a APC da ti predlazem bas i necu jer su nerealno skupi,ok jeste to kvalitet ali cena u odnosu
sta nude bas i nije uskladjena vec je astronomska..
 
Poslednja izmena:
Hvala drugari probacu prvo ovo sa AiCharge, mozda upali. Cak i da prodje ovo resenje, opet se mora resiti problem frizidera. Provericu instalacije za vikend, kao i sam frizider pa cemo videti sta dalje. Sto se tice upsa, jel potpuno sigurno i "zdravo" da ga drzim u maloj prostoriji u kojoj boravim? U svakom slucaju bacicu pogled na neki ups...
 
Naisao sam na polovan APC 1500VA ups sa dve skoro zamenjene baterije od 18Ah za ~150e, deluje mi kao ok ponuda s obzirom da ako sve radi kako treba, ovaj ups lagano moze da gura moju masinu preko pola sata, ako ne i duplo? Sta mislite?
 
Prvo vidi da ti u frižideru nije zveknuo RSO filter.Mnogo je jeftinije.Može se naći u veš mašinama ako ne želiš da juriš nov.
 
Za to cu vec morati da zovem elektricara, eventualno za vikend. Sto se tice onog predloga za AiCharge, igrom slucaja klavijatura je vec bila nakacena na USB3 port i AiCharge je vec bio enable-ovan, tako da su sada diskonekcije relativno retke ali ipak postoje.
 
Meni se slična stvar dešava sa CME UF 80 klavijaturom, a inicijator problema je zvono na ulaznim vratima :) Što se zvučne kartice tiče, distordiran zvuk na izlazu je sigurno problem do drajvera, imam EMU 0404, i morao sam da disejblujem onboard zvučnu prilikom reinstalacije Windowsa, jer bilo kakvi drugi drajver ukoliko je prisutan na sistemu, pravi problem.
 
Upravo tako, to sam i ja zakljucio, desava se recimo kada neki audio program radi u pozadini tipa winamp, a krenem da radim u ableton-u, dobijem sustanje i krckanje na monitorima, takodje recimo ide winamp, upalim neku igru, opet sustanje i krcanje dok ne ugasim jedan od audio izvora. Sto se tice diskonektovanja, od kad mi je na usb3 i ukljucen AiCharge, nisam imao ni jednu diskonekciju, makar mogu na miru da se posvetim mixu.
 
Diskonektovanja vise nema, to sam proverio tako sto mi je komp vec 15 dana upaljen, ableton upaljen i ucitan vst za klavir, i nije gasen evo vec nedelju dana i sve sljaka, da ne sljaka pri prvoj diskonekciji vst u ableton-u ne bi radio. Ocigledno je bio problem sa usb 2.0, od kad je na usb 3.0 i AiCharge upaljen, on ocigledno salje dovoljno kontinuirane struje da se diskonektovanje ne desava.
 
Vrh Dno